Goede paarden op de Zeeuwse Inlichtingen over adverteren in dit blad 01155-8000 SHOW HACK Fa. J.J. Riemens Zn. VEILING PERCEEL BOUWLAND NIEUWE BETONPLATEN! Bouwhandel Jan. P. Boogert Aangeboden: DROGE KIPPENMEST 2e HANDS STELCONPLATEN 75,- p. st., 2 x 2 m2 Fa. J.J. Riemens Zn. EEN PERCEEL BOUWLAND Ellenoor van de Schorepolder, reservekampioene Elza van Serooskerke, kampioene merrieveulens Si/lan de la Colline, kampioen hengstveulens Op zaterdag 30 november hielden de samenwerkende bonden van Paardenfokkers in Zeeland, bij ma nége 'De Eendracht' te Vrouwen polder, weer hun jaarlijkse najaarskeuring. Van de 80 aangege ven individuele nummers werden er 75 bekroond. Zodat dus van een goede opkomst gesproken kan worden. De kwaliteit viel in de kopgroepen zeker te loven, maar in sommige ru brieken was de klassevulling van duidelijk mindere kwaliteit. De kam pioenen, die op deze kille en mistige dag gehuldigd werden, zijn paarden van hoge klasse; die ook in Natio naal verband zeker hun toontje zul len meeblazen. Een paar goede vaderpaarden zou den in dit oude Zeeuwse fokgebied nog uitstekend werk kunnen ver richten. Er was behoorlijk wat pu bliek. Zelfs enkele prominente Belgische fokkers gaven blijk van hun belangstelling. De regeling en organisatie was bij de familie De Buck uit Oostkapelle in goede han den. Overigens zij opgemerkt dat de baan waarin gekeurd moest worden eigenlijk onvoldoende ruimte bood. De juryleden, de heren G. Kruders, Th. Manders, B. Munster, M. Nijs- kens en J. Verlinden kenden de vol gende kwalificaties toe. Hengstveulens. Kleine klasse en matige kwaliteit. Beste Sillan de la Colline (Juni or van de Lanshoeve), eig. R. Hoebeke te Nw. en St. Joosland. Mannelijk in alge meen voorkomen, veel soort, met diepte en voldoend vloeiende lijnen. Een bemer king op het achterbeen en met correcte voorbenen. 2e prijs: Rudy van St. Jans- kerke (Rambo van 't Zwaanenheike) eig. L. Vos te Zoutelande Iets eenvoudig in algemeen voorkomen, wel goed gebeend. Merrieveulens Grote maat: 1A en kampioene Elza van Serooskerke (Junior van de Lanshoeve) eig. A. Verhage te Serooskerke. Nog groen, zwaar met veel diepte iets hellend van kruis. Met best gespierd beenwerk en vlotte bewegingen. 1B Regina van de Noorddijk (Rambo van 't Zwaanenheike) eig. F.R Koster te Waarde Goed gepro portioneerd, best van soort met lange lij nen. Stap achter vrij goed, in draf voor bijna correct. 1C Elvira van de Noordduin (Certain van de Beerschekamp) eig. W. Maljaars te Domburg. Niet kort en wat vlak van kruis, overigens een best ont wikkeld en robuust veulen met goede benen en correcte standen en bewegin gen. 2e Prijs Sarah van 't Hof van Bors- sele (Rambo van 't Zwaanenheike) eig. Maas-van de Meer te Kortgene. Middenmaat: 1A en reservekampioene Alice van Driewegen (Certain van de Beerschekamp) eig. J. de Visser en Zn. te Vlissingen. Geblokt en best soortig, voldoende vloeiend gelijnd, met zware, correcte benen en mooi gevormde knieën. De kootstelling kon vooral in het achterbeen iets meer souplesse tonen. 1B Olga van de Bosweg (Totto van Op Den Dijk) eig. S.M. van de Velde te Zon- nemaire. Als derde teruggeroepen, ma ger en wat arm gespierd, goed gebouwd met 4 beste benen en actievolle bewe gingen. 1C Jennie van Veerezicht (Frits van de Houterdsedijk) eig. A. Paauwe te Gapinge. Mooi chic gelijnd met veel ras en een beste schouder. Het voorbeen rechtvaardigd in beweging enige kritiek. 1D Yvonne van St. Janskerke (Certain van de Beerschekamp) eig. A. Aarnoud- se te 's-Gravenpolder. Vervolgens Mar griet van Driewegen (Certain van de Beerschekamp) eig. C.C. Krijnen te Mid delburg. Eva van St. Janskerke (Certain van de Beerschekamp) eig. L. Vos te Zoutelande. Vera van de Pyramide Hoeve (Rambo van 't Zwaanenheike) eig. de Buck-Geelhoed te Middelburg. Kleine maat: sterk gedrang naar de top. 1A Winnie van Bleijendaal (Rambo van 't Zwaanenheike) eig. A.L.C. Brooymans en Zn. te Steenbergen. Jong veulen met veel ras en uitstraling en een fraai gelijnd koffer. Goed gespierd beenwerk en niet te ruime voeten. 1B Na als eerste te zijn teruggeroepen Carmen van Noordhoek (Baron van Op Den Dijk) eig. J.D. Wage naar te Kloetinga Veulen met meer macht en overschot, goede voorhand en type, iets stugger gelijnd, voorbeen wat hol. Overigens correct en vlot in stap en draf. 1C Vera van 't Westende (Frits van de Houterdsedijk) eig. M. van de Broeke te Serooskerke Goed van type, met zwa re benen, die vlot maar wat slordig ge bruikt worden. 1D Anita van Veerezicht (Frits van de Houterdsedijk) eig. S. de Feijter te Axel. 1E Marjan van Waarde (Totto van Op Den Dijk) eig. M.J. Mol en Zn. te Waarde. Merries geboren in 1990. Grote maat: 1A en kampioene Violien van Bleijendaal (Totto van Op Den Dijk) eig. P.A. Vortier te Oostburg. Fors gebouwde merrie met een goede voorhand, diepte en een best type. Achterhand iets minder snittig met goede voorbenen en drafbewegingen. 1B Poeline van Rola (Ludo van de Schieten- kamer) eig. A.L.C. Brooymans èn Zn. te Steenbergen. Mooi paard met een spre kend hoofd en gaaf beenwerk. Vrijwel correct in bewegingen. 1C Kato van Drie wegen (Rivaal van 't Eendenhof) eig. J.M. de Nood te Middelburg. Groot en solied gebouwd bovenpaard met een massaal koffer en goede voeten. Niet zo correct in het gebruik van het Beenwerk. 1D Wanda van de Steenzwaan (Harm van de Ouderijnstraat) eig. A.N. Steen- dijk te Nieuwerkerk. Middenmaat: 1A en reserve kampioene Wilma van Steenzwaan (Rivaal van 't Eendenhof) eig. A.N. Steendijk te Nieu werkerk. Goed gebouwde en typische rasvertegenwoordigster met goede voor benen waarin de zware pijpen opvallen. Stand achterbeen kon iets beter en goed in draf. 1B Wietske van Steenzwaan (Harm van de Ouderijnstraat) eig. A.N. Steendijk te Nieuwerkerk. Soortig en diep paard met een goede voorhand en een beter achterbeen dan haar stalgeno- te, maar wat laag van rug. 1C Sarina van 't Westende (Harm van de Oude rijnstraat) eig. M. van de Broeke te Se rooskerke Diep en vrouwelijk gebouwd met voldoende rasuitstraling, zwaar in arm en schenkel, voldoende uitdrukking in de benen. 1D Xenia van de Linge (Frits van de Houterdsedijk) eig. C.C. Krijnen te Middelburg. 1E Liza van de Akkerseweg (Totto van Op Den Dijk) eig. J.J. Nijssen te lerseke Kleine maat: 1A Hella van Sluishoek (Ot to van 't Eendenhof) eig. C. Maurice te Nissa Compact en soortig, best van ty pe, de stap achter iets ruim en beweegt zich zeer vlot, doch iets breed voor. 1B na arbitrage, Bella van Sluishoek (Otto van 't Eendenhof) eig. C. Maurice te Nis- se. Nog veulensachtig, klein en best ge bouwd, mager met geprononceerd beenwerk. Een kleine aanmerking op het spronggewricht. Draaft goed en vrijwel correct. 1C Fiorina van 't Neerland (Frits van de Houterdsedijk) eig. K. Reijnierse en Zn. te Biggekerke. Goed in de voor- en achterhand, middenstuk matig.-Ze stapt achter iets open, mist wat houding in draf. Er kan een ruime fokmoeder uit groeien. 1D Martine van St. Janskerke (Harm van de Ouderijnstraat) eig. L. Vos te Zoutelande Merries geboren in 1989. Beste klasse met goede koppaarden. Grote maat: 1A en Jaargangkampioene: Ulvia van Bleijendaal (Harm van de Ou derijnstraat) eig. A.L.C. Brooymans en Zn. te Steenbergen. Opvallende merrie met lange lijnen-, veel rasuitstraling en een best gestelde schouder en goed ge vormde benen. In draf voor nog iets slor dig. 1B Carla van de Genenberg (Carlo van Brandevoort) eig. M.J. Mol en Zn. te Waarde. Robuust paard met macht en spieren, voldoende chic gelijnd, iets steil gekoot; overigens met beste zware be nen. 1C Brenda van Vluchtenburg (Ga min van Begijnenhof) eig. Gebr. Ovaa te Oost-Souburg. Staande een kapitale merrie, goed gemodelleerd, wat minder kwaliteit in de benen. 1D Irma van Wel gelegen (Carlo van Brandevoort) eig. C. Maas te 's Heerenhoek. Middenmaat: 1A en reserve kampioene Erna van het Kruissewegje (Gamin van Begijnenhof) eig. J.C. de Roo te Hein- kenszand. Imposante verschijning, zeer soortig, massaal en gespierd met 4 zui len van benen, die correct worden ge bruikt. Ze kon wellicht iets meer uitstraling bezitten, maar we zien haar graag. 1B Emma (Gamin van Begijnen hof) eig. J.A. de Buck te Oostkapelle Zwaar en dik, bovenlijn iets onregelma tig, goed in de voorbenen. 1C Vera van het Zwaanhof (Nico van Brandevoort) eig. W. Onderdonck te Eede Iets rondge- lijnde, aardig gebeende merrie. Kleine maat: 1A Carla van Linquenda (Frits van de Houterdsedijk) eig. J. Ver hage te Koudekerka Nog rauw, maar een kast van een paard met mooie voeten en zware benen. Misschien niet moeders mooiste, maar er zal wel een ruime fok- merrie uitgroeien. 1B Carolien van 't Overlaar (Veron uit de Linde) eig. Van de Berge-de Korte te Renesse. Mooi type, goed in de voor- en achterhand. Zware pijpen, voldoende voeten en een vlotte, maar wat nonchalante draf. 1C Andrea van St. Janskerke (Gamin van Begijnen hof) eig. L. Vos te Zoutelande. Niet te veel ras, vrij goed in de benen. Merries geboren in 1988. Kleine, matige rubriek. Grote maat: 1A en Jaargangkampioene: Trui van de Zeelandsedijk (Guido van het Rullen) eig. M. van Overloop te lerseke. Enorme merrie met geweldige afmetin gen. Achterhand wat minder fraai ge lijnd, zware benen, die goed gebruikt worden. 1B en reserve kampioene: Christina van Linquenda (Frits van de Houterdsedijk) eig. J. Boogaard te Melis- kerka Staande een schitterende merrie, zwaar kaliber met mooie verhoudingen. Helaas in beweging voor wat storend. Middenmaat: 1A Liza van Gruttersoirt (Gamin van Begijnenhof) eig. O. Clement te Wissekerke. Best gebouwde, rastypi- sche merrie met goede voorbenen, iets nauwe voeten en voldoende hak. Kleine maat: 1A Judith van St. Jansker ke (Gamin van Begijnenhof) eig. L. Vos te Zoutelande Aardige, soortige merrie met zware benen. Stapt achter iets wijd. Vlot maar voor iets breed in draf. 1B Jet van Hebingshof (Due van Drongen) eig. P.J. Wagenaar te Kloetinge Dik en soortig met veel volume. Het achterbeen kon wat anders gevormd, hetgeen ook in be- 200 x 200 x 12 cm gewapend! Prijs: vanaf f 100,- p/stuk ex. BTW Franco geleverd, betaling bij aflevering. Oosterland, tel. 01114-2682 Ook na 18.00 uur met aantrekkelijke garanties en prijzen dubbel bewapend Ook nieuwe Tel. 01650-54152 houdt weer haar jaarlijkse show op zaterdag 21 december van 10 - 22 uur maandag 23 december van 10 - 22 uur dinsdag 24 december van 10 - 17 uur Wij tonen u o.a.: Case IH tractoren Bergmeister fruitteelt tractor Sproeimachines infostand van spuitcomputers Caterpillar graafmachine Schaeff wiel lader Een bezoek aan onze show is zeker de moeite waard Tot ziens! Zachariusweg 3 4515 MC IJzendijke GIELE VAN DISSEL NOTARISSEN TE GOES Notaris Mr. E.C.J, van Dissel zal op woensdag 18 december 1991 om 11.00 uur in de Prins van Oranje, Nieuwstraat 14 te Goes, ten verzoeke van zijn opdrachtgever in het openbaar verkopen: liggende aan de Goesestraatweg te 's-Gra venpolder, kadastraal bekend gemeente Borsele, sectie X, nummer 482, groot 2.05.30 hectare. De veiling vindt plaats in één zitting, bij opbod en afmijnen. Op de veiling zijn van toepassing de Algemene Veilingvoorwaarden Onroerend Goes 1987 van de Koninklijke Notariële Broederschap. Aanvaarding na betaling van koopsom en kos ten. Zakelijke lasten voor rekening van de koper van af 1 januari 1992. Betaling koopsom: uiterlijk 29 januari 1992. Betaling onkosten: binnen acht dagen na de gunning. Inlichtingen ten kantore van de notarissen Giele Van Dissel te Goes, Kloetingseweg 45, tel. 01100-32800, tst. 215 (M.K. Dieleman). L_

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1991 | | pagina 18