lucht en zee boer in Zeeland P Izlm yerzeter/ngsfi/a/Ms De waslijn Klein maar fijn VEKABO Nederland Mevr. Stienstra Ettenlandsewea 25 8316 RM Marknesse tel. 05274-3339 (tussen 13.30 uur en 16.30 uur) land te kijken als mijn man bezig is en genieten daar ook van", vertelt Lien van de Putte die oed voor haar gasten zorgt. Dagelijks brengt ze de post rond en maakt dan een praatje, ransen, Duitsers, zelfs Italianen staat ze in Engels te woord. Er is zelfs een speciale koelkast waarin de kampeerders hun levensmiddelen en soms medicijnen kwijt kunnen. Voor dochter Lianne, net geslaagd voor het HAVO diploma, is meehelpen op de camping een ideaal va kantiebaantje; 's morgens wer ken en 's middags lekker naar het strand. "Het contact met leeftijdgenoten op de camping heb ik altijd erg leuk gevonden. Het is ook goed voor mijn talen geweest omdat ik vaak nog bleef schrijven met vriendjes en vriendin netjes uit Duitsland.' ons de eerste vakantie in Zeeland. We zijn op de bonnefooi gekomen en kwamen via de VVV hier terecht. Het is een heerlijk grote caravan voor niet te veel geld en -wat voor ons uit een drukke stad belangrijk is- het is ook zo heerlijk rustig. We maken tochtjes naar leuke plaatsjes in de om geving. Nu doen we dat per auto maar volgend jaar komen we zeker terug en nemen dan onze fietsen mee. Sommige gasten op de camping komen al elf jaar naar Serooskerke. De rust maar vooral ook de schone lucht is voor mensen die in het Ruhrgebied wonen een openbaring. "We merken dat aan de was die buiten hangt", vertelt dochter Lianne. "Duitsers uit het Ruhrgebied han gen alles vol met waslijnen. Soms heb ik het idee dat ze de vuile was van thuis meenemen om het hier te wassen en in de Zeeuwse lucht te laten drogen." Peter Stegh en Gerti Winzer wonen aan een druk kruispunt in Keulen. Ze hebben een caravan gehuurd op de boerencamping van familie Van de Putte. Peter: "Het is voor 'De Boshoek' ziet er keurig verzorgd uit. De oude varkensstal is aan de buitenkant in autenthie- ke staat gelaten terwijl binnen de prachtige sanitaire voorzieningen voor de kampeerders te vin den zijn. Ook is er een mooi volleybalveldje te vinden waar de jeugd al menig avondje volop plezier heeft beleefd. "We zijn lid van de ANWB en van de VEKABO (Vereniging voor Kamperen bij de Boer). Ook wordt ieder jaar een keuringsrapport opgemaakt door de GGD in opdracht van ae gemeente", vertelt Lien. Op het laatste keuringsrapport staat als extra toevoeging: een mooie en hygiënisch verantwoorde camping. De VEKABO Zeeland telt meer dan 200 leden. Over de gehele provincie verspreid is kamperen vlakbij een boerderij en weg van drukte mogelijk. Zowel de VEKABO als de ANWB hebben een speciale informatiegids waarin de boeren- campings te vinden zijn. Wilt u meer informatie over kamperen bij de boer? Bij de ANWB en on derstaand adres weten ze u er alles over te vertellen. 13

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 40