Landbouwhuis ZLM officieel geopend Organisatienieuws Oud in nieuw De heer Van der Maas opent de deur van het nieuwe Landbouwhuis (foto's Anton Dingemanse behoefte blijft bestaan aan sterke regionale steunpunten. "Er zal altijd, bij welke fusie, integratie of centrali satie dan ook, een duidelijke funktie zijn voor een agrarisch beleids- en dienstencentrum in dit deel van Ne derland". De ZLM-voorzitter zei het als bijzon der positief te ervaren dat nu weer bij elkaar gebracht is wat destijds uit elkaar is gegaan. Weliswaar zijn Ver zekeringen ZLM, Accountantsunie ZLM en de ZLM-organisatie zelf niet onder één dak gehuisvest, maar wel in een cluster van gebouwen. Apart en toch samen. "Ik ben ervan over tuigd dat deze hereniging een nog steviger basis zal vormen voor de verantwoordelijkheid die de ZLM wat betreft de agrarische belangen behartiging in de regio traditioneel draagt". de de architect ir. J. Poley het woord. Met een voldaan gevoel konstateerde hij dat de bouw vrijwel geruisloos verlopen is, "dankzij een uitstekende samenwerking met alle betrokkenen". Ook ZLM-sekretaris mr. J. Oggel, tevens voorzitter van de bouwkommissie, keek nog even terug op het bijzonder glad verlopen projekt. Als dank voor haar grote in zet in de bouwkommissie kreeg se- kretariaatsmedewerkster Jeanet Priem een traditionele Goese knoop aangeboden. De voorzitter van Verzekeringen ZLM de heer L. van Nieuwenhuijzen sloot zich aan bij de woorden van de heer Van der Maas. "Nadat de vol- In de vergaderzaal van het nieuwe Landbouwhuis hangt vanaf eind vorige week een schilderij van het oude Landbouwhuis. Het schilderij, dat is gemaakt door de Noordbevelands-Vlaamse kunstenaar Piet van 't Hageland, is een geschenk van voorzitter H.C. van der Maas aan de ZLM. "Ik hoop dat het realistische beeld van het monumentale pand bij velen telkenmale weer de goede sfeer en de goede herinneringen uit de rijke ZLM-historie terug zal roepen" aldus de heer Van der Maas. Zo'n 300 bezoekers kwamen tijdens de open dag een kijkje nemen in het nieuwe gebouw. Op de onderste foto een beeld van de redactie van het ZLM-blad tijdens de open dag, de bovenste foto toont de ont vangst op het secretariaat door ZLM-secretaris mr. J Oggel. De openingsbijeenkomst vond plaats in een tent op de parkeerplaats bij het Landbouwhuis. De heer Oggel spreekt de genodigden toe. groeide dochters de deur zijn uitge gaan is de ZLM-familie nu weer bijeen, ieder in autonomie maar met nauwe banden met elkaar. Dat moet iedere rechtgeaarde ZLM-er aanspreken". Om de belangrijke rol van het water in het werkgebied van de ZLM te benadrukken - vooral voor de landbouw - schonk Verze keringen ZLM aan zijn nieuwe buur een vijver met fontein. "Iemand ver geleek de drie ZLM-cluster eens met een boerenbedrijf, met het Landbouwhuis als woning en de kantoren van de Verzekeringen en Accountantsunie als bedrijfsgebou wen. Toen dachten wij, op dat erf hoort een waterput. Vandaar de vijver". Namens het provinciaal bestuur van de Bond van Plattelandsvrouwen bood presidente mevrouw M.J.E. van der Meijden-de Dreu aan de ZLM enkele notenbomen aan. Voor uitlopend op dit geschenk overhan digde zij alvast een fraai bloemstuk, gemaakt door de tuinkommissie van de bond. Met deze cadeaus is al een goed begin gemaakt met de aankle ding van de tuin bij het nieuwe ge bouw, met de aanleg waarvan tuincentrum Beveland bv later deze herfst zal beginnen. Voorts krijgt het personeel straks ruimschoots gele genheid om tussen de middag zit tend in deze tuin te vertoeven. De bedrijven die bouw en inrichting verzorgd hebben schonken de ZLM twee houten tuinbanken, en het personeel van de ZLM benadrukte de sociale funktie die de tuin krijgt door ook een bank te schenken. Ac countantsunie ZLM voegde daar nog een tafel aan toe, om het zitje te kompleteren. Nieuw man De personeelsvereniging had tijdens de openingsbijeenkomst nog een verrassing in petto. Op de wijs van de hit 'mooi man' van mannenkoor Karrespoor en passend uitgedost in kiel en op klompen zongen de me dewerkers in koor een uitbundig lied over de oude en de nieuwe werksi tuatie. "Ja het moet nieuw, nieuw, nieuw man" klonk de beginregel van het refrein telkens, onder bege leiding van trekharmonica, trom en bekkens. Open dag Naar schatting ruim 300 leden maakten 's middags gebruik van de gelegenheid om het nieuwe ge bouw te bezichtigen. Het was de hele middag gezellig druk. De mede werkers waren op hun werkplek present om de bezoekers te woord te staan en uitleg te geven. Dat de parkeerproblemen nu tot het verle den behoren bleek ook zonneklaar. Ondanks dat het af en toe behoorlijk druk was kon iedereen probleem loos zijn auto kwijt. Het nieuwe Landbouwhuis van de ZLM aan de Cereshof te Goes is nu ook officieel geopend, nadat het al ruim 2Vi maand in gebruik is. Vorige week vrijdag verrichtte ZLM- voorzitter H.C. van der Maas de symbolische openingshandeling. Hij kon verheugd konstateren dat het nieuwe kantoor aan alle voorwaar den voldoet: degelijk, efficiënt, goed bereikbaar en het heeft niet te veel gekost. Ruim 300 belangstellenden namen 's middags de gelegenheid waar het gebouw te bezichtigen. De heer Van der Maas trok tijdens de openingsbijeenkomst in de tent op de parkeerplaats naast het Land bouwhuis een vergelijking tussen de huidige nieuwbouw en die van 74 jaar geleden. Toen, in 1917, betrok de ZLM het Landbouwhuis aan de Grote Markt. Net als toen bestond nu de behoefte aan een "heden daags", doelmatig en centraal gele gen kantoorpand van waaruit de leden boeren en tuinders een maxi male dienstverlening geboden kan worden. "Het nieuwe gebouw staat voor versterking en concentratie van de dienstverlening naar en be langenbehartiging namens de Zeeuwse en Brabantse boeren en tuinders", aldus de voorzitter. Vol gens hem is dat in deze - voor de landbouw - krisistijd hard nodig om ervoor te zorgen dat zoveel mogelijk leden boer of tuinder kunnen blijven. De heer Van der Maas zei verder o.m. dat de nieuwbouw financieel vergntwoord is geweest. Het saldo van de kosten van de nieuwbouw verminderd met de opbrengst van het oude Landbouwhuis is gelijk aan het bedrag dat nodig geweest zou zijn om het oude pand aan de eisen van de moderne tijd aan te passen. De financiën die met de investering gemoeid zijn zullen dan ook geen aanleiding vormen voor een kontri- butieverhoging. Ook met betrekking tot een eventuele integratie van de ZLM met een of meerdere zusteror ganisaties is nieuwbouw zeker ver antwoord, omdat bij iedere schaalvergroting onbetwistbaar de Geruisloos verloop Namens alle bedrijven die bij de bouw betrokken zijn geweest voer-

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1991 | | pagina 9