Nieuwe geëmailleerd stalen mestsilo met grote capaciteit Produktinformatie Nieuwe verpakking voor Solacol poeder Registratiemeters voor temperatuur en luchtvochtigheid Nieuwe serie direct gekoppelde blokpompen Demontabele plukemmer Wormmiddel voor runderen Geïntegreerde insektenbestrijding in spruitkool met Zolone Flo Alle elektronica binnen handbereik Cebeco Mestbehandeling en Mon- tagebouw B.V. te Hengelo (O) heeft in Den Bommel (Goeree- Overflakkee) een geëmailleerd sta len mestsilo met zeer grote capaci teit gebouwd. De nieuwe mestsilo heeft een diameter van 30,5 m en een hoogte van 6 m. De inhoud be draagt 4400 m3. De mestsilo is opgebouwd op een gestorte betonvloer en samen gesteld uit panelen van 120 x 250 cm die op de overlap onderling met bouten zijn verbonden. De dubbele boutverbindingen en de toepassing van blijvend elastische kit waarbor gen een absoluut lekvrije afdichting. De toegepaste panelen zijn tweezij dig dubbel geëmailleerd volgens het twee fasensysteem, waarbij eerst een grondlaag en vervolgens een top laag wordt aangebracht. Geëmail leerd staal komt tot stand door fusie De geëmailleerd stalen mestsilo met een inhoud van 4460 mJ van hoogwaardig staal en email. De geëmailleerde stalen panelen zijn in een donkergroene kleur uitge voerd en zijn absoluut poriënvrij. De mogelijkheid om eventueel later de silowand te verhogen, is een duide lijk voordeel van geëmailleerd stalen silo's. Een ander voordeel is dat de geëmailleerde panelen op een ande re locatie weer kunnen worden toe gepast, omdat ze uitstekend bestand zijn tegen corrosie en een voudig demonteerbaar zijn. Ook kunnen beschadigingen gemakkelijk worden hersteld. De nieuwe mestsilo heeft in ver band met de milieuwetgeving een Derco kap van kunststof doek die op een houten dakconstructie is aangebracht. Het kunststof doek is aan de buitenzijde voorzien van een UV-bestendige PVC coating en aan de binnenzijde van een PVC coating in mestbestendige kwaliteit. Behal ve milieubescherming biedt de af dekking het voordeel dat geen regenwater in de silo kan komen, zodat minder mest behoeft te wor den uitgereden. Burgemeester R. Barbé van Terneuzen kreeg onlangs de eerste p/uk- emmer van Dourleijn omgehangen (foto: Camile Schelstraete SS®4** Zolone Flo is een kontakt- en maag- insekticide afkomstig uit de fruit teelt, waar het wordt ingezet tegen rupsen en luizen. Nuttige insekten (zoals o.a. lieveheersbeestje, sluip wespen en gaasvliegen) worden gespaard, zodat ze een bijdrage kunnen leveren aan de onderdruk king van plagen. Omdat deze eigenschappen ypn Zo lone Flo ook in de spruitkoolteelt bruikbaar zijn, is het middel in 1990 getest in proeven en in de praktijk. Naast een goede koolvliegbestrij- ding werd er een opmerkelijk goed effekt tegen melige koolluis bereikt. Met een schema gebaseerd op Zo lone Flo worden verder koolrupsen van de koolmot, kooluil en het kool witje optimaal bestreden. Het mid del heeft een veiligheidstermijn van twee weken. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot Rhöne- Poulenc Agro B.V., tel. 01680-28920. De heer A.J. (Bram) Dourleijn uit Terneuzen heeft een nieuwe pluk emmer voor de fruitteelt ontwik keld. De van polypropyleen vervaardigde plukemmer is veel lich ter dan de gebruikelijke aluminium plukemmer. De nieuwe emmer is bovendien demontabel en neemt daardoor in lege toestand maar een derde van de ruimte van de gangba re emmer in. Daarnaast is de door Dourleijn ontwikkelde plukemmer ook nog eens ca. 30 procent goed koper dan de gebruikelijke emmer. 'Brams bucket' kost vijftig gulden. 'Levamisol spot on' is het eerste de finitief geregistreerde ontwor- mingsmiddel voor runderen in Nederland. Dit middel is zeer effek- tief tegen maagdarm- en longwor men. Levamisol is buitengewoon diervriendelijk: het wordt over de rug van het rund gegoten, waarna de werkzame stof via de huid wordt geresorbeerd, zodat in korte tijd de benodigde bloedspiegel wordt ver-* kregen. Ook is het een veilige ma nier: het overbrengen van ziektes, injektieplaatszwellingen, spuitplek- ken en keelbeschadigingen zijn nu verleden tijd. Door de zeer effektieve werking van Levamisol is het gebruik van long- wormvaccin of andere ontwor- mingsmiddelen niet nodig. Bovendien is het ontwormen- met Levamisol kostenbesparend: bij 10 stuks jongvee gaat het om een besparing van 200 tot 600 gulden per jaar. Nadere informatie is ver krijgbaar bij Avrulon B.V., tel. 01620-29777. Tot op heden was Solacol poeder - dat Rhizoctonia in aardappelen bestrijdt - leverbaar in een zak van 10 kg. Deze verpakking was vooral geschikt voor gebruik van grotere hoeveelheden ineens. Naast deze 10 kg verpakking is Solacol poeder nu ook verkrijgbaar in een handige 2 kg doosverpakking, welke speciaal bedoeld is voor toepassing tijdens het poten. De verpakking is afge stemd op de inhoud van het ZIRO- poederdoseerapparaat (2-3 kg per 4 rijen). Natuurlijk is de 2 kg verpakking ook handig voor "handmatige" dose ring; één verpakking is immers pre cies voldoende voor de behandeling van 1.000 kg aardappelen. Daar naast is de nieuwe verpakking zeer "schoon". Na gebruik kan de lege verpakking gewoon met het bedrijfs afval worden meegegeven. Nadere informatie: Schering AAgrunol B.V., tel. 050-333911. Om controle op temperatuur en of luchtvochtigheid te kunnen uitoefe nen is er een elektronische registra tiemeter op de markt, die temperaturen en/of luchtvochtig heid meet en registreert vanaf het moment dat de produkten opgesla gen worden tot het einde van de koelperioden. Het gaat hier om de escort, een zeer vernuftig apparaat je dat overal in de koelcel opgehan gen kan worden of tussen de agrarische produkten geplaatst kan worden. Tijdens de koel- of preparatieperiode controleert en registreert het appa raatje met regelmatige tussenpozen de temperatuur en of luchtvochtig heid. Bij de analyse van de gege vens zal snel blijken of er zich tijdens de opslag ongewenste tem peratuurschommelingen hebben voorgedaan. De gegevens worden elektronisch opgeslagen en door het grote geheugen is het mogelijk dat de escorts maanden achter elkaar de meetgegevens kunnen registre ren. Het programma van de escorts kent vier versies: een escort met in terne temperatuursensor (water proof); een escort met interne en externe temperatuursensor (voor meting van de omgevingstempera tuur en van de temperatuur tussen 'het produkt'); een escort met drie externe sensoren voor gelijktijdige meting op verschillende plaatsen; een gecombineerde tempera- tuur/luchtvochtigheidsmeter. Alle escorts zijn zeer handzaam, ge makkelijk te verplaatsen en derhalve op elke plek inzetbaar. Voor meer gegevens: Askey, tel. 071-141547. Bij de nieuwe Fendt Farmer 306 t/m 312 LSA zijn alle elektronische kom- ponenten rondom het eveneens nieuwe EHR-D bedieningspaneel geplaatst. Boven in zitten alle zeke ringen (steekmodel) verborgen on der een stofkap. Naast de EHR-D zitten de schakelaars voor komfort bediening van de aftakas(sen) en vierwielaandrijving (310-312). Het komplete paneel is scharnierend bevestigd. Hierdoor zijn in een han domdraai alle elektronische kompo- nenten bereikbaar, zoals de E-boxen voor hefinrichting, aftakas en vier wielaandrijving. Ook het kontaktsiot bevindt zich niet meer op het dashboard, maar rechts van de bestuurder. Duijvelaar Pompen B.V. te Alphen a/d Rijn heeft een uitgebreide serie direct gekoppelde blokpompen op de markt gebracht. De nieuwe hori zontale centrifugaalpompen van de serie GU worden gekenmerkt door een robuuste constructie, bijzonder lage NPSH-waarden, waardoor gro te zuighoogten mogelijk zijn, en een hoog pomprendement dat leidt tot een laag energieverbruik. Van be lang is verder het gebruik van han delsmotoren voor de aandrijving, zodat elke pomp van de nieuwe se rie eenvoudig kan worden aange past aan een bepaalde toepassing. Uitvoeringen De centrifugaalpompen van de serie GU worden geleverd in uitvoeringen voor toerentallen van 1450 respec tievelijk 2900 per minuut. De capa citeit van het grootste type bedraagt maximaal 80 l/sec (ca. 300 m3/h). De maximale opwerk- hoogte bedraagt 100 m waterkolom en de maximum systeemdruk 10 bar bij 120°C. GU centrifugaalpompen van Duijve laar Pompen worden toegepast in verwarmings- en koelinstallaties, vloeistoftransportsystemen, druk- verhogingsinstallaties, sprinkler installaties en voor irrigatie en beregening e.d., waarbij niet- corrosieve en niet- of licht- verontreinigde vloeistoffen worden verpomt. Voor inl. tel. 01720 - 88388.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1991 | | pagina 10