Schade-expert meer ma m WAKEND OOG OVER KW t 9 Izlm Kwaliteit Total loss Siffjfr U'e naam zegt het al: de schade-expert is een specialist op het gebied van schades en het herstellen ervan. Dag in, dag uit zijn de experts onderweg om schades te taxeren en het herstel ervan te regelen. Auto's vormen de hoofdmoot, maar ook landbouwmachines, motoren, brommers, vrachtwagens en caravans krijgen zij regelmatig onder ogen. Juist om die kwaliteit te garanderen, maken de experts gebruik van geavanceerde technische hulpmiddelen. Eén van deze mid delen is het zogenaamde Audatex systeem. In deze computer zitten de gegevens opgeslagen van vrijwel alle merken en typen auto's. Ook is in dit systeem vastgelegd hoeveel tijd nodig is om bepaalde onderdelen te vernieuwen of uit te deuken, terwijl ook alle onderdeelprijzen zijn opgeslagen. De expert hoeft dus niet meer1 te discussiëren met een reparateur over de tijd die no dig is voor herstel en hoeft ook geen onderdelenprijzen meer op te vragen. Hij kan dus veel meer aandacht schenken aan be geleiding van het gehele schadeherstelproces. Hier hoort zeker ook de nacontrole oij. De taak van de expert verandert dan ook erg snel. Hij is niet meer de politie-agent van vroeger maar ont wikkelt zich tot een schade-manager die in goed overleg met de vakbekwame reparateur zorgt voor het herstellen van schades. De moderne communicatiemiddelen beperken ook zijn adminis tratieve handelingen. Verzekeringen ZLM heeft een rechtstreek se verbinding met de schadeherstelbedrijven waarmee zij sa menwerkt. Dit betekent dat de expertise-opdrachten rechtstreeks naar deze reparateurs gaan terwijl de expertise-rapporten ook weer via deze verbinding terug gaan naar het kantoor in Goes. De expert hoeft slechts voor accoord te tekenen. Deze procedu re garandeert een supersnelle afwikkeling. Het is vanzelfspre kend dat de experts zich steeds op de hoogte stellen van nieu we reparatietechnieken. Kortom, zij staan er borg voor dat uw voertuig goed gerepareerd wordt. Total loss-gevallen vormen een hoofdstuk apart. Als het herstel van een schade de waarde van de auto overtreft, wordt er niet meer gerepareerd, maar krijgt u de dagwaarde van het voer tuig uitgekeerd en moet u de markt op voor een nieuwe auto. Het eerste probleem is vaak de dagwaarde die wordt vastge steld. Hierbij spelen v.eel factoren een rol, zoals de staat van on derhoud, merk en type, aantal kilometers enz. Een tweede pro bleem is de restwaarde van het wrak. Als u een voertuig total loss rijdt, blijft het wrak uw eigendom. Verzekeringen ZLM be middelt bij de verkoop daarvan. We vragen een aantal opko pers om een bod uit te brengen en de hoogste bieder wordt de nieuwe eigenaar. De financiële afwikkeling gebeurt buiten Verzekeringen ZLM om. Het bedrag wordt echter wel in minde ring gebracht op de uitkering van de verzekering. Als u direct een andere auto koopt, wordt de restwaarde in min dering gebracht op de prijs die u met uw auto-dealer afspreekt. Administratief wordt de transactie van het wrak ook via hem ge regeld. Hij zorgt daarbij voor een factuur met BTW voor de op koper. U komt er bijna nooit mee in contact. Hun belangrijkste gesprekspartner is het schadeherstelbedrijf. Toch waken de schade-experts van Verzekeringen ZLM over uw auto als die na een aanrijding gerepareerd wordt. Hun belangrijkste zorg is kwaliteit, want u moet kunnen vertrouwen op een goed resultaat. Samen hebben de experts dan ook een systeem opgezet dat voor u het ongemak tot een minimum beperkt en ervoor zorgt dat de schade goed en snel wordt hersteld. Een aanrijding is immers al vervelend genoeg. De schade-experts van Verzekeingen ZLM. Van voor naar achter: Adri Koole, Ton Donker, Jan Kooy, Piet v.d. Noort,

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 22