Produktinformatie Nieuw type Kooi-aap Delvano spuitmachines leverbaar met luchtondersteuning en injektie Veilige opslagkasten en transportkisten voor chemicaliën Eerste Kverneland stenenrooier in Nederland Vermarkting Curzate M Aanzuren van mest biedt positief perspectief Nieuwe zomervoeders melkvee van Hendrix Mechanisatiebedrijven gaan samenwerken 14 Onlangs leverde de Nederlandse Delvano importeur, gebroeders Weststrate b.v. te Krabbendijke (met filialen te Goes en Koudeker- ke), de eerste Delvano Hydrotrac zelfrijdende hydrostatisch aange dreven spuitmachine af, die uitge rust is met zowel luchtondersteuning als spuitmidde- leninjektie. Luchtondersteuning kent als voor deel dat met een zeer laag volume kan worden gewerkt, en waarbij toch een goede bladbedekking en een goede indringing in het gewas kan worden bereikt. De machine werd uitgerust met een nieuw type luchtcompressor, welke luchtge- koeld is, zodat geen vloeistof meer nodig is om de luchtcompressor te koelen. Het gemonteerde injektiesysteem is geïmporteerd uit de V.S. en blinkt uit door eenvoud en gebruiksvriende lijkheid. Het systeem werkt met slangen-pompen, welke met zeer grote nauwkeurigheid de gewenste hoeveelheid spuitmiddel aan de zuigzijde van de sproeipomp in het spuitcircuit brengen. Hierdoor ont staat een zeer homogene menging water/middel. Verder wordt gewerkt met snel wisselbare jerrycans, waaruit het middel gezogen wordt, zodat van te voren de jerrycans met het gewenste middel gevuld kunnen worden. Er kan gewerkt worden met één, twee of drie middelen apart en gelijk, zodat ook plaatselijk één of twee middelen extra kunnen worden toegevoegd of eventueel weggelaten. Het geheel wordt gere geld door een moderne veelzijdige spuitcomputer. Deze uiterst moderne machine is door gebroeders Weststrate b.v. ge leverd aan Waterwinningsmij. de Brabantse Biesbosch en wordt inge zet op de door deze maatschappij geëxploiteerde landbouwgronden. Met name de milieuvriendelijkheid van deze machine (immers dankzij bovengenoemde voorzieningen kan een aanmerkelijke besparing op spuitmiddelen bereikt worden) gaf de doorslag bij de aanschaf. Immers een bedrijf dat zich bezig houdt met waterwinning dient m.b.t. het milieu hoge eisen te stellen. De bekende Delvano zelfrijdende, getrokken en gedragen spuitmachi nes worden reeds meer dan 25 jaar geproduceerd, en even lang op de Nederlandse markt gebracht door gebroeders Weststrate b.v. De Kverneland stenenrooier in de praktijk Graszodenbedrijf Binnenhof B.V. te Borger, producent van Queens Grass Graszoden, is onlangs eige naar geworden van de eerste Kver neland stenenrooier in Nederland. Boeke-Heester B.V. en landbouw- mechanisatiebedrijf Dries in Assen hebben de machine geleverd. Kverneland, in Nederland vooral be kend door haar ploegen en kultiva- toren, verkoopt de stenenrooier vooral op de thuismarkt Scandina vië. Binnenhof B.V. gaat de stenen rooier inzetten voor het verwijderen van stenen bij de produktie van hun graszoden. Door het inzetten van deze machine verwachten zij ook dat de slijtage aan andere machines zoals ploegen, kultivatoren, maai- machines en zodensnijmachines sterk teruggedrongen zal worden. De Kverneland stenenrooier SB 1600 bestaat uit een sterk frame van kokerbalk en heeft een werk- breedte van 1.60 m. Negen beitels lichten de grond en stenen op en voeren het naar een zeefmat. Daar na worden de stenen gestort in de hydraulische bunker achterop de stenenrooier. Voor informatie: Boeke-Heesters B.V., tel. 033-601601. Du Pont Nederland B.V. te 's- Hertogenbosch zal vanaf dit jaar de verkoop van Curzate M, een schim melbestrijdingsmiddel tegen phyto- phthora, via een eigen verkooporga nisatie voortzetten. Voorheen verkocht Shell, als distri buteur van Du Pont Nederland, Cur zate M. Curzate M blijft ook door deze wisseling voor de Nederlandse markt beschikbaar. Het middel biedt niet alleen preventief maar ook cu ratief bescherming. Het bevat geen tin. Alle toepassingsmogelijkheden van Curzate M zijn samengevat in een overzichtelijke brochure. Deze kunt u (gratis) aanvragen bij Du Pont Ne derland B.V., tel. 073-206537. Hendrix introduceert voor het zo merseizoen eiwitstimulerende krachtvoeders die zijn aangepast aan de weidesituatie van dit jaar. De twee nieuwe eiwitstimulerende voe ders Promixpulp en Protiplus 110 zijn speciaal geschikt voor de wei degebieden. Op snijmaisrantsoenen zijn Protiplus en Protilac 145 Extra een ideale aanvulling. De twee nieuwe produkten Cormivit Mix Mg en Droogstandsmix Mg zijn er op gericht om magnesiumtekor ten op te vangen. Alle Hendrix' krachtvoeders hebben extra hoge magnesiumgehaltes tijdens kopziekte-gevaarlijke periodes. Er is een nieuw type Kooi-aap. Er zijn er onlangs drie van verkocht ten behoeve van de kippenbranche in België. Het nieuwe type is voorzien van een cabine, omdat bij het rijden in en uit de kippenhokken de chauf- Bij Limafix te Rotterdam is het systeem 'Aanzuren van rundvee- drijfmest in ontwikkeling. De Stimu leringsregeling Praktijkgerichte Oplossingen Milieuproblematiek (SPOM) heeft daarvoor aan Limafix een (financiële) bijdrage gegeven. Het eindrapport is door Limafix bij SPOM ingediend, zodat het beproe vingsproject is afgerond. Het is daarmee het eerste project dat in het kader van SPOM gereed is gekomen. In 1990 is op 15 melkveebedrijven een aanzuurinstallatie geplaatst en beproefd voor het aanzuren van drijfmest in de mestkelder. Door het aanzuren wordt een aanzienlijke vermindering van de ammoniak- emissie bereikt. Deze vermindering treedt zowel op in de stal als bij de mestopslag. Bij het uitrijden van de mest is de reductie vrijwel volledig. Volgens Limafix bedraagt de reduc tie 60-65% op bedrijfsniveau. Ge zien dit technische resultaat zou de overheidsdoelstelling voor het jaar 1998, namelijk een reductie met 50% voor de gehele agrarische sec tor, nu reeds haalbaar zijn. Het systeem blijkt door de boeren positief te worden gewaardeerd. De deelnemers aan het beproe vingsproject hebben vele waarde volle aanwijzingen gegeven, waardoor het systeem kon worden verbeterd. Niet alle problemen kon den echter worden opgelost. Tegen de verwachting in, blijkt een deel van het met het zuur toegediende nitraat, na het aanzuren te verdwij nen. Deze denitrificatie is vanuit kostenoogpunt ongewenst, zodat daarvoor een oplossing moet wor den gevonden. Een ander probleem is dat er bij het uitrijden soms een hinderlijke stank optreedt. Samen met het IMAG en het Proefstation voor de Rundveehouderij heeft Li mafix het voornemen een vervolg onderzoeksproject op te zetten, ten einde ook voor dit denitrificatiepro- bleem een oplossing te vinden. Verwacht mag worden dat het tech nisch mogelijk is, hiervoor daadwer kelijk een oplossing te vinden. Het is van belang dat de Rijksover heid het aanzuren als emissiearme techniek erkent. Dit is temeer van belang voor gronden waarop mestinjectie niet goed mogelijk is. Bijlsma Hërcules B.V. te Franeker en G.W. van Driel Van Dorsten B.V. te Hoofddorp gaan samenwerken. G.W. van Driel Van Dorsten B.V. zal per direkt optreden als alleenver tegenwoordiger voor het leve ringsprogramma van Bijlsma Hercules B.V. G.W. Van Driel Van Dorsten B.V. zal de verkoop en service ter hand nemen, via de bestaande en eigen dealerorganisatie. Het leveringspakket van Bijlsma Hercules B.V. bestaat o.a. uit kipwa gens van 8 tot 12 ton en een volle dige lijn van aardappeltransportapparatuur, zoals stortbakken, grondzeven, voorsor teerders, transporteurs, telescoop banden, boxenvullers, opschepmachines, sorteerders, enz. feur anders te maken krijgt met een groot temperatuurverschil. De Kooi- aap kan ook worden ingezet bij het laden en lossen van bouwmateria len, stenen e.d. op onverharde ter reinen. Horstine Farmery brengt sinds kort opslagkasten en transportkisten voor landbouwchemicaliën op de markt. Deze waterdichte, corrosie- vrije en brandremmende kisten en kasten zijn bedoeld voor die bedrij ven en instellingen die verantwoord met hun gewasbeschermingsmid delen willen omgaan. De opslagkast 'Chemsafe' is ver krijgbaar in twee uitvoeringen, 0,5 en 1,69 m3. De grootste kast kan ruim 400 kg chemicaliën bergen en is daarmee een veilig en redelijk al ternatief voor dure vaste opslag plaatsen. De kasten zijn corrosievrij en beveiligd tegen invloeden van buitenaf door 2 mm dikke metalen wanden. De kasten zijn zo ge construeerd dat ze gemakkelijk met een heftruck verplaatst kunnen worden. Bovendien voldoen de kasten aan de strengste milieu-eisen en veiligheidsvoorschriften. De transportkist 'Transchem' is ontwor pen voor het veilig transporteren van kleine hoeveelheden chemica- Met de chemsafe, mini chemsafe en de transchem kunnen land bouwchemicaliën veilig vervoerd worden liën in auto's, traktoren, etc. De kisten hebben de afmetingen 45 x 37, 5 x 35 cm, zijn waterdicht, cor rosievrij en afsluitbaar. Meer infor matie hierover bij Boeke-Heesters B.V., tel. 033-601601.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1991 | | pagina 14