najaarskeuring te Vrouwenpolder 14e KWPN Fokdag in Nieuwvliet Paardenhouderij 19 weging tot uitdrukking komt. Tot Algemeen Jeugdkampioene werd uit geroepen: Ulvia van Bleijendaal. Merries van 4 en 5 jaar. Grote maat: Hier streden twee cory feeën om de hoogste plaats, zowel de beide merries als hun eigenaren maakten grote indruk zowel op publiek als jury. 1A Elby van Berrekenshof (Bart van 't Holle- neind) eig. A.L.C. Brooymans en Zn. te Steenbergen. Kapitaal paard met machti ge benen en beste lijnen en een schou der waar menige hengst mee tevreden kon zijn. Goed in stap en draf. 1B Elle noor van de Schorerpolder (Gamin van Begijnenhof) eig. A.Z. de Buck te Oost kapella Indrukwekkende verschijning. Vrouwelijk gebouwd met veel formaat en diepta Iets onafgewerkt in de benen. Draaft met goede actia 1C Rona van Driewegen (Gamin van Begijnenhof) eig. J. de Visser en Zn. te Vlissingen. Opval lende merrie met een zwart haarkleed. Voldoende van type, best in voeten, be nen en bewegingen. 1D Sarina te Zande (Gamin van Begijnenhof) eig. Stal te Zan de te Heinkenszand. 1E Sonja van Linde boom (Bart van 't Molenhof) eig. Gebr. Geldof te Oostkapella 1F Nicoline van de Rondehof (Marco van de Noorweegse- kaai) eig. Gebr. Geldof te Oostkapella Middenmaat: 1A Jesse van Arendonk (Otto van 't Eendenhof) eig. J.C. de Roo te Heinkenszand. Best in voorbeen met een diepe ribbenpartij, wat minder chic in de achterhand. Draf is uitstekend. 1B Desiree uit de Bredeweg (Gamin van Be gijnenhof) eig. C.R Oele te Kloetinga Klasse merrie met ras en hard beenwerk, mooie voeten en goede gangen, maar van een wat lichter kaliber. 1C Kitty van de Bosweg (Horace d'Opbrakel) eig. S.M. van de Velde te Zonnemaira Paard met harde en goed gevormde benen. Ex tra best in draf, voeten niet te ruig en wat hellend in de achterhand. 1D Tineke van Steenzwaan (Guido van de Linde- hoef) eig. A.N. Steendijk te Nieuwerkerk. 1E Evita d'Haelenda (Fereco d'Opbrakel) eig. J. de Vlaming te Zonnemaire. Kleine maat: 1A Joke van de Hoorn (Hardi van de Rooker) eig. J.D. Wagenaar te Kloetinge. Magere merrie met veel ras uitstraling en goed van type. De voeten niet te ruim en vlot in stap en draf. 1B Betsie van de Goede Polder (Doris van de Bolman) eig. A. Verburg te Westkapella Zwaar gebeende en goed geblokte mer rie Iets klassiek in de bovenlijn. Ze draaft zeer energiek. 1C Haar stalgenote Rozaly van Schorer Polder (Gamin van Begijnen hof) eig. Zeer decoratieve verschijning, mooi afgewerkt, niet te fel in de benen. De eigenaar bezit 4 prachtige vossen, die als vlot overal de aandacht zullen trekken. Merries van 6 en 7 jaar. Grote maat: 1A Natasja (Obrion van de Boshoeve) eig. Z.A. de Buck te Oostka- pelle. Echt een winterpaard met staal hard, misschien niet te machtig beenwerk. We zien haar graag vanwege haar charme en rasadel en werkelijk for midabele gangen. 1B Klara van 't Hof de Dankbare (Carlo van Hoogbeemd) eig. W. Maljaars te Domburg. Formidabel paard, kruis iets vlak met zware benen, die voor goed gebruikt worden. Toont achter iets sleet. 1C Promesse te Zande (Carlo van Hoogbeemd) eig. Stal te Zan de te Heinkenszand. In mooie vorm ge toonde, typische fokmerrie. Met een mooi gevormd achterbeen en iets slordig voor in draf. 1D Carla van Berrekenshof (Carlo van Elversele) eig. A.L.C. Brooy mans en Zn. te Steenbergen. 1E Haydy van Overkerk (Albion van 't Molenhof) eig. S. de Feijter te Axel. Middenmaat: 1A Carola van de Noord duin (Carlo van Hoogbeemd) eig. W. Maljaars te Domburg. Niet kort met een best achterbeen en veel houding en goe de manieren in draf. Het zware beenwerk rust op een goed fundament. 1B Pro messe van 't Zwaanenheike (Alexander van de Drostehoeve) eig. G. Christiaanse te Serooskerka Goed gebeende merrie, iets week in de rug. Ze maakt veel front in beweging. 1C Selma van Ceres (Alex uit de Vinkenpeel) eig. M.J. Kloet te Zie- rikzea Aardig gelijnd met gave benen iets incorrect voor, maar zeer vlot in be weging. 1D Leontine van de Goede Pol der (Carlo van Hoogbeemd) eig. A. Verburg te Westkapelle Oudere merries. Middenmaat: 1A Heddy van Hofstade (Baron van 't Brouwerijhof) eig. W. Bal te 's Heer-Abtskerke. Oud kampioene van België. Op ruime schaal gebouwde, niet in topvorm getoonde merrie, met nog ex tra ruime en krachtige bewegingen. 1B Erna van Driewegen (Due) eig. J. de Vis ser en Zn. te Vlissingen. Oude goed be waarde en nog best gebouwde merrie met weinig sleet. 1C Carmen de Pontail les (Zephir van Hazeldonk) eig. A.L.C. Brooijmans en Zn. te Steenbergen. Zwa re en goed gebouwde merrie, massief en grof. Kootstelling matig en draf gewoon. Kleine maat: 1A Marits van de Aarlese- weg (Costaud van Lendershoeve) eig. Stal te Zande te Heinkenszand. Best van soort en lijnen. Het goede beenwerk wordt vrijwel correct gebruikt. 1B Haar stalgenote Mina van de Potterie (Gamin van 't Ooievaarsnest). Prachtig boven- paard met een mooi hoofd, voldoende in fundament. Iets breed in draf. 1C Jenny van St. Laurens (Carlo van Beukenhof) eig. Maas-van de Meer te Kortgena Dik en gestopt, rug wat laag. Niet overzware, gave benen en vrijwel correct in be weging. Elby van Berrekenshof werd evenals deze zomer kampioene Ellenoor van de Scho rerpolder bracht het tot de reserve titel, terwijl de merrie met de meeste allures Natasja als derde op tal werd terugge roepen. De Dagkampioene werd ook Ere- Kampioene. Drie oud-kampioenes boden tegenstand. T.W. Sterra (Carlo van Hoog beemd) eig. G. Christiaanse te Seroos kerke, klein en soortig, voldoende in rug en voeten en draf best. Rita van Driewe gen (Carlo van Hoogbeemd) eig. J. de Visser en Zn. te Vlissingen. Met een mooi gesloten koffer, harde benen, goe de bewegingen en wat nauwe voeten. Olga de St. Pierre (Ideal van Grotenber- ge) eig. A.L.C. Brooymans en Zn. te Steenbergen. Bekende, prachtige merrie met formaat en veel ras, wat kort gekoot. Merries met nakomelingen. 1A Erna van Driewegen eig. J. de Visser en Zn. te Vlissingen. Goede productie. 1B Carla van Berrekenshof eig. Brooymans en Zn. te Steenbergen. Jonge kwalitatief goede groep. 1C Mariette van de Aarleseweg eig. Stal te Zande te Heinkenszand. Goe de verzameling. De stalgroepen werd een overwinning voor A.L.C. Brooymans en Zn. te Steen bergen met 3 kapitale merries. 2 J. de Visser en Zn. te Vlissingen. 3 J.C. de Roo te Heinkenszand. 4 Stal te Zande te Heinkenszand. 5 A. Verburg te West kapelle. De belangrijke rubriek der fokgroepen werd gewonnen door Stal te Zande te Heinkenszand met een best trio. 2 J. de Visser en Zn. te Vlissingen mooie presta tie en 3 A.N. Steendijk te Nieuwerkerk met 3 verdienstelijke Steenzwaan pro ducten. Het Bestuur kan terugzien op een goed geslaagde fokdag, waar goede kampioe nen werden gehuldigd en die op tijd was afgelopen. Paardenvriend. Elky van 't Berrekenshof, algeheel kampioene en erekam- pioene Ulvia van Bleijendaal, kampioene 2 Z2 -jarigen en alge meen jeugdkampioene Violien van Bleijendaal, kampioene bij de V/2-jarigen Het fokdistrict Zeeuws-Vlaanderen van het Koninklijk Warmbloedpaar denstamboek Nederland organi seerde op zaterdag 9 november voor de veertiende keer in successie haar fokdag. Ook nu weer zoals de laatste jaren gebruikelijk in manege Riemens te Nieuwvliet. De organi satie was keurig voor elkaar. Onder leiding van de nieuwe voorzitter H. Picavet en de blijkbaar immer onver moeibare secretaris Nissiaen, die het best bestempeld kan worden als het trekpaard van de fokdag, kan ge concludeerd worden dat deze 14e editie een daverend succes gewor den is. Was er in 1990 een record aantal in schrijvingen van 150, nu werd dit aantal verreweg overschreden met een totaalscore van 190. Om 9.00 uur werd begonnen in de door Rie mens keuring klaargemaakt binnen- bank. Voor de belangstellenden was een keurige overzichtelijke ruimte gecreëerd. De juryleden Aerts, Derks, Jillissen, Leysen en Van Loon werkten in groepjes om beurten, zo dat het programma vlot verliep. Dit voor wat betreft de rijpaardrubrie ken, terwijl de tuigpaarden vakkun dig beoordeeld werden door de heren Sanders en Van Dalen. Met name na de middag was er veel pu bliek wat de sfeer duidelijk positief beïnvloed heeft. Dit jaar waren er erg weinig afmeldingen, reden ge noeg voor het fokdagbestuur om nu alvast weer plannen te maken voor de jubileumeditie in 1992. De groot ste helft van de voortgebrachte paarden kwam uit België. Kampioenmerrieveulen werd Oklao- ma van Em. Verheye uit Ursel, ter wijl Jacky van N. de Jong uit Nede kampioen-hengstveulen werd. Bij de tuigpaarden ging deze titel naar Jel burge van C. Bastiaenen uit Nispen en Lucky-Lady van B. Beelen uit Zoutleeuw ging met de hoogste eer strijken bij de 1, 2 en 3 jarige rij paarden. C.A. Ambrahamse Uitslagen 3-jarige rijpaarden: 1e premie voor Lucky-Lady van B. Beelen, Zoutleeuw; Geraldine van W. Vèrkooyen, Dongen. 2-jarige rijpaarden: 1e premie voor Fati- ma v.d. Heffinck van H. Hamerlinck, Evergem; Narenta van C. Stoffelen, Brecht; Naybe van G. Naes en J. Melis, St. Niklaas; Hinde van W. v. Dongen, Wegenberg; Noulalaika van J. Schelle- kens, Loenhout. 1-jarige rijpaarden: 1e premie voor Nava- rette van J. Lannoo, Pittem; Nantana van C. Stoffelen, Brecht; Niobe van F. v. Loon, Hoge Mierde; Nika van J. Boelens, Lembeke; Iris van N. Laurijssen, Brecht; Gulane van Stal de Radjahoeve, Lebbeke; Nipse van C. West, Bassevelde; Land- fraw van Stal de Warande, St. Jan in Ere- mo; New Look van A. de Brucker, JMinove. 1-jarige hengsten: 1e premie voor Nel son van H. Hamerlinck, Evergem; Innon- cent Boy van J. Zoutewelle, Bergen op Zoom; Nixon van H. Hamerlinck, Ever gem; Nid d'Amour van D. Inghels, Hans- beke; Igor B. van W. v. Dongen, Wagenberg; Nelson Papa van Hof v.h. Hellebos, Tiegem. Tuigpaard veulens: 1e premie voor Jel burge van C. Bastiaenen, Nispen; Jiska van Lous-Roose-Wondergem, Oostkapel- le; Jelina van W. Kosten, Middelburg. Jonge tuigpaarden: 1e premie voor Hi- larda van F. Smeulders, Kalmthout; Ivar van F. Smeulders, Kalmthout; Hamone van J. Schellekens, Loenhout; Gemma van Lous-Roose-Wondergem, Oost kapella Oudere tuigpaarden: 1e premie voor Eti- larda van F. Smeulders, Kalmthout; Ciana van W. Kosten, Middelburg; Elvira van J. Jansen, Hoogstraten-Neerle; Fabiola van J. Boone, Middelburg. Jongere merrieveulens: 1e premie voor Oklaoma van E. Verheijen, Ursel; Ottina van R. Loeys, Knokke-Heist; Jarralla van Fam. Thijs, Hulst; Jade van J. Buteyn- Goudwaard, Hoedekenskerke; Owlet van L. v.d. Bergh, Wuustwezel; Jessica van H. Tas, Waterlandkerkje; Olijfje van W. Taets, Lembeke; Ocelot van W. Taets, Lembeke Oudere merrieveulens: 1e premie voor Jendy van P. Walraven, Veere; Damilda van M. Ouwens, Wouwse Plantage; Jolly van M. Ouwens, Wouwse Plantage; Opulance, E. Naes, St. Niklaas; Judith- Utopia van M. Ouwens, Wouwse Planta ge; Onky van R. Loeys, Knokke-Heist; Ostimara van A. Lenaerts, Pulberbos. Jongere hengstveulens: 1e premie voor Naam Onbekend van C. Stoffelen, Brecht; Jalvo van A. de Buck, Oostkapel- le; Orleandro van L. Matthijs, Lembeke; Joran B. van Fam. Bergwerff, Middel burg; Olympic van W. Taets, Lembeke; Othello van H. Kerkhove-Vlieghe, Tor hout; Jappeloup d'Or van Savat en Kaas, Nieuwvliet. Oudere hengstveulens: 1e premie voor Jacky van N. de Jong, Made; Jouke van J. den Ouden, 's-Gravenhage; Othello van A. de Vliegher, Moerbeke-Waas; J. Wiseguy van H. Picavet, Hulst; Jonkheer van H. Hamerlinck, Evergem; Old-Job van A. Lenaerts, Pulderbos; Jurist van H. Maljaars, Vrouwenpolder; Joli Coeur van A. Maljaars, Gapinge; Jappeloupe van P. Walraven, Veere; Jochem van W. v. Don gen, Wagenberg; Onousca van M. Gee- rinckx, Hamme; Joli d'Or van Savat en Kaas, Nieuwvliet; James van W. v. Don gen, Wagenberg. Bestgaand rijpaard 6 jaar en ouder: 1. Cleverlady van Chr. de Feijter-Seydlitz, Terhole; 2. Daisy van S. en N. Hertogh, Zuidzanda Bestgaand rijpaard 3-5 jaar: 1. Giovanni van P. Riemens, Nieuwvliet; 2. Kandiede van W. Cortvriendt, Zelzate; 3. Jarval van C. van Eenoo, Brugge; 4. Goldy van Savat en Kaas, Nieuwvliet. Lucky Lady van B. Beelen, Zoutleeuw: kampioene 1, 2 en 3 jarige rij paarden (foto's JA. Kurz) Jelburge van C. Bastiaenen, Nispen: Kampioene tuigpaarden

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1991 | | pagina 19