'IJzendijke-Hoofdplaat' voorziet vooral in ruilen van gronden Registratie van pachters ruilverkaveling Sint-Annaland Kerstfruit CHZ Kapelle 'geteleveild' Geen illegale stallenbouw in drie Brabantse gemeenten Lijst van eigenaren ruilverkaveling Sint-Annaland ter inzage 'V Ui./ Inspraakbijeenkomsten IJzendijke-Hoofdplaat Duitse pluimvee slachterij naar Cehave Pill® III?. WÊÊÊÊÈSÊKKÊ 13 Het voorontwerp-plan voor de ruil verkaveling "IJzendijke-Hoofdplaat" voorziet vooral in het ruilen van ka vels en de daaruit voortvloeiende werken In dat kader wordt gestreefd naar vergroting van (huis)kavels en percelen, samenvoe ging van veldkavels, verkorting van de rijafstand tot de kavels en vorm verbetering van de kavels en perce len. In principe gelden dezelfde uitgangspunten als voor de drie an dere ruilverkavelingen met admi nistratief karakter in west Zeeuws-Vlaanderen. Bij de indeling van nieuwe kavels zal rekening worden gehouden met be staande wegen en waterlopen, maar ook met landschappelijke ele menten. De benodigde kavelaan- vaardingswerken bestaan in hoofdzaak uit het graven en dem pen van sloten, het zorgen voor een goede perceelsontsluiting, herin- zaai van bewerkte delen van graslandpercelen, aanleggen of ver beteren van toegangsdammen en aanleggen van drainage. Voor de ka- velwerken is een bedrag van f 760.000,- begroot, waarin voor 65 procent wordt voorzien door een rijksbijdrage. Het patroon van wegen is voor de bereikbaarheid var> de gronden in het algemeen voldoende. Om de uit ruilmogelijkheden te vergroten is in het plan rekening gehouden met de aanleg van 200 m. verdichtings- weg. De afwatering is in het alge meen voldoende. De voor de realisatie van het plan benodigde grond zal op basis van vrijwilligheid worden verworven door het Bureau Beheer Landbouw gronden. In totaal is circa 138 ha nodig, 45 Zi ha om de nieuwe kavel opdeling mogelijk te maken, 37 ha voor uitruil van gronden die worden beplant, 361/2 ha voor in te richten natuurelementen en 19 ha voor uit ruil uit het reservaatsgebied 'de inla gen bij Hoofdplaat'. In het ruilverkavelingsgebied liggen 75 agrarische bedrijven (CBS-telling 1988), die 2170 ha cultuurgrond in gebruik hebben. Van deze 75 heb ben 64 boeren en fruittelers hun hoofdberoep in de landbouw met een gemiddelde bedrijfsoppervlakte van 32 ha, de overigen zijn 'neven beroepers'. Op meer van de helft van de bedrijven is het bedrijfshoofd ouder dan 55 jaar. Omdat er in enkele Brabantse ge meenten in het afgelopen voorjaar, veel bouwwerken in het buitenge bied in uitvoering waren, heeft de provincie een onderzoek ingesteld. Het vermoeden was geuit dat er di verse illegale stallen in aanbouw waren of recent waren gebouwd. In de drie onderzochte gemeenten ble- Hoof dp looi""1" Van 9 december 1991 tot en met 8 januari 1992 ligt in verband met de ruilverkaveling Sint-Annaland de ontwerplijst van eigenaren ter inza ge op het gemeentehuis van Tho- len te St. Maartensdijk en op de Provinciale Griffie, St. Pieterstraat 42 te Middelburg. Op deze lijst staat aangegeven wie, volgens de bij het Kadaster bekend zijnde gege vens, eigendom heeft binnen de ruilverkaveling St. Annaland. Omdat de beslissing of ruilverkave ling zal plaatsvinden wordt geno men door aa. degenen die als eigenaren bij het Kadaster bekend staan, is het van belang dat bedoel de lijst geen onvolkomenheden be vat. De lijst bevat geen oppervlakte. De lijst is opgemaakt naar de toestand van 1 februari 1991. Ver anderingen die daarna bij het Ka daster bekend worden zullen tot 7 dagen vóór de stemming in de lijst worden verwerkt. In de stemmings- oproep wordt de oppervlakte vermeld. Indien men van mening is dat de lijst dient te worden aangepast, dan kan men dit tot en met 22 januari 1992 schriftelijk kenbaar maken bij de Landinrichtingscommissie, Post bus 6, 4460 AA Goes. Telefonische inlichtingen kunnen worden inge wonnen bij het Kadaster te Middel burg, mevr. P.L. Ebert of de heer B. Kok (01180-37200). ken echter op dat moment geen ille gale stallen in aanbouw te zijn of recentelijk te zijn gebouwd. Het onderzoek werd uitgevoerd in Mill, Schaijk en Sint-Oedenrode. Alle bouwwerken die na 1984 in de bui tengebieden van de drie gemeenten zijn gebouwd, werden grondig geïn ventariseerd. Dat gebeurde door bestuderen van bestemmingsplan nen en door feitelijk veldwerk. De conclusie van het onderzoek is dat geen enkele stal in de drie ge meenten illegaal was gebouwd of verbouwd. Bij de inventarisatie is niet alleen naar de stallen gekeken maar ook naar andere bouwwerken zoals schuren, garages en wonin gen. In drie gevallen bleek zonder bouwvergunning te zijn gebouwd. Twee maal in Schaijk, wat resulteer de in bestuursdwang van de ge meente, waardoor de bouw gestaakt moest worden. Het derde geval werd in Sint-Oedenrode ge constateerd. Daar bleek een garage berging 50 cm breder dan was toe gestaan. Burgemeester en wethou ders hebben in dat geval een gedoogverklaring afgegeven, maar tegelijkertijd hun ongenoegen geuit aan de eigenaar. Het ligt in de be doeling dergelijke onderzoeken va ker te doen. Rvk. IJzendijke-Hoofdploat Voorlopige gebiedsgrtnj Op het voorontwerp-plan voor de ruilverkaveling "IJzendijke- Hoofdplaat" is inspraak mogelijk. De volgende bijeenkomsten zijn voorzien: op woensdag 18 decem ber a.s. in 'De Vriendschap' te Hoofdplaat, aanvang 14.00 uur; eveneens op 18 december in de 'Hof van Koophandel' te IJzendijke, aanvang 19.30 uur; op maandag 6 januari in het regiokantoor te IJzen dijke (voor de natuurorganisaties), aanvang 19.30 uur. Op 6 en 7 ja nuari kunnen betrokkenen tussen 14.00 en 17.00 uur op het regiokan toor een persoonlijk gesprek voeren met de Landinrichtingscommissie. Tot 16 maart kunnen schriftelijke reacties worden ingediend bij het secretariaat van de Landinrichtings commissie, 17 Oktoberplein 6, 4515 CP IJzendijke. Aangenomen mag worden dat de pluimveeslachterij 'Hermsdorfer Kreuz' in Hainspitz in de regio Leip zig zal worden overgenomen door de Cehave. Het gaat om een slach terij voor vers gevogelte met een ca paciteit van 8 miljoen kuikens per jaar. Van het totale personeels bestand van 125 zal Cehave er om te beginnen 80 overnemen. Om verzekerd te zijn van een regel matige aanvoer van slachtkuikens, zijn afspraken gemaakt met de mesters. Hermsdorfer Kreuz zal binnen de Cehave opereren als een zelfstandi ge dochter van de eigen slachterij Goossens die reeds een belangrijke positie op de Duitse markt inneemt. Ongeveer 50% van de Goossens produktie wordt op de Duitse markt afgezet. De voorlopigegebiedsgrens van de ruilverkaveling "IJzendij ke-Hoofdplaat". In juli 1992 zal naar verwachting de stemming over de ruilverkaveling met administratief karakter St. An naland plaatsvinden. Aan deze stemming kunnen eigenaren en pachters van onroerend goed gele gen binnen het ruilverkavelingsge bied deelnemen. In tegenstelling tot eigendomsgege- vens zoals die bij het Kadaster be kend zijn, zijn er geen gegevens bekend met betrekking tot de pacht. Dit betekent dat er ten be hoeve van de stemming een derge lijke lijst nog moet worden samengesteld. De landinrichtings wet voorziet hierin door een zoge noemde pachtersregistratie te houden. De registratie is gebonden aan een wettelijke termijn van één maand. Voor St. Annaland is de pe riode om een verzoek tot pachters registratie in te dienen vastgesteld Met 9.000 ingepakte appels was het thema 'teieveiien' fraai uitgebeeld (foto Anton Dingemanse). De kerstveiling op de CHZ Kapelle en de daaraan verbonden open dag is zeer geslaagd. In de veilinghal kon het talrijke publiek vorige week woensdag een fraai kunstwerk be wonderen: een groot tableau inge pakt fruit in allerlei kleuren dat het thema 'teieveiien' van de kerstvei ling uitbeeldde. Een deel van de ruim 980 ton kerstfruit is via dit systeem afgezet. Door het per com puter gekoppeld zijn van de veiling- klokken in Kapelle en Barendrecht konden in beide afmijnzalen peren van de kerstveiling in Kapelle ge kocht worden. De totale omzet bedroeg f 2.082.939,—, waardoor een mid- denprijs van t 2,12 werd gereali seerd (vorig jaar f 1,38). De hoogste prijzen werden voor de ap pels betaald, voor Cox I-2 75/80 zelfs een middenprijs van f 3,79. De veiling heeft er alle vertrouwen in dat weldra meerdere veilingklok- ken gekoppeld zullen worden. van 9 december 1991 tot en met 8 januari 1992. Belangrijk Het hoeft geen nadere toelichting dat het van groot belang is dat de pachters in St. Annaland de moge lijkheid benutten om aan de stem ming deel te nemen. De stemming van de eigenaar en de pachter tellen elk voor de helft van de oppervlakte van het onroerend goed dat ver pacht is. De pachtersregistratie dient voor de deelname aan de stemming over de ruilverkaveling en heeft geen gevolgen voor de toede ling van gronden. Om te zijner tijd als pachter in het plan van toedeling mee te kunnen doen, zal (als de ruilverkaveling wordt uitgevoerd) opnieuw de pacht worden geregistreerd. Alle pachters met een door de Grondka mer goedgekeurd pachtkontrakt kunnen in aanmerking komen om aan de stemming deel te nemen. Dit pachtkontrakt kan dan tot en met 8 januari 1992 worden ingediend bij de Landinrichtingscommissie, Post bus 6, 4460 AA Goes. Zitdagen Het pachtkontrakt kan ook tijdens één van de zitdagen in hotel restaurant 'De Gouden Leeuw', Voorstraat 50 te St. Annaland op 17 en 18 december 1991 worden inge diend. Dit kan tussen 09.30 en 12.00 uur en tussen 13.00 uur en 16.00 uur. Het indienen van het pachtkontrakt tijdens deze zitdagen geldt ook als verzoek tot registratie ais stemge rechtigde pachter. Een pachtkon trakt kan zowel worden ingediend door de pachter als door de ver pachter. Dien bij voorkeur niet het origineel maar een kopie van het kontrakt in. Telefonische inlichtingen kunnen werden ingewonnen bij het Ka daster te Middelburg, de heer B. Kok of mevr. P.L. Ebert, tel. 01180-37200. Ook indien u een kontrakt heeft dat (nog) niet bij de Grondkamer is gere gistreerd, terwijl u wel zou willen stemmen, wordt u geadviseerd kon- takt op te nemen met voornoemde personen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1991 | | pagina 13