Nieuwe Weiger rollenpers Smalspoortrekker Renault Vegimax nu ook toegelaten in biologische land- en tuinbouw Nieuwe generatie Lelyterra's Hoegen Dijkhof importeur Rau Nieuw systeem voor bevloeiing potgrond Prestatievoer paarden Nieuwe Michelinband voor kraanvoertuigen VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1992 12 Het bekende persenprogramma van Weiger is uitgebreid met een nieuw model rollenpers, de RP 200. Het bijzondere van de pers is dat deze is opgebouwd uit componenten zodat deze te allen tijde kan worden aan gepast aan de eisen van de gebrui ker. De RP 200 kan worden voorzien van een 2.00 meter brede opraper. Het gewas wordt, ook in bochten schoon opgenomen en de capaciteit is hoog. Door de hoge persdichtheid en de uitgekiende vorm van de perskamer wordt een 10% hoger balen-volume bereikt. Bij toepassing van de extra leverbare snijinrichting wordt een 30% hogere verdichting bereikt. Bovendien vallen de balen van de RP 200 bij het loshalen gemakkelijk uiteen. De RP 200 is voorzien van dubbele touwbinding. Wanneer het ene bindsysteem uitvalt gaat het andere probleemloos verder. Als extra kan de RP 200 van rietbinding worden voorzien. In combinatie met de touwbinding levert dit een bespa ring op bindmiddelen op van meer dan 30%. Het concept van de RP 200 is erop gebaseerd dat de pers gemakkelijk kan worden aangepast aan een ver anderende bedrijfssituatie. Netbin- ding, snijinrichting en breedopraper kunnen ook achteraf snel en voor delig worden gemonteerd. Meer informatie wordt u gaarne ver strekt door Cebeco Agritech b.v., Postbus 19, 8330 AA Steenwijk, te lefoon 05210-27200. De Michelin XGC is een band uit de 100-serie speciaal bedoeld voor kraanvoertuigen met twee of meer assen. De nieuwe band die goede eigenschappen in het terrein kombi- neert met een uitstekend rijgedrag op de weg, gaat de tot nog toe zeer succesvolle XVC band aflossen. Dit jaar nog komen de maten 14.00 R 24, 14.00 R 25 en 16.00 R 25 ter beschikking. Bij overeenkomende asbelastingen kan tot een maximum snelheid van 100 km/uur gereden worden. De ge lijkmatige slijtage die onder andere door de kompleet nieuwe opbouw van de band en de blokken van het profiel, die in lengterichting met el kaar verankerd zijn, werd bereikt en de mogelijkheid om te herprofileren en te vernieuwen garandeert een zeer hoge levensduur. De eerste re sultaten in het werk van alledag la ten zien, dat de tot nu toe bekende kilometerprestaties van banden van kraanvoertuigen duidelijk overtrof fen kunnen worden. Het gelijkmati ge slijtagepatroon van de nieuwe band verbetert tegelijkertijd ook het rijkomfort. Volgens informatie van chauffeurs die de band al konden proberen, heeft de XGC een hoge mate van stuurprecisie en spoorvastheid. De band beschikt over hoge reserves ten aanzien van draagvermogen. Het nominale draagvermogen bij 9 bar en een maximum snelheid van 70 km/uur bedraagt 6 ton per band. Vegimax meststof en bladbescher mer op basis van plantenextracten geeft aan planten een betere weer stand en bescherming tegen bacte riën, virussen, insecten en zelfs droogte. Door behandeling met de formulering 'denkt' de plant dat zij wordt aangevallen en komt in een kunstmatige stress-situatie terecht en begint afweerstoffen te pro duceren. Er zijn goede resultaten behaald in, uien, groenten, granen, zaden, bloe men, wortelen en peulvruchten. Voornamelijk wat betreft hogere zaadopbrengsten, minder uitscho- ningsverliezen, en bijvoorbeeld in ui en lagere tarra-getallen vanwege hoger drogestofgehalte en duidelijk minder bewaarverliezen en kwalita tief betere uien. Inmiddels heeft Doens Vermue ook een toelating gekregen voor gebruik van Vegimax in de gecontroleerde biologische land- en tuinbouw. Een zaaizaadbehandeling in granen en maïs heeft aangegeven dat de planten in de beginontwikkeling een snellere groei doormaken en een be tere uitspoeling te zien geven, een guller gewas en duidelijke voor sprong op onbehandelde percelen. Vegimax wordt gedistribueerd door Doens Vermue B.V., IJzendijke, tel. 01176-2020. Het installatiebedrijf Cogas in Em- meloord heeft een nieuw milieu vriendelijk bevloeiingssysteem ontwikkeld voor zowel de volle- grondsteelt als de containerteelt: het Hydroset eb- en vloedsysteem. Hydroset maakt een einde aan moeizaam beregenen van bovenaf: het eb- en vloedsysteem zorgt voor een optimale, geheel computer gestuurde bevloeiing van de pot grond. Doordat het overtollige bevloeiingswater afgevoerd en op gevangen wordt, vindt geen verspil ling van water en meststoffen plaats: een belangrijk pluspunt voor wie efficiënt en milieuvriendelijk wil produceren. Sinds 8 mei j.l. is het Hydroset eb- en vloedsysteem operationeel bij de firma Van Diepen in Marknesse. 12.000 coniferen in potten worden hier bevloeid vanuit een bassin met een inhoud van 60 m3. Nu al is dui delijk dat Hydroset zorgt voor een beduidend betere doorworteling en snellere groei. Maar het eb- en vloedsysteem is niet alleen voor co niferen geschikt; het leent zich ook uitstekend voor de teelt van klein fruit zoals bosbessen en frambozen. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met de heer G. Keizer, te lefoon 05270-97451. De ontwikkelingen in de paardesport- en houderij zijn voor Cehave aanleiding geweest om het assortiment paardevoer uit te brei den. Het basis paardevoer (kode 280) is aangepast aan de nieuwste inzichten, daarnaast is een extra paardevoer ontwikkeld. Dit volledig nieuwe voer wordt als Prestatievoer in de handel gebracht. Het is speci aal ontwikkeld voor paarden waar aan zeer hoge eisen worden gesteld, zoals wedstrijd-, sport- en opgroeiende paarden. Naast hogere energiewaarde is er veel aandacht besteed aan de vita minen, mineralen- en spoorelemen- ten samenstelling. Renault Landbouw heeft haar smalspoorprogramma uitgebreid met het nieuwe model 80.12/14V. Deze trekker levert een vermogen van 76 pk en is o.a. standaard uitge rust met een gesynchroniseerde versnellingsbak met omkeerschake- ling, kruipversnellingen en een 540-750 t/min aftakaskombinatie. Daarnaast is een versnellingsbak le verbaar met 12 versnellingen, waar van 10 versnellingen in het trajekt van 1,25 tot en met 12 km/u liggen. Alle vierwielaangedreven modellen uit de smalspoorserie zijn nu voor zien van een nieuwe vooras. Deze nieuwe vooras met een wieluitslag van 50° voor de V-modellen en 55° voor de F-modellen maakt nog kor ter draaien mogelijk. De draaistraal ligt voor alle 4 WD-modellen ruim onder de 3,5 m. Voor alle smalspoortrekkers levert Renault een uitgebreid pakket ac cessoires, waaronder een voedings- blok met variabele opbrengst voor hydromotoren, een hydraulische vlakverstelling van de hefstangen, een fabriekskabine, alsmede een ka- bine met een geluidsnivo beneden de 80 dB(A). Voor meer informatie: B.V. Indumij Landbouw, Dordrecht, tel. 078-170000. Hoegen Dijkhof Handelmaatschap pij B.V. te Doetinchem is met ingang van 1 juli j.l. importeur van het Rau landbouwwerktuigenprogramma geworden. De firma Rau heeft haar hoofdkan toor in Duitsland en meerdere fa brieken in Duitsland, Frankrijk, Italië, Afrika en in het Oostblok. Er werken in totaal 1.100 mensen. Het complete Rau/Europrogramma bestaat uit veldspuiten, aangedre ven eggen, zaaimachines, precisie- zaaimachines, schoffelmachines, schijfeggen, zaaibedcombinaties en cultivatoren. Diverse werktuigen in het programma zijn ontwikkeld van uit de filosofie van de geïntegreerde akkerbouw. Drie meter brede Rau zaaibedcombinatie Lely Industries N.V. te Maasland in troduceert een geheel nieuwe gene ratie Lelyterra's, de 5-serie. Deze lijn omvat de series: 35 - 45 - 55. Deze nieuwe generatie Lelyterra's is uitgerust met de geheel nieuwe ori ginele Lelydruppeltand met zijbe vestiging. In de druppelvormige tandpunt is meer materiaal verwerkt, wat een aanzienlijke verlenging van de le vensduur van de tand oplevert. De karakteristieke slepende tandstand is gehandhaafd en de unieke werking van de tand blijft behouden. De tand wordt met één enkele inbusbout aan de tandhouder vastgezet. Voor het demonteren/monteren van de tanden kan gebruik worden ge maakt van luchtgereedschap. Een speciale zelfklemmende en borgende moer zorgt voor een muurvaste bevestiging. Slijtage van de tandhouder behoort bij deze ty pes tot het verleden. De kop van de tand is tevens het slijtdeel dat ver vangen wordt. Verder is het 'hart' van de Lelyterra, de tandwielgoot, geheel vernieuwd. Omgezette randen geven de goot meer sterkte. De lagers zijn ver zwaard, zelfsmerend en dubbel af gedicht tegen stof om een nog langere levensduur te garanderen. De robuuste driepuntsbok is zeer geschikt voor de aanbouw van een tweede machine. Belangrijk zijn ook de enorm solide schoorsteunen uit kokerprofiel tussen de bok en de uit einden van de tandwielgoot. Deze geven de gehele machine de extra stevigheid die nodig is in de zwaarste omstandigheden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 12