P Izlm m-zeterinasnieuMs VAN A TOT... ZLM VERZEKERD Ons verzekeringspakket voor particu lieren Agrarische verzekeringen: Winterstop voor 'mooi weer rijders' Nu ook W.A. beperkt casco Aansprakelijkheid (eventueel incl. milieudekking) Rechtsbijstand Bedrijfsgebouwen Tractor Landbouwwerktuigen Vrachtwagen Agrarische goederen MOTORI PLEZIER IS In iedereen schuilt een avonturier. Eén van de ma nieren om die behoefte aan avontuur te bevredigen is de laatste jaren opvallend in trek: motorrijden. Steeds meer mensen halen een motorrijbewijs en kopen de motor van hun dromen. In 1991 waren er 180.000 motoren te vinden op 's lands wegen, twin tig procent meer dan in 1990. Verzekeringen ZLM heeft onlangs de verzekering voor motoren zeer aantrekkelijk gemaakt. Voor iedere trotse motorbe- zitter is er een verzekering op maat. "Vroeger werd de motor veel meer als transportmiddel gebruikt dus als alternatief voor de auto. Vandaag de dag is meer spra ke van recreatief gebruik, motorrijden is een hobby geworden. Steeds vaker heeft men naast de auto ook nog een motor. In de vrije tijd en met mooi weer trekt men er dan op uit met het ijze ren ros", schetst Bert van Halderen, hoofd van de afdeling Acceptatie van Verzekeringen ZLM, de huidige trend. "Voor motorrijders die in de wintermaanden de motor niet ge bruiken hebben we sinds kort speciaal een winterstop mogelijk heid. De dekking voor Wettelijke Aansprakelijkheid (W.A.) kan van 1 december tot 1 maart worden stopgezet. Dit geeft een korting van tien procent op de jaarlijkse W.A.-premie. Indien men de motor niet alleen W.A. heeft verzekerd, maar gekozen heeft voor beperkt casco of de All-Risks dekking, geldt de win terstop alleen voor het W.A.-deel. Schade aan de motor zelf is in de winterperiode gewoon gedekt." Verzekeringen ZLM heeft drie verzekeringsvormen voor motoren en scooters: W.A.-, W.A.+ beperkt casco en All Risks. Bert van Halderen: "W.A.+ beperkt casco is pas sinds 1 januari 1992 mogelijk. Beperkt casco dekt met name schade ontstaan door brand, storm, diefstal en botsing met dieren. Daarop heb ben we al veel positieve reacties van klanten gehad. Dat is niet zo verwonderlijk want men betaalt een betrekkelijk lage premie voor een goede dekking. Dat blijkt wel uit het volgende reken- voorbeelavan iemand met vijf schadevrije jaren en een motor van f 13.000,-." W.A. f 200,- beperkt casco f 195,- f 395,- no-claim korting 40% f 158,- netto premie f 237,- poliskosten f 15,- totaal f 252,- Assurantiebelasting 7% f 17,65 Verschuldigde premie f 269,65 (f 15,- per f 1.000,-) -/- 8

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 24