Nieuwe afdekking mestsilo's frnf1"Uinfntn)atift Kantelaar met klemvork Nieuwe 'Brutus' onthuld Nieuwe generatie Yale vorkheftrucks Melkstal met electronisch bewateringssysteem Cebeco Horti Trade opgericht Nieuw middel tegen stress bij stieren Technisch adviesburo Tamminga uit Zutphen is met een nieuw idee ge komen voor het afdekken van mestsilo's. Mede door ondeugdelijk afgedekte mestsilo's komen er jaarlijks agra riërs om het leven, doordat ze stik ken in de mestgassen. Technisch adviesburo Tamminga, zocht naar een drijvende, maar toch stevige konstruktie. Intensief overleg met de specialisten van Multicell resulteer de in het pontonplaatdek, waarop inmiddels octrooi is aangevraagd. Op de bodem van de mestsilo wordt een folie gespannen met aan de rand van de silo een opstaand pro fiel. Hierop wordt vervolgens speci aal samengesteld schuimbeton gespoten. Na uitharding ontstaat een deksel dat, nadat de mest van onder wordt aangevoerd, op deze mest blijft drijven. De uitstoot van ammoniakgassen wordt door het pontonplaatdek dusdanig goed te gengehouden dat een vergelijking met andere, reeds bestaande afdek- systemen >e. glansrijk wordt doorstaan. Behalve voor nieuwe De mestsilo met het pontonplaatdek. mestsilo's kan het pontonplaatdek ook bij reeds bestaande silo's ge bruikt worden. Naast de reeds ge noemde veiligheid biedt het pontonplaatdek nog tal van andere voordelen. Geen explosiegevaar, geen kondensvorming, geen stank overlast en geen regenwater in de si lo. Bovendien is het pontonplaatdek beloopbaar. Onlangs kon Rooijackers Keidonk Handelsonderneming bv, Fullwood dealer te Keidonk de hypermoderne melkstal van maatschap Noordman te Sterksel opleveren. Een unieke praktijkstal waarin een 2x8 Rapid Exit snelwisselsysteem is gekombi- neerd met het Afimilk systeem voor het bewaken van de individuele melkproduktie, uiergezondheid en tochtigheid. De personal computer met het Afimilk programma ver strekt bovendien automatisch krachtvoer buiten de melkstal. Op donderdag 10 januari kan iedere belangstellende deze melkstal van 10.00 uur tot 16.00 uur komen be kijken. De melkstal van Noordman is nieuw in Nederland. Bij het Rapid Exit snelwisselsysteem bevindt zich voor de koeien in de melkstal een beweegbare hefboom. Deze gaat automatisch omhoog als de koeien gemolken zijn, zodat de hele rij in eens de melkstal kan verlaten: tijd winst ca. 20%. Het Afimilk systeem bestaat uit sensoren die de melk van de koe (produktie en geleidbaarheid) me ten, maar ook de (poot)aktiviteit (stappenteller). Hierdoor krijgt de veehouder een- veel beter inzicht in het reilen en zeilen van zijn veesta pel, waardoor hij zijn management kan optimaliseren en schades door een te lange tussenkalftijd of uier ontsteking terug kan dringen, om dat hij er eerder van op de hoogte is en bijtijds passende maatregelen kan nemen. De personal computer vervult een spilfunktie in dit systeem. Uniek is dat de PC van Noordman ook automatisch kracht voer verstrekt. Automatische koe herkenning in en buiten de melkstal vindt plaats door een pedometer (stappenteller/transponder) aan een koepoot. De volledig geautomatiseerde praktijkstal van de maatschap Noord man in Sterksel Het nieuwe type kantelaar met klemvork kan zowel 150° als 360° roteren en aan de bovenkant klem men. De kantelaar met klemvork is speciaal ontwikkeld voor containers die met een heftruck opgenomen worden en leeg gekanteld moeten worden. Daar er in de praktijk maar weinig containers zijn waar insteek- kokers voor de heftruckvorken on der zitten, is gezocht naar een combinatie van roteren en klem men. Ook is er de mogelijkheid deze combinatie nog uit te breiden met side-shift. De eerste kantelaars met klemvork zijn reeds geleverd aan de vlees- en vetverwerkende industrie. Ze zijn le verbaar in capaciteiten van 1200-3000 kg. Voor inl.: Kooi b.v. te Vrouwenparochie, tel. 05180-1741. De eerste kantelaars zijn reeds aan de vlees- en vetverwerkende industrie geleverd. Schippers Bladel BV heeft, nadat de testperiode met goed gevolg is af gesloten, sinds kort het produkt Me- gro geïntroduceerd op de Nederlandse markt. Megro wordt gebruikt om meststieren sneller op het gewenste aflevergewicht te krij gen. Megro heeft een drukkend ef- fekt op stress en op de geslachtsdrift. Stress en een overaktieve geslachtsdrift hebben een lagere groeisnelheid tot gevolg. Megro is een kruidenmengsel welke bestaat uit diverse planten die zorgen voor een optimale opname van voe dingsstoffen. Door Megro wordt stress en geslachtsdrift verminderd en dus de gewichtstoename bevor derd en de daaruit voortvloeiende fysiologische stoornissen blijven beperkt. Cebeco-Handelsraad en Haluco Be heer B.V. hebben op 10 december een joint venture opgericht onder de naam Cebeco Horti Trade B.V. Doel van de onderneming is het ontplooi en van innoverende activiteiten in de handel in groenten en fruit. Het vernieuwende karakter komt onder meer tot uitdrukking in de ontwik keling van nieuwe markten, in eer ste instantie in Oost-Europa, en de introductié van nieuwe produkten. Haluco Beheer, gevestigd in Bleis- wijk, heeft met een omzet van bijna f 500 miljoen een belangrijke posi tie in de internationale handel in groenten, fruit, bloemen en planten. Cebeco-Handelsraad heeft een om zet van ruim vier miljard gulden. Cebeco Horti Trade is gevestigd in Rotterdam. De leiding van de on derneming is in handen van C. van Driel (r). Links ir. H. de Boon, mid den de heer JA. van der Lugt Met de lancering van de nieuwe E- serie gaat het Amerikaanse Yale haar strategische positie verder uit bouwen in het marktsegment van vorktrucks met een hefvermogen van 1.5 tot 3.0 ton. Technische en ergonomische verbeteringen, ge- kombineerd met een zeer opvallen de vormgeving, maken de trucks uit deze serie tot de nieuwe parade- paardjes van Yale. De nieuwe reeks bestaat uit een ze vental verschillende types, alle uit gerust met verbrandingsmotor en voorzien van pneumatische banden. Voor inl.: Van Eijle b.v., Postbus 129, 3130 AC Vlaardingen. Zaterdag 1 december jl. onthulde de heer R. Peekstok van Cebeco Zaden in Oud-Alblas de nieuwe Cebeco Brutus. De oude Cebeco Brutus heeft in de afgelopen jaren grote suksessen behaald in de tractor pui ling sport, waaronder vier Europese titels binnen driehonderd vijfenze ventig dagen. Na een periode van ontwerpen en bouwen is er een nog krachtiger versie in een nieuwe out fit ontwikkeld. Op 2 februari 1991 zal Cebeco Bru tus zijn debuut maken tijdens de Indoor-wedstrijden in het Rotter damse Ahoy.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1991 | | pagina 15