Jonge:Het zou een ramp zou worden" P Izlm yerzeterirysn/'ei/ivs i ZL M verzekert financiële gevolgen arbeidsongeschiktheid Arbeidsdeskundig bureau Bakker Cees de Jonge, Renesse Op de foto Jannie Verwoerd en Kees Toorenaar. De hoogte van de uitkering is afhankelijk van de mate van ar beidsongeschiktheid. "Na een melding van ziekte of ongeval gaat de verzekerde langs bij een onafhankelijke controle-arts. eze arts bekijkt wat er aan de hand is en maakt er een me disch rapport over. Daarin staat wat iemand mankeert en in welke mate de controlerend arts de verzekerde arbeidson geschikt acht. In overleg met onze medisch adviseur wordt dan ae definitieve arbeidsongeschiktheid vastgesteld. Als het ernaar uitziet dat iemand langer dan een jaar aroeidsongeschikt blijft dan gaan we de situatie verder bekijken. Een arbeidsdeskundig bureau gaat de werksituatie van iemand analyseren. Welke werkzaamheden verricht men en hoevaak en kan het werk wel licht anders gebeuren. Ze bekijken of eventueel passende ar beid is te vinden. Deze gegevens komen in een rapport bij ons en dienen als advies. Samen met onze klant kijken we wat de beste oplossing is. Dat betekent echt niet alleen bekijken hoe hoog de uitkering gaat worden. We denken mee met de verze kerde. Zoeken naar andere vormen van werk brengt sommigen op een spoor waar ze zelf nooit aan hadden gedacht. Het is dan hartverwarmend om te zien hoe blij mensen zijn dat ze weer een gedeelte van de dag of soms zelfs weer volledig aan de slag kunnen", vertelt Kees Toorenaar. Cees de Jonge Cees de Jonge is bakker. Nadat hij bij verschillende bakkers in Zeeland in loondienst is geweest, besloot hij eigen baas te worden. In Renesse kocht hij een bestaande bakkerij met winkel waar hij samen met zijn vrouw Miranda sinds februari 1992 zijn brood verdient. Het bevalt ze prima. Cees: "Een eigen zaak betekent hard werken. Mijn werkdag begint om twaalf uur 's nachts. Als de winkel 's morgens open gaat, zijn alle rekken en vitrines gevuld; stokbrood, witte puntjes, elf granen brood of de ge roemde Zeeuwse bolussen, gebakken terwijl Renesse slaapt om het vers in de winkel te hebben. Natuurlijk hebben we nagedacht hoe het zou moeten als ik arbeidsongeschikt zou worden. Dat zou een ramp voor ons bete kenen. Een ongeluk zit in een klein hoekje. Als werknemer ben ik al eens drie weken uit de running geweest door een auto-onge luk. Dan is alles goed geregeld. Als zelfstandige moet je dat zelf doen. Daarom sloot ik een AOV af bij Verzekeringen ZLM. Ze hebben goede voorwaarden en zijn qua prijs gunstig. Doordat ik een klimmend combi-tarief heb, betaal ik in het begin min der premie en dat komt als startende onder nemer natuurlijk mooi uit." Het risico van arbeidsongeschikt worden, lopen we allemaal. Bakker De Jonge heeft dat risico met zijn AOV afgedekt. Als hem iets overkomt, is hij gegarandeerd van inkomen; een verstandige zaak.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 29