VERTEGENWOORDIGER Aanmelding stimulerings projecten in De Kempen TOLSMA BEWAARTECHNIEK 3-ZLO stand op Delta Flora wint originaliteitsprijs VIM Provinciale paarden kampioenschappen Lubbers opent NOP-feest De internationale Tolsma-groep is een bundeling van bedrijven met vestigingen en vertegenwoordigingen in 4 landen, die aktief zijn op het gebied van produktbewaring. De groep kent twee divisies; Bewaring van akkerbouwprodukten en koel- en vriestechniek. Wij zijn Tolsma France S.A.R.L. gevestigd in Péronne. Op de Franse markt vertegenwoordigen wij de groep met het volledige Tolsma- bewaarprogramma, waaronder de "Rendementsbewaring". De uitvinding waarmee Tolsma als pioniers van de bewaring in de afgelopen decennia een internationale reputatie heeft opgebouwd. Het Tolsma-programma omvat een kompleet pakket van systemen en produkten, die in eigen bedrijf zijn (en worden) ontwikkeld en geproduceerd. En die kunnen variëren van keerwanden, kokers, ventilatoren, meet-units tot koel-units en kompleet ingerichte, computerbestuurde rendement bewaarplaatsen. Ter versterking van ons team zoeken wij op korte termijn een Tolsma Techniek b.v. Postbus 165, 8300 AD Emmeloord. Tel.; 05270- 14755. Op deze post, die voor een dynamische, jonge kerel de bodem kan vormen voor een commerciële technisch/agrarische loopbaan, zien wij graag iemand met HLS- opleiding, die het gevoel voor de akker bouw van huis uit heeft meegekregen. Kennis van de Franse taal is voor deze veelzijdige baan natuurlijk een vereiste. Wij bieden u bij ons alle kans om aan de bak te komen. Dat wil zeggen; auto van de zaak, interessant beginsalaris, uitstekende voorzieningen, goede job- en loopbaan begeleiding. Kortom, allemaal voorwaarden om nu de pen te pakken èn ons omgaand te berichten waarom u denkt dat u de juiste man voor ons bent. U richt uw sollicitatie aan de direktie van Tolsma Techniek b.v. en we zien uw brief graag z.s.m. tegemoet. IDIEI IPIIIOINIIIEIRISI De Landelijke Rijvereniging en Pony club De Scheldestad te Vlissingen houdt vrijdag en zaterdag 21 en 22 augustus een concours hippique voor pony's en paarden aan de Ja- coba van Beierenweg (een zijweg van de Gerbrandystraat) nabij de manege De Scheldestad. Vrijdag komen de pony's aan het vertrek, waarvoor zo'n honderd po- nyruiters staan ingeschreven voor de dressuur, waarvan er ook twintig deelnemen aan de tweede dressuur proef. Voor het springen 40 combi naties voor het klassiek parcours, terwijl daarnaast voor de deelne mers een tweede parcours beschik baar is. Dat is voor de B-klassers een verkort klassiek parcours, en voor de klassen L, M en Z een par cours 'Heen en Weer'. Zaterdag dus de provinciale kampi oenschappen paarden, waarbij gestreden zal worden om de ver schillende provinciale titels, waar van de kampioenen de tickets bemachtigen voor de nationale ti telstrijd, de Levade, op zaterdag 5 september op het federatiecentrum te Uddel. Zo'n tweehonderd deelnemers ko men in aktie voor de dressuur. Niet minder dan 25 deelnemers in de Z1 en Z2 klasse voor de kampioen schappen die allen ook een tweede proef dienen te rijden. Titelverdedi ger is Kees Steendijk uit Kruiningen met Boy van Zuid-Beveland en reserve-titelhouder Suzan Malcorps met Bonvivant van de Zwinruiters, zij komt zaterdag echter niet met Bonvivant maar met Cleverlady in de ring. Negen deelnemers in het Z sprin gen, een open wedstrijd daar titel houder Jan Noorhoek met Amber niet van de partij is, maar aan het vertrek komt in de M klasse rubriek met Edwin. Deze Z springruiters die nen maar liefst drie parcoursen te overbruggen een jachtparcours, een klassiek- en een verkort klassiek parcours. Jan M. Murre Tijdens de bloemententoonstel ling annex gezinsbeurs Delta Flo ra waren de 3 Zeeuwse Landbouw Organisaties aanwe zig met een stand. Deze stand werd ingericht en bemand door de kringen op Zuid-Beveland. Het thema was: 'Agrarisch Zee land presenteertDit jaar werd gekozen voor fruiteelt, klein fruit waaronder zwarte bessen en suikermais, ook was er een hoekje met wat algemene gege vens over agrarisch Zeeland en werden er verschillende video banden gedraaid. De opzet was om mensen kennis te laten ma ken met de teeltwijze van de ver schillende produkten en wat er van bepaalde produkten ge maakt wordt of hoe ze vers ver markt worden. Al met al kunnen de 3 ZLO te rugzien op een mooie en geslaagde stand, de opzet was goed! Dat bleek wel omdat de 3 ZLO-stand de eerste prijs kreeg voor de origineelste stand. In de stroomgebieden van Beerze- Reusel en Dommel zijn stimule ringsprojecten gaande over het effi ciënter benutten van mineralen en het beperken van het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen. De NCB coördineert de projecten. Het stimuleringsproject strekt zich uit over de gemeenten: Boxtel, Ech, Liempde, Haaren, Helvoirt, Uden- hout, Oisterwijk, Berkel-Enschot, Goirle, Moergestel, O.W. en Middel - beers, Hilvarenbeek, Diessen, Hoo- ge en Lage Mierde, Reusel, Bladel, Eersel, Hoogeloon, Vessem, Oir- schot, Bergeijk, Luijkgestel, Budel, Leende, Valkenswaard, Veldhoven, Eindhoven, Best, Son en Breugel, St. Oedenrode en Nuenen. Via het stimuleringsproject is een gesubsidieerde ddelname aan vele activiteiten mogelijk: het be- mestingsadviesprogramma, grond onderzoek, mestonderzoek, de teelt van groenbemesters en het af stellen van kunstmeststrooiers, me chanische onkruidbestrijding in maïs, multifasenvoedering in de var kenshouderij etc. Deelname in een studiegroep mine- ralenboekhouding vormt de basis van het stimuleringsproject en is een voorwaarde voor deelname aan de genoemde vervolg-activiteiten. In de studiegroepen wordt de mineralenba- lans van het eigen bedrijf in beeld ge bracht. Mede tegen de achtergrond van de aanvaarding van 'Mineraal- Centraal" door de politiek is de mi- neralenboekhouding op korte ter mijn een noodzaak voor ieder bedrijf. Een noodzaak ook om de produktierechten op uw bedrijf te kunnen continueren! Ten aanzien van de bijeenkomsten van de studiegroepen kan het vol gende vermeld worden: - de bijeenkomsten zullen steeds in uw directe omgeving plaats vinden en worden verzorgd door DLV en AOC: - opgave voor deelname kan zo wel individueel als per afdeling of studieclub gezamenlijk ge schieden: - met het oog op de beschikbare capaciteit dient aanmelding zo spoedig mogelijk, doch vóór 15 september te geschieden; - voor de afzonderlijke sectoren veehouderij, varkenshouderij en pluimveehouderij is een speci fiek programma samengesteld. Ten behoeve van een goede stroom lijning van de projecten is een pro vinciale stuurgroep in het leven geroepen, waarin onder meer zitting hebben de Gewestelijke Raad, kringvertegenwoordigers van NCB en ZLM en vertegenwoordigers van provincie, ministerie van Landbouws, RIMH en waterleidingsmaatschap pijen. De NCB heeft een informatie folder annex aanmeldingskaart ontwikkeld. U kunt deze aanvragen bij het NCB-secretariaat in Tilburg, mevrouw M.M. te Veldhuis, tel. 013-378549. Ook voor verdere in formatie kunt u hier terecht of bij de heer J. de Kruif te Hoge Mierde, tel. 04259-1273, die de ZLM in de stuurgroep vertgenwoordigt. Naast het stroomgebied Beerze- Reusel en Dommel worden ook sti muleringsprojecten ondernomen in Chaam, Baarle-Nassau, en op wat langere termijn ook in Nieuw- Ginniken en Bergen op Zoom. Minister-president Lubbers verrichtte op 9 september de opening van de jublieumviering ter gelegenheid van de 50e verjaardag van de Noord oostpolder. Aansluitend aan de ope ning van de "Lustrada '92' brengt de premier een bezoek aan de veld- show. Op de veldshow akkerbouw, op 9 en 10 september van 10.00 tot 16.00 uur, vinden demonstraties van oogst en andere werkzaamhe den van een groot aantal akker bouwgewassen plaats. Ca. 50 bedrijven en instellingen presente ren zich in het Agribusiness centrum. Demonstratiedag Ceres Op 26 en 27 augustus houdt Ceres Nederland bv een gewassende- monstratiedag. Die dag toont de groothandel zijn gewassen te velde op een demonstratieveld te Schijf (bij Roosendaal). Het veld ligt op het loonwerkbedrijf van de familie Goor- den, Roozendaalsebaan 7 te Schijf. Op het demonstratieveld wordt een groot aantal gewassen beproefd. Bokkewagen-presentatie Op zaterdag 22 augustus wordt in Buren (Gld.) van 10.30 uur de natio nale bokkewagenpresentatie gehou den met meer dan 50 bokkenwagens. Met ondermeer in het programma: concours d'elegan ce défilé, hindernisparcours, idylli sche rondrit en mendemonstraties. Meer informatie: Bowane 08338-52876. TE KOOP: A mac ZM II 6 cy- lindermotor Ioofklapper en vele extra's. Amac D II en E II machines Baselier 4 rijig Ioofklapper i.z.g.st. Modema 6 tons kippper Medema LT 32 opraapwagen, Cappon 2 en 3 schaar wentelploegen, 2 schaar van Humpt en Nie- meyer wentelploegen. 6 schaar Goudland stoppel- ploeg. Amac en Rumptstad kappenfrezen. Marstig tril- tand 4,50 meter hydraulisch opklapbaar. Masschio rotor- kopeg HB 3000, Stoll V 50 bietenrooier met bladafvoer. Lengerich kuil voersnijder en Grimme 1 rijige aardrooier- kipbunker. Te bevragen Ce- beco mechanisatie B.V. Mid delburg. Tel. 01180 - 14957 01103 - 1704. TE KOOP: Cappon CamWb 13 tands cultivator met steun- wielen, werkbr. 3 mtr. Nie- meyer Vollymat 3 sch. wentel- ploeg prijs 1.250,-. Cehave 's Heerenhoek. Tel. 01105 - 1250 na 18.00 uur 01103 - 2154. Dl «EAU SHOVa VOO» HfT BOttfNWTCK

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 11