Nieuwe fruitbewaarplaats heeft dragende konstruktie van thermisch verzinkt staal Snel wisselbare opbouw Extreem korte draaicirkel Milieuvriendelijke vliegenverdelger Nieuwe spuiten van Birchmeier Nieuwe Bergmann opraapwagen Nieuw middel tegen mangaangebrek Programma voor starters Nieuwe generatie Yale heftrucks Motrac importeur Fortschritt-machines Nieuw in het Birchmeier-pakket zijn ook de tweewielige wagentjes. Er is een uitvoering voor de Super Star 5 en voor de Spray Matic 10 S. Tenslotte is aan het pakket acces soires een telescoopstok 1-2 meter toegevoegd. De nieuwe folder en een prijslijst zijn op aanvraag verkrijgbaar bij de im porteur, Agrarische Unie-Vulcaan te Burgerveen, tel. 02977-44441. De nieuwe Bergmann opraapwagen In Velddriel in de Bommelerwaard is een fruitbewaarplaats gebouwd, die zeer onlangs in gebruik is genomen. De nieuwe hal is voorzien van een dragende konstruktie van thermisch verzinkt staal. Wanden en dak zijn uitgevoerd in Sendzimir verzinkte staalplaten. Door de toepassing van verzinkt staal als konstruktiemateri- aal zijn een langdurige corrosie- bestandheid en een grote duurzaamheid gewaarborgd. De nieuwe bewaarplaats is ge bouwd tegen een bestaand pand, dat twee hallen omvat. De?e hallen zijn uitgevoerd in traditioneel met selwerk en doen dienst als sorteer- en opslagruimta Bewaarcellen In de nieuwe hal zijn tien z.g. ULO (ultra-los oxygen level)-bewaarcellen opgesteld. In deze cellen, die zijn opgebouwd uit elementen met een kern van polyurethaanhardschuim, wordt de temperatuur op of juist bo ven het vriespunt gehouden. Door deze kondities is een langere be- waartijd van het fruit mogelijk. Dit jaar worden nog tien ULO- bewaarcellen geplaatst. In de hal heerst een vrij hoge relatieve voch tigheidsgraad. Bovendien is er kans op optreden van kondensatie. Door toepassing van thermisch ver zinkt staal voor de dragende konstruktie wordt ook onder on gunstige omstandigheden een hoge corrosievastheid verkregen. In de wanden is een ca. 60 cm hoge borstwering van metselwerk opge nomen. De Sendzimir verzinkte ge velplaten zijn aan de buitenzijde van een coating voorzien. De nieuwe fruitbewaarplaats heeft een lengte van 62 m, een breedte van bijna 21 m en een hoogte van 7,8 m. De in houd bedraagt ruim 16.300 m3. Voor meer inlichtingen Beta PR b.v. tel. 070-3653802. De nieuwe 3-assige maiskipper van fa. Kurstjens De firma Kurstjens brengt al jaren de bekende drie-asser op de markt. Nieuw is het speciale snelwissel- systeem, dat het mogelijk maakt om diverse opbouwen op eenzelfde chassis te monteren. De wisseltijd is ongeveer een kwartier. Door de nieuwe hakenbevestigingen en het kipbare chassis kan de bak, of tank eenvoudig van het chassis worden De Fang reflektor bestrijdt op milieu vriendelijke wijze vliegen en andere hinderlijke insecten. De insectenver delger bestaat uit een bron die ultra violet licht uitzendt in combinatie met kleeffolie. Onderzoek en testen hebben uitge wezen dat vliegend ongedierte wordt aangetrokken door het blau we UV-A licht. De Fang Reflektor is zodanig ontwikkeld, dat het vlie gend ongedierte in contact komt met de kleeffolie, dit door de specia le fluorescerende lamp die zeer fel re flecteert. Minimaal 1000 insekten kunnen worden gevangen met de gemakkelijk te vervangen kleeffolie, welke los verkrijgbaar is. Dit zonder gif, lawaai en geur. Het energie verbruik van 13 Watt is zeer gering. Het apparaat is ongevaarlijk voor mens en dier. Mede door zijn moderne vormge ving kan het apparaat overal ge plaatst worden, zowel privé, zakelijk als in een ambachtelijke werkomge ving. De Fang Reflektor kan zowel binnen als buiten gebruikt worden. Het uit hoogwaardige kunststof sa mengestelde apparaat heeft een lange levensduur, is gemakkelijk in onderhoud en gebruiksvriendelijk. Voor inlichtingen: G 40, Mijdrecht, telefoon 02979-82277. Birchmeier presenteert enkele nieu we typen spuiten, zowel voor de hobbysector als voor professionele gebruikers. Voor de professionele gebruiker is de Spray Matic 10 S nieuw in het pakket. Dit is een RVS- spuit met een inhoud van 10 liter. De Spray Matic is vooral geschikt voor het gebruik in kassen. Met de ze spuit kunnen bijvoorbeeld desin- fectiemiddelen worden verspreid. Shibaura heeft de SP-serie, de kom- pakt gebouwde trekkers, uitgebreid en vernieuwd met SP2540 - 25 pk, SP3240 - 32 pk, SP3840 - 38 pk en SP4540 - 45 pk. Meest opval lend kenmerk is dat de serie stan daard is voorzien van Bi-speed, waardoor een extreem korte draai cirkel met ingeschakelde 4-wiel aan drijving mogelijk is (b.v. SP2540 90 cm in plaats van 200 cm). Normaal bij ingeschakelde 4-wiel aandrijving hebben de voorwielen een voorloop van 3-5%, in de bocht maken de voorwielen echter een grotere draaicirkel waardoor naloop ontstaat en de voorwielen als het ware tegenwerken. De Bi-speed van Shibaura zorgt dat bij een bepaalde voorwieluitslag de vooras versneld wordt aangedreven, waardoor de voorwielen de trekker door de bocht trekken. Alles wordt automatisch, vol elektronisch, geregeld. Verdere kenmerken zijn: zeer kleine spoorbreedte, vlakke vloer volledig gecoverd met een rubber mat, 3- of 4- aftakassnelheden en standaard stuurbekrachtiging. Bij het oogsten van groen- en sila- gevoer verlagen loonwerkers en gro te bedrijven snelladende machines met een groot laadcapaciteit. De nieuwe opraapwagen KLT 3004 en opraap-doseerwagen SLT 2804 van Bergmann voldoen aan deze eisen. De grote laadcapaciteit tot 55 ton/uur en inhoud van 30 DIN cbm (KLT 3004) en 24 DIN cbm (SLT 2804) maken deze wagens zeer ge schikt voor grotere bedrijven of loonwerkers. De inhoud is los gestort 50 m3. De Pick-up is uitgerust met vijf rijen tanden met een tand afstand van 5,5 cm. Het gras wordt dan ook zonder knoeien volledig opgeno men. Het 'hart' van de wagen is een langdurig getest snij-perssysteem met centraal smeersysteem. De vier invoerbalken hebben geharde in- voertanden op 2/3 van de kanaal breedte. Hierdoor ontstaat een betere verdeling van het opgeraapte produkt over de gehele breedta Resultaat is een optimale gelijkmati ge en vlotte snijwerking en 1/3 min der vragend snijvermogen (slechts 1 kW per mes). De opvoerbalken lopen in een bijna ronde curvebaan met voorlopende looprollen. Berg mann geeft drie jaar garantie op de looprollen. De twee elektro- hydraulisch te bedienen messenfra- mes met 15 16 messen zijn ge heel of gedeeltelijk uit te schakelen. Alle funkties zijn vanuit de trekker- kabine te bedienen. Om te voorkomen dat de verdeel- walsen, bij de doseerwagen, tijdens het laden verstopt raken is aan de onderste wals een meetunit gemon teerd. Bij een te grote druk op de verdeelwals wordt de bodemmat- aandrijving automatisch uitgescha keld. Problemen bij het inschakelen van de verdeelwalsen zijn hiermee voorbij. Alle grote opraapwagens zijn uitgevoerd met een elektro- hydraulische komfortbedie- ningskast. Voor meer informatie: Cehave nv Veghel, Divisie AB, telefoon 04130-82451/82466. Een nieuw type trekker van Shibaura De firma Ciba-Geigy Agro B.V. te' Roosendaal breidt haar produkten- pakket uit met een nieuwe, hoog geconcentreerde, snel opneembare, vloeibare Mangaanmeststof, Man- trac genaamd (500 gr Mn/liter). Mantrac kan toegepast worden op een breed scala gewassen waar Mangaangebrek voorkomt. Voor de bloembollen is Ciba-Geigy Agro gestart met nader onderzoek. Man trac zal in de toekomst een belang rijk produkt worden als Mangaanpartner bij gewasbescher mingsmiddelen. genomen. Het chassis heeft een laadvermogen van 25 ton. De grootste kipperopbouw heeft een inhoud van 40 m3, deze bak is zeer goed geschikt voor mais- en graskipper. Kleinere bakken met een inhoud van 18 m3 worden geleverd voor bieten en aardappeltransport. Er zijn diverse inhouden en typen bakken verkrijgbaar. Meer informa tie: Kurstjens Landbouwtechniek b.v., Grubbenvorst, tel. 077-663300. De nieuwe Fullwood koe agenda Plus is een programma bij uitstek voor veehouders die starten met een personal computer. Typevaar digheid is niet nodig, want voor de bediening kan men de 'voorgepro grammeerde' spatiebalk of een functietoets gebruiken. Ongeacht waar men zich in de agenda be vindt, behoudt men het totaalover zicht door het gebruik van vensters aan de rand van het beeldscherm. De overzichtelijke hoofdbalk, die men ziet na het opstarten, begeleidt naar alle programma-onderdelen. De Fuilwood-dealer levert en instal leert dit prijsvriendelijke computer programma voor f 900,—. Van Eijle te Vlaardingen brengt de nieuwe generatie electrische hef trucks van het Amerikaanse merk Yale op de markt. De hefcapacitei- ten liggen tussen twee en drie ton. De fabrikant heeft in deze nieuwe serie veel aandacht besteed aan het opvoeren van prestatie, bedienings gemak, veiligheid, milieuvriendelijk heid en ergonomia De nieuwe wendbare Yale serie biedt de gebrui kers prestatiegerichte trucks die beantwoorden aan de meest speci fieke eisen van deze tijd, aldus de importeur. Inlichtingen tel. 010-4347522. Mortrac BV te Zutphen is aan gesteld als Nederlandse importeur van Fortschritt, de landbouwmachi- nefabriek in Neustadt. Motrac brengt onder andere de grootpak- persen Fortschritt 530 en 550 op de markt, evenals zwadmaaiers. De ze machines kenmerken zich door hun grote capaciteit. Motrac sluit niet uit dat zij in de toekomst nog meer Fortschritt-machines op de markt gaat brengen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 15