Trekpaarden en Haflingers op Zeeuwse Dag van het Paard *18 Veulenkampioene bij de Haf lingers Fabienne van Bruns- wijk van H.A. Verdonk, Nieuwdorp Reservekampioene HafUngers Ramona van PA. Karelse, Heinkenszand Kampioene bij de oudere merries Magda van Kateiijne van M.J. Mo! en zoon, Waarde Traditiegetrouw hield Zeeland de laatste zaterdag van juni haar 'Dag van het Paard' bij manege 'De Een dracht' te Serooskerke. De trek paarden en Haflingers leverden hieraan een belangrijke bijdrage. Ook tijdens het show programma, dat 's middags werd gegeven, heb ben ze zich van de beste kant laten zien. Onnodig te zeggen, dat er veel publiek was. Het valt alleen niet mee, om tussen 9 en 12 uur in drie ringen er zo'n 100 trekpaarden in record-tempo door te drukken en in één ring 55 Haflingers. Vooral de mensen die veel paarden aanvoeren komen soms handen tekort. Ook voor uw verslaggever is het een onbegonnen werk om elk paard gedetailleerd te omschrijven. Gelukkig kan hij dan terugvallen op hulpvaardige juryle den. In dit verslag worden alle paar den die een eerste premie krijgen vermeld en de drie eerst geplaatsten zo goed mogelijk omschreven. Wat de kwaliteit betreft, die lag bij de Haflingers gemiddeld op een re delijk niveau. Enkele uitblinkers wa ren aanwezig, maar echte nationale toppers hebben wij niet ontdekt. We kunnen zeggen, dat de fokkerij in de breedte is gegroeid. De trekpaarden handhaven het niveau der laatste ja ren uitstekend. De veulens waren vaak nog te jong om optimaal te be oordelen. De jeugdgroepen waren van een redelijk gehalte, met soms beste koppaarden, terwijl de vol wassen merries tot de landelijke middenmoot behoren, een enkele topper ontbrak niet. De aangespannen nummers Haflinger- tweespannen: 1. P.A. Karelse te Hein kenszand; 2. Th. Frigge te Oud Wasse naar, werden beiden geselecteerd voor de Nationale Tentoonstelling. Tweespannen trekpaarden. De eerste twee werden ook geselecteerd voor Den Bosch. 1. A. de Visser te Vlissingen met Erna en Rita van Driewegen. 2. J. Brooij- mans te Steenbergen met Carmen de Pontailles en Elvia van Bleijendaal. 3. Gebr. Geldof te Oostkapelle met Nicotine van de Rondehof en Sonja van de Linde boom. 4. A. Verhage te Serooskerke met Frule van de Groene Poort en Mo-, nica van Veerezicht. 5. M.J. Mol en Zn. te Waarde met Carla van de Genenberg en Kitty van 't Doornehof. 6. A. Paauwe te Gapinge met Wieteke van Marknesse en Norma van de Linge Enkelspannen trekpaarden: 1. Gebr. Gel dof te Oostkapelle met Sonja van de Lin deboom. 2. Natasja Verhage te Serooskerke met Bianca van Nieuw Zoe- tendale 3. A. Paauwe te Gapinge met Norma van de Linge 4. Gebr. Geldof te Oostkapelle met Nicoline van de Ronde Hof. 5. M.J. Mol en Zn. te Waarde met Kitty van 't Doornhof. 6. Adrie Verhage te Serooskerke met Freule van de Groe ne Poort. Vierspannen van één eigenaar: 1a. M.J. Mol Zn. te Waarde met een best uni form lot. 1b. A.L.C. Brooijmans Zn. te Steenbergen met een zich best presente rend 4-span. 1c. J.L. de Roo te Heinkens zand met 4 keurig getoiletteerde schimmels. Hengstveulens. Gewone klasse met 2 eerste en 4 tweede premies. 1a en kam pioen Jerom van Siuishoek (Primus van 't Eendenhof) eig. C. Maurice te Nisse Soortig veulen met goed gevormde en gespierde benen. De bovenlijn kon iets vloeiender. 1b. Leopard van het Kruis- wegje (Nico van 't Heieinde) eig. J.C. de Roo te Heinkenszand. Zwaar, met man nelijke contouren, achterbeen matig en voorbeen goed. Oudere merrieveulens. Grote maat: 1a Quirine van Reigersbosch (Castor van In- jer) eig. B.E.A.M. IJsebaert te Axel. Best van type, robuust en diep, goed ge bouwd met een best ontwikkelde schou der en goede voorbenen. Stap achter wat slap. 1b. Irma van Serooskerke (Mar quis van de Lindehoeve), eig. A. Verhage te Serooskerke Rondom aardig, typisch veulen, dat goed draaft. 1c. Arda van Klein Petersburg (Marquis van de Linde hoeve), eig. C. Coppoolse te Seropsker- ke. Niet genpteerd. Nog een tweede premie. Kleine maat: 1a. Nicole van 't Domineeshof (Marquis van de Lindehoe ve) eig. E. Verburg te Westkapelle Ze stapt voor correct, maar achter iets kort. Veel soort en met goed gespierde benen, kruis kon iets langer. 1b. Simone van Klein Petersburg (Marquis van de Linde hoeve) eig. C. Coppoolse te Serooskerke Goed van type; nog iets overbouwd. De produktieve vader, die nu in Drente dekt, had menig goed veulen op deze keuring aanwezig. Vervolgens een tweede premie Jonge merrieveulens. Grote maat: 1a. en kampioene: Isabel van Driewegen (Marquis van de Lindehoeve) eig. J. de Visser en Zn. te Vlissingen. Nog jong, mooi van ras, voldoende fors gebeend met lange lijnen en zeer goede gangen. 1b. Dina van Kersenhof (Frits van de Houterdsedijk) eig. Jac. Boone te Grijps- kerke Goedsoortig, aardig type en goed gebeend, vlot. Nog een tweede prijs. Kleine maat: 1a. Elza van het Kruisse- wegje (Urbain van de Lindehoef) eig. J.C. de Roo te Heinkenszand. Mals veulen, zeer compact en extra gespierd. Met een mooi hoofd en een correct voorbeen, achter iets gespannen en wat kort van stap. 1b. Nicole van Waarde (Totto van Op den Dijk) eig. M.J. Mol Zn. te Waarde Typisch en geblokt veulen met ras en adel en vrij goede benen. 1c. Olga van Serooskerke (Marquis van de Linde hoeve) eig. A. Verhage te Serooskerke Jong en nog wat onzeker in de standen. Foto's J. Kurz aardig soort en met goede uitdrukkin gen. De merrieveulens kenden behoorlijk goede rubrieken. Eén éénjarige hengst Rudy van St. Janskerke (Rambo van het Zwaanenhei- ke) eig. L. Vos te Zoutelande, kreeg een tweede premie. Paard met gespierde benen en een goede schouder, maar de bovenlijn stoort wat. Jaarlingen. De jaarlingen waren goed vertegenwoordigd met gemiddeld vrij goede kwaliteit. Grote maat: 1a. en kam pioene: Elvera van de Noordduin (Certain van de Beerschekarhp) eig. W. Maljaars te Domburg. Een ruim gebouwde en zwaar gebeende merrie, met voldoende middenstuk en correcte bewegingen. Het zwaar gespierde achterbeen valt op. 1b. Regina van Noordduin (Rambo van het Zwaanenheike) eig. F.P. Koster te Waarde. Mager en groen met een diepe ribbenkast en zwaar gespierde benen, voorstand nog iets onzeker. 1c. Alice van Driewegen (Certain van de Beersche- kamp) eig. J. de Visser te Vlissingen. Sterk gelijnd, iets gerekt met vlotte en vrijwel correcte bewegingen. 1d. Vera van de Pyramidehoeve (Rambo van het Zwaanenheike) eig. de Buck-Geelhoed te Middelburg. Kleine maat: 1a. na arbitra ge: Udine van Poppendamme (Rambo van het Zwaanenheike) eig. J. Maris te Grijpskerke. Zeer chic met veel ras en een uitdrukkingsvol hoofd. De gave be nen werden in draf met veel actie ge toond. Ze stapt achter iets open in de hakken en is voor bijna correct in draf. 1c. Yvonne van St. Janskerke (Certain van de Beerschekamp) eig. A. Aarnoutse te 's-Gravenpolder. Een heel ander paard met veel macht, zeer robuust met 4 zui len van benen, iets dor in beweging met correcte voorbenen, maar stapt achter iets kort. 1c. Elza van Serooskerke (Juni or van de Lanshoeve) eig. A. Verhage te Serooskerke Kampioenveulen vorige herfst en één der beteren o.i. Iets hellend in de achterhand, maar massaal en met veel ruimte en overschot. Vervolgens Jennie van Veerezicht (Frits van de Hou terdsedijk) eig. S. de Feijter te Axel - Eva van St. Janskerke (Rambo van het Zwaa nenheike) eig. L. Vos te Zoutelande Merries geboren in 1990. De tweejarige merries waren goed, met in de grote maat een opvallend kopnummer in: Vera van den Amer (Otto van 't Eedenhof) eig. A.L.C. Brooijmans en Zn. te Steen bergen. Kapitale merrie met een prachti ge schouder en veel diepte. Mooi van ras en goed gebeend. Niet in beweging ge zien'. Kampioene 1b. Violien van Bleijen daal (Totto van Op Den Dijk) eig. P. Nortier te Oostburg. Kolossale merrie, groot en mooi, best van type met zware benen. Het achterbeen vormt niet het sterkste punt. 1c. Kato van Driewegen (Rivaal van 't Eedenhof) eig. J.M. de Nood te Middelburg. Zwaar paard met goed gespierde benen, iets onregelmatig gebouwd achterbeen vrij goed, voorbeen beter. 1b. Wanda van Steenzwaan (Harm van de Oude Rijnstraat) eig. A.H. Steen- dijk te Nieuwerkerk. Middenmaat: 1a. Wietske van Steenzwaan (Harm van de Oude Rijnstraat) eig. A.W. Steendijk te Nieuwerkerk. Zeer soortig, mooi van snit, iets rijp, rug niet te sterk met een prachtige achterhand, goede benen en beste draf. 1b. Wilma van Steenzwaan (Rivaal van 't Eendenhof) eig. A.N. Steendijk te Nieuwerkerk. Goed ge bouwd met een massief koffer, ze stapt voor beter dan achter. 1c. Nellie (Otto van 't Eedenhof) eig. A.L.C. Brooijmans te Steenbergen. Staande een schitteren de merrie rnet veel ras. In beweging iets slordig. 1d. Martine van St. Janskerke (Harm van de Oude Rijnstraat) eig. L. Vos te Zoutelande. Merries geboren in 1989. De driejarige merries waren gewoon met goede kop- nummers. Grote maat: 1a. Ulvia van Bleijendaal (Harm van de Oude Rijnstraat) eig. A.L.C. Brooijmans en Zn. te Steenbergen. Ze werd kampioene en lijkt staande als twee druppels water op haar moeder. Ze is zeer vrouwelijk ge bouwd, iets vlak van kruis, goede benen en nog wat nonchalante bewegingen. 1b. Carla van Genenberg (Carlo van Brandevoort) eig. F.J. Mol Zn. te Waar- da Best gespierde en massale merrie De bovenlijn vormt niet het sterkste punt. Achterbeen minder goed gesteld dan het voorbeen. Goed vlot. 1c. Brenda van Vluchtenburg (Gamin van Begijnenhof) eig. Gebr. Ovaa te Oost-Souburg. Aardi ge, voldoend harmonisch gebouwde merria Middenmaat: 1a. Erna van Kruis- sewegje (Gamin van Begijnenhof) eig. J.C. de Roo te Heinkenszand. Mooie merrie met veel volume en zware benen, veel diepte en overschot. Wat veel hals, hoofd kon wat beter gevormd. Goed en correct in beweging. 1b. Carla van Lin- quenda (Frits van de Houterdsedijk) eig. J. Verhage te Koudekerka Niet zo mas saal, wel met goede lijnen en benen. Vlotte merria 1c. Gina van de Siuishoek (Horace d'Opbrakel) eig. M.J.W. Polder man te Wemeldinga Vrij goed van type en benen. Nog één tweede premie volgda Merries van 4 en 5 jaar. Een kleine maar goede klassa Grote maat: 1a. Sandra van Bergenbeemd (Bart van 't Hollen- eind) eig. M.J. Mol Zn. te Waarde. Ty pische en diepe fokmoeder, met een sterk achterbeen. Ze speelt voor iets in draf. 1b. Sarina te Zande (Gamin van Be gijnenhof) eig. Stal 'te Zande' te Hein kenszand. Een formidabele merrie met veel overschot en een enorme achter hand, iets zwaar van hals. Het achter been minder sterk, voorbeen goed. 1c. Monica van Veerezicht (Guido van de Lindehoef) eig. A. Paauwe te Gapinge. Ook een indrukwekkende verschijning. Bovenlijn voldoende sterk, met goed ge vormde benen, stapt achter iets open en draaft met veel elan door de baan. Met goede voorbenen en voeten. Midden maat: 1a. Kitty van de Bosweg (Horace d'Opbrakel) eig. Stal M. v.d. Velde te Zonnemaire Goed in vorm met vrouwe lijke uitdrukking, het kwalitatief goed beenwerk, wordt in draf zelfs uitstekend gebruikt. Voeten niet te ruim en hals wat arm gespierd. 1b. Tineke van Steen zwaan (Guido van de Lindehoef) eig. A.N. Steendijk te Nieuwerkerk. Formida bel paard, wel wat rijp en met veel ras- uitstraling, een enorme schouder en een mooi hoofd. Helaas niet helemaal correct in het gebruik van het voorbeen. Overigens bezit de eigenaar 5 mooie ei- gengefokte lichte bruinschimmels, die als span overal zouden meetellen. 1c. Ro- zaly van de Schorerpolder (Gamin van Begijnenhof) eig. E. Verburg te Westka pelle. Gave en harde, decoratieve vos met mooie voeten en vlotte gangen. Een goed gebruikspaard, maar met wat wei nig overschot. Nog één tweede premie Merries van 6 tot 10 jaar. Goed gevulde rubrieken met in doorsnee goede fok- merries. Grote maat: 1a. Magda van Ka teiijne (Quadraad van het Eendenhof) eig. M.J. Mol en Zn. te Waarde. Een ruim gebouwd moedertype met veel diepte. De achterhand kon iets fraaier gelijnd, met goejJe benen en voeten en enorme ruime drafbewegingen. Best kopnum mer. 1b. Brechtje uit de Weperpolder (Harold van Oostkapelle) eig. A.L.C. Brooijmans en Zn. te Steenbergen. Een grote en best gebouwde merrie, met macht en overschot, mooie lijnen en vol doende kwaliteit van onderen. 1c. Kitty van 't Doornehof (Baron van 't Brouwe rijhof) eig. M.J. Mol en Zn. te Waarde. Iets storend in het middenstuk, mét een goede voor- en achterhand, van een goed genre en met benen en gangen. 1d. Wilma van 't Hoog (Gamin van Schoone- beek) eig. M.J. Mol en Zn. te Waarde 1e Sonja van de Lindeboom (Bart van 't Molenhof) eig. Gebr. Geldof te Oostka pelle 1f. Miset van de Kievietshoek (Ga min van Begijnenhof) eig. C. Coppoolse te Serooskerke. Middenmaat: 1a. Natas- ja (Obrion van de Boshoeve) eig. Z.A. de Buck te Oostkapelle Bekende, prominen te merrie met een pracht hoofd en zeer chique lijnen. Ze is achter iets gespannen en kan extra best draven. Ze roept voor ons het beeld op van de vele, goede costaud de Marche dochters van destijds. 1b. Klara van 't Hof de Dankba re (Carlo van Hoogbeemd) eig. W. Mal jaars te Domburg. Middenstuk stoort iets, overigens een beste merrie, met lan ge lijnen zware benen, goede voeten en gangen. 1c. Annie van Zandhof (Gamin van Begijnenhof) eig. C. Stroo te Middel burg. Middenzware merrie, met niet overzware, maar goede en harde benen, mooi van hoofd, met iets veel hals, goed van type en vlot in stap en draf. 1d. Freu le van de Groene Poort (Carlo van Hoog beemd) eig. A. Verhage te Serooskerke. 1e Jenny van Welgelegen (Junior van 't VERVOLG OP PAGINA 20 Erekampioene Norma van de Lmge van A. Paauwe, Gapinge Kampioene merrieveulens Isabel van Driewegen van J. de Visser en zoon, Vlissingen Kampioen hengstveulens Jerom van Siuishoek van C. Maurice, Nisse

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 14