Mammoet hakselaar van Cebeco 'Zwenken in plaats van wentelen' Nieuw leveringsprogramma bij Homburg in Stiens John Deere trekkers met 40 km/u transmissie Zelfrijdende landbouwspuit Overlaarzen voor gasten op bedrijf Anti-damslaper Nieuwe rotorkopeg Hassia nu in Deense handen De Cebeco mammoet hakselaar is het nieuwste paradepaardje van Ce beco Agrifac b.v. in Steenwijk. De machine is speciaal gebouwd voor grasdrogerijen en loonbedrijven om met een grote capaciteit zowel gro te als kleine percelen te kunnen hakselen. Hierbij spelen bunkerinhoud en de zeer brede banden een belangrijke rol. Met deze machine is men ver lost van een naast rijdende trekker met wagen. De produktstroom blijft ononderbroken zonder tijdverlies de bunker ingaan. Voordeel van deze machine is dat oogst en transport onafhankelijk van elkaar plaatsvin den. Door het vervoer van het ge- hakselde gras met vrachtwagens te laten plaatsvinden kan men grote afstanden snel overbruggen. Door een goede gewichtsverdeling over de 4 zeer brede banden is de inspo- ring minimaal. De hakselaar is voor zien van een luxe geluidsarme cabine. Doordat de motor zich ach ter de bunker aan de achterzijde van de machine bevindt is het geluidsni veau in de cabine bijzonder laag. Toch kan men vanuit de cabine alle belangrijke handelingen zien. Alle belangrijke machinedelen, zoals messenkooi (12 messen), de vier in- voerrollen en blazer zijn gemakkelijk en snel te bereiken. Men kan vanuit de cabine de komplete invoer met messenkooi ontgrendelen. Deze komt automatisch op steunpoten te staan. Door een stukje terug te rij den ontstaat 1.50 m ruimte tus sen machine en invoer, zodat men snel onderhoudswerkzaamheden kan uitvoeren, terwijl alle hydrau- liekslangen vastgekoppeld blijven. De hakselaar kan worden uitgevoerd met een 4-, 5- of 6 rijige maisbek, een opraper van 2.10 of 3.60 m werkbreedte en een maaibord met een werkbreedte van 3.60 m. Homburg Machinehandel B.V. in Stiens, bekend als importeur van de Hardi spuitapparatuur, heeft zijn le veringsprogramma dit jaar sterk uit gebreid. Het Fries bedrijf brengt sinds kort twee nieuwe importmer- ken op de markt: Sulky en Falc. Het Sulky programma omvat een brede verscheidenheid aan kunst meststrooiers. Falc is een program ma voor grondbewerking: onder andere spitmachines, frezen en ro- torkopeggen. Een reus onder de hakse/aars. Een waarschuwingssignaal, even tueel gevolgd door een stroomstoot, traint koeien om niet op de vuile roosters, maar in de box te gaan liggen. Schippers Bladel brengt damslapers op deze manier met de anti-damslaper tot inkeer. Het apparaat bestaat uit een kunststof beugel die met een band achter de voorpoten over de schoft wórdt vastgezet. Langs de beugel hangen aan weerskanten kontakt- draden, die een elektrisch circuit sluiten wanneer een koe op een vochtige plaats gaat liggen. De vloer in de box is droog, dus als de koe daar gaat liggen krijgt ze geen stroomstoot. De stroom wordt gele verd door een. oplaadbare batterij die samen met de benodigde elek tronica in de waterdichte beugel zijn ondergebracht. De anti-damslaper werd uitvoerig getest door een melkveehouder in Hilvarenbeek. In de praktijk blijkt een koe na twee a drie dagen te zijn getraind op het liggen in de box. Het topmodel uit de John Deere 50-serie, de 3650 met 84 kW/114 pk, is nu extra leverbaar met 40 km/u transmissie. Daardoor wordt deze trekker met name voor trans- portwerk nog aantrekkelijker. Met de 40 km/u transmissie is een aan zienlijke tijdwinst tijdens transport mogelijk, of er kan tot 20% brandstof worden bespaard door 30 km/u te rijden met een lager motor toerental. Bovendien is bij de 40 De nieuwe zelfrijdende landbouwspuit met grote bodemvrijheid van Cebeco Agritech Zo ziet de anti-damslaper eruit In verschillende landen is vraag naar zelfrijdende landbouwspuiten met een grotere bodemvrijheid. Om aan deze vraag te kunnen voldoen heeft Cebeco Agrifac b.v. naast de be staande zelfrijder met een bodem- vrijheid van 70 cm een machine ontwikkeld met een bodemvrijheid van maar liefst 1.30 meter. De spuitbomen zijn hydraulisch in hoogte verstelbaar van 70-220 cm. De hoogteverstelling vindt plaats door middel van een hydraulisch werkend parallellogram. Deze machine kan daardoor in een laat groeistadium werken in hoge gewassen zoals zonnebloemen, koolzaad, spruiten, asperges, veld- bonen, teunisbloemen, crambe, enz. Bovendien kan de zelfrijder bij een spoorbreedte van 2.00 meter wor den ingezet in bieten. Met een spoorbreedte van 2.25 meter is de spuit uitstekend bruikbaar in aard appelen. Door een bijzonder doordacht ont werp heeft de nieuwe zelfrijdende Cebeco spuit traploos verstelbare spoorbreedte van 1.80 tot 2.25 me ter. De tank van 3300 liter is ook bij deze machine in het midden ge plaatst, zodat de wieldruk van alle wielen vrijwel gelijk is ongeacht de mate waarin de tank gevuld is. Dus onder alle omstandigheden een zeer goede gewichtsverdeling. De geheel vernieuwde cabine is geluidsarm en is voorzien van luchtverversing met een koolstoffilter. Schouten Landbouwmachines B.V. heeft een nieuw model rotorkopeg op de markt gebracht met een nau were tandafstand per rotor. Dit heeft tot gevolg dat er meer rotors in de machine geplaatst worden, b.v. een rotoreg met een werkbreedte van 3 mtr. heeft nu 14 rotors. Even eens is hierdoor bereikt dat de be werkte strook nu ruimschoots 3 mtr. bedraagt hetgeen van belang is bij gekombineerd eggen en zaaien of poten. Juist op de moeilijk te be werken grondsoorten komen de 14 rotors tot uitdrukking doordat ze de grond intensiever bewerken hetgeen een egaler zaaibed achterlaat. Natuurlijk is een 4-toeren wisselbak aanwezig om de gewenste rotor- snelheid te kiezen. Uitgerust met een Güttler Prismawals maakt de ma chine in één werkgang een optimaal zaaibed. km/u uitvoering binnen het belang rijkste werkbereik de opbouw van de versnellingen van de 16/8 Power Synchron transmissie nog beter. Spaaraftakas Voor de John Deere trekkers type 1850 (41 kW/56 pk) tot en met 2850 (63 kW/86 pk) is nu een '540E' spaaraftakas (extra) lever baar. Hiermee kunnen aftakasaan- gedreven werktuigen met 540 t/min worden gebruikt met een lager mo tortoerental. Het grote voordeel is daarbij een aanzienlijk lager brandstofverbruik. De fabriek van Hassia-produkten is overgenomen door de Deense Cormall-groep. Het bedrijf wordt voortgezet onder de naam Hassia Maschinenfabrik GmbH en blijft ge vestigd in Butzbach (Duitsland). Het volledige programma van zaai- machines, precisie-zaaimachines (mechanisch en pneumatisch), aard- appelpootmachines een aardappel- rocimachines wordt verder geproduceerd en blijft onder de merknaam Hassia op de markt. In de distributie van de Hassia produk- ten in Nederland komt geen veran dering, wat konkreet betekent dat GW. van Driel van Dorsten B.V. alleen-importeur blijft voor Ne derland. De overlaarzen die Schippers Bladel B.V. op de markt brengt zijn bijzon der handzaam in het geval er gasten op uw bedrijf komen, zoals bijvoor beeld de dierenarts of de voorlichter. Het voordeel van deze overlaarzen is dat men de schoenen niet uit hoeft te doen. Deze overlaarzen kunnen zeer snel over de schoenen getrok ken worden. Door de handige snelsluiting kan de laars van boven straks om het been worden geslo ten. Er kan dus geen vuil van boven in de laars komen; uw schoenen blijven schoon. In combinatie met het juiste ontsmettingsmiddel zor gen deze laarzen voor een uitste kende hygiëne op het agrarisch bedrijf. Voor meer informatie: Schippers Bladel BV, tel. 04977-82017. Kongskilde introduceert een nieuwe ploeggeneratie. Deze nieuwe ploeg lijkt op een rondgaande ploeg, maar werkt als een wentelploeg. Aan het hoofdframe zijn de ploegli- chamen bevestigd met volledig symmetrisch gevormde risters. Door het hoofdframe hydraulisch om een vast draaipunt naar links of rechts te zwenken, verandert de werkrichting. Kenmerk van de ploeg is dat deze inzetbaar is voor zowel stoppelwerk van 5 tot 10 centime: ter als het gewone ploegwerk tot 35 centimeter. Verdere kenmerken zijn onder ande re een kompakte bouw, een zwaar tepunt dat zeer kort achter de traktor ligt en een open voor van 45 tot 50 centimeter! Kongskilde ziet de 'Zwenk-Ploeg' als een vervanger voor de stoppel-, rondgaande- en wentelploegen voor de lichte tot middelzware grondsoorten. De ploe gen zijn leverbaar in 3-, 4-, 5- en 6-scharige uitvoering. Voor verdere informatie: Kongskilde Benelux b.v. te Breda, tel. 076-716813.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 18