DAT WILLEN WE TOCH ALLEMAAL? P Izlm yerzefarihgsfifa/ws VAN A TOT... ZLM VERZEKERD Ons verzekeringspakket voor particu lieren Huis en haard I Motorrijtuigen I Rond het gezin Bemiddeling I Agrarische verzekeringen: W.A. en All Risks Houd het simpel Schadevrije jaren Woonhuis Inboedel Kostbaarheden Personenauto Bestelauto Kampeerauto Bromfiets Motor/Scooter Caravan/Vouwwagen Aanhangwagen Ongevallen Aansprakelijkheid Rechtsbijstand Arbeidsongeschiktheid Reis/vakantie Verzekeringen ZLM bemiddelt waar nodig bij speciale verzekeringswensen zoals bijvoorbeeld: Ziektekosten Leven/Pensioen Pleziervaartuig/Surfplank Verzekeringen ten behoeve van de vrije beroepen Aansprakelijkheid (eventueel incl. milieudekking) Rechtsbijstand Bedrijfsgebouwen Tractor Landbouwwerktuigen Vrachtwagen Agrarische goederen AUTOEN, pjk ijk daar hebben we Astrid. Ze heeft ge- I autood. Geautood? Inderdaad. Autoen is voor je plezier met een auto rijden (volgens de Dikke van Dale). En dat gebeurt in ruim vijf miljoen auto's in Nederland. Het is echter minder plezierig als uw trotse bezit schade oploopt. In 1991 vonden 250.516 verkeersongevallen met materiële schade plaats. Gelukkig kunt u dan rekenen op uw motor rijtuigenverzekering. Voor alle motorrijtuigen die aan het verkeer deelnemen, moet een wettelijke aansprakelijkheidsverzekering, kortweg W.A. verzekering, zijn afgesloten. De W.A. verzekering dekt de scha de die u aan een ander toebrengt. Het verzekerd bedrag voor de W.A.verzekering is bij Verzekeringen ZLM standaard vijf miljoen gulden per gebeurtenis. Bij een All Risks verzekering is bovendien de schade aan het eigen voertuig gedekt. Ruim twee derde van al onze klanten met een autoverzekering kiest voor de All Risks dekking. Een terechte keuze, als je kijkt naar de premie ten opzichte van de dekking. ledereen die in Zeeland of Brabant woont, kan in principe zijn auto bij ons verzekeren. Dat veel autobezitters uit deze provin cies dat ook doen, is goed te verklaren volgens Bert van Halderen, hoofd van ae afdeling Acceptatie. "We zijn een regionale verzekeraar en zitten dicht bij onze klanten. Onze fi losofie is: Houd het simpel. Ingewikkelde premieberekeningen hebben we niet. Bij ons maakt het in de premie die men moet betalen niets uit hoeveel kilometers men per jaar rijdt, hoe oud men is, of men man of vrouw is en welk beroep men uitoefent. Wel hanteren wij, zoals alle andere verzekeraars, verschillende tarieven in Zeeland en Brabant. In Brabant gebeuren meer on gelukken waardoor de premie hier ook iets hoger ligt." Door schadevrij te rijden komt men in aanmerking voor korting op de premie, ae zogenaamde no-claim korting. Van Halderen: "Dat kan oplopen tot 70 procent van de premie bij elf of meer schadevrije jaren. Na een schade die niet op een tegenpartij verhaald kan worden neemt de korting af. Normaal gesproken valt men na één schade vijftien of twintig procent in korting te rug. Maar de beste rijders worden nog extra beloond. Iemand die bijvoorbeeld al dertien jaar schadevrij rijdt, valt na één schade slechts tien procent terug, namelijk van zeventig naar zestig procent korting. Schadevrije jaren die bij een andere verzekeraar zijn opgebouwd, worden bij overschakeling naar Verzekeringen ZLM overgenomen." 8

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 24