Opheffing veldpolitie slecht voor platteland Duiven laten zich niet kisten HACK Aangeboden: DROGE KIPPENMEST 2e HANDS STELCONPLATEN f 70,- p. st., 2 x 2 m* Alle zorg Uw antwoord op schimmels: Luxan CorbelK en Daconil 2787 Op de onlangs gehouden vergade ring van de Nederlandse Boerenja- gers Vereniging te Gilze-Rijen, deelde de heer P. d Jongh, Com mandant veldpolitie van de groep Breda, mede dat de veldpolitie per april 1993 wordt opgeheven. Dit in het kader van de op handen zijnde politiereorganisatie. Gemeente- en rijkspolitie worden opgeheven en er voor in de plaats komen in Neder land 25 regio's. Elke regio bepaalt welke ondersteuning er komt. Voor de veldpolitie is er dan geen plaats meer. 'Een uniek specialisme gaat verlo ren', vindt De Jongh. 'In de nieuwe regio komen 2200 mensen te wer ken maar voor de 6 man sterke veldpolitiegroep is geen plaats meer. Een groot stuk deskundigheid, ken nis en informatie gaat- weg. De cri minaliteit in het veld zal toenemen en zal het leefmilieu op het platte land schaden. Het veldwerk bij de politie wordt straks projectsurveil lance. Over een aantal jaren zal men deze gemaakte fout erkennen. Er moeten dan weer specialisten ko men om in het veld toezicht te houden'. In 1955 moest noodgedwongen een detachement veldpolitie in Ne derland opgericht worden wegens ergerlijke grofwildstroperijen. De cri minaliteit op het platteland nam toe. De politie kon hier, omdat het te weinig mankracht had, niet op in spelen. Sterke uitbreiding van de bevolking en het verkeer leidden tot andere prioriteiten. Vooral het begrip jacht is in het ruim 30-jarig bestaan van de veldpolitie een apart hoofd stuk geworden. Adjudant De Jongh verwacht dat na de reorganisatie milieu-, flora- en faunazaken op het platteland niet meer de vereiste aandacht krijgen. Wildschade houdt niet bij de Ne derlandse grens op, zo blijkt uit een bericht in het blad De Boer en de Tuinder van de Belgische Boerenbond. Bosduiven richten "erge schade" aan in de jonge aanplantingen van bloemkolen. Vele telers willen de duiven af schrikken door de plantenkisten in kapelvorm op het veld neer te zetten. "We stellen echter vast dat die manier van werken wei nig of niets uithaalt. Integendeel soms. We krijgen stilaan de in druk dat de duiven "weten": waar kisten staan, staan er ook bloemkolen. Er moeten andere middelen gebruikt worden om van die duiven af te geraken". Het blad noemt plastic vlaggen, flikkerende plastic banden en veldkanonnen als afschrikmidde len, hoewel veldkanonnen maar een paar dagen helpen. "Die din gen schieten met zulk een regel maat dat de duiven met dezelfde regelmaat op en neer gaan". met aantrekkelijke garanties en prijzen dubbel bewapend Ook nieuwe Tel. 01650-54152 TOON v/d G9G9 HEEFT DE IDEALE SHOVEL VOOR HEI BOEREN WERK! (04199) 16 86 De zorg voor uw gewas, daarmee is Luxan al tientallen jaren bezig. Uw dagelijkse praktijk is uitgangspunt bij het ontwikkelen en produceren van het brede Luxanpakket Produkten die bijdragen tot een optimaal resultaat en een prima opbrengst leder seizoen bedreigen meeldauw, roesten en Septoria uw graanoogst. In een vroeg stadium stopt Luxan Corbel de ontwikkeling van deze schimmels. Daarmee voorkomt u extra schade in uw gewas. Vanaf het in de aar komen kan Septoria schade geven. Toevoe ging van Daconil 2787 is dan noodzaak. Kontroleer uw gewas regelmatig en geef schimmels geen kans. Zet Luxan Corbel en Daconil 2787 tijdig in. Luxan Corbel en Daconil 2787 zijn verkrijg baar bij uw regionale land- en tuinbouw- koöperatie. Gedeponeerde handelsmerken: Corbel: Dr. R. Maag. A.G.; Daconil 2787: ISK Biotech. Go zorgvuldig met gewasbeschermingsmiddelen om en lees voor de toepassing altijd eerst de gebruiksaanwijzing op het etiket Alle zorg voor uw gewas! B V. Luxan - Postbus 9 - 6660 AA Eist (Gld) Tel. 08819-60811 Maakt deel uit van de Cebeco-Handelsraad-groep Luxan Corbel, vóór het te laat is.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1991 | | pagina 8