Verzekeringen ZLM verhuisd naar nieuw kantoor in Goes Friese landbouworganisaties gaan samenwerken Deze week Landbouwschap wil voortzetting suikersysteem s^£Pelbv)^' Akkerbouw Noord-Beveland centraal in tv-documentaire zuidelijke landbouw maatschappij Op 23 februari open huis Verzekeringen ZLM zit van af 1 januari j.l. in het nieu we kantoor aan de Cereshof in Goes. Op vrij dag 28 december werd de kantoorinventaris verhuisd. Een operatie, die volgens direkteur H. Doeleman Hzn. prima is verlopen. Op de verhuisdag is het bedrijf de hele dag telefonisch bereik baar geweest. Prof. Van Dijk spreekt voor CZAV 1.\ 00 VRIJDAG 4 JANUARI 1991 79e JAARGANG NO. 4052 land- en tuinbouwblad Het nieuwe, markante kantoorge bouw in de Goese Polder is twee maal zo groot als het nu verlaten pand aan de Frans den Hollander laan. Verzekeringen ZLM zit nu ruim in het jasje en kan ook nieuwe me- dewerk(st)ers een behoorlijke werk plek aanbieden. Dat was niet meer het geval in het vorige pand, waar de mensen soms op de gang moes ten werken. Er werken op dit mo ment 70 mensen bij Verzekeringen ZLM. Tegelijk met de ingebruikneming van het nieuwe kantoor heeft de 0VM de beschikking gekregen over een nieuwe IBM-computer. Deze com puter heeft een grotere capaciteit en biedt meer mogelijkheden dan de vorige. "Voor mij was deze verande ring nog het meest spannend," zegt direkteur Doeleman. "Er hangt veel van af voor ons bedrijf. Maar op en kele kleine kinderziektes na is alles prima verlopen." Verzekeringen ZLM was 11 jaar aan de Frans den Hollanderlaan in Goes gevestigd. Dit kantoor is verkocht aan notariskantoor Frantzen Van Sisseren. De OVM begon precies 40 jaar geleden - op 2 januari 1951 - haar aktiviteiten in het Landbouw- huis aan de Grote Markt in Goes. Open huis Het ligt in de bedoeling om op zater dag 23 februari a.s. open huis te houden voor de relaties. Dan zal het gebouw helemaal klaar en aange kleed zijn, evenals de tuin. Ook zal dan op de gevel aan de kant van de Ringbaan West een duidelijke aan duiding aangebracht zijn. Op 15 fe bruari a.s. brengt de OVM haar eerste eigen informatieblad uit on der de titel ZLM Verzekerings- nieuws. Dit blad gaat in principe vier keer per jaar verschijnen als bijlage van het ZLM Land- en tuinbouwblad en dient ter vervanging van de ver zekeringspagina's die tot nu toe elke maand in het landbouwblad werden gepubliceerd. In het eerste nummer van dit nieuwe blad zal ruime aan- De verhuizing van Verzekeringen ZLM naar het nieuwe kantoor is vlekkeloos verlopen, mede dank zij de inzet van verhuisbedrijf Geijtenbeek te Goes. Hier een beeld van de verhuizing die op vrijdag 28 december j.l. plaats vond (foto Anton Dingemanse). dacht worden besteed aan de nieu we huisvesting. ZLM Verzekeringen heeft ook in 1990 weer een goed bedrijfsresul taat geboekt. Het resultaat zal vol gens direkteur Doeleman nauwelijks afwijken van dat van 1989. In dat jaar werd een netto-resultaat van ruim f 7 miljoen gehaald bij een omzet van f 63 miljoen. De OVM is bijzonder tevreden over het verloop van 1990 ondanks de stormschade in het begin van het jaar. In de mo torrijtuigenbranche zit overigens niet veel groei meer. De brandverze keringen daarentegen geven een spectaculaire groei te zien. Vanaf 2 januari zendt de KRO wekelijks de zesdelige documen taire serie 'Begane Grond' uit. De serie is gemaakt door Hans Wynants en Christof van Basten Batenburg in het kader van de campagne 'Nederland, voe- dingsland' en gaat over de gren zen en de perspectieven in de voedselproduktie. De Stichting Maatschappij en Onderneming is initiatiefnemer van deze cam pagne die met verschillende acti viteiten ondersteund wordt. Onder meer worden een voe- dingsgids, een voedingsdiskette en lespakketten op de markt ge bracht. De tweede aflevering van deze serie wordt uitgezonden op woensdag 9 januari van 23.10-23.40 uur op Nederland 1 en heeft als titel 'Land van over vloed'. Hierin wordt aandacht besteed aan de akkerbouw. De film is grotendeels opgenomen op Noord-Beveland, waarbij het commentaar is verzorgd door Aly Wisse. 'Begane Grond' is elke woens dagavond op Nederland 1 van 23.10-23.40 uur tot en met 6 fe bruari te zien. De volgende on derwerpen komen nog aan de orde: woensdag 16 januari: 'Veelzijdig vlees' (slachtkuikens en sierkippen), woensdag 23 ja nuari: 'De wintertuin' (tomaten- kweker), woensdag 30 januari: 'De haringstand', woensdag 6 februari: 'Voedsel uit het lab'. Op de algemene vergadering van de CZAV (Coöperatieve Zeeuwse Aan- en Verkoopvereniging), die op vrij dag 18 januari a.s. om 13.30 uur in de Prins van Oranje te Goes wordt gehouden, zal als spreker optreden prof.dr.ir. G. van Dijk, direkteur van de Nationale Coöperatieve Raad. Hij houdt een inleiding over het onder werp 'nieuwe ontwikkelingen in de landbouw'. Op de algemene vergadering komen zoals gebruikelijk ook de jaarstuk ken en het jaarverslag over de perio de 1 oktober 1989 - 30 september 1990 aan de orde. De CZAV heeft een goed boekjaar achter de rug. Het voordelige saldo bedraagt f 781.700,Het bestuur stelt voor dit toe te voegen aan de statu taire reserves. Van de aftredende bestuursleden is de heer G.J. Dees niet en de heer J. Buys wel herkies baar. Als lid van de raad van toe zicht is de heer J.P. Blok herkiesbaar. De drie Friese Landbouworganisa ties hebben besloten tot een struk- turele samenwerking. Ook de Gewestelijke Raad van het Land bouwschap is daar bij betrokken. De organisaties behouden hun zelfstandigheid, maar voor de ver schillende werkterreinen zijn kon- krete afspraken gemaakt over de onderlinge samenwerking en taak verdeling. In de eerste plaats is besloten dat de Friese Mij van Landbouw, de Friese CBTB, de ABTB-Friesland en Gezamenlijke vergadering Westzeeuwsvlaamse organisaties Pag. 3 Geld en goed Pag. 4 Veel bedrijven moeten afvallen Pag. 5 Uit de praktijk Pag. 6, 7 en 8 Scholen verder als AOC Pag. 9 De maand januari Pag. 10 en 11 Natuurbescherming Pag. 14 Vrijwillige kavelruil Pag. 15 Kwaliteit appels moet beter Pag. 17 Hengstenkeuringen Pag. 19 de Gewestelijke Raad van het Land bouwschap in één gebouw zullen worden gehuisvest. Die gezamenlij ke huisvesting is nodig om te komen tot een optimale samenwerking tus sen het personeel en tot een doel matige taakverdeling tussen de organisaties en de Gewestelijke Raad. Voor de gezamenlijke huis vesting zoeken de organisaties een gebouw in Leeuwarden. Bovendien is besloten om op het terrein van de voorlichting en de dienstverlening te komen tot een geïntegreerde samenwerking. Hier voor zijn de hoofdlijnen vastgesteld, maar de onderdelen moeten nog worden uitgewerkt. In ieder geval zal het zo zijn dat de leden van de organisaties ook in de toekomst kunnen worden geholpen door een voorlichter van hun eigen organisa tie. Binnen die afspraak zullen de or ganisaties echter wel kunnen beschikken over de specialismen die wederzijds aanwezig zijn. Ook nieu we projekten zoals het doorlichten van bedrijven zullen door een pro- jektleider namens de drie organisa ties worden uitgevoerd. Het ligt ook in de bedoeling om een deel van de bestaande taken op dezelfde wijze onder de verantwoordelijkheid te plaatsen van een projektleider na mens de drie organisaties. Dit geldt bijvoorbeeld, voor de begeleiding van de landinrichtingskommissies in de ruilverkavelingen. Als de werkter reinen raakvlakken hebben zullen ook de deskundigen van de Ge westelijke Raad als projektleider kunnen worden ingeschakeld. Standpunten De standpuntbepaling en de belan genbehartiging op het terrein van het nationale en Europese land bouwbeleid zullen de organisaties zelfstandig blijven doen. Voor dat onderdeel van de taak van de land bouworganisaties zal eventueel sa menwerking worden gezocht met zusterorganisaties in naburige pro vincies. Voor typische Friese onder werpen of speciale aktiviteiten zullen wel werkgroepen worden in gesteld. De Gewestelijke Raad blijft het samenwerkingsorgaan voor de regionaal en provinciaal gerichte be langenbehartiging. De drie organisaties gaan gezamen lijk de uitgave van een landbouw blad verzorgen. Alle georganiseerde boeren krijgen dan de beschikking over het regionale agrarische nieuws in een vorm zoals dat nu door het Fries Landbouwblad gebeurt. Het Landbouwschap heeft minister Bukman gevraagd het mengprijs- systeem voor de suikerbietenteelt ook voor 1991 goed te keuren. Via dit systeem wordt vastgesteld hoe veel suikerbieten de individuele sui kerbietentelers mogen leveren. Goedkeuring van het mengprijs- systeem moet voor het nieuwe pro- duktiejaar gebeuren. Op Europees niveau is het suiker systeem onderwerp van discussie. Het Landbouwschap heeft ge vraagd om het systeem voor de ko mende vijf jaar vast te stellen. De Europese Commissie wil vooralsnog niet verder gaan dan een goedkeu ring voor een periode voor twee jaar.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1991 | | pagina 1