9 Izlm yerzefarmgsrm/ws Onderverzekerd Niet onderschatten VOORBEELD Je hebt meer in huis dan je denkt Het goed verzekeren van de inboedel is een verstandig iets en voor de meeste mensen een vanzelfsprekende zaak. Het afsluiten van een inboedelverzekering gebeurt meestal voordat men een nieuw huis betrekt. Een pas getrouwd paar bijvoorbeeld. Beide partners hebben lang gespaard om het eerste gemeenschappelijke huis van meubels en decoratie te kunnen voorzien. Nu de aroom van samen leven werkelijkheid is geworden, is er ook veel aan gelegen om hetgeen men samen heeft bijeen gespaard adequaat tegen materië le schade te verzekeren. Maar de tijd staat niet stil. Er worden dingen bijgekocht, andere vervangen. Langzaam maar zeker stijgt de waarde van de inboe del. Dat gaat soms ongemerkt. Een nieuwe pannenset in de keuken bijvoorbeeld of een duur kostuum. Neem alleen al de inhoud van de keukenkastjes, het serviesgoed, de garderobe, de cd-collectie. De kinderen, aie met hun gespaarde zakcenten een stereo-installa tie, kleurentelevisie of video kopen. Allemaal dingen waarvan de waarde op zich genomen wel meevalt. Tel je het echter bij elkaar op, dan blijkt dat de totale waarde van de inboedel er sprongen door omhoog kan gaan. Voordat men het weet heeft men dus heel wat meer in huis dan men vroeger voor mogelijk hield. Het zou jammer zijn als men daar pas achter komt als het te laat is. Als door brand, diefstal of een andere oorzaak, schade is ontstaan. Het is met inboedelverzekeringen als met andere verzekeringsprodukten: het belang ervan blijkt pas bij schade. En dan blijkt voor sommige mensen ook - helaas - dat men is onderverzekerd. De gevolgen daarvan kunt u in nevenstaand voor beeld zien. Onderzoek heeft uitgewezen dat in Nederland 80% van de inboedels is onderverzekerd. Stel uw inboedel heeft een waarde van 100.000,- ter wijl u slechts voor 60.000,- verzekerd bent. Bij totaal ver lies krijgt u slechts 60.000,- uitgekeerd. En als er een schade ontstaat van ƒ3.000,- krijgt u slechts een deel vergoed, namelijk 1.800 (ƒ60.000,-: 100.000,-x 3.000,-). Dus ook bij kleinere schades heeft u in zo'n geval een fi nanciële strop. Dat is veel, heel veel. Vooral als men bedenkt dat de enige aan nemelijke oorzaak daarvan nalatigheid is. Want de premie kan moeilijk een hindernis zijn waar het gaat om de aanpassing van de inboedelverzekering. Bovendien kan met behulp een inventarislijst snel en gemakkelijk de waarde van ae del worden vastgesteld. van ie inboe- Onderschat de waarde van uw inboedel niet en stel vast of er bij u sprake is van onderverzekering. Voor vragen kunt u terecht bij de acceptatieafdeling van Verzekeringen ZLM, telefoon 01100-38855, of bij de ZLM-tus- senpersoon in uw omgeving.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1991 | | pagina 35