Produktinformatie Lange handschoen Mestinjectie en tegelijk inzaaien groenbemester Bewaarcomputer van Mooij Computergestuurde reinigingsautomaat voor melkmachine en koeltank Kruiwagen voor karweitjes Nieuwe serie ventilatoren Slakkenbestrijding met Skipper Nieuw type gascoupeerder Metex hoogste drogestofopbrengst van gele-mosterdrassen Ceres Nederland bv levert nu ook groenbemestingsgewassen Universele 'kruiwagen' Mooij Agro Technieken heeft een geavanceerde bewaarcomputer Mooijcontrol MC - 3 voor het venti leren, koelen en conditioneren van aardappelen, uien, wortelen, bloem bollen ad. op de markt gebracht. De computer maakt alleen gebruik van effectieve droog- of koellucht. Het droog-/koelproces wordt met de Mooijcontrol 3 tot minder dan de helft van de tijd teruggebracht. Hier door worden broei-, schimmel-, bacterie- en insektenschade voorkomen. Een belangrijk voordeel is dat de Mooijcontrol MC - 3 direkt op PC kan worden aangesloten. De Mooij control MC - 3 is geschikt voor aan sluiting op alle reeds bestaande Mooij NTC meetvoelers. Voor meer informatie: Mooij Agro CV, Postbus 574, 3440 AN Woer den, tel.: 03480-32932, fax: 03480-32938. Import- en mechanisatiebedrijf Arn. van Winden, Fullwood- en Packo- dealer te Alphen a/d Rijn ontwikkel de een computer (PLC) gestuurde reinigingsautomaat. Bijzonder is dat het programma voor een deel na in stallatie van de automaat op het be drijf bij het basisprogramma geschreven wordt. Hierdoor kan het reinigen helemaal worden afge stemd op wat het bedrijf nodig heeft. Dit kan een waterbesparing opleveren tot wel 50%, ondermeer door een nauwkeuriger afstelling en hergebruik van het spoelwater De automaat past op elke melk machine. De door Van Winden ontwikkelde reinigingsautomaat vervangt ook handreinigen volledig. Hij doseert de waterhoeveelheid exact afgestemd op de melkinstallatie. Niet een ni veauschakelaar bepaalt de hoeveel heid water van de voor-, hoofd- en naspoeling, maar het computerpro gramma dat volgens de normen van de melkmachine op het bedrijf is af gesteld. De computer maakt het hergebruik van spoelwater ook eenvoudiger door bijvoorbeeld het naspoelwater voor het voorspoelen aan te wen den en het hoofdspoelwater op te laten vangen voor het schoonspui ten van de melkstal. Dit levert op enkele praktijkbedrijven reeds een besparing op van 50%, zonder de spoelkwaliteit te benadelen. De computergestuurde reinigings automaat is verkrijgbaar bij: Import- en mechanisatiebedrijf Arn. van Winden bv, Stationsstraat 33 te Alphen a/d Rijn. Tel 01720-73113. VRIJDAG 2 OKTOBER 1992 Schippers Bladel BV brengt een nieuw type gascoupeerder op de markt voor het snel en pijnloos cou peren van de staartjes van pasgebo ren biggen. Deze nieuwe MS gascoupeerder super is een sterk verbeterd alternatief voor de gas- coupeerders welke momenteel in Nederland verkocht worden. De nieuwe coupeerder heeft een nog hogere werktemperatuur (450 graden Celsius). Hierdoor kan men sneller werken en worden de wond jes beter dichtgebrand waardoor de kans op een infectie kleiner wordt. Verder is het brandergedeelte verbe terd, waardoor de kans op storingen tot een minimum beperkt wordt. Met één vulling kunnen 200 biggen gecoupeerd worden. Een hoge opbrengst, snelle grond- bedekking, late bloei en een kort ge was. Die combinatie van eigenschappen biedt Metex, de nieuwe aaltjesresistente gele mosterd in het pakket van Cebeco Zaden in Rotterdam. Metex levert volgens het kweekbe- drijf tien procent meer drogestof dan de bestaande rassen. Dat bete kent dat het ras meer stikstof bindt en dat het meer organische stof in de grond oplevert. De nieuwe gele mosterd bedekt na inzaai enorm snel de bodem, waardoor onkruid geen kans krijgt zich te ontwikkelen. Met Metex kan onkruid daarom op een milieuvriendelijke manier wor den bestreden. Metex is korter dan andere mosterdrassen. Dat bete kent dat het makkelijker is onder te werken. Door de late bloei kan Metex vanaf midden augustus worden gezaaid, zonder het risico van zaadvorming en opslag. Voor dit najaar heeft Ce beco Zaden voldoende zaaizaad voor introductie in de praktijk. Handelsonderneming Schimmel uit Hoogeveen brengt een nieuwe, lan ge handschoen op de markt. Het bedrijf denkt hiermee vooral aan de vraag van dierenartsen te kunnen voldoen. De handschoenen zijn per paar ste riel verpakt. Ze zijn leverbaar in drie maten en daardoor altijd passend. Het oppervlak in de handpalm is op- geruwd, waardoor er een optimale grip ontstaat, terwijl de vingerge voeligheid behouden is. Omdat het gaat om gepoederde handschoenen gaan ze gemakkelijk aan en uit, ter wijl ze bovendien van huidvriendelij- ke latex gemaakt zijn. Informatie: Handelsonderneming Schimmel, Industrieweg 23-A, 7903 AH Hoogeveen, tel. 05280-73926. Deze universele kruiwagen, gefabri ceerd en op de markt gebracht door de Franse firma C.DEFI (Compagnie de Diffusion Européenne Fraisse In dustrie), is ontworpen voor veilig en universeel gebruik door het gehele gezin; mannen, vrouwen, kinderen en senioren. Hij is voorzien van een bak met een capaciteit van 65 liter, en een af neembare drager voor vuilniszak ken. De wielvelgen zijn van een kunststofsoort, die voor de nodige stevigte zorgt. Het laadvermogen is 80 kg en het eigen gewicht is ge ring; slechts 6 kg. Stabiliteit en goede balans zorgen voor een juiste verdeling van de last over de wielen; slechts 10% van het gewicht in de bak hoeft gedragen te worden. Bij traditionele kruiwagens is dit 50%. Hierdoor kan iedereen ermee overweg. Zeer handelbaar; kan overal gebruikt worden; in of rondom het huis. Voor nadere informatie: Stichting Frantech (Bureau Informatie Franse technologie), Amsterdam, tel. 020-6254736. De lange handschoen reikt tot over de elleboog Met name op de zwaardere grond zorgen de slakken de laatste jaren voor grote problemen. Meer dan 95% van alle slakkenschade in koolzaad en wintertarwe wordt ver oorzaakt door de akker-aardslak (Deroceras reticulatum). Plaatselijk kan ook de tuinwegslak schade aanbrengen. Skipper, op basis van 4% thiodi- carb, is uiterst effektief op slakken, maar met name de akker-aardslak is zeer gevoelig voor dit middel. Thio- dicarb is een kontakt- en maaggif dat inwerkt op het zenuwstelsel van de slak. Skipper blijft effektief gedu rende 3 tot 4 weken, ongeacht de weersomstandigheden. Zelfs bij veel regen blijft de korrel aantrekke lijk en doeltreffend voor slakken, zo dat de kritische periode steeds overbrugd kan worden. Dosering en toepassing: Tarwe, gerst, rogge: 5 kg Skipper per hek- tare, hetzij gemengd met het zaai zaad bij uitzaai, hetzij volvelds met een kunstmeststrooier kort na uit zaai, hetzij na opkomst van het graan bij schade door slakken. Kool zaad: 5 kg Skipper per hektare een paar dagen voor opkomst strooien. Skipper is een produkt van Rhöne- Poulenc Agro B.V. Kweekbedrijf Ceres Nederland bv heeft zijn pakket uitgebreid met groenbemestingsgewassen. Dit past in de strategie van het bedrijf een breed aanbod van zaaizaden aan zijn klanten te kunnen leveren. Het gehele assortiment groenbe- mesters is leverbaar, van gele mosterd tot winterrogge en van gras tot stoppelknol. Enkele meng sels grasgroenbemesters zijn nieuw. Tetra-terra is een mengsel van twee tetraploïde Engelse raaigrassen, een produkt met een vlotte beginont- wikkeling en een hoge droge stof- opbrengst. Tetra-terra is geschikt voor inzaai onder dekvrucht en voor stoppelzaai. Italmix is een produkt dat bestaat uit twee gezonde en produktieve Italiaanse raaigrassen. Italmix is geschikt voor nateelt als groenbemester maar er kunnen vaak ook nog 1 of 2 sneden gras van ingekuild worden indien dit ge wenst is. Nieuw is ook het gele mosterd ras 'Carnaval', dat nu voor het 2e jaar beproefd wordt. De resultaten van het 1e jaar beproeving gaven aan dat Carnaval zowel geschikt is voor vroege als voor late zaai. De droge stofopbrengst ligt 3% boven het ge middelde. Op de Franse rassenlijst is Carnaval, gele mosterd opgenomen met de beste resultaten als aaltjes bestrijder. Na het uitbrengen van de mest wordt in veel gevallen nog een groenbemester gezaaid. Het nadeel van het zaaien van de groenbe mester is de extra bewerking, die moet worden uitgevoerd. Kurstjens Landbouwtechniek heeft, om dit probleem op te lossen, bij Loonbe drijf Van der Aa in Boekei een zaai- machine op de bouwlandinjecteur gebouwd. Op deze manier wordt de mest geïnjecteerd en tegelijkertijd wordt de groenbemester gezaaid. Loonbedrijf Van der Aa werkt met deze combinatie veelal in de Noord- Oost polder, waar al veel percelen direct met het bemesten zijn inge zaaid. De boeren zijn uiterrhate te vreden over het werk, ze hoeven niet meer extra over het perceel te rijden. De machine wordt gebouwd en op de markt gebracht door Kurst jens Landbouwtechniek b.v. uit Grubbenvorst, tel. 077-663300. Bemesten en inzaaien met één machine. Mooij Agro breidt het ventilatiepro- gramma uit met nieuwe, zeer ge avanceerde ACM axiaalventilatoren met low sound level. Speciaal voor het ventileren, drogen, koelen en conditioneren van aardappelen, ui en, wortelen, bloembollen e.d. De ACM axiaalventilatoren zijn voorzien van speciaal aangerolde düse en aë rodynamisch gevormde waaiers. De ACM axiaalventilatoren zijn ontwor pen voor het produceren van veel lucht bij verschillende weerstanden bij een relatief laag geluidsniveau. Standaard zijn de ACM ventilatoren uitgevoerd met waaiers in alumini- umlegering zonder meerprijs. De aë rodynamische waaiers zijn uitgevoerd met 10 verstelbare schoepen en beveiligd met een ro buust en veilig rooster. Het ventila torhuis en motorstoel zijn thermisch verzinkt. De serie ACM axiaalventi latoren zijn standaard leverbaar in diameters van 400 tot en met 1400 mm. Voor meer informatie: Mooij Agro CV, Postbus 574, 3440 AN Woer den, tel.: 03480-32932, Fax: 03480-32938. Na 18.00 uur: 03488-8430. ACM axiaa/ventilator.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 10