VERZEKERD 9 Izlm verzefarihasnteuMs Korting cursus Premie Rechtsbijstandverzekering lager dan één uurtje bij de advocaat Ook meerijders verzekeren Verhoogde Rijvaardigheidscursus Wat kost de verzekering van een motor? RIJDEN, Als u een verzekering voor uw motor heeft bij Verzekeringen ZLM dan krijgt u korting op het inschrijfgeld voor de "Verhoogde Riivaardigneidscursus" van de NWM. De kor ting bedraagt f35,- per cursist, waardoor het inschrijfgeld slechts f 140,- voor een hele cursusdag bedraagt. Wilt u zich inschrijven of meer informatie hebben, kunt u bellen met het centrale informatienummer van de NVVM, 08360 - 42480 (ook 's avonds), of de antwoordcoupon insturen. Kan ik zomaar op staande voet worden ontslagen? Mijn auto is slecht gerepareerd, wat kan ik daaraan doen? Door de nieuwe schutting van de buren is onze tuin wel erg klein geworden, is zoiets op te lossen? Er zijn zoveel wetten en regels, dat bijna niemand echt zijn rechten kent. Gelukkig zijn er instanties die u wegwijs kunnen maken als u met dit soort vragen zit. Advocaten, bureau's voor rechtshulp en de consumentenbond bijvoorbeeld. Maar dat kost u of veel geld of u komt erachter dat de meeste instanties alleen een stukje van het recht behan delen. De beste manier om hulp en deskundig advies achter de hand te hebben, is de rechtsbijstandverzekering van Verzekeringen ZLM. Daarbij zijn de eventu eel benodigde advocaatkosten en kosten van rechtzaken meeverzekerd. "Terecht willen mensen niet alleen recht hebben maar ook recht halen. Het is dan fijn om te weten dat je de situatie uit kunt leggen aan deskundigen die je gratis een advies op maat geven", vertelt Bram Wesdorp, hoofd Advies Verkoop van Verzekeringen ZLM. De rechtsbijstand wordt verleend door DAS- rechtsbijstand. Eén telefoontje naar Verzekeringen ZLM en één van de ruim 110 juristen van DAS-rechtsbijstand staat voor u klaar. Bram: "In 90 procent van de gevallen leidt een goed advies en goede begeleiding tot een soepele oplossing van een geschil. In de andere gevallen wordt de rechter geraad pleegd. Ook die kosten zijn dan verzekerd." Voor slechts 237 gulden premie er jaar (excl. assurantiebelasting en poliskosten) bent u verzekerd van rechts- ijstand voor uw hele gezin inclusief motorvoertuigen en uw eigen woning. Dat is goedkoper dan net uurtarief van een advocaat. Voor schadevrij rijden wordt een korting gegeven die bij acht of meer schadevrije jaren oploopt tot 55 procent. Een nieuwtje dat we kunnen melden is dat de komende jaren de maximale no-claim korting stapsgewijs zal stijgen tot 70 pro cent. Motorrijders en de personen die achterop zitten, lopen over het alge meen meer risico aan bestuurders en inzittenden van auto's. Het is immers een evenwichtsvoertuig en een be schermende carrosserie ontbreekt. Een ongevallen-opzittenden verzeke ring is aan ook geen overbodige luxe. Voor slechts f 30,- per jaar zijn zowel bestuurder als opzittenden verzekerd van een uitkering van f 20.000,- bij overlijden en maxi maal f 60.000,- bij blijvende invaliditeit. Voor een tientje meer zijn deze bedragen respectievelijk f 25.000,- en f 75.000,-. Dik Heuseveldt, groepschef bij Verzekeringen ZLM en zelf al ne gentien jaar motorrijder: "Eén zijn met je motor is voor mij heel belangrijk. Daarom volgde ik afgelopen zomer de speciale cur sus "Verhoogde Rijvaardigheid" van de NVVM (Nederlandse Vereniging voor Verhoogde Motorrijvaardigheia) Noodstops maken, over grind rijden en onverwachts uitwijken worden je goed bijgebracht tijdens deze cursus. Ondanks het feit dat ik al meer dan 200.000 kilometer op de motor had gezeten, heb ik tijdens deze dag toch veel bijgeleerd." De cursus wordt ook aanbevolen door de Nederlandse motorimporteurs. Groot voor deel is dat de cursus overal in Nederland kan worden gevolgd. Ook Verzekeringen ZLM medewerkers Dianne Ridderhof en Leo Remijn scharen zich onder het legioen der 'mooi weer motorrij ders'. Dianne: "Ik ga graag op vakantie met de motor. Het gaat me dan echt om het rijden zelf. Motorrijden vereist wel dat je goed anticipeert op het verkeer. Al te vaak merk ik dat automobilisten motoren onderschatten qua snelheid. Dat kan ge vaarlijke situaties opleveren". Leo merkt op dat er steeds meer echte hobbyrijders komen zoals hijzelf, "ik ben, dat geef ik toe, iemand die alleen als het weer goed is er op uittrekt. Zo'n winterstop in de verzekerinq is voor mij dan ook ideaal." "Motorrijden vereist wel dat je goed anticipeert op het verkeer". Verzekeringen ZLM- medewerkers (v.l.n.r.) Leo RemijnDianne Ridderhof, Dik Heuseveldt en Marion Hoondert. W.A. f 200,- per jaar W.A.+ beperkt casco f 200,- per jaar f 15,- per 1000,- cataloguswaarde All-Risks f 200,- per jaar f 95,- per 1000,- cataloguswaarde 9

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 27