DRIJFMEST VAN ES ADVOCATEN NOOD- SLACHTINGEN WINDENERGIE Bestel uw C.A.O. Kverneland RENDABEL EN MILIEUVRIENDELIJK LAGERWEY WINDTURBINE B.V. Gebruik dierlijke meststoffen G.P. Verlinde Nieuws Voor al uw 10 Bepalingen in 1991 Bepalingen in 1992 Schap ontevreden over Regeling boerderijzuivelbereiders Vervroegde afschrijving milieu-investeringen Bouwlandinjectie-zodebemesting vloeibare-schuimaarde Voorstad 22 Goes Tel.: 01100-30069 Fax: 01100-28888 NIEUWENHUIJSE Tel. 01130-?503 Autotel. 06-52114682 KRUININGEN Ploegen een waar genoegen de zekerheid van het beste. Vraag inlichtingen of demo P. v. EIJZEREN H.H. FRUITTELERS OPGELET! Nieuw! De Lagerweij LW 18/80: Per 1 september jl. is het nieuwe besluit dierlijke meststoffen in werking ge treden. Hieronder vindt u schematisch de gevolgen voor achtereenvolgens 1991 en 1992 aangegeven. Over de jaren daarna zullen wij u t.z.t. informeren. uitrijverbod op emissie-arm besneeuwde grond aanwenden en tevens grasland op zandgrond 1 okt. - 31 dec. geen verplichting grasland niet op zandgrond 1 okt. - 31 dec. geen verplichting bouwland, maisland 1 sept. - 31 dec. 1 jan. - 31 aug. en niet beteelde uitgezonderd grond op zandgrond - bloembollenteelt - veenkoloniaal bouwplan - vaste mest bij fruitteelt bouwland, maisland geen het gehele jaar en niet beteelde uitgezonderd: grond - bloembollenteelt niet op zandgrond - veenkoloniaal bouwplan - vaste mest bij fruitteelt grasland op zandgrond januari en 1 jan. - 15 juni 1 okt. - 31 dec. uitgezonderd vaste mest grasland niet op zandgrond 1 okt. - 31 dec. geen verplichting bouwland, maisland 1 sept. - 31 dec. 1 jan. - 31 aug. en niet beteelde uitgezonderd grond op zandgrond - bloembollenteelt - veenkoloniaal bouwplan - vaste mest bij fruitteelt bouwland, maisland geen het gehele jaar en niet beteelde uitgezonderd: grond - bloembollenteelt niet op zandgrond - veenkoloniaal 61 bouwplan - vaste mest bij fruitteelt Het Landbouwschap vindt de op nieuw voorgestelde quotumregeling voor boeren die zelf zuivelprodukten bereiden nog onvoldoende. De be zwaren van het schap tegen de plannen van het ministerie om de thuisbereiders van kaas, yoghurt, pap en vla op grond van het aantal zogenoemde standplaatsen (stalca- paciteit) een quotum op te leggen, zijn niet gehonoreerd. De boerderij zuivelbereiders vallen voor hun be werkte 'zure' produkten nog niet onder de superheffing, maar daar komt nu verandering in. Om aan de ze groep melkveehouders een quo tum toe te kennen moeten de reguliere melkveehouders een deel van hun quotum inleveren. Volgens het Landbouwschap drei gen de zelfbereiders door het stand plaatsencriterium in de concept-beschikking nog steeds te worden bevoordeeld. De meeste melkveehouders hebben immers hun stallen als gevolg van de super heffing niet meer vol staan. Hier wordt door het ministerie onvol doende rekening mee gehouden, zegt het schap. De voorgestelde re geling kan leiden tot een overvra ging van de hele quotumregeling. Het Landbouwschap heeft in de kontakten met het ministerie al al ternatieven aangedragen voor het standplaatsencriterium. Deze zijn niet overgenomen. In de plannen van het schap werd meer een relatie gelegd met de investering in pro ductiecapaciteit. In de door het mi nisterie voorgestelde regeling wordt verder geen rekening gehouden met de verhuurde melkquota. Deze quo ta vloeien na een jaar weer naar het bedrijf terug terwijl de zelfkarnende en -kazende boer volgens de rege ling voor zijn eigen produktie daar bovenop quota krijgt toegewezen. Voor de periode 1 maart 1991 t/m 28 februari 1993 zijn de C.A.O.'s voor de Land- en Tuinbouw in druk verschenen. U kunt de C.A.O.-boekjes in uw bezit krijgen door onderstaande bon inge vuld op te zenden aan: Sekretariaat Z.L.M. Afd. Werkgevers en Sociale Zaken Postbus 46 4460 BA Goes Ondergetekende, lid Z.L.M. Naam: Adres: Postcode en woonplaats: Verzoekt toezending van: CAO Landbouw 91-93 CAO Tuinbouw 91-93 Datum: Handtekening: Met ingang van 1 september 1991 geldt de regeling Vervroegde Af schrijving Milieu-investeringen. Iedere ondernemer die investeert in milieubewuste investeringen kan van deze voordelige regeling ge bruik maken. In het jaar waarin vervroegd wordt afgeschreven wordt de fiscale winst lager waardoor er minder inkom stenbelasting hoeft te worden betaald. Het is in bepaalde situaties zelfs mogelijk om af te schrijven op een bedrijfsmiddel voordat het be drijfsmiddel in gebruik is genomen zodat een liquiditeitsvoordeel zeer snel wordt genoten!! Een milieu-investering moet worden aangemeld met het formulier "Mel ding vervroegde afschrijving milieu investering", welk formulier verkrijg baar is bij de belastingdienst. U dient voor de juiste invulling en het op tijd opsturen zorg te dragen, ter wijl een accountant middels een verklaring op het formulier moet aantekenen dat aan een aantal voorwaarden is voldaan. Zonder de ze accountants-verklaring heeft in dienen dan ook geen zin. Voor informatie over de verdere pro cedure en/of de (on)mogelijkheden kunt u ook kontakt opnemen met Bureau VAMIL, het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer te Den Haag of uw accountant. VI Polderstraat 62 Zaamslag S 01153-1320 Loon-spuit en grondverzet bedrijf r waar landbouw ondernemen is MECHANISATIE- CONSTRUCTIE- EN INSTALLATIEBEDRIJF Quistenburg 21 4454 PZ Borssele Aanzienlijke verlenging van de houdbaar heid van uw zorgvuldig gekweekt fruit gewenst??? Te huur: stikstofgenerator voor uw bewaarcellen - tot 99,5% N2 - dag-huurprijs f 300,— Voordelen: - verplaatsbaar - geen retourleidingen nodig - alleen 380 V en 220 V - capaciteit 15 m3/uur bij 3% - verlaagt CO2 en ethyleen gehalte - geen externe compressor nodig - 100% olievrij - geluidsarm compact bedieningsvriendelijk Voor informatie: bel Nioxair B.V., 01110-15455 (werkdagen 09.00-17.00 uur) plWb8P-\ - vermogen 80 kW - wiekdiameter 18 meter - masthoogte 30 meter - jaaropbrengst 130.000 tot 240.000 kW/h - hoge terugleververgoeding (10 tot 14,2 cent) - ook voor bedrijven met een laag verbruik rendabel - grote betrouwbaarheid door jarenlange ervaring - reeds meer dan 100 exemplaren geplaatst in binnen- en buitenland van het type LW 15/75 - investeringssubsidies van 50 tot 75% van de projektkosten Garderbroekweg 175 3774 JD KOOTWIJKERBROEK Tel.: 03423-2265 Fax: 03423-2353 Regiokantoor Z.-W. Nederland, tel. 01870-7830

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1991 | | pagina 10