vs*yL verkeer in Zeeland werd ge roemd tijdens de prijsuitreiking in december vorig jaar. Marij ke: "Mensen iedere keer weer wijzen op de gevaren in het verkeer is nodig. De cijfers in Zeeland liegen er tenslotte niet om: 50 dodelijk verongelukten per jaar. Stokpaardjes van mij zijn alcohol en snelheid. Ook de komende periode zijn we zeer actief met voorlichting over alcohol in het verkeer. Samen met de rijkspolitie van West-Zeeuwsch-Vlaanderen trekken we er dan 's nachts op uit. Alcoholcontrole gecombi neerd met voorlichting werkt heel goed. We hebben daar voor een speciale bus waarin we mensen kunnen ontvangen en waar de mensen van de politie met een kop koffie even kunnen bijwarmen van de kou de nacht." Campagnes mogen van Marijke best wat harder. 'Glaasje op laat je rijden' is te soft. 'Alcohol en verkeer is een misdaad', maakt meer indruk en staat ook dichter bij de waarheid", aldus Marijke. Haar verhalen uit de praktijk over het menselijk leed dat voortkomt uit verkeersonveilig handelen, maken meer dan duidelijk dat het werk van haar en haar team absolute noodzaak is. Recht door zee Kinderen zeggen wat ze den ken, zijn recht door zee. Wie de kalender 1992 van het ROVZ bekijkt wordt dan ook met zijn neus op de feiten ge drukt. De kalender bestaat uit twaalf tekeningen die er niet om liegen. Ze zijn gemaakt door kinderen op Zeeuwse ba sisscholen en gaan over het verkeer. Eén van de tekenin gen is van Jurriaan de Vliege- re (1 1 jaar) uit Sint Jansteen. Hij schrijft bij zijn tekening: "Sommige mensen worden achter het stuur gewoon bees ten. Geen autogordels aan en hun kleine kinderen zomaar los achterin. Ze rijden als een gek, soms ook nog met alco hol op. Eigenlijk moet een kind dit tegen zijn ouders durven zeggen. Als er wat gebeurt ben je zelf immers ook de pi neut". In een gesprek met ZLM Verzekeringsnieuws voegt hij hier nog aan toe: "Ik kijk re gelmatig naar de Veilig Ver keer Nederland reclamespot jes, want daar leer je van. Net enh"nkleine als van de verkeerslessen op school. Ik vind dat ik na de les sen beter op de verkeersregels let. Alleen jammer dat de wer kelijkheid niet overeen komt met de theorie. Kijk maar eens naar de nieuwe verkeersre gels. Bijvoorbeeld die voor voetgangers die willen overste ken op het zebrapad. Het ver keer moet eigenlijk stoppen maar doet dat niet. Je moet net als vroeger bijzonder goed opletten voordat steekt. over- De tekenwedstrijd "Kind en Verkeersveiligheid" van het ROVZ leverde de twaalf win nende scholen ieder duizend gulden op. De noodkreet van de kinderen vormt in heel wat klaslokalen, huiskamers en kantoren twaalf maanden lang stof tot nadenken. Ook dit pro ject werd gesteund door Verzekeringen ZLM. 11

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 31