Produktinformatie Wijzigingen aan Koningsplanter Nieuwe mestschuiver Fendt komfort-schakelingen Landini moderniseert de 80-serie Nieuwe serie maaidorsers Ruw-terrein Kooi-Aap voor stenenvervoer ■sim Kuhn frontschijvenmaaier Ongedierte verantwoord verwijderen Nieuwe Tieibürger veegmachine 10 De Vicon Koningsplanter heeft een aantal belangrijke wijzigingen on dergaan. Hierdoor is hij nog meer de specialistische po.otmachine voor voorgekiemd pootgoed in zowel pootaardappelen als consumptie aardappelen. Standaard is de voorraadbak in de nieuwste uitvoering voorzien van een demontabel bovendeel. De naad bevindt zich direkt boven de bevestigingsstrippen. Er zijn name lijk gebruikers die, bijvoorbeeld in de stammenteelt, met extra mankracht op de pootmachine stuk voor stuk de pootbakjes willen legen. In plaats van de standaard voorraadbak kan de machine dan worden voorzien van een vulplatform. Op dit vulplat- form kan naar wens een palletrail gezet worden. Pallets met voorkiem- bakken kunnen nu met een hefmast op het vulplatform geplaatst wor den. Dus met voorraadbak blijft de Koningsplanter de perfekte een- mansmachine en met vulplatform en palletrail de snelste twee mansmachine. Voor de 2- en 4-rijer zijn nu ook op- zetranden leverbaar. De extra in houd is 1000 liter voor de 2-rijer en 2000 liter voor de 4-rijer. De opzet- randen zijn van metaal (evenals de voorraadbak) en staan onder een hoek van 45 graden rondom, zodat de voorraadbak slechts 20 cm ho ger wordt. Een ander nieuw acces soire is de elektronische kontrole van het pootproces (Smarteye) met vele mogelijkheden. Onlangs is bij Motrac in Zutphen de vernieuwde Landini 80-serie geïn troduceerd. De Landini 80-serie heeft een aantal wijzigingen onder gaan. Zo hebben de trekkers een geheel nieuw ontworpen motorkap met voorfront in blauw met geïnte greerde grille en koplampen. Verder zijn de zijwanden van de versnel lingsbak opnieuw gekonstrueerd; er zijn speciale openingen gemaakt in de tussenwanden en er zijn nieuwe keerringen toegepast die minder vermogen vragen. Uit de acceleratie- en brandstoftests bleek dat de trekkers 25% sneller zijn ge worden en dat er een brandstof besparing bereikt wordt bij een 40 km/uur transmissie van 3 liter brandstof per uur. De Landtronic elektronische hefinrichting is als op tie leverbaar op de gehele 80-serie. Standaard wordt het Landtronic systeem geleverd met boordcompu ter. Deze hefinrichting heeft zich als zeer akkuraat en nauwkeurig bewe zen. Mede doordat de trekkracht via de topstang gemeten wordt heeft deze elektronische hefinrichting een veel snellere en nauwkeurige werking. Met de introduktie van de vernieuw de 80-serie heeft Landini een trek ker op de markt gezet met vele mogelijkheden voor de moderne en prijsbewuste boer. Nadere informa tie bij Motrac B.V., tel. 05750-91911. De nieuwe M en S mestschuiver draaibaar verstek Agri Trading Holland B.V. heeft haar succesvolle M en S schuiver pro gramma uitgebreid met een 'schui ver draaibaar verstek'. De rubber schuiver kan door middel van een draaischrijf in verstek worden ge plaatst, zodat alle werkstanden mo gelijk zijn. De schuiver kan zowel drukkend als ook slepend gebruikt worden voor mest, modder, sneeuw, voederresten, etc. De afge lopen V/2 jaar zijn ruim 1400 stuks M en S schuiven verkocht in 5 uit voeringen en 2 werkbreedtes, t.w. 1.50 mtr. en 2.75 mtr. De nieuwe 'verstekuitvoeringen' zijn ook leverbaar in deze zelfde werk breedtes en kosten tussen de f 1.600,— en f 1.700,—. Informa tie over de schuiver is te verkrijgen bij: Agri Trading Holland B.V., tel. 05140-4111. De Kuhn frontschijvenmaaier met trekparallellogram ophanging John Deere Zweibrücken introdu ceert de S II serie maaidorsers. De John Deere maaidorserserie bestaat in Nederland nu uit de volgende mo dellen: 1166 S II, 1166 S II Hydro/4, 1174 S II, 1177 S II, 1177 S II Hy dro/4, 1188 S II Hydro/4. De groot ste S ll-modellen hebben een motor met meer pk's. Bovendien hebben deze modellen (1177 en 1188 S II) standaard een nieuwe 400-liter brandstoftank (was 300 liter). Hier door kan elke dag, zonder bijtanken, 33% langer worden doorgewerkt. Type 1166 S II tot en met 1174 S II hebben standaard hefcilinders voor het maaiplatform met een diameter van 50 mm. Voor type 1177 tot en met 1188 S II Hydro/4 zijn hefcilin ders leverbaar met een diameter van 50 mm of 57 mm. Alle S ll-modellen zijn standaard uit gevoerd met het verbeterde reini gingssysteem dat reeds in 1990 werd toegepast. De mogelijkheid van alle S ll-modellen om het kortstrozeefverlengstuk te laten zak ken kan de reinigingscapaciteit drastisch vergroten en resulteren in een hogere oogstcapaciteit. Alleen bij John Deere maaidorsers zijn de schudderprofielen afzonder lijk aanschroefbaar. Er zijn verschil lende schuddertypen leverbaar, waaronder de schudder voor graan, de universele schudder en de mais- schudder. Voor alle S ll-modellen met een cabine is een John Deere boordcomputer extra leverbaar, die de huidige oogsttijd, het huidig en totaal aantal geoogste hectaren en de rijsnelheid aangeeft. De nieuwe Tieibürger veegma- chine is geschikt voor het schoonhouden van grote opper vlakten De nieuwe "Sielbürger veegmachine, de Tieibürger tk30, is uitermate ge schikt voor het schoonhouden van grote oppervlakten. Zwerfafval, bla deren, sneeuw, zand en andere rom mel vormen voor de tk30 geen enkel probleem. De Tieibürger tk30 heeft een krachtige viertaktmotor en is licht bestuurbaar. De veegma chine is uitgerust met slijtarme borstels die vanaf het stuur naar links en naar rechts verstelbaar zijn. Bij de tk30 kunnen een aantal han dige accessoires geleverd worden zoals een opvangbak, een stofkap, een sneeuwschuif en sneeuwket tingen. Voor meer informatie kan men te recht bij de alleen-importeur Techni sche Handelsonderneming D.B. van der Horst, tel. 08367-61673. Kooi heeft een nieuw type ruw- terrein Kooi-Aap ontwikkeld. Er komt steeds meer vraag uit de bouwwereld naar een Kooi-Aap wel ke in ruw terrein kan en welke de last op de plaats kan afleveren waar de aannemer het wenst. Dit nieuwe type is uitgevoerd met een zgn. schaarreach en steunpoten zodat een gewicht tot 2500 kg voor de wielen geplaatst kan worden. Met name in het stenenvervoer op pallets kan dit nieuwe type zijn dien sten bewijzen. De transporteurs kunnen nu zonder problemen van een gesloten vrachtwagen gebruik maken waar voor ze te alle tijde retourvracht kunnen laden. Nadere informatie: Kooi B.V. (tel.: 05180-1741). De GMD 700 F schijvenmaaier heeft een werkbreedte van 2.80 m, een capaciteit van 3.5 ha per uur en een zwadbreedte die varieert van 1.10 tot 1.60 m, waardoor het gras altijd tussen de wielen komt te liggen. Bijzonderheden aan deze machine zijn het gepatenteerde trekparallello gram en de schudrotor met V- vormige klepels. Door de trekparal lellogram ophanging is de bodem- druk instelbaar en bij het raken van obstakels zwenkt de machine on middellijk naar boven. Zodra het obstakel is gepasseerd keert de ma chine automatisch terug naar de maaistand. Nadere inlichtingen bij Reesink N.V., tel. 05750-99461. Muizen, ratten, muggen, vliegen en ander ongedierte kunnen door mid del van ultrasoon geluid of door een kombinatie van ultra-violet licht en stroom worden verdelgd. Het principe van het ultrasone ge luid zorgt ervoor dat de dieren (met name muizen en ratten) het beveilig de gebied niet meer betrippelen. Er treedt ook geen gewenning op en de werking is blijvend. Vliegend ge dierte (muggen, vliegen, motten, etc.) worden door U.V.-licht aange trokken. Voordat ze bij de lichtbron kunnen komen worden ze door een metalen raster, dat onder spanning staat, tegengehouden en geëlectro- cuteerd. Pijnloos, snel en hy giënisch. De apparatuur van G40 (geluid) en van Katlan (U.V. stroom) garande ren een 100% resultaat. Voor inlich tingen: G40, Mijdrecht, tel. 02979-82277. Fendt heeft wederom het bedie ningskomfort d.m.v. 'ontlastende' electronica weten te verhogen. Nieuw bij de Fendt Farmer 310 tot en met 312 zijn de komfort- schakelingen van de aftakas(sen) en de vierwielaandrijving. Alle schake lingen worden via een aparte E-box electronisch gestuurd en zijn voor zien van een zelfdiagnose systeem. De aftakas wordt niet langer meer met een hendel in- en uitgeschakeld maar met een simpele drukknop. De aftakas wordt dan van afstand elektro-hydraulisch bediend. De komfort-schakeling van de vierwiel aandrijving heeft 5 standen. Met de schakelaar bepaalt men zelf welke wielen trekkracht moeten leveren. De tractor bepaalt wanneer dit moet gebeuren. De Fendt komfort-schakelingen verhogen het bedieningscomfort aanmerkelijk. Door middel van ultrasoon geluid of door een kombinatie van ultra violet licht en stroom kan onge dierte worden verdelgd

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1991 | | pagina 10