Kinderen op de boerderij Kerstbijlage 1991 Zo is dat dan geweest: een vrouw die baart een man die doeken vouwt en het kind in een krat dat was dan dat de kraamkliniek was overvol de vroedvrouw juist afwezig de arts was vrij van dienst die nacht zijn plaatsvervanger weggeroepen en 't kind lag in het stro dat was dan zo toen God dan eind lijk kwam in Jezus - zoon der maagdf bleek overduidelijk: niemand had om hem gevraagd niemand zond naar Bethlehem een brief of telegram een kaartje of wat bloemen en niemand had er tijd geen enkel ogenblik niemand - en dat was ik "De boer werkt op het land en de boerin maakt thuis het eten klaar. De boer krijgt geld voor het werk, dat hij doét, maar de boerin niet". Rene van Doorn, een stadskind uit Den Haag, vindt dat onrechtvaardig. Zijn ouders werken ook al lebei maar die krijgen wel allebei een salaris. In deze Kerstbijlage van het ZLM Land- en Tuinbouw blad vindt u verhalen over het leven op de boerderij. Niet alleen het stadskind geeft zijn visie, ook kinde ren die zelf op een boerderij wonen komen ruimschoots aan het woord. En ook ouders met kinderen op de boerderij doen hun verhaal. Enkele kinderen laten in een tekening zien hoe zij het le ven op de boerderij ervaren. Hun werkstukken vindt u in deze bijlage afgedrukt. Andere onderwerpen in de ze Kerstbijlage: - herinneringen aan ir. J.D. Dorst, de onlangs overle den oud-sekretaris van de ZLM, van de hand van ir. M. Geuze; - een Roemeense televi siereportage over het "welvarende" Wouw; - een slimme akkerbouwer in Zweden; - dialecten in de land bouw. land- en tuinbouwblad VRIJDAG 20 DECEMBER 1991 G. Aalbersberg I I

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1991 | | pagina 17