Produktinformatie Boeren-zodebemester Hydraulisch opklapbare kultivator RAU introduceert nieuwe cuitivatoren Nieuwe zelf rijdende spuitmachine van Tecnoma Kooimaaiers Vijfwielig moerasvoertuig Nieuw middel tegen grassen Boxer nieuwe onkruidbestrijder Fendt-trekker met motor onder cabine Droogvoerbakken voor biggen Maai- en graafarmen 14 B.V. Indumij Landbouw te Dordrecht' introduceert dit seizoen in Neder land een zelfrijdende spuitmachine. Deze Tecnoma machine is speciaal gekonstrueerd naar aanleiding van de specifieke wensen op de Neder landse markt. De machine is uitgerust met een Iveco 4-cilinder motor met een ver mogen van 115 pk. De aandrijving is volledig hydrostatisch op 4 wielen. De tankinhoud bedraagt 2000 liter en de boombreedte is 24 of 28 m. Om een zo klein mogelijke draaicir- kel te realiseren, is als optie een elektronisch geregelde 4-wielbesturing te leveren. De bestuurder heeft alle komfort tot zijn beschikking. De kabine is ruim, gemakkelijk toegankelijk en is stan daard voorzien van: een koolstoffil ter met ventilator, verwarming en getint glas. Als optie is een aircondi tioning te leveren. Om het gewas zo min mogelijk te beschadigen, is een minimale bo demvrijheid gerealiseerd van 1,00 m. De afgifte is volledig elektronisch geregeld met behulp van een spuit- komputer. De tank is snel te vullen dankzij een pomp die een kapaciteit heeft van 700 l/min bij maximaal 8 bar. Tevens wordt deze pomp ge bruikt voor het roeren en het spui ten. De GV spuitboom heeft een hydraulische asymetrische geome trie en is uitgerust met Pentajet vijf- ling dophouders. De afsluiting van de dophouders wordt op een unieke wijze pneumatisch gestuurd. Door het lage gewicht en de mogelijkheid tot montage van lage druk banden (19,5-24) kan de bodemdruk zeer gering worden gehouden, waardoor bodemverdichting tot een minimum wordt beperkt. Nader informatie bij: B.V. Indumij Landbouw, Dordrecht, tel. 078-170000. SJMpL* f - W\[ WÊÊÈÈÈÊÊ&Ë»ÊÈÊk BASF Nederland B.V. in Arnhem heeft een toelating voor het gras- senbestrijdingsmiddel Focus Plus gekregen. Focus Plus is een kant-en-klaar pro- dukt, waaraan geen olie of uitvloeier meer hoeft te worden toegevoegd. Onder andere kweek, duist, raai- De nieuwe zodebemester van Cebeco. grassen en graanopslag, wordgn ef- fektief bestreden. De dosering is afhankelijk van de te bestrijden on kruidgrassen. In koolzaad en de teelt van hard- en roodzwenkgras kan Focus Plus nog dit jaar met suc ces worden toegepast. Voor meer inl. tel. 085-717277. Aan de serie zodebemesters die Ce beco Agritech in het programma heeft is een nieuwe, "boeren" machine toegevoegd. Het nieuw ty pe zodebemester is de SI 6000 V. De machine heeft een tankinhoud van 6.000 liter en is evenals de an dere machines voorzien van een verzinkte tank. Het frame is gelakt. De Wulff Group A/S in Denemar ken, fabrikant van een komplete se rie zelfrijdende kooimaaiers, is opgenomen in de Rimas Ltd. Group, fabrikant van wegenbouwmachi- nes. De fabrikage van de kooimaai ers blijft gehandhaafd in Haubro. De Wulff Group Ltd. zal als zelfstandige unit werkzaam blijven. De Wulff-serie zelfrijdende kooi maaiers worden in Nederland geïm porteerd door B.V. Indumij te Dordrecht, tel. 078-170000. Naast de Turbo II Impact éénbalks kultivator vast model zijn er nu ook hydraulisch opklapbare modellen. Net als de éénbalks zijn ze speciaal ontwikkeld voor mestinjectie maar daarnaast ook zeer geschikt voor normale grondbewerking. De mo dellen hebben twee rijen horizontaal vibrerende dubbelgeveerde tanden die zorgen voor een optimale men ging van grond, mest en gewas- resten. Met een tandafstand van 27,5 cm wordt verstopping voorko men. In tegenstelling tot de vaste éénbalks modellen bestaat het fra me van de hydraulische modellen uit twee kokerbalken i.v.m. de nodi ge sterkte van de kultivator. Er zijn twee modellen t.w.: de 15-tands met transportbreedte van 2.60 m en werkbreedte van 4.10 m. Deze is uit te breiden met twee tanden zo dat een 17-tands met een werk breedte van 4.70 m ontstaat. De 17-tands met transportbreedte van 3.00 m en werkbreedte van 4.70 m. Ook deze is met twee tanden uit te breiden zodat een 19-tands ontstaat met een werkbreedte van 5.20 m. De machines zijn standaard voor zien van 2 in hoogte verstelbare rub ber wielen (600 x 9) en 60 mm beitels. Als extra toebehoren zijn le verbaar diverse soorten beitels en een veertandegge. Op alle typen is een mestverdeler op te bouwen. Boeke-Heesters B.V., Postbus 249, 3800 AE Amersfoort, telefoon 033-601601. De zodebemester heeft een werk breedte van 302 cm (14 rijen) en de drukverstelling van de kouters ge schiedt hydraulisch. De injektie-unit is met een 4-punts parallellogram opgehangen aan de vakuümtank. Verder is de machine voorzien van een hydraulische Vogelsang verde ler, type LV-14. Het pompgedeelte bestaat uit een Moro AC-4 vakuüm- pomp met instelbaar overdruk- ventiel. De SI 6000 V kan als extra worden uitgevoerd met een aanbouwsnijrei- niger met hydromotor. Verder is de machine leverbaar met diverse ban denmaten. Meer informatie Cebeco Agritech b.v., Postbus 19, 8330 AA Steenwijk, telefoon 05210-27200. ICI Agro heeft een nieuw breedwer- kend bodemherbicide ontwikkeld: 'Boxer'. Het middel is bijzonder ef fectief tegen grasachtige en breed- bladige onkruiden in wintertarwe en in wintergerst. 'Boxer' heeft een uit stekende werking tegen duist en kleefkruid, aldus ICI. Daarnaast bestrijdt het ook een groot aantal andere in het najaar kiemende on kruiden zoals windhalm, straatgras, muur, ereprijs en paarse dovenetel. De toepassing vindt plaats vanaf zaaien tot opkomst van het gewas. 'Boxer' heeft geen rassenbeperking en is toegestaan in waterwingebie den. Na een behandeling met 'Boxer' in het najaar kunnen in het voorjaar veilig groenbemestingsge- wassen of alle vervangingsgewas sen bij uitwintering van het graangewas worden gezaaid of gepoot. In september heeft bij Rumptstad Landbouwmechanisatie bv de over dracht plaatsgevonden van de eer ste Fendt ruimzicht trekker op Goeree Overflakkee. De eigenaar is de heer G.J. van Kempen uit Acht huizen. De motor bij deze trekker is onder de cabine geplaatst, waar door het zicht naar voren niet gehin derd wordt door de motor en motorkap, zoals bij de conventionele trekkers. Fendt ruimzicht trekkers zijn lever baar vanaf 26 kW (35 pk) tot 85 kW (115 pk). De technische specifi- katies zijn als volgt: Merk: Fendt; Ty pe: 390 GTA; Motor: Deutz 6 cilinder 75 kW (100 pk); Elektro nisch geregelde hefinrichting met schokdemping; Vierwielaandrijving; 40 km snelgang; Vierwielberem- ming; 3 toeren aftakas 540/750/1000; Ruime, luxe geluids arme cabine voorzien van extra bij- rijdersstoel. Automatisch in- en uitschakelende voorwielaandrijving en sperdifferentieel. Schippers Bladel B.V. brengt exklu- sief in de Benelux droogvoerbakken voor biggen van het Amerikaanse merk KANE op de markt. De droog voerbakken van KANE zijn gemaakt van zwaar, duurzaam polyethyleen. Hierdoor zijn de bakjes roestvrij, komt er geen aanslag van vuil, ver weren de bakjes niet en gaan langer mee. Met name de Droogvoerbak Big KCF-SQ is een ideaal bakje voor in het kraamhok. Middels een regelpB- neel is de voedertoevoer traploos in te stellen. Daarnaast wordt voeder- verlies voorkomen door een anti- mcrsrand. Door gebruik te maken van een speciale montagebeugel zijn de bakjes eenvoudig en snel neer te hangen. B.V. Indumij heeft het importeur schap verkregen voor Nederland van het complete McConnel leve ringsprogramma. Dit bedrijf maakt o.a. maai- en graafarmen voor mon tage aan trekkers in vele uitvoe ringen. Voorheen werd het McConnel (Da- bro) programma in Nederland op de markt gebracht door Van Rossum Techniek te Papendrecht. Terra Gator 2505 aan het werk in Amerika Kurstjens Landbouwtechniek B.V. verkoopt Terra Gator moerasvoertui gen. Deze wordt ook geleverd als vijfwieler, een aangedreven tandem asser met één voorwiel. De eerste Terra Gator 2505 met een 350 pk motor is door Kurstjens ver kocht. Deze wordt ingezet met een grote, vaste mestverspreider en een mesttank van 18 m3 inhoud. De Ter ra Gator 2505 is geschikt voor di verse soorten opbouwen en geschikt voor de aanbouw van di verse soorten injecteurs. Voor meer informatie: Kurstjens Landbouwtechniek B.V., tel.nr. 077-661444. G.W. van Driel van Dorsten B.V. in troduceert twee nieuwe cuitivato ren van RAU. Het ene type, de Polymag, is uitgerust met vaste tan den aan een 3-balksframe. Op de laatste balk zijn in plaats van tanden schijven aangebracht. Achter de Po lymag is een dieptestel verkruimel- rol gemonteerd. Dé tanden zijn voorzien van een breekboutbeveiliging en de schijven zijn in hoogte verstelbaar. De culti vator is uitermate geschikt voor, de stoppelbewerking om direct daarna een groenbemester in te zaaien. Ook zijn de ervaringen met hét on derwerken van mest zeer gunstig. Door de sterk egaliserende werking van de schijven ligt het land na de bewerking zeer vlak. Het andere type is de Fleksik en is uitgerust met verende tanden. Ach ter deze cultivator kan een enkele of een dubbele messeneg gemonteerd worden. Vooral door de messeneg ontstaat een sterke menging van De Polymag, een nieuwe cultivator van RAU grond en stoppelresten. Ook dit ty pe werkt zeer goed bij het onder werpen van mest. Beide typen zijn in verschillende werkbreedten en uitvoeringen leverbaar. Voor meer informatie: G.W. van Driel van Dorsten B.V., Postbus 1, 2130 AA Hoofddorp.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1992 | | pagina 14