Kaarten streekplan Noord-Brabant zijn geschud ÖaLt SUCCESVOL TEGEN PHYTOPHTHORA ©AGRO^É^ werkt preventief en curatief geeft meer zekerheid onder kritieke omstandigheden draagt bij tot hogere opbrengsten en kwaliteit is zeer zacht voor het gewas is gedurende het hele seizoen toepasbaar is mengbaar met Sumicidin Super en minerale olie 10 Ca. 1000 toehoorders waren maan dag jl. aanwezig bij de commissie vergadering Ruimtelijke Ordening van provinciale staten Noord- Brabant. De hoofdmoot was de be handeling van het streekplan. Be halve de VVD en de BOF (een federatie van plaatselijke partijen) stemde iedere partij ongewijzigd in het ontwerp streekplan. Vanuit de provinciehal klonken veelvuldig ne gatieve reacties met hoonlach. Ge deputeerde Nellie Jacobs toonde zich niet onder de indruk. Van de drie minuten inspraaktijd maakten enkele landbouwvertegen- woordigers gebruik. Zij stonden op continuïteit van alle bestaande be drijven, inkoppeling van ruimtelijke ordening en milieu, meer duidelijk heid omtrent begrenzing en finan ciële aspecten, en in de agrarische hoofdstructuur ruimte voor alle sectoren. CDA-er Engels vond dat de provin cie veel en goed werk had verricht. "De hoofdlijnen van het streekplan moeten we aanhouden. De prijs van de landbouwprodukten en het be leid geschiedt vanuit Brussel en de veilingen. Het streekplan oefent daar geen invloed op uit". De PvdA hield een gematigd verhaal en stel de dat er al voldoende was toegege ven. Zij volgden de lijn van het CDA. VVD-statenlid Van Nieuwenhuyzen bracht naar voren dat agrarische be drijven met toekomstperspectief ontwikkelingsmogelijkheden moe ten behouden. "Het college van GS onderschat de consequenties. Denk aan werkgelegenheid. Landbouw is gebaat bij rechtszekerheid. Het plan mist een financiële effectrapporta ge. Negatieve gevolgen voor de land- en tuinbouw moeten getoetst worden door een onafhankelijke deskundige. Verder vond de VVD dat gemeenten straks teveel zeg genschap gaan krijgen bij invulling van het landschap. Uiterst kritisch stelde D'66 zich op. "De ecologische- en groene hoofd structuur is belangrijk omdat daar iedereen in moet leven. Er moeten bureaus komen om invulling te ge ven aan emissiearme stallen. Land inrichtingsprojecten hebben voor een verdergaande produktie ge zorgd". De D'66 woordvoerder ver weet de landbouw dat zij de groei te ver door heeft laten gaan en dat er zo grenzen zijn overschreden. Groen Links stelde zich nog kritischer op dan D'66. Voor hen is er maar een economie en dat is ecologie. BOF-vertegenwoordiger Van de Kal len voorziet vergrijzing van het plat teland en daarna verpaupering. "De opstellers van het streekplan, CDA en PvdA, hebben te'weinig p.r. be dreven. Er is onvoldoende voorlich ting geweest. Aangaande de financiële oplossing staat niets op papier". Van de Kallen sprak verder zijn bezorgdheid uit over de sociale gevolgen. Volgens de S.P. is de huidige malai se in de landbouw niet het gevolg van het streekplan. Wederom kre gen organisaties en Landbouw schap een veeg uit de pan omdat zij hebben laten investeren. "Nu zijn dat desinvesteringen gebleken. Op deze manier is er jaren boerenbe drog gepleegd. Dat er bedrijven in fi nanciële problemen komen is zeker. Agri-business als Rabo zullen dan niet thuis geven". Gedesillusioneerd Na afloop van de commissieverga dering zijn veel boeren gedesillusio neerd naar huis gereden. Buiten kleine verschuivingen is van Gede puteerde Staten niets meer te ver wachten. Gedeputeerde Nellie Jacobs trachtte zich met een poli tiek rekbaar begrip schoon te pra ten. "In alle gebieden mogen gevestigde bedrijven zich ontwikke len, mits zij geen schade aan de na tuur toebrengen". Tijdens de statenvergadering van 17 juli zal in Den Bosch het besluit vallen. J.v.T. Ga zorgvuldig om met gewasbeschermingsmiddelen. Lees voor het gebruik het etiket op de verpakking en volg de aanwijzingen nauwlettend op. Voor meer informatie vraag uw handelaar of Shell Nederland Chemie BV, afd. Agro, Postbus 2960,3000 CZ Rotterdam. Telefoon 010-4697141 Shell l\clf?t un'cjenvis beschmnen

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 10