BUITENDIENST OOST-BRAM P Izlm vfrzeforingsa/a/ii/s "Auto's zijn veiliger geworden. Een goede outer Veilig gevoel Bijzonder A. Donker De Fords, DAF's, Spykers, Jaguars en Buicks staan er in het Autotron misschien noa wel glimmender bij dan in de vervlogen tijden toen ze nog uit ae fabrieken rolden. Nederlands unieke automobielmuseum is echt de plaats bij uitstek waar men er gedurende een wandeling van doordrongen raakt, hoe snel het in onze eeuw gegaan is met de "heilige koe". Bolier licht toe dat de huidige eigenaars van de uitgestalde modellen de nodige autoverzekeringen wellicht beter geregeld hebben, dan in de tijd toen deze museumstukken nog zuiver gebruikt werden waarvoor ze gemaakt zijn: om snel van A naar B te kunnen ZLM-producten. Bolier bemant een kantoor in Nuenen en zorgt er samen met collega A.C.Schoonen in Zevenbergen voor, dat al hun klanten in Noord-Brabant van A tot Z goed geadviseerd worden. Het persoonlijke contact tussen buitendienstmedewer ker en klant is uiterst belangrijk, om de goede service waar te kunnen maken, benadrukt Bolier. "De manier waarop Verzekeringen ZLM in de provincie Brabant met medewerkers 'in het veld' werkt, is in Nederland erg bijzonder", zegt hij. "Zo staan wij er garant voor dat ook de verzekerden in Noord-Brabant kunnen rekenen op optimale service. Meestal bezoek ik de klanten die mii om advies vragen. Ik ben dus vrij veel onderweg, 's Ocntends voor 10 uur Het Autotron in Rosmalen is een van de meest bijzondere collecties van automobielen ter wereld. Een fenomeen dus, vooral voor de liefhebber van het verschijnsel auto. ZLM Verzekerinqsnieuws bezocht het Autotron samen met buitendienst-medewerker JJ. Bolier en autoschade-expert A .Donker. Beiden vertegenwoordigen Verzekeringen ZLM in Oost-Brabant. Allebei hebben ze dagelijks te maken met auto's. Bolier waar het gaat om het adviseren in autoverzekeringen, Donker omdat zijn specialisme bestaat uit het vaststellen van schades aan motorrijtuigen. Door de grote hal van het Autotron lopend, waar meer dan 250 modellen staan tentoongesteld - old-time en modern - vertelt Donker dat het reeds tijdens de schooljaren zijn droom was, een vak te kunnen uitoefenen waarin kennis van auto's gecom bineerd kan worden met iets dat een beroep doet op administra tieve vaardigheden. Als 24-jari- ge vond hij een baan bij een ex pertisebureau; het voldeed precies aan zijn wens. Het bu reau verrichtte onder andere vele expertises in Noord-Brabant voor Verzekeringen ZLM, die hij daar door goed leerde kennen. Dat was in de tijd dat Verzekeringen ZLM expertises nog uitbesteedde. Een jaar nadat Verzekeringen ZLM haar eigen expertisedienst oprichtte, in 1986, trad hij bij de Onderlinge in dienst, waarvoor hii sindsdien in Brabant de scnade-expertises verricht. Donker: "Ik ben de man die in Oost-Brabant de snelle schade afwikkelingen moet waarmaken, waar Verzekeringen ZLM om bekend staat. Natuurlijk gebeurt dat in nauwe samenwerking met het hoofdkantoor in Goes. Door goed gebruik te maken van tech nische hulpmiddelen, zoals fax en Audatex, kunnen wij garande ren dat schade-afwikkelingen zeer snel plaatsvinden. Zo snel, dat meestal al na drie dagen be taling verricht kan worden. De betreffende klanten reageren daar heel enthousiast op." rijden. Autobezit was immers eerder gemeengoed dan het beschikken over een goede autoverzekering. "Mensen zijn zich de afgelopen decennia steeds bewuster geworden van het belang van een goede autoverzekering", aldus Bolier. "Niet alleen de auto's zijn veiliger geworden, maar aan het veilige gevoel wordt nog een extra dimensie gegeven door zich goea in te dekken voor eventuele financiële schade." Is Donker in het Brabantse actief voor ZLM-verzekerden die schade hebben aan hun motorvoertuig, Bolier is als buiten dienstmedewerker verzekeringstechnisch goed thuis in alle 12

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1991 | | pagina 32