Groenbraakmengsels De Hydropulser voorziet zichzelf van energie Plasticfolie-opraper voor land- en tuinbouw ^lieuw dashboard op Farmer 300-serie Twee nieuwe Same tractoren bij de Vor Samenwerking AVR Wühlmaus Nieuwe cirkelschudder Ombouwset voor bollenplanter onder gras Nieuwe produkten schrikdraadapparatuur MM 17 m De teelt van bloembollen onder gras heeft een vaste plaats veroverd bin nen de bollenteelt. De methode werkt arbeidsbesparend en is beter voor het milieu. Bovendien kan elke bollenteler die beschikt over een 'Nobels' planter het karwei zelf kla ren. Het mechanisatiebedrijf Agro Techniek Holland (ATH) uit Noord- wijkerhout heeft een speciale om bouwset voor deze planter. Het onder gras planten is nieuw en veelbelovend. In de zomer wordt op het te beplanten perceel gras inge zaaid, in het najaar worden de bloembollen onder de inmiddels ge groeide graszode geplant. De me thode werkt besparend op de produktiekosten. Ook heeft de me thode indirekte voordelen: een ak- tiever bodemleven en een grotere organische stofvoorziening, geen verstuiving in de nazomer waardoor kans op 'overwaaien' van bodem- ziekten heel gering is, een schoon en gezond perceel na de oogst. Vrijwel elke plantmachine is tegen woordig geschikt te maken voor onder-gras-planten en voor deze teelt heeft ATH de ombouwset ont- Elke bollenteler die beschikt over een 'Nobels' planter is in staat om bollen te telen onder gras wikkeld. Hierbij is uitgegaan van de bestaande 'Nobels' bollenplantma- chine. In standaarduitvoering plant deze machine bedden met 4 of 5 re gels per bed. ATH ontwikkelde voor de 'Nobels' een hulpstuk dat de standaard plantset vervangt. Het hulpstuk bestaat uit 3 brede plant- voeten naar het model van ploeg scharen. De plantbreedte per voet bedraagt ongeveer 30 cm. Het hulpstuk is eenvoudig te monteren en kan ook gemakkelijk worden ver wijderd en vervangen door de origi nele 'Nobels' plantset. Verdere informatie: 02521-10150. De Hydropulser is een waterop- pomptoestel, door de Franse firma Hydropulser International op de markt gebracht. Het is een nieuw hydraulisch apparaat waarmee een hoeveelheid water continu en auto matisch opgepompt kan worden door de bewegingsenergie van val lend water en de traagheidskracht van het apparaat te gebruiken. Er zijn drie modellen beschikbaar, die een capaciteit van respektievelijk 50, 100 en 300 m3/uur hebben. De Hydropulser kan voor talrijke toe passingen ingezet worden: voor de opslag van water in perioden van overvloed en de herdistributie ervan in droogteperioden; voor de water voorziening van woningen, boerde rijen, dorpen die buiten het bereik van het waterleidingnet liggen; voor de irrigatie van culturen; voor het vullen van hoger gelegen meren; voor brandbestrijdingssystemen in moeilijk bereikbare zones; voor af wateringssystemen, enz. De Hydropulser maakt het mogelijk om, gekoppeld aan filtersystemen, drinkwater in vrij grote hoeveelhe den te produceren en om, gekop peld aan een micro-generator, elektriciteit te produceren. Het is een eenvoudig, uiterst milieuvrien delijk apparaat. Nadere informatie: 020-254736. Veldman Dijkstra B.V., importeur van Gallagher schrikdraadappara- tuur heeft op de Zuidlaarder land- bouwwerktuigenbeurs verschillende nieuwe produkten geïntroduceerd. Een belangrijke innovatie zijn de nieuwe batterijschrikdraadappara- ten, de B20 en de B50. Deze batte rijapparaten zijn niet alleen sterker, maar worden gevoed door een 120 AH batterij die het milieu minder vervuilt. Ook werd een nieuw Gal lagher lichtnetapparaat op de Ne- Het Franse bedrijf SIMAC heeft de Polyreas PLR ontwikkeld. De Poly- reas PLR is een landbouwmachine waarmee plastic foliebanden met een maximale breedte van 1,40 me ter gerecycleerd kunnen worden. De machine werkt even goed onder glas als in open veld, op ruggen van maximaal 0,40 meter hoogte of ge lijk met de grond. Alle bewerkingen worden automatisch uitgevoerd, al leen moet de folie aan het begin van Een uitstekend braakperceel. Dichte zode en weinig bovengrondse produktie derlandse markt geïntroduceerd, de M1501. Dit lichtnetapparaat is voor zien van een ingebouwde digitale voltmeter. De M1501 heeft een la dingsenergie van 15 Joule en een verbruik van 17 Watt. Daarnaast introduceerde Veldman Dijkstra nog een handig op- en afrol- mechanisme voor Vidoflex kunststofdraad. Dit op- en afrolme- chanisme is voor hergebruik ge schikt. Verdere informatie: 05909-1925. een rij in de machine ingevoerd worden. De Polyreas PLR werkt met een snelheid van 3 km per uur en kan, omdat ze nog geen 500 kg weegt, met een tractor van 65 pk getrok ken worden. SIMAC is op zoek. naar een impor teur of distributeur voor de Neder landse markt. Voor nadere informatie: 020-254736. Grasmengsels bestemd voor de in zaai van braakliggend land vragen om een specifieke samenstelling. Uit praktijkervaringen is duidelijk naar voren gekomen dat het meng sel snel een dichte zode moet vor men. De bovenste produktie moet daarbij minimaal zijn. Onkruidvor ming wordt op deze manier tegen gegaan en er wordt bespaard op de steeds terugkerende maaikosten. Een laagproducerende grassoort is tevens makkelijker onder te ploegen. Zwaan de Wiljes - Force Lima- grain brengt een compleet pakket braakmengsels op de markt. De mengsels combineren een vlotte begingroei, hetgeen leidt tot een dichte zode, met een minimum aan onderhoud. Groenbraak 1 is bestemd voor de roulerende braak. Nieuw is het mengsel Groenbraak 1 Super. Dit mengsel is speciaal samengesteld voor de akkerbouwer die bewust kiest \7oor een roulerend braak- mengsel met zeer weinig onder houd. Groenbraak 5 Super is speciaal samengesteld voor de vaste braak. Naast een dichte zode blijft.ook hier het onderhoud tot een minimum beperkt. Uitgebreide teelt informatie is op aanvraag gratis verkrijgbaar bij: Zwaan de Wiljes - Force Limagrain, tel. 038-550625. Titan, het nieuwe type Same tractoren, is uitgerust met een boordcomputer Gebr. De Vor Achterveld, importeur van Same tractoren komt in de loop van 1991 met een tweetal nieuwe Same tractoren op de Nederlandse markt. Het betreft de typen Titan 160 met een vermogen van 153 pk/112,5 kW en de Titan 180 met een vermogen van 173 pk/127,2 kW. Beide typen zijn voorzien van een 6-cilinder turbo met intercooler; de Titan 160 heeft een olie/lucht- koeling en de Titan 180 heeft een vloeistof-koeling. De tractoren kun nen worden voorzien van het SBA systeem, dat automatisch de in- en uitschakeling van de voorwielaan drijving en differentiëelsloten voor en achter regelt. Beide Titan tracto ren zijn uitgerust met een boord computer die volledige informatie verschaft over o.a. de bewerkte op pervlakte, gewerkte hectare per uur, werkzame rijsnelheid, enz. Voor uit voerige informatie: 03425-9541. De beide fabrikanten van aardappel rooiers AVR-machinery Roeselare (België) en Niewöhner Maschinenfa- brik Gütersloh (BRD) hebben on langs een samenwerkingsovereenkomst on dertekend. Niewöhner is als fabrikant van de bekende "Wühlmausrooier" de nummer twee in Duitsland. Ook in Nederland is Wühlmaus reeds jaren bekend. Beide bedrijven blijven zelfstandig funktioneren met de uit eindelijke intentie om gezamenlijk een kompleet programma van aard appelrooiers op de markt te bren gen. Belangrijk hierbij is het bereiken van een zo optimaal mogelijke prijs/kwaliteitsverhouding voor het totale pakket. Het gevolg zal zijn een verregaande produktspecialisa- tie, uitwisseling van technische ken nis en ervaring en het op elkaar afstemmen van fabricagetechnie ken. Tevens zullen beide fabrikanten gebruik gaan maken van eikaars verkoopapparaat. De Fendt Farmer 306 tot en met 312 zijn sinds kort uitgevoerd met een nieuw dashboard. De symme trische vormgeving en een minimaal aantal knoppen maken het geknikte dashboard overzichtelijk en gemak kelijk af te lezen. In de linker hoek bevinden zich de belangrijkste con trolelampjes, temperatuurmeter en de brandstofmeter. Rechts is de di gitale combimeter geplaatst met ge gevens over rijsnelheid, motortoerental en aftakastoerental, alsmede de elektronische urenteller. Nieuw is ook de multifunktionele schakelaar aan het stuur met claxon, ruitenwisser met sproeier en intervalschakeling, alsmede groot- en dimlicht. De schakelaar wordt te vens gebruikt voor de richtingaan wijzer, welke na de bocht automatisch uitschakelt. In het midden van het dashboard is plaats vrijgehouden voor een tijd- klokje en luchtdrukmeter als extra. Nadere informatie bij Gebr. de Vor Achterveld B.V., tel. 03425-9541. Het nieuwe dashboard van de Farmer 300-serie Niemeyer heeft een nieuwe cirkel schudder op de markt gebracht, de HR 801 DH. Ervaringen uit het ver leden zoals: geperste frame- konstruktie, tandarm uit buisprofiel, tandbevestiging aan de tandarm, overlapping en toerental van de ele menten (dus het schudeffekt), zijn ondergebracht in deze nieuwe ma chine. Tevens is de machine voor zien van de nieuwste techniek, o.a. om de wielen schuin te stellen (schuinverstelling). Dit is vanaf de bovenzijde te bedienen zonder dat de wielas is onderbroken. Zowel de wielassen en elementen alsmede de hoofdaandrijvingen zijn eenvoudig en servicevriendelijk gebouwd. De machine is de grootste op de markt, is volledig hydraulisch op klapbaar en heeft een geringe trans porthoogte. Dit wordt verkregen door de buitenste elementen eerst hydraulisch op te klappen en daarna de machine in transportstand te heffen. Het zwaartepunt van de ma chine ligt hierdoor kort achter de trekker. De machine kan bediend worden door één dubbelwerkende ventiel aansluiting. Om onder alle omstan digheden een optimaal schudbeeld en een goede gewasopname te ver krijgen is de machine uitgerust met zes elementen met ieder zeven tand armen. Ook deze machine is stan daard uitgerust met een schudhoekverstelling. De schuin verstelling van alle zes loopwielen is d.m.v. een hendel te bedienen, ook kan hiervoor een hydraulische cilin der worden geleverd zodat de bedie ning vanuit de trekker kan plaatsvinden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1991 | | pagina 17