22;
Joyce Noppen oppermachtig
Paardenhouderij
Geslaagde Centrale Keuring KWPN
:ïïm
Internationaal concours hippique Zwinruiters
11
De eerste zaterdag in juli is traditie
getrouw de Centrale Keuring van de
afdeling Zeeland van het Koninklijk
Warmbloed Paardenstamboek Ne
derland. Zo ook dit jaar weer, nu
dan op 6 juli op de uitgestrekte ter
reinen van manege 'De Eendracht'
aan de Rijkebuurtweg in Vrouwen
polder.
Vanaf een uur of acht worden al vol
op paarden aangevoerd, zodat om
exact half tien de keuringen kunnen
beginnen. Brabantse juryleden en
een landelijke keurcommissie staan
borg voor goede plaatsingen. Een
aktief ringmeestersteam waarvan
dit jaar de helft nieuw, moet met de
eigenaren en met de jury zorgen dat
alles zo góed mogelijk binnen de
gestelde tijdslimiet verloopt, 's Mor
gens, vooral bij de veulenrubrieken,
kost dat nog veel moeite, maar al
lengs loopt alles beter op rolletjes
waardoor goed op tijd afgesloten
kan worden. Veel kwaliteit was er
dit jaar met name bij de veulens, zo
wel bij het mannelijke als bij het
vrouwelijke deel hiervan, als toen
beide nog gesplitst waren in een
jongere en een oudere rubriek. Bij de
1- en 2-jarigen ook erg goede kwali
teit, maar het aantal mocht best
wat groter zijn.
Waar zijn de Zeeuwse veulens uit
1990 en 1989 gebleven? De kampi
oenen van 1991 zijn: bij de 1-, 2- en
3-jarige merries: Gamorre van gebr.
v.d. Kerkhove, Vlijmen/Koewacht.
Oudere merries: Dorellen van J.
Pluym uit Hulst. En kampioen tuig-
paard: Camburge van A. Hamelink
uit Kapellebrug. Twee merries wer
den definitief aangewezen als keur-
merrie, nl. Chostess van Ouwens,
Wouwse Plantage en Cleverlady
van Chr. de Feyter Seydlitz, Terhole.
De merries Dorellen van Pluym uit
Hulst en Calico van Van Nieuwen-
huyzen uit Nieuw en St. Joosland
werden voorlopig keur verklaard.
Hercone van De Dreu-Kraak uit Se-
rooskerke en Edwin van Reehorst-
Westerwell werden uitgenodigd
Zeeland te vertegenwoordigen op
de UTV in september a.s.
C.A. Abrahamse
UITSLAGEN
FOKRICHTING RIJPAARDEN
Veulens, Jongere merrieveulens, 1e pre
mie: Jolicoeur f/e J.W. Verboom, 's
Arendskerke; Jinette f/e gebr. van Stee,
Yerseke; Jorna Primeur, f/e J.W. Boon
man, Ovezande; NN f/e H. Picavet, Hulst;
NN f/e H.N.F.P. Brooymans, St. Anna-
land; Jade, f/e J. Buteyn-Goudswaard,
Hoedekenskerke. Jongere hengstveu
lens, 1e premie: Jappeloupe f/e A. de
Nooyer, Gapinge; J. Wiseguy f/e H. Pica-
vet, Hulst; Jalesco M.C. van Westeinde,
Oostburg; Jappeloupe d'Or f/e L. Savat
en J. Kaas, Nieuwvliet. Oudere merrie-
veulens, 1e premie: Jodelady f/e Chr. de
Feyter-Seydlitz, Terhole; Jessica f/e
J.D.A. Haak, Hoek; NN f/e J. Buteyn-
Goudswaard, Hoedekenskerke; Jolicoeur
f/e De Laander, Westdorpe; Justina Uto
pia f/e A. Schout, Kapelle; Joanne f/e
gebr. van Stee, Yerseke; Jennifer f/e B.C.
Reehorst-Westerweel, Kerkwerve Oude
re hengstveulens, 1e premie: Jeroen f/e
C. de Feyter-Seydlitz, Terhole; Jalisco f/e
J.D.A. Haak, Hoek; Joli d'Or f/e J. Kaas,
La Savat, Philippine
Kampioen merrieveulens: Jolicoeur.
Kampioen hengstveulens: Jappeloupe
Rubriek 4/7-jarige stamboekmerries
met veulen of hoogdrachtig, 1e premie
en ster: Flicka f/e gebr. van Stee, Yerseke;
Fancy eig. D. Maris, Grijpskerke; Edel
weiss eig. mej. M.C. van Westeinde,
Oostburg; Fortune eig. J.J. Overbeeke,
Veere. Rubriek 4/7-jarige stamboekmer
ries zonder veulen, 1e premie en ster: El
len eig. L. Dingemanse, Yerseke, G.J. v.
Olst, Raamsdonk; Cadermie eig. H. Pop-
pelaars, Kortgene; Dimona eig. W.S.N.
Walraven, Veere; Danilla eig. J.M. Wal-
hout, Hoek; Cornelia eig. Veraart-Nijssen,
IJzendijke. Rubriek 8-jarige en oudere
merries voor sterpredikaat, 1e premie en
ster: Paola eig. J.W. Verboom, 's Heer
Arendskerke Rubriek 1-jarige veulen-
boekmerries, 1e premie: Isha f/e fam.
Bergwerff, Middelburg; lonnevanck f/e H.
Poppelaars, Kortgene; Iris f/e J.D.A.
Haak, Hoek; Icarja f/e J. Noordhoek,
Kortgene; Ikone eig. K.F.C. Rekkers, Mid
delburg.
FOKRICHTING TUIGPAARDEN
Veulens, 1e premie: Jiska f/e comb.
Lous-Roose-Wondergem, Oostkapelle;
Jody f/e J. Verhage, Koudekerke. Rubriek
1-jarige veulenboekmerries, 1e premie:
Irma f/e comb. Lous-Roose-Wondergem,
Oostkapelle Rubriek 3-jarige stamboek
merries. 1e premie en ster: Gemma f/e
comb. Lous-Roose, Wondergem, Oostka
pelle Rubriek 4/7-jarige stamboekmer
ries met veulen of hoogdrachtig, 1e
premie en ster: Camburga eig. A.J. Ha
melink, Kapellebrug.
RIJPAARDEN
Rubriek 4/7-jarige stermerries met veu
len of hoogdrachtig (zonder I.B.O.P.-
certificaat), 1e premie en voorlopig keur:
Dorellen f/e mw. J.S.M. Pluym, Hulst;
Calico f/e fam. van Nieuwenhuyzen,
Nieuw en St. Joosland. Rubriek
4/7-jarige keurmerries, 1e premie: Caro
le eig. Chr. de Feyter-Seydlitz, Terhole;
Doenja eig. G.B. Quist, Arnemuiden. Ru
briek 4/7-jarige stermerries met veulen
en I.B.O.P.-certificaat, 1e premie en keur:
Chostess eig. M. Ouwens, Wouwse
Plantage; Cleverlady eig. Chr. de Feyter,
Terhole. Rubriek 2-jarige veulenboek
merries, 1e premie: Hercona eig. E. de
Dreu-Kraak, Serooskerke (uitnodiging
UTV), Hendrieka f/e C. Paauwe Yerseke;
Heidyfleur f/e J.L. Hanse, Burgh-
Haamstede; Hatrichta f/e fam. Berg
werff, Middelburg; Hodientje eig. A. de
Nooyer, Gapinge; Hiolita eig. A. de Nooy
er, Gapinge.
ZADELRUBRIEK
Rijpaarden, Edwin eig. mw. B.C.
Reehorst-Westerweel, Kerkwerve (uitge
zonden naar UTV); Elvira f/e P.J. West-
veer, Kapelle; Etrichta ster eig. J.
Goedegebure, Kapelle; Furiosa ster f/e
fam. Bergwerff, Middelburg; Eveliene f/e
K. Christaanse, Middelburg. Fokmerries,
Cleverlady ster eig. Chr. de Feyter-
Seidlitz, Terhole; Doenja keur eig. G.B.
Quist, Arnemuiden; Elmira ster eig. E.
Tas-van Driel, Waterlandkerkje. Rubriek
aangespannen voor de concourswagen,
B 83.6387 eig. A. Oosterlee, Biervliet;
Bas eig. A. Oosterlee, Biervliet; Berto eig.
comb. Lous-Roose-Wondergem; Fabiola
eig. mej. Boone, Middelburg. Rubriek
3-jarige stamboekmerries, 1e premie en
ster: Gamora eig.gebr. v.d. Kerkhove,
Koewacht/Vlijmen; Giana f/e G.P. Kloet
Nw. en St. Joosland; Gazelle C. Hart-
hoorn, 's-Gravenpolder; Grada f/e C.
Paauwe, Yerseke; Gucci f/e H. Picavet,
Hulst; Gamantha eig. I. de Vetter,
Heikant.
KAMPIOENSKEURINGEN
Kampioen oudere merries rijpaarden:
Dorellen f/e mw. J.S.M. Pluym, Hulst.
Kampioen jongere merries rijpaarden:
Gamora eig. gebr. v.d. Kerkhove, Koe
wacht/Vlijmen.
Kampioen tuigpaarden: Camburga v.
Pygmalion, eig. A.J. Hamelink, Kapel
lebrug.
Dorellen, kampioen oudere paarden (eig.mevr. J.S.M.
Piuym, Hulst)
Gamora, kampioen jongere paarden (eig. N.J.H. en W.A.R
v.d. Kerkhove, Koewacht-Vlijmen)
Kampioen tuigpaard Camburga (eig. A.J. Hamelink, Ka
pellebrug)
Voor de tweede maal organiseerde
de landelijke rijvereniging en pony
club De Zwinruiters een groot con
cours hippique op hun
concoursterrein achter Manege Rie-
mens in Nieuwvliet-Bad. Ditmaal
waren de Belgen ook uitgenodigd,
dus internationaal.
Alhoewel het van te voren veel had
geregend, en op de wedstrijddag de
regen ook rijkelijk stroomde hield de
bodem van de springpiste het bij
zonder goed uit. Voor de Zeeuwse
springruiters, vooral bij de paarden,
was de konkurrentie uit West-
Brabant en België hevig. In de Z-
klasse springen paarden, pakte de
West-Brabantruiter - in de barrage
van de vierfouters - Hennie Core-
mans met Caesar het goud, Trese-
mieke Picavet met Igor uit het
Belgische Moerbeke het zilver en
Joyce Noppen met Insulcon Dancer
van de Steenbergse Strieneruiters
het brons. Bert Sweep met Tatrichta
van de Contry Rider uit Ouden
bosch scoorde in het ZZ de over
winning (zijn 95e) met Tatrichta.
De M-klasse springen was na barra
ge een aangelegenheid voor Joyce
Noppen uit Steenbergen met Insul
con Elpasja met Marco Teun, Elias
van Prins Karei op de tweede stek,
derde werd Anja van Doeselaar, Wi-
letty van de Weelruiters. In het Z-
progressief dat wel in handicap
werd verreden met ZZ, sloeg Joyce
Noppen andermaal toe en zegevier
de met Insulcon Latest Invention,
knap tweede werd Tresemieke Pica
vet met Igor en Jan Noordhoek met
Boemerang van de Zwinruiters op
de derde stek. De koek voor Noppen
was nog niet op, zij bleek opper
machtig in het progressief klasse-M,
waar zij met Insulcon Elpasja zege
vierde, en ook tweede werd met In
sulcon Trie Trac.
Goed op dreef in het pony springen
klasse-Z was de Bressiaanse ama
zone Rowena de Pender met Nelis
van de Zwinruiters, zij pakte zowel
in het klassiek als in het progressief
het oranje lint, met in beide rubrie
ken Jeroen Burm met Dizzy Girl van
Hulst op de tweede stek. Karina
Koole met Fair Play van Luctor et
Emergo op de derde plaats. De Ha-
ringruiters amazone Florentine Wyf-
fels met Mon Amie, won de rubriek
klassiek springen pony's, klasse M,
met Sybille Burm, Rocky Boy van
Hulst op de tweede stek. In het
tweede parcours pony's, rubriek
progressief, was de rangschikking
precies omgekeerd, hier zegevierde
Sybille Burm met Florentine Wyffels
op de tweede plaats.
De hoofdprijs in de dressuur klasse
Z2 paarden was voor de West-
Brabantse amazone Kitty van de
Klundert met Upiedo van Concordia
Floribit, met Suzan Malcorps, Bonvi-
vant, Zwinruiters op de tweede
plaats, derde werd "de Zeeuwse
dressuurmeester" Kees Steendijk
met Boy van Zuid-Beveland, Kees
Steendijk: "Ja, 't ging in 't geheel
niet, te lang los gereden, moest
daarna later starten dën ik gedacht
had, en dat is funest voor Boy".
Marjan de Visser-Timmerman met
Battista van de Eendrachtruiters ze
gevierde in de Z1-klasse dressuur
paarden met de Zuidzandse amazo
ne Natasja Hertogh, Tuaq van de
Zwinruiters op de tweede plaats,
Hellen Nooyen met Belinda N van
de Gouwe Reyers uit Serooskerke
scoorde een derde plaats. Evelien
Sturm van de Honteruiters uit
Kloosterzande met llonka pakte
goud in de Z-dressuur pony's, met
Sonja de Feiter, Lady Fantasie van
de Schouwseruiters op de tweede
plaats. Na afloop een tevreden voor
zitter van de Zwinruiters, de
43-jarige fruitteler uit Waterland
kerkje Henk Tazelaar.
Jan M. Murre
Uitslagen
DRESSUUR:
Z1 paarden: 1 Marjan de Visser, Battista,
Eendrachtruiters; 2 Natasja Hertogh, Tu
aq, Zwinruiters; 3 Hellen Nooyen, Belinda
N, Gouwe Reyers. Z2 paarden: 1 Kitty van
de Klundert, Upiedo, Concordia Floribit; 2
Suzan Malcorps, Bonvivant, Zwinruiters;
3 Kees Steendijk, Boy, Zuid-Beveland. B
pony's: 1 Jacqueline van Beusekom, Fe-
rando, Scheldestad; 2Chayennede Witte,
Misty, Zwinruiters; 3 Saskia de Kqster, Bi-
anca, Honteruiters. L1 pony's: 1 Kathely-
ne Koops, Amigo, Oranjezon; 2 Marieke de
Wolf, Robbie, Walcheren; 3 Esther Her-
weyer, Emerinka, Zwinruiters. L2 pony's:
1 Eva Koedoot, Rocket, Oranjeruiters (W);
2 Marco Baas, Donja, Oranjeruiters (W); 3
Sybille Burm, Rocky Boy, Hulst. L1 pony's:
1 Annemarie Lippens, Pepper, Haringrui-
ters; 2 Margreet Walraven, Mister Donald,
Oranjezon; 3 Muriel Vader, Blue Lady,
Scheldestad. M1 pony's: 1 Thirza Baas,
Duranche, Oranjeruiters (W); 2 Brigitte
Bonnet, Queen, Oranjeruiters (W); 3 Ro
nald Melse, Fosco, Oranjezon. M 2 pony's:
1 ex. Jan Willem de Feyter, Gladstone,
Luctor et Emergo en Judith Cerpentier,
Palmer, Kleppertjes; 3 Annique Jacobsen,
Axceen, Oranjezon. Z pony's: 1 Evelien
Sturm, llonka, Honteruiters; 2 Sonja de
Feiter, Lady Fantasie, Schouwseruiters. B
paarden: 1 Han Wattel, Emir, Oranjezon; 2
Marko van de Plasse, Apart, Dionysius; 3
Christel Kunkel, Karnett, Gouwe Reyers.
B paarden: 1 Betsie Walhoet, Danilla, Ha-
ringruiters; 2PatriekdeKind, Fatastique,
Hulst; 3 Colinda Minderhout, Boris, Zwin
ruiters. L1 paarden: 1 Marie PauIe Picavet,
Filou, Luctor et Emergo; 2 Annemarie
Hertzberger, Fay, Braanjenhoek; 3 Anja
van der Meyden, Evendi, Zwinruiters. L1
paarden: 1 Anneke Phernambucq, Flori-
ant, Weelruiters; 2 Diana Pynen, Fighter,
St. George; 3 Annemarie de Zeeuw, Nora-
no, Zwinruiters. L1 paarden: 1 Wim Ver
sprille, Tasqualioni, Zwinruiters; 2 Eline
Struyk, Zamora, Schouwseruiters; 3 Pe
tra Dekkers, Bernadet, West-
Brabantruiters: L2 paarden: 1 MiekeRoo-
vers, Rinus, Paardebloem; 2 EllieTas, Elmi
ra, Zwinruiters; 3 Christien Marin,
Edelweis, Hulst. L2 paarden: 1 Suzan Mal
corps, Daimler, Zwinruiters; 2 Mare
Broodman, Mister Ed, Zwinruiters; 3 Wim
Hamelink, Esther, Zwinruiters. M1 paar
den: 1 Eppo Roovers, Francis, Paarde
bloem; 2 Nina de Leeuw, Bonaparte,
Zuid-Beveland; 3 Anita Vos, Silvester,
Scheldestad. M2 paarden: 1 Diane Boone,
Ultra Queen, Walcheren; 2 Frans de Vrie-
ze, Bonnot, Westelijk Schouwen; 3 Marja
Kielman, Arusha, Oranjeruiters (A). Acht
tallen paarden, L: 1 Oranjeruiters (A); 2
Sint Jansruiters. Achttallen, M: 1 Zwinrui
ters. Achttallen, pony's, L: 1 Kleppertjes.
Viertallen pony's, L: 1 Zwinruiters, 2 Oran
jeruiters (W); 3 Kleppertjes. Viertallen po
ny's, M: 1 Zuid-Beveland, 2 Luctor et
Emergo. Viertallen paarden, L: 1 Westelijk
Schouwen, 2 Zwinruiters, 3 Sint Jans
ruiters.
SPRINGEN:
B pony's, cat. A: 1 Ingrid Jacobsen, Boy,
Oranjezon; cat. D: 1 Renata Faes, Cende-
rella, Kleppertjes; 2 Aline Baas, Chery,
Oranjeruiters (W); 3 ex. Angelique van
den Adel, Tarex, Kleppertjes en Thirza
Baas, Duranche, Oranjeruiters (W). L po
ny's: 1 Marion Tollenaar, Beauty, Klep
pertjes; 2 Christiaan van de Plasse, Inca,
Zuid-Beveland; 3 Irene Davidse, Meivin,
Noord-Beveland. M pony's: 1 Florentine
Wyffels, Mon Amie, Haringruiters; 2 Sy
bille Burm, Rocky Boy, Hulst. Z pony's: 1
Rowena de Ponder, Nelis, Zwinruiters; 2
Jeroen Burm, Dizzy Girl, Hulst; 3 Karina
Koole, Fair Play, Luctor et Emergo. Pro
gressief, B pony's: cat. A: 1 Ingrid Ja
cobsen, Boy, Oranjezon; cat. D: 1
Ramona Cevaal, Cadance, Oranjezon; 2
Birgit van Remortel, Mr. Rum, Haringrui
ters. Jacht, L pony's: 1 Christiaan van de
Plasse, Inca, Zuid-Beveland; 2 Riane
Struyk, Pascal, Schouwseruiters; 3 Petra
Schaub, Starlight, Luctor et Emergo. Pro
gressief, M pony's: 1 Sybille Burm, Roc
ky Boy, Hulst; 2 Florentine Wyffels, Mon
Amie, Haringruiters. Progressief, Z po
ny's: 1 Rowena de Pender, Nelis, Zwin
ruiters; 2 Jeroen Burm, Dizzy Girl, Hulst.
B paarden: 1 Henry Coremans, Bernadet,
West-Brabantruiters; 2 Karin Tacymans,
Izengeim, Zwinruiters; 3 Jan Noordhoek,
Ferini, Zwinruiters. L paarden: 1 Peter
Klaasse, Attentie, Walcheren; 2 Sandy
den Exter, Acapulco, Noord-Beveland; 3
Carolien de Feyter, Helios, Luctor et
Emergo. M paarden: 1 Joyce Noppen, El
pasja, Strieneruiters; 2 Marco Teuns, Eli
as, Prins Karei; 3 Anja van Doeselaar,
Willety, Weplruiters. Z paarden: 1 Joyce
Noppen, Insulcon Latest Invention, Strie
neruiters; 2 Tresemieke Picavet, Igor,
Moerbeke; 3 Joyce Noppen, Insulcon
Dancer, Strieneruiters. Z2 paarden: 1
Bert Sweep, Tatrichta, Contry Rider. Pro
gressief B paarden: 1 Danielle Erasmus,
Butterfly, Zwinruiters; 2 Stef Nelissen,
Desiree, Schouwseruiters; 3 Han Wattel,
Emir, Oranjezon. Jacht, L paarden: 1 Ste-
faan de Smet, Ipo, Sint Agatha; 2 Peter
Klaasse, Attent, Walcheren; 3 Luc Cor-
nelissen, D. Steba, Hulst. Progressief M
paarden: 1 Joyce Noppen, Insulcon El
pasja, Strieneruiters; 2 Joyce Noppen,
Insulcon Trie Trac, Strieneruiters. Pro
gressief Z en ZZ in handicap paarden: 1
Joyce Noppen, Insulcon Latest Inventi
on, Strieneruiters; 2 Tresemieke Picavet,
Igor, Moerbeke; 3 Jan Noordhoek, Boe
merang, Zwinruiters.