s Z in* 70 >h\£*IA£k yxijAjSA^ AIU. fi&K gele Jurriaan (11 jaar): A v"'^'srws- 10 Jaarlijks komen in ons land zo'n 1400 mensen om in het verkeer en worden door de politie meer dan 50.000 gewonden geregistreerd. Dat is veel te veel. De regering heeft dan ook als doelstelling het aantal verkeersslachtoffers in het jaar 2000 met 25 procent verminderd te hebben ten opzichte van 1984. Bij het bevorderen van de ver keersveiligheid zijn veel partij en betrokken. De provincie, gemeenten, waterschappen, Rijkswaterstaat, Rijkspolitie, Gemeentepolitie, Veilig Ver keer Nederland (WN) en de ANWB zijn daar enkele voor beelden van. "Het is van be lang dat deze partijen goed met elkaar samenwerken. De combinatie van verkeersdrem pels aanleggen, de campagne "ken je limiet" en het bekeuren van mensen die te hard rijden heeft meer effect op het ver keersgedrag in woonkernen dan bijvoorbeeld alleen maar bekeuringen uitdelen", legt Aart Lodder uit. Hij is secreta ris van het Regionaal Orgaan voor Verkeersveiligheid Zee land (ROVZ), een overlegplat form waar alle bovengenoem de partijen deel van uit maken. "Landelijke verkeers- thema's zoals alcohol, auto gordel, snelheid en jongeren in het verkeer vertalen wij in activiteiten in Zeeland. Door onderling overleg in het ROVZ worden alle activiteiten op el kaar afgestemd." Eervolle vermelding Verzekeringen ZLM Om goede initiatieven ter be vordering van de verkeersvei ligheid te stimuleren reikt het ROVZ ieder jaar aanmoedi gingsprijzen uit. Zo kregen de rijkswachtbrigade van Malde- gem en Zelzate en de gemeen tepolitie van Stekene, Malde- gem en Knokke-Heist voor hun inspanningen in 1991 om het grensoverschrijdend verkeer veiliger te maken een prijs. Ook Verzekeringen ZLM viel in de prijzen. De al jarenlange structurele financiële onder steuning door Verzekeringen ZLM van acties zoals de voor lichtingscampagne van WN over alcohol in het verkeer was een eervolle vermelding waard. Aart Lodder: "Sponso ring door het bedrijfsleven kun nen we goed gebruiken. Naast de sociale betrokken heid geldt voor het bedrijfsle ven in het algemeen ook een economische betrokkenheid. Verkeersonveiligheid kent na melijk naast veel immateriële schade ook materiële schade. De economische schade door verkeersonveiligheid in ons land bedraagt ongeveer zeven miljard gulden per jaar. Zeeland neemt hiervan 200 tot 250 miljoen voor zijn reke ning." Verzekeringen ZLM steunt graag goede initiatieven op het gebied van verkeersveilig heid in het eigen werkgebied Zeeland en Brabant. De acties 'Zorg dat het klikt' en 'Gordel om in de kom' in respectieve lijk Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord-Brabant benadrukte het belang van autogordels. In sa menwerking met het ROV Brabant werd in 1990 de ver keersveiligheid in de oogstpe- riode extra belicht. Landbouw- verkeer brengt immers bijzon dere risico's met zich mee. De campagne 'Rij alcoholvrij' van WN werd in 1991 met 25.000 gulden gesteund door Verzekeringen ZLM. Met dit bedrag was het mogelijk om in veertien plaatsen in Brabant en Zeeland met een mobiel in formatiecentrum het publiek over 'Rij alcoholvrij' te informe ren. Misdaad Marijke Hemelsoet is specia list-vrijwilligster van WN in Zeeland en als zodanig direct betrokken bij allerlei acties. Haar mateloze inspanning ge durende tien jaar voor veilig

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 30