Hilde, nu al de rasechte winner! Alles over bewaarplaats automatisering in één boekje trouwbaar. Een rasechte Hilleshöger. Maar ik heb u nog méér te bieden: een hoog suiker gehalte en een hoge wortelopbrengst, weinig tarra en een uitstekende winbaar heid. Het resultaat? Reken maar gerust op de hoogste financiële op brengst. Tot straks dus, bij u in het veld! - - Oud-Axelaar wordt topman Friesland Instrukties bij landbouwmachines hhh 13 _J£U [RfU 11 -■ - i p. ihhhri De Stichting Informatieverzorging Akkerbouw (SI VAK) heeft een boekje uitgebracht over automatise ring in bewaarplaatsen voor akker- bouwprodukten. Het boekje geeft een volledig en aktueel overzicht van de gebruiksmogelijkheden van alle verkrijgbare differentiaalther mostaten en microprocessoren. Ook bouwkundige eisen en finan ciële consequenties komen in het boekje aan bod. Er is een groeiende belangstelling voor automatisering van het be- waarproces. Dit mag geconcludeerd worden uit reacties van de ruim 4000 belangstellenden die het afge lopen jaar een bezoek hebben ge bracht aan het Infocentrum voor automatisering in de Akkerbouw te Schoondijke. Genoeg reden voor het Infocentrum, de Landbouwpraktijk- school in Schoondijke en SIVAK om gezamenlijk een inventariserend on derzoek uit te voeren naar de appa ratuur voor automatisering van het bewaarproces. De resultaten van het onderzoek zijn vervolgens door SiVAK in dit boekje bijeengebracht. Complete beschrijving Een groot deel van het boekje bestaat uit gedetailleerde beschrij vingen van alle in Nederland ver krijgbare microprocessoren en differentiaalthermostaten. De resul taten zijn weergegeven in overzich telijke tabellen met een uitgebreide toelichting. In de inleidende hoofd stukken wordt duidelijk dat er ook in bestaande bewaarplaatsen voldoen de mogelijkheden zijn om te profite ren van de mogelijkheden van electronica bij het bewaarproces. Het boekje bevat ook een complete adressenlijst van alle leveranciers van apparatuur voor automatisering van het bewaarproces. Bestellen Losse exemplaren van het boekje kunnen besteld worden door f 10,— (prijs inclusief portokosten) over te maken op postbanknummer 3827550 ten name van SIVAK, Le lystad onder vermelding van 'bewa ring' en het aantal. Bij bestelling van 5 of meer exemplaren treedt een staffeling in werking. In Zeeland wordt het boekje door de Stichting Takorganisatie Akkerbouw Zeeland verspreid onder al haar leden. De heer Andries Olijslager, geboren en getogen-in het Zeeuwsvlaamse Axel, is benoemd tot voorzitter van de direktie van zuivelonderneming Friesland (Frico-Domo). Hij is nu nog direkteur van de Maatschappij voor Industriële Projecten in Den Haag. Olijslager is 46 jaar oud en bekleedt vanaf 1968 topfuncties in het be drijfsleven in Friesland, waar hij nu woont. Hij werkte slechts één jaar bij MIP. Olijslager komt aan het hoofd te staan van de op één na grootste zuivelcoöperatie in Nederland. Na de functie van CC Friesland en Noord-Nederland bedraagt de om zet 4,3 miljard gulden. Er werken 7.300 mensen en het bedrijf be schikt over een groot aantal vesti gingen in het buitenland. Olijslagers zal zijn nieuwe functie in de loop van dit jaar aanvaarden, maar is nu reeds part-time werkzaam in Friesland. Het Landbouwschap vindt dat er veiligheidsaanwijzingen in de Neder landse taal moeten komen bij land bouwmachines. Het ontbreken hiervan is volgens het schap een van de oorzaken dat ongelukken met machines plaatsvinden. Het schap heeft al ruim zeven jaar on derhandeld met diverse organisaties waaronder het Centraal Orgaan Me- chanisatiebedrijven over een deug delijke handleiding, tot nu toe zonder resultaat. Op grond van EG-regels zijn leveran ciers binnen enkele jaren verplicht om een handleiding in de landstaal te leveren.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1991 | | pagina 13