22; Joyce Noppen oppermachtig Paardenhouderij Geslaagde Centrale Keuring KWPN :ïïm Internationaal concours hippique Zwinruiters 11 De eerste zaterdag in juli is traditie getrouw de Centrale Keuring van de afdeling Zeeland van het Koninklijk Warmbloed Paardenstamboek Ne derland. Zo ook dit jaar weer, nu dan op 6 juli op de uitgestrekte ter reinen van manege 'De Eendracht' aan de Rijkebuurtweg in Vrouwen polder. Vanaf een uur of acht worden al vol op paarden aangevoerd, zodat om exact half tien de keuringen kunnen beginnen. Brabantse juryleden en een landelijke keurcommissie staan borg voor goede plaatsingen. Een aktief ringmeestersteam waarvan dit jaar de helft nieuw, moet met de eigenaren en met de jury zorgen dat alles zo góed mogelijk binnen de gestelde tijdslimiet verloopt, 's Mor gens, vooral bij de veulenrubrieken, kost dat nog veel moeite, maar al lengs loopt alles beter op rolletjes waardoor goed op tijd afgesloten kan worden. Veel kwaliteit was er dit jaar met name bij de veulens, zo wel bij het mannelijke als bij het vrouwelijke deel hiervan, als toen beide nog gesplitst waren in een jongere en een oudere rubriek. Bij de 1- en 2-jarigen ook erg goede kwali teit, maar het aantal mocht best wat groter zijn. Waar zijn de Zeeuwse veulens uit 1990 en 1989 gebleven? De kampi oenen van 1991 zijn: bij de 1-, 2- en 3-jarige merries: Gamorre van gebr. v.d. Kerkhove, Vlijmen/Koewacht. Oudere merries: Dorellen van J. Pluym uit Hulst. En kampioen tuig- paard: Camburge van A. Hamelink uit Kapellebrug. Twee merries wer den definitief aangewezen als keur- merrie, nl. Chostess van Ouwens, Wouwse Plantage en Cleverlady van Chr. de Feyter Seydlitz, Terhole. De merries Dorellen van Pluym uit Hulst en Calico van Van Nieuwen- huyzen uit Nieuw en St. Joosland werden voorlopig keur verklaard. Hercone van De Dreu-Kraak uit Se- rooskerke en Edwin van Reehorst- Westerwell werden uitgenodigd Zeeland te vertegenwoordigen op de UTV in september a.s. C.A. Abrahamse UITSLAGEN FOKRICHTING RIJPAARDEN Veulens, Jongere merrieveulens, 1e pre mie: Jolicoeur f/e J.W. Verboom, 's Arendskerke; Jinette f/e gebr. van Stee, Yerseke; Jorna Primeur, f/e J.W. Boon man, Ovezande; NN f/e H. Picavet, Hulst; NN f/e H.N.F.P. Brooymans, St. Anna- land; Jade, f/e J. Buteyn-Goudswaard, Hoedekenskerke. Jongere hengstveu lens, 1e premie: Jappeloupe f/e A. de Nooyer, Gapinge; J. Wiseguy f/e H. Pica- vet, Hulst; Jalesco M.C. van Westeinde, Oostburg; Jappeloupe d'Or f/e L. Savat en J. Kaas, Nieuwvliet. Oudere merrie- veulens, 1e premie: Jodelady f/e Chr. de Feyter-Seydlitz, Terhole; Jessica f/e J.D.A. Haak, Hoek; NN f/e J. Buteyn- Goudswaard, Hoedekenskerke; Jolicoeur f/e De Laander, Westdorpe; Justina Uto pia f/e A. Schout, Kapelle; Joanne f/e gebr. van Stee, Yerseke; Jennifer f/e B.C. Reehorst-Westerweel, Kerkwerve Oude re hengstveulens, 1e premie: Jeroen f/e C. de Feyter-Seydlitz, Terhole; Jalisco f/e J.D.A. Haak, Hoek; Joli d'Or f/e J. Kaas, La Savat, Philippine Kampioen merrieveulens: Jolicoeur. Kampioen hengstveulens: Jappeloupe Rubriek 4/7-jarige stamboekmerries met veulen of hoogdrachtig, 1e premie en ster: Flicka f/e gebr. van Stee, Yerseke; Fancy eig. D. Maris, Grijpskerke; Edel weiss eig. mej. M.C. van Westeinde, Oostburg; Fortune eig. J.J. Overbeeke, Veere. Rubriek 4/7-jarige stamboekmer ries zonder veulen, 1e premie en ster: El len eig. L. Dingemanse, Yerseke, G.J. v. Olst, Raamsdonk; Cadermie eig. H. Pop- pelaars, Kortgene; Dimona eig. W.S.N. Walraven, Veere; Danilla eig. J.M. Wal- hout, Hoek; Cornelia eig. Veraart-Nijssen, IJzendijke. Rubriek 8-jarige en oudere merries voor sterpredikaat, 1e premie en ster: Paola eig. J.W. Verboom, 's Heer Arendskerke Rubriek 1-jarige veulen- boekmerries, 1e premie: Isha f/e fam. Bergwerff, Middelburg; lonnevanck f/e H. Poppelaars, Kortgene; Iris f/e J.D.A. Haak, Hoek; Icarja f/e J. Noordhoek, Kortgene; Ikone eig. K.F.C. Rekkers, Mid delburg. FOKRICHTING TUIGPAARDEN Veulens, 1e premie: Jiska f/e comb. Lous-Roose-Wondergem, Oostkapelle; Jody f/e J. Verhage, Koudekerke. Rubriek 1-jarige veulenboekmerries, 1e premie: Irma f/e comb. Lous-Roose-Wondergem, Oostkapelle Rubriek 3-jarige stamboek merries. 1e premie en ster: Gemma f/e comb. Lous-Roose, Wondergem, Oostka pelle Rubriek 4/7-jarige stamboekmer ries met veulen of hoogdrachtig, 1e premie en ster: Camburga eig. A.J. Ha melink, Kapellebrug. RIJPAARDEN Rubriek 4/7-jarige stermerries met veu len of hoogdrachtig (zonder I.B.O.P.- certificaat), 1e premie en voorlopig keur: Dorellen f/e mw. J.S.M. Pluym, Hulst; Calico f/e fam. van Nieuwenhuyzen, Nieuw en St. Joosland. Rubriek 4/7-jarige keurmerries, 1e premie: Caro le eig. Chr. de Feyter-Seydlitz, Terhole; Doenja eig. G.B. Quist, Arnemuiden. Ru briek 4/7-jarige stermerries met veulen en I.B.O.P.-certificaat, 1e premie en keur: Chostess eig. M. Ouwens, Wouwse Plantage; Cleverlady eig. Chr. de Feyter, Terhole. Rubriek 2-jarige veulenboek merries, 1e premie: Hercona eig. E. de Dreu-Kraak, Serooskerke (uitnodiging UTV), Hendrieka f/e C. Paauwe Yerseke; Heidyfleur f/e J.L. Hanse, Burgh- Haamstede; Hatrichta f/e fam. Berg werff, Middelburg; Hodientje eig. A. de Nooyer, Gapinge; Hiolita eig. A. de Nooy er, Gapinge. ZADELRUBRIEK Rijpaarden, Edwin eig. mw. B.C. Reehorst-Westerweel, Kerkwerve (uitge zonden naar UTV); Elvira f/e P.J. West- veer, Kapelle; Etrichta ster eig. J. Goedegebure, Kapelle; Furiosa ster f/e fam. Bergwerff, Middelburg; Eveliene f/e K. Christaanse, Middelburg. Fokmerries, Cleverlady ster eig. Chr. de Feyter- Seidlitz, Terhole; Doenja keur eig. G.B. Quist, Arnemuiden; Elmira ster eig. E. Tas-van Driel, Waterlandkerkje. Rubriek aangespannen voor de concourswagen, B 83.6387 eig. A. Oosterlee, Biervliet; Bas eig. A. Oosterlee, Biervliet; Berto eig. comb. Lous-Roose-Wondergem; Fabiola eig. mej. Boone, Middelburg. Rubriek 3-jarige stamboekmerries, 1e premie en ster: Gamora eig.gebr. v.d. Kerkhove, Koewacht/Vlijmen; Giana f/e G.P. Kloet Nw. en St. Joosland; Gazelle C. Hart- hoorn, 's-Gravenpolder; Grada f/e C. Paauwe, Yerseke; Gucci f/e H. Picavet, Hulst; Gamantha eig. I. de Vetter, Heikant. KAMPIOENSKEURINGEN Kampioen oudere merries rijpaarden: Dorellen f/e mw. J.S.M. Pluym, Hulst. Kampioen jongere merries rijpaarden: Gamora eig. gebr. v.d. Kerkhove, Koe wacht/Vlijmen. Kampioen tuigpaarden: Camburga v. Pygmalion, eig. A.J. Hamelink, Kapel lebrug. Dorellen, kampioen oudere paarden (eig.mevr. J.S.M. Piuym, Hulst) Gamora, kampioen jongere paarden (eig. N.J.H. en W.A.R v.d. Kerkhove, Koewacht-Vlijmen) Kampioen tuigpaard Camburga (eig. A.J. Hamelink, Ka pellebrug) Voor de tweede maal organiseerde de landelijke rijvereniging en pony club De Zwinruiters een groot con cours hippique op hun concoursterrein achter Manege Rie- mens in Nieuwvliet-Bad. Ditmaal waren de Belgen ook uitgenodigd, dus internationaal. Alhoewel het van te voren veel had geregend, en op de wedstrijddag de regen ook rijkelijk stroomde hield de bodem van de springpiste het bij zonder goed uit. Voor de Zeeuwse springruiters, vooral bij de paarden, was de konkurrentie uit West- Brabant en België hevig. In de Z- klasse springen paarden, pakte de West-Brabantruiter - in de barrage van de vierfouters - Hennie Core- mans met Caesar het goud, Trese- mieke Picavet met Igor uit het Belgische Moerbeke het zilver en Joyce Noppen met Insulcon Dancer van de Steenbergse Strieneruiters het brons. Bert Sweep met Tatrichta van de Contry Rider uit Ouden bosch scoorde in het ZZ de over winning (zijn 95e) met Tatrichta. De M-klasse springen was na barra ge een aangelegenheid voor Joyce Noppen uit Steenbergen met Insul con Elpasja met Marco Teun, Elias van Prins Karei op de tweede stek, derde werd Anja van Doeselaar, Wi- letty van de Weelruiters. In het Z- progressief dat wel in handicap werd verreden met ZZ, sloeg Joyce Noppen andermaal toe en zegevier de met Insulcon Latest Invention, knap tweede werd Tresemieke Pica vet met Igor en Jan Noordhoek met Boemerang van de Zwinruiters op de derde stek. De koek voor Noppen was nog niet op, zij bleek opper machtig in het progressief klasse-M, waar zij met Insulcon Elpasja zege vierde, en ook tweede werd met In sulcon Trie Trac. Goed op dreef in het pony springen klasse-Z was de Bressiaanse ama zone Rowena de Pender met Nelis van de Zwinruiters, zij pakte zowel in het klassiek als in het progressief het oranje lint, met in beide rubrie ken Jeroen Burm met Dizzy Girl van Hulst op de tweede stek. Karina Koole met Fair Play van Luctor et Emergo op de derde plaats. De Ha- ringruiters amazone Florentine Wyf- fels met Mon Amie, won de rubriek klassiek springen pony's, klasse M, met Sybille Burm, Rocky Boy van Hulst op de tweede stek. In het tweede parcours pony's, rubriek progressief, was de rangschikking precies omgekeerd, hier zegevierde Sybille Burm met Florentine Wyffels op de tweede plaats. De hoofdprijs in de dressuur klasse Z2 paarden was voor de West- Brabantse amazone Kitty van de Klundert met Upiedo van Concordia Floribit, met Suzan Malcorps, Bonvi- vant, Zwinruiters op de tweede plaats, derde werd "de Zeeuwse dressuurmeester" Kees Steendijk met Boy van Zuid-Beveland, Kees Steendijk: "Ja, 't ging in 't geheel niet, te lang los gereden, moest daarna later starten dën ik gedacht had, en dat is funest voor Boy". Marjan de Visser-Timmerman met Battista van de Eendrachtruiters ze gevierde in de Z1-klasse dressuur paarden met de Zuidzandse amazo ne Natasja Hertogh, Tuaq van de Zwinruiters op de tweede plaats, Hellen Nooyen met Belinda N van de Gouwe Reyers uit Serooskerke scoorde een derde plaats. Evelien Sturm van de Honteruiters uit Kloosterzande met llonka pakte goud in de Z-dressuur pony's, met Sonja de Feiter, Lady Fantasie van de Schouwseruiters op de tweede plaats. Na afloop een tevreden voor zitter van de Zwinruiters, de 43-jarige fruitteler uit Waterland kerkje Henk Tazelaar. Jan M. Murre Uitslagen DRESSUUR: Z1 paarden: 1 Marjan de Visser, Battista, Eendrachtruiters; 2 Natasja Hertogh, Tu aq, Zwinruiters; 3 Hellen Nooyen, Belinda N, Gouwe Reyers. Z2 paarden: 1 Kitty van de Klundert, Upiedo, Concordia Floribit; 2 Suzan Malcorps, Bonvivant, Zwinruiters; 3 Kees Steendijk, Boy, Zuid-Beveland. B pony's: 1 Jacqueline van Beusekom, Fe- rando, Scheldestad; 2Chayennede Witte, Misty, Zwinruiters; 3 Saskia de Kqster, Bi- anca, Honteruiters. L1 pony's: 1 Kathely- ne Koops, Amigo, Oranjezon; 2 Marieke de Wolf, Robbie, Walcheren; 3 Esther Her- weyer, Emerinka, Zwinruiters. L2 pony's: 1 Eva Koedoot, Rocket, Oranjeruiters (W); 2 Marco Baas, Donja, Oranjeruiters (W); 3 Sybille Burm, Rocky Boy, Hulst. L1 pony's: 1 Annemarie Lippens, Pepper, Haringrui- ters; 2 Margreet Walraven, Mister Donald, Oranjezon; 3 Muriel Vader, Blue Lady, Scheldestad. M1 pony's: 1 Thirza Baas, Duranche, Oranjeruiters (W); 2 Brigitte Bonnet, Queen, Oranjeruiters (W); 3 Ro nald Melse, Fosco, Oranjezon. M 2 pony's: 1 ex. Jan Willem de Feyter, Gladstone, Luctor et Emergo en Judith Cerpentier, Palmer, Kleppertjes; 3 Annique Jacobsen, Axceen, Oranjezon. Z pony's: 1 Evelien Sturm, llonka, Honteruiters; 2 Sonja de Feiter, Lady Fantasie, Schouwseruiters. B paarden: 1 Han Wattel, Emir, Oranjezon; 2 Marko van de Plasse, Apart, Dionysius; 3 Christel Kunkel, Karnett, Gouwe Reyers. B paarden: 1 Betsie Walhoet, Danilla, Ha- ringruiters; 2PatriekdeKind, Fatastique, Hulst; 3 Colinda Minderhout, Boris, Zwin ruiters. L1 paarden: 1 Marie PauIe Picavet, Filou, Luctor et Emergo; 2 Annemarie Hertzberger, Fay, Braanjenhoek; 3 Anja van der Meyden, Evendi, Zwinruiters. L1 paarden: 1 Anneke Phernambucq, Flori- ant, Weelruiters; 2 Diana Pynen, Fighter, St. George; 3 Annemarie de Zeeuw, Nora- no, Zwinruiters. L1 paarden: 1 Wim Ver sprille, Tasqualioni, Zwinruiters; 2 Eline Struyk, Zamora, Schouwseruiters; 3 Pe tra Dekkers, Bernadet, West- Brabantruiters: L2 paarden: 1 MiekeRoo- vers, Rinus, Paardebloem; 2 EllieTas, Elmi ra, Zwinruiters; 3 Christien Marin, Edelweis, Hulst. L2 paarden: 1 Suzan Mal corps, Daimler, Zwinruiters; 2 Mare Broodman, Mister Ed, Zwinruiters; 3 Wim Hamelink, Esther, Zwinruiters. M1 paar den: 1 Eppo Roovers, Francis, Paarde bloem; 2 Nina de Leeuw, Bonaparte, Zuid-Beveland; 3 Anita Vos, Silvester, Scheldestad. M2 paarden: 1 Diane Boone, Ultra Queen, Walcheren; 2 Frans de Vrie- ze, Bonnot, Westelijk Schouwen; 3 Marja Kielman, Arusha, Oranjeruiters (A). Acht tallen paarden, L: 1 Oranjeruiters (A); 2 Sint Jansruiters. Achttallen, M: 1 Zwinrui ters. Achttallen, pony's, L: 1 Kleppertjes. Viertallen pony's, L: 1 Zwinruiters, 2 Oran jeruiters (W); 3 Kleppertjes. Viertallen po ny's, M: 1 Zuid-Beveland, 2 Luctor et Emergo. Viertallen paarden, L: 1 Westelijk Schouwen, 2 Zwinruiters, 3 Sint Jans ruiters. SPRINGEN: B pony's, cat. A: 1 Ingrid Jacobsen, Boy, Oranjezon; cat. D: 1 Renata Faes, Cende- rella, Kleppertjes; 2 Aline Baas, Chery, Oranjeruiters (W); 3 ex. Angelique van den Adel, Tarex, Kleppertjes en Thirza Baas, Duranche, Oranjeruiters (W). L po ny's: 1 Marion Tollenaar, Beauty, Klep pertjes; 2 Christiaan van de Plasse, Inca, Zuid-Beveland; 3 Irene Davidse, Meivin, Noord-Beveland. M pony's: 1 Florentine Wyffels, Mon Amie, Haringruiters; 2 Sy bille Burm, Rocky Boy, Hulst. Z pony's: 1 Rowena de Ponder, Nelis, Zwinruiters; 2 Jeroen Burm, Dizzy Girl, Hulst; 3 Karina Koole, Fair Play, Luctor et Emergo. Pro gressief, B pony's: cat. A: 1 Ingrid Ja cobsen, Boy, Oranjezon; cat. D: 1 Ramona Cevaal, Cadance, Oranjezon; 2 Birgit van Remortel, Mr. Rum, Haringrui ters. Jacht, L pony's: 1 Christiaan van de Plasse, Inca, Zuid-Beveland; 2 Riane Struyk, Pascal, Schouwseruiters; 3 Petra Schaub, Starlight, Luctor et Emergo. Pro gressief, M pony's: 1 Sybille Burm, Roc ky Boy, Hulst; 2 Florentine Wyffels, Mon Amie, Haringruiters. Progressief, Z po ny's: 1 Rowena de Pender, Nelis, Zwin ruiters; 2 Jeroen Burm, Dizzy Girl, Hulst. B paarden: 1 Henry Coremans, Bernadet, West-Brabantruiters; 2 Karin Tacymans, Izengeim, Zwinruiters; 3 Jan Noordhoek, Ferini, Zwinruiters. L paarden: 1 Peter Klaasse, Attentie, Walcheren; 2 Sandy den Exter, Acapulco, Noord-Beveland; 3 Carolien de Feyter, Helios, Luctor et Emergo. M paarden: 1 Joyce Noppen, El pasja, Strieneruiters; 2 Marco Teuns, Eli as, Prins Karei; 3 Anja van Doeselaar, Willety, Weplruiters. Z paarden: 1 Joyce Noppen, Insulcon Latest Invention, Strie neruiters; 2 Tresemieke Picavet, Igor, Moerbeke; 3 Joyce Noppen, Insulcon Dancer, Strieneruiters. Z2 paarden: 1 Bert Sweep, Tatrichta, Contry Rider. Pro gressief B paarden: 1 Danielle Erasmus, Butterfly, Zwinruiters; 2 Stef Nelissen, Desiree, Schouwseruiters; 3 Han Wattel, Emir, Oranjezon. Jacht, L paarden: 1 Ste- faan de Smet, Ipo, Sint Agatha; 2 Peter Klaasse, Attent, Walcheren; 3 Luc Cor- nelissen, D. Steba, Hulst. Progressief M paarden: 1 Joyce Noppen, Insulcon El pasja, Strieneruiters; 2 Joyce Noppen, Insulcon Trie Trac, Strieneruiters. Pro gressief Z en ZZ in handicap paarden: 1 Joyce Noppen, Insulcon Latest Inventi on, Strieneruiters; 2 Tresemieke Picavet, Igor, Moerbeke; 3 Jan Noordhoek, Boe merang, Zwinruiters.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1991 | | pagina 11