fik Landbouwschap Tracénota Rijksweg 57 onevenwichtig Nieuws Personalia Ruilverkavelingen in Zeeuws- Vlaanderen maken toch kans Landinrichting Noord-Brabant in ontwerp vastgesteld Bedrijfsverplaatsing onderbelicht PHLO kursus informatietechnologie De Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap is van me ning dat de Tracénota/Milieu effectrapportage voor Rijksweg 57 op Walcheren onvoldoende aan dacht besteedt aan de knelpunten die door de aanleg van een auto wegverbinding op Walcheren zullen ontstaan. De Raad mist aandacht voor de ge volgen van de wegaanleg voor be staande bebouwing en de agrarische bedrijven. Doorsnijding van de landbouwgrond achter de bedrijfsgebouwen kan leiden tot een zodanige amputatie dat van een rendabele bedrijfsvoering geen spra ke meer is. In dat geval is bedrijfs verplaatsing de enige oplossing. Geen inzicht wordt gegeven in de wijze waarop Rijkswaterstaat met deze problematiek om zal gaan, evenmin hoe dit in de kostenraming is meegenomen. Hetzelfde geldt voor de woningen waar een over schrijding van de geluidsnormen zal plaatsvinden. Hoewel de Raad groot belang hecht aan een gekoppelde uitvoering met de ruilverkaveling Walcheren leunt de Tracénota/MER voor wat betreft het opheffen van landbouwkundige knelpunten teveel op dit landinrich tingsproject. Daarmee wordt de problematiek teveel vooruit gescho ven. Rijkswaterstaat dient er in de Tracénota vooralsnog vanuit te gaan dat de aanleg van de weg als zelfstandig project moet kunnen worden uitgevoerd. Dit betekent on der meer dat meer ongelijkvloerse kruisingen ten behoeve van land- bouwverkeer dienen te worden op genomen in het plan. Voorkeur In beginsel heeft de Raad een voor keur voor het zoveel mogelijk volgen van de bestaande wegen. Nu echter in zijn algemeenheid onvoldoende is te overzien welke consequenties hiermee gemoeid zijn voor bestaan de bebouwing en hun bewoners, heeft de Raad een voorkeur voor een tracé dat enerzijds zo mogelijk In verband met het tijdig klaarmaken van het blad, kunnen na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten meer worden opgenomen. Agrarisch landschap, tussen Vrouwenpolder en Veere. recht doet aan het bundelen met de bestaande wegen en anderzijds agrarische bedrijven zoveel mogelijk spaart. Een combinatie van tracé 1 tussen Vrouwenpolder en Seroos- kerke en tracé 4 tussen Serooskerke en Sint Laurens met een aansluiting op de Rijksweg 58 volgens variant B komt hieraan zoveel mogelijk te gemoet. Met nadruk stelt de Raad oog te hebben voor de knelpunten bij Sint Laurens en Nieuwland, als het gaat om de verkeersveiligheid en de leef baarheid van deze kernen. De voor keur van de Raad komt hieraan gedeeltelijk tegemoet. Een andere aansluiting van variant B op de Rijksweg 58 is bespreekbaar voor de Raad. De administratieve ruilverkavelingen Zaamslag (2.075 ha) en Reuzen- hoek (2.145 ha) maken grote kan om toch nog op het voorbereidings schema landinrichting 1992 te ko men. Onder druk van de Tweede Kamer is staatssecretaris Gabor als nog bereid nieuwe gebieden (totaal 10.000 ha) in procedure te bren gen. Eerder had hij laten weten dat er in 1992 geen enkele ruimte was voor nieuwe landinrichtingsplannen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben nu spoorslags een voorstel gemaakt om Zaamslag en Reuzen- hoek alsnog op het voorbereidings schema te krijgen. Daarmee kan het gebied Midden-Oost-Zeeuwsch Vlaanderen wat betreft administra tieve ruilverkavelingen worden afge rond. G.S. hebben goede hoop dat de aanvraag gehonoreerd wordt, gezien de selectiecriteria die de staatssecretaris voor toekenning hanteert. Het gaat om relatief een voudige projecten, die bovendien een belangrijke bijdrage leveren aan het nieuwe beleid met betrekking tot het landelijk gebied en het Na tuurbeleidsplan. AFDELING MELISKERKE VAN DE ZLM Jaarvergadering op donderdag 20 februari om 19.30 uur in 'Ons Huis' te Meliskerke. Spreker, jhr. mr. K.F.H. Schorer van hét waterschap Wal cheren, zal spreken over 'Huidige waterbeheersing met uitzicht naar verkaveling'. De tweede spreker is de heer J.W. Cranenburgh, ook van het waterschap. AFDELING HEINKENSZAND VAN DE ZLM Jaarvergadering op woensdag 19 februari om 19.30 uur in de 'Stenge' te Heinkenszand. Bestuursverkie zing: R Hannewijk, aftredend en herkiesbaar. Mevrouw E.T. Pons, SEV-ster bij de ZLM zal het SEV- journaal presenteren. Bij voldoende deelname wil het bestuur a.s. zomer een barbecue-avond organiseren, nader bericht volgt. Vekabo Schouwen Duiveland Algemene vergadering op donder dag 20 februari om 19.30 uur in het 'Durpsuus' te Ellemeet. Een forum, bestaande uit H.C. van der Maas, H.G. Bomhof, ir. C.W. Veerhoek en mr. A.A. den Hollander zullen spre ken en discussieren over 'het aantal eenheden op mini-campings' en 'moet een mini-camping verdwijnen als het agrarisch bedrijf wordt beëindigd?' Jaarvergadering K.l. Zuid Nederland De Coöperatieve Vereniging K.l. Zuid Nederland B.A. houdt op vrij dag 21 februari a.s. om 10.00 uur in het congrescentrum Dit Koningshof te Veldhoven haar algemene verga dering. Ir. W.F.S. Duffhues, direkteur Landbouw, Natuur en Openluchtre- kreatie in Noord-Brabant, houdt een inleiding over het onderwerp: Heeft de melkveehouderij in Brabant en Limburg nog toekomst? Gedeputeerde staten van Noord- Brabant hebben het voorbereidings schema Landinrichting 1992 in ont werp vastgesteld. Vooral vanwege het grote aandeel van Brabant in de voorbereidings schema's 1989 en 1990 had de staatssecretaris van Landbouw besloten om geen nieuwe Brabant se voorstellen in het schema voor '91 op te nemen. Dit hield in dat al leen de voor 1991 al voorgestelde projecten Agger, Heeze, Nuenen- Stiphout, Wintelre-Oerle en Zeeland-Graspeel voor 1992 op nieuw in aanmerking zouden komen. Naar aanleiding van de discussie in de Tweede Kamer in december 1991 besloot de staatssecretaris alsnog om de plaatsing van landelijk nog eens 10.000 ha mogelijk te ma ken. Gezien de prioriteit in Brabant voor landbouw en natuur willen GS het gebied Heeze als herinrichtings- gebied bij de staatssecretaris voor dragen. Maters adjunkt direkteur Bloemenveiling Holland De direktie van Bloemenveiling Hol land heeft drs. ing. H.J. Maters (37) per 1 januari 1992 tot adjunkt- direl<:teur Commerciële Zaken van Bloemenveiling Holland benoemd. Hij neemt daarmee de taak over van ing. A.F. Hordijk, die per 1 januari di rekteur is geworden van veilcentrum Bleiswijk. Maters is vanaf 1978 in dienst van Bloemenveiling Westland. Hij heeft verschillende funkties uitgeoefend bij de bloemenveiling, waaronder stafmedewerker logistiek en hoofd aanvoerverwerking plantendistribu- tie. Vanaf 1 januari 1988 vervulde Maters de funktie van hoofd pro- duktmanagement. H. Letschert sekretaris Buitenland Het dagelijks bestuur van het Land bouwschap heeft de heer drs. H.B.R. Letschert per 1 mei 1992 be noemd tot sekretaris van de kom missie Buitenland en Integratie. Hij volgt de heer Chr. Floris op, die ge bruik maakt van de VUT-regeling. Henk Letschert is 39 jaar en woont in Gouda. In de jaren 19814987 was Letschert op het sekretariaat van het Land bouwschap werkzaam als be leidsmedewerker van de kommissie Buitenland en Integratie. Thans is hij beleidsmedewerker land- en tuin bouw en internationale aangelegen heden van de Voedingsbond FNV. Drs. Kalden directeur Organisatie en Efficiency Per 1 maart aanstaande is de be noeming te verwachten van drs. C.J. Kalden tot directeur Organisatie err Efficiëncy van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visse rij. Hij volgt in deze functie mr. W.R.J. van de Hende op, die on langs is benoemd tot directeur Juri dische en Bedrijfsorganisatorische Zaken van het departement. Drs. Kalden zal wórden opgevolgd door dr. A.N. van der Zande, op dit moment hoofd van de sector Na tuur bij de directie Natuur, Bos, Landschap en Fauna van het mi nisterie. De heer Kalden (43) studeerde dier geneeskunde aan de Rijksuniversi teit Utrecht en trad in 1976 in dienst van een natuurbeschermingsorgani satie in Zeeland. In 1982 trad hij in dienst van de overheid. Sinds 1988 was de heer Kalden werkzaam als plaatsvervangend directeur Natuur, Bos, Landschap en Fauna van het ministerie van LNV. Van Marrewijk voorzitter Bloemenveiling Holland A.J. van Marrewijk is tijdens de eer ste Algemene Ledenvergadering (ALV) van Bloemenveiling Holland gekozen tot voorzitter van de nieu we koöperatie. Landelijke Mestbank stelt exportmedewerker aan Per 13 januari 1992 is de heer ing. G. van Nieuwenhuizen (34 jaar) in dienst getreden als exportmedewer ker bij de Stichting Landelijke Mest bank. De heer Van Nieuwenhuizen zal met name belast worden met de landelijke export voor stapelbare mest en mestkorrels en met het ini tiëren en ondersteunen van export bevorderende activiteiten in de meest brede zin. De afgelopen jaren vervulde de heer Van Nieuwenhui zen een leidinggevende functie bij een mengvoederproduktiebedrijf. Per 1 januari 1992 is de heer mr. M.A.G. Mulder (26 jaar) het secreta riaat van de Stichting Landelijke Mestbank komen versterken. In zijn studie heeft de heer Mulder zich met name toegelegd op Europees recht. In de vacature van bedrijfsbezoeker bij de Stichting Regionale Mestbank Noord-Brabant/Zeeland is voorzien met de aanstelling per 20 januari 1992 van de heer C.J.M. van Dom melen (24 jaar) uit Esbeek. De heer Van Dommelen werkte daarvoor als inseminator bij de varkens-KI. Op 9, 10 april 1992 zal in Wagenin- gen de PHLO-kursus 'Verkennen van toekomstige ontwikkelingen in de informatietechnologie' worden gehouden. Voor inlichtingen tel. 08370-84093. Vereniging Bedrijfs voorlichting Tholen Jaarvergadering op dinsdag 11 fe bruari om 19.30 uur in gemeen schapscentrum 'De Wellevaete' te St. Annaland. Sprekers zijn ing. A. Remijn van DLV Goes over mechani- satieaktualiteiten en L.N. Bax over onderhoud drainage. Agrarische vrouwen van Nu in Tholen/ St. Philipsland Op woensdag 12 februari wordt om 20.00 uur in 'De Gouden Leeuw' te St. Annaland een bijeenkomst geor ganiseerd voorafgaand aan de stu diedag van de agrarische kommissie op 17 maart a.s. in Westkapelle. Ook deze avond staat onder leiding van Tineke Dees, de diskussieleidster van de NBvP. Zaadteeltstudieclub Eiland Tholen vergadert De zaadteeltstudieclub Eiland Tho len houdt op donderdag 20 februari a.s. haar jaarvergadering in De Wel levaete te Sint-Annaland. Aanvang 19.30 uur. Nadere gegevens volgen. Telematica in akkerbouw Informatie-bijeenkomsten van VI- TAK en Rabobank rond het thema 'Telematica in de akkerbouw' om 13.30 uur op 11 februari in restau rant 'Huis van Nassau' te Zierikzee, op 12 februari in 'De Halle' te Axel en op 13 februari in 'De Jeugdhoe- ve' te 's Heerenhoek. Ruilverkavelingskursus Tholen en St. Philipsland Voor St. Philipsland is reeds een ruil verkaveling in uitvoering genomen en voor Tholen zijn de 4 blokken op het voorbereidingsschema ge plaatst. Voor leden van de ZLM, CBTB en jongeren zal, i.s.m. de SEV, een kursus worden georganiseerd over alle facetten van de ruilverka veling op de dinsdagen 11, 18 en 25 februari en 3 maart. Op iedere bij eenkomst zal een spreker een inlei ding houden. De bijeenkomsten beginnen steeds om 14.00 uur en worden gehouden in hotel 'De Gou den Leeuw' te St. Annaland. Kosten f 25,— p.p., inklusief konsumptie. Opgave bij P.K.M. Stouten (01663-2397). CZAV voorlichtingsbijeenkomst bestrijdingsmiddelen De CZAV organiseert op maandag 17 februari om 19.30 uur in 'De Vroone' te Kapelle een voorlich tingsbijeenkomst over de toepas sing van bestrijdingsmiddelen. Een tweetal specialisten van bedrijven zullen het onderwerp inleiden. Vergadering NAK Zeeuws Vlaanderen De jaarvergadering van de St. Keu ringsdienst Rivieren-Delta- Nederland NAK wordt gehouden op 11 februari om 20.00 uur in kultu- reel centrum 'De Halle' te Axel. DLV-Informatiedagen 'Alles over mest' De laatste informatiedag over mest en regelgeving, georganiseerd door de DLV i.s.m. de SEV en met Mestac-MCZ wordt gehouden op dinsdag 11 februari van 9.30 tot 17.00 uur in het 'Gerardushuis' te Deurne. Vrij toegankelijk voor alle veehouders, akkerbouwers, hun be trokken gezinsleden en mede werkers.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 6