Produktinformatie Snedeverdeler Rumptstad Fiatagri 4880 grootpakpers Kijlstra mestsilo's nu ook in pakket Paques Rumptstad introduceert nieuwe generatie hakenfrezen Draadloze veescheermachine Kverneland kultivatoren met 5 soorten beitels Rondebalenpers met gekombineerd systeem Ruimtebesparende schuifsystemen Isolatiedeken van Mooij Fiatagri maaidorser serie L VRIJDAG 20 NOVEMBER 1992 19 Rumptstad Industries b.v., land- bouwwerktuigenfabriek te Stad aan 't Haringvliet komt, na uitgebreide proeven, met een geheel herziene snedeverdeler op de markt. Afme ting, plaatsing en hoogte van de snedeverdeler zijn dusdanig aange past dat ook onder ongustige om standigheden de grondbalk voldoende openscheurt. De snedeverdeler is bij uitstek ge schikt voor de zwaardere zavel- en kleigronden. De snedeverdeler bestaat uit een vinvormig mes van hoogwaardig staal, dat op de schaarpunt bevestigd is. De positie op de schaarpunt zorgt ervoor, dat de werking niet wordt beïnvloed door ploegdiepte en rijsnelheid. Dit in tegenstelling tot zgn. rister- kouters. De snedeverdeler maakt een insnij ding aan de onderkant van de grondbalk, waardoor deze tijdens de wending over het rister openscheurt en in tweeën valt. Het verwerkings oppervlak neemt toe en het hoog teverschil wordt bijna gehalveerd. De gevolgen daarvan zijn: meer ver- weringsoppervlak; minder werkgan- gen bij het zaaiklaar maken in het voorjaar (tijd- en brandstofbespa ring); zaaiklaar maken met een ge ringere werkdiepte (minder vermogensbehoefte). Uit de ervaringen die door Rumptstad zijn verzameld blijkt, dat zowel akkerbouwers als onderzoe kers het effect van de snedeverdeler op de grondlegging als zeer positief beoordelen. De snedeverdelers zijn uit voorraad leverbaar en toepas baar op Rumptstad ploegen voor zien van een losse schaarpunt. Levering van Rumptstad landbouw werktuigen vindt plaats door G.W. van Driel van Dorsten b.v. te Hoofddorp, met filialen te Deurne en IJsselmuiden, met uitzondering van Goeree Overflakkee en Schouwen Duiveland, waar levering plaatsvindt door Rumptstad Agrarisch Mechani satie Bedrijf. Voor komend seizoen wordt door Fi atagri het pakket grootpakpersen uitgebreid met het model 4880. Een nieuwe pers met de pakkenmaat: 1,20 m breed, 0,90 m hoog en een lengte tot 2,50 m. De pers is uitermate geschikt voor de verwerking van stro, hooi en sila ge. Stropakken met een gewicht van 420 kg betekenen minder tijd bij laden en opslag. Bovendien is het pak stabiel en kan de laadhoogte van vrachtwagens optimaal worden benut. Het te persen materiaal wordt door de 2,24 m brede pick-up moeiteloos opgeraapt en via invoervorken in de gepatenteerde voorperskamer ge bracht. Eerst dan, wanneer de ge wenste persdruk is bereikt, wordt het materiaal in het perskanaal ge bracht alwaar het door de perswa gen verder wordt verdicht. De persdruk, via 3 zijden, wordt elek tronisch gekontroleerd en konstant gehouden. De zeer hoge persdicht heid alsmede de 5 gepatenteerde knoopapparaten, met dubbele knoop, staan borg voor een hoge kwaliteit. Via de in de trekkerkabine geïnstal leerde Master Pilot monitor kan de persdichtheid voorgekozen worden en heeft U kontrole op de werking van de machine. Dankzij de uitbrei ding met de nieuwe 4880 kan Fiata gri aan praktisch elke pakkenmaat voldoen. Paques Agri Systems BV te Joure, een van de grotere silobouwers ver koopt sinds 1 oktober jl. naast haar staal-geëmailleerde silo's de Kijlstra pre-fab betonnen mestsilo's. De Kijlstra mestsilo is een z.g. nieu we generatie mestsilo, uitgevoerd in pre-fab (dus fabrieksmatig gemaak te) elementen met voorspankabels, welke in de wand liggen opgesloten. Door dit voorspan-systeem, kan de silo later niet groter worden waar door de dichtheid gegarandeerd is. In de industriële sektor wordt dit systeem veel toegepast t.b.v. zuive ringsinstallaties. Sinds 1987 zijn er ongeveer 300 si lo's volgens dit systeem geplaatst. De silo's kunnen worden geleverd in standaard maten tot een hoogte van 5 mtr. en een inhoud van 2.500 m3. Grotere inhouden zijn op aanvraag mogelijk. Voor meer informatie: Paques Agri Systems BV, Postbus 2, 8500 AA Joure, tel. 05138-17455. Na uitgebreide beproevingen in ver schillende omstandigheden heeft Rumptstad Industries b.v., land- bouwwerktuigenfabriek te Stad aan 't Haringvliet, de produktie van de nieuwe generatie hakenfrezen op gestart. De introduktie zal plaatsvin den in de maanden november en december, zodat de eindgebruiker goed geïnformeerd zal worden over de nieuwste ontwikkelingen. Rumptstad Industries brengt een volledig nieuwe frees op de markt, het betreft geen detailwijzigingen. Naast het "nieuwe gezicht" van de frees zijn vele technische en kwali tatieve verbeteringen doorgevoerd, zoals een volledig nieuwe aanaard- plaat. Deze is zeer eenvoudig af te stellen en blijft door zijn vernuftige constructie glanzend schoon, waar door strakke en volumineuze bed den ontstaan. Hierdoor hebben AM-rassen meer grond beschikbaar en is de kans op groene aardappe len minimaal. Bovendien wordt in model '93 op genomen: verbeterde freeshaakbevestiging; nieuwe oplasmethode voor de freeshaak, waardoor de standtijd opzienbarend is toegenomen; nieuwe volvelduitvoering; zeer eenvoudige ombouw van rijen- naar volvelduitvoering; gunstiger plaatsing van de tandwiel kast, waardoor het zwaartepunt van de machine dichter bij de trekker ligt; gladde diepteregelwielen met grote diameter; geoptimaliseerde electro- hydraulische besturing; totaal nieuw concept t.b.v. het wer ken op hellingen. Rumptstad Industries zal via de me dia, demonstraties en shows de aanstaande gebruikers tot in detail op de hoogte brengen van deze nieuwe generatie hakenfrezen. Levering van Rumptstad landbouw werktuigen vindt plaats door G.W. van Driel van Dorsten b.v. te Hoofddorp, met filialen te Deurne en IJsselmuiden, met uitzondering van Goeree Overflakkee en Schouwen Duiveland, waar levering plaatsvindt door Rumptstad Agrarisch Mechani satie Bedrijf. Sinds kort brengt Schippers Bladel BV een nieuwe draadloze scheer- machine op de markt. Deze nieuwe scheermachine is uitsluitend be schermd voor het scheren van run deren en paarden. Door deze nieuwe scheermachine van de Zwitserse fabrikant Heiniger, is het mogelijk onafhankelijk van stroomvoorziening via het lichtnet uw vee te scheren. Door het ontbre ken van de kabel is het apparaat zeer gebruiksvriendelijk. Daarnaast wordt het dier niet meer per onge luk geraakt door kabels wat schrik reacties voorkomt en meer rust in de stal geeft tijdens de scheerwerk- zaamheden. Het apparaat bevat een gepattenteerd spansysteem wat een lange levensduur waarborgt. De robuuste scheermachine is in kracht vergelijkbaar met een 220 Volt scheermachine van 100 Watt. Met een volle accu kan 45 tot 60 minuten worden geschoren. De oplaadtijd bedraagt één uur. De scheermachine wordt geleverd in een praktische beWaarkoffer, die ook plaats biedt aan een tweede ac cu, oplaadapparaat en toebehoren. Voor meer informatie kunt u terecht bij Schippers Bladel bv, tel. 04977-82017. Schuifsystemen bieden ruimte besparing en gemak in talrijke toe passingen op het gebied van land en tuinbouw. Henderson, een toon aangevende fabrikant in Europa, biedt een komplete reeks rollend beslagsystemen van hoge kwaliteit om tegemoet te komen aan de exacte behoeften van boeren en kwekers. Stallen, boxen, schuurdeu ren, flexibele melkpijpleidingen en kabelsystemen t.bv. het besproeien van planten zijn enkele van de prak tijkvoorbeelden waar een Hender son schuifsysteem kan worden toegepast. Voor nadere produktinformatie kunt u contact opnemen met: Robin Moore, Henderson Nederland BV, Postbus 258, 5530 AG Bladel. Tel: 04977-85859. Kverneland heeft haar assortiment beitels voor de Turbo-ll stoppelkulti- vatoren uitgebreid. Dit betekent dat vanaf heden maar liefst 5 soorten beitels leverbaar zijn. Naast de standaard beitel (60 mm breed en omkeerbaar) zijn verder le verbaar: ganzevoetbeitel van 120 mm breed, ganzevoetbeitel van 180 mm breed, gedraaide beitel (70 mm breed), en vleugelschaar (240 mm breed). Door deze grote verscheidenheid aan beitels, gekombineerd met de speciaal gevormde horizontaal vi brerende, dubbelgeveerde tanden biedt de Kverneland Turbo-ll stop- pelkultivator de mogelijkheid om voor alle omstandigheden en soor ten bewerkingen optimaal werk te leveren. Voor verdere inlichtingen: Boeke- Heesters B.V., Postbus 249, 3800 AE Amersfoort. Telefoon: 033-601601. Mooij Agro brengt extra isolatiede ken voor vorst- en condens-vrije be waring van aardappelen e.a. land- en tuinbouwprodukten. Overvloedige opbrengsten en stagnerende afzet van aardappelen en uien noopt ve len tot provisorische opslag in niet vorstvrije gebouwen. Afdekken met stro geeft veel rommel en hinder bij opscheppen en sorteren. Mooij Agro brengt daarvoor een extra iso latiedeken, gemaakt van high quali ty cambrelle. De isolatiewaarde is gelijk aan 45 cm. stro. Aardappelen vorstvrij be waren tot -10°C. Waterabsorberend, waardoor condensvorming onder kontrole is. De extra isolatiedeken is leverbaar in afmetingen: L 20.00 m x B 1.80 m in de kleuren wit of wit/zwart. Voor nadere informa tie: Mooij Agro CV, Postbus 574, 3440 AN Woerden, tel. 03480-32932. Voor het oogstseizoen 1993 intro duceert Fiatagri 7 nieuwe maaidor sers uit de L-seria Aan de type aanduiding van deze nieuwe serie is af te lezen om wat voor maaidorser het gaat. Het model L624MCS be tekent bijvoorbeeld: 6 schudders; 240 pk motorvermogen en Multi Crop Separator. Het maaibord type LE met een snij- breedte van 3,90 tot 6,60 m past zich aan de bodem aan door het au tomatisch gestuurde Terra Control Systeem. De universele invoerket- ting is zonder ombouw voor alle te oogsten produkten bruikbaar. Een sneldraaiende verdeelwals vooraan de invoerketting zorgt voor een ge lijkmatige invoer naar het dorsme- chanisma Ter verhoging van de capaciteit van de L-serie, werd een extra dors- systeem toegevoegd, de Multi Crop Separator. De Multi Crop Separator is boven de schudders geplaatst en heeft twee dorskorven die naar be hoefte en omstandigheden onder de trommel naar boven weggeklapt kunnen worden. Een nieuwe reiniging met tegen el kaar in bewegende zeven en een elektrische toerenverstelling van de windventilator, waarborgen een schoon produkt. Met het model 5880 brengt Fiatagri een nieuwe techniek in de rondeba lenpers op de markt. Het opmerke lijke is dat in deze pers de voordelen van een vaste kamer met walsen gekombineerd worden met de voor delen van een variabele kamer met riemen. In het voorste deel van de kamer zijn 5 walsen gemonteerd. Drie van deze walsen zijn gedemonteerd op een beweegbare arm om zich aan de balenmaat te kunnen aanpassen. Riemen zonder verbindingsstukken in het achterste deel van de kamer verdichten de balen van buiten naar binnen. De kombinatie van walsen en riemen maakt een tot nog toe niet bereikte persdichtheid mogelijk met een zachte kern. De brede pick up van 1,96 m en de invoerwalsen zorgen voor een uitstekende invoer ook bij brede zwaden. De balendiameter is variabel van 1,15 m tot 1,80 m en de breedte be draagt 1,20 m. Twee bindsysemen in de machine maken het mogelijk naar keus met touw of net te bin den. Het binden, hetzij met touw of net, start automatisch wanneer de baal de gewenste diameter heeft bereikt. Via de "master-computer" kan in formatie over de werking opgeroe pen worden en kan de bediening van de pers vanuit de trekkerzitting geregeld worden. Omdat de pers dichtheid en de diameter van de baal van te voren kunnen worden ingesteld kan met de Fiatagri 5880 zowel in stro, hooi alsook in silage (worden gewerkt.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 19