SI VAK introduceert nieuwe teeltbegeleidingssystemen Agrotei geef meer informatie Stigas Westland 12 Komend voorjaar zal de Stichting In formatieverzorging Akkerbouw (Sl- VAK) het teeltbegeleidingssysteem voor suikerbieten, BETA, introduce ren. Om het aanbod van automati- seringsprodukten --te verbreden en daarmee het computergebruik te stimuleren is SIVAK een aantal jaren geleden gestart met teeltbegelei dingssystemen. BETA zal de suiker bietenteler van rassenkeuze tot oogst bijstaan met individuele, per- ceelsspecifieke teeltadviezen en ge degen achtergrondinformatie. Tegelijkertijd werkt SIVAK aan een teeltbegeleidingssysteem voor gra nen (CERA). Dit zal eveneens in het voorjaar van 1991 geïntroduceerd worden. SIVAK is in 1985 opgericht met als taak 'stimulerend en coördinerend op te treden op het terrein van de automatisering in de akkerbouw sector'. SIVAK zet zich in voor een breed en overzichtelijk aanbod van nuttige en betaalbare automatise- ringsprodukten voor de akkerbouw. Daarnaast geeft de Stichting hier over voorlichting aan akkerbouwers en wordt voor standaardisatie op automatiseringsgebied gezorgd. Om deze taken goed uit te kunnen voe ren onderhoudt SIVAK intensieve contacten met akkerbouwers en or ganisaties en bedrijven die zich op het automatiseringsgebied begeven. Het bekendste SIVAK-project is on getwijfeld VITAK, het videotex- infosysteem voor de akkerbouw, dat sinds het voorjaar van 1990 operatio neel is in heel Nederland. De ruim 40 informatieleveranciers voorzien de aangesloten akkerbouwers dage lijks van actuele teeltinformatie, at tenderingen op ziekten en plagen, markt- en prijsberichten, een gede tailleerd regionaal landbouwweerbe- richt en nog een groot aantal andere rubrieken. Het Infocentrum in Schoondijke is eveneens mede een initiatief van SI VAK. Hier worden akkerbouwers geïnformeerd over de ontwikkelin gen op automatiseringsgebied. Het Infocentrum blijkt enorm aan te slaan. Vele belangstellenden hebben Het informatiepakket in Agrotei heeft een forse uitbreiding onder gaan. Agrotei is uitgebreid met vele pagina's markt- en prijsinformatie voor zowel de akkerbouw en de (in tensieve) veehouderij, als voor de fruitteelt en tuinbouw. Naar aanlei ding van de wensen uit de praktijk is het nu mogelijk om de aktuele aardappeltermijnmarkt-gegevens op te vragen. Tijdens de openingsuren van de termijnmarkt in Amsterdam worden de gegevens ieder kwartier ververst. De verschillende beursbe richten uit het land worden tevens vermeld, evenals de export-cijfers. Voor de veehouderij betekent het vermelden van de cijfers van de 12 regionale veemarkten een goede stap op weg naar een kompleet in formatiepakket. Daarnaast worden de aktuele zuivel-, kaas- en pluimvee-prijzen vermeld in het Agrotel-systeem. Verder worden ge middelde fruit- en groenteprijzen van diverse veildagen vermeld. Voor meer informatie Agrotei Zierikzee, tel. 01110-12656. al een bezoek gebracht aan deze permanente expositie. Sinds kort beschikt het Infocentrum over een ruimere expositiehal en een aparte ontvangstruimte. Ook de automati seringscursussen van de Land- bouwpraktijkschool vinden plaats in dit gebouw. Onlangs heeft minister De Vries het centrum voor bedrijfsgezondheids zorg Stigas Westland officieel ge opend. Het centrum is gevestigd in Naaldwijk en heeft als doel ziekte en ongevallen door het werk in de land- en tuinbouw te voorkomen. Dagelijks vinden er in de land- en tuinbouw 30 bedrijfsongevallen plaats, waarvan jaarlijks 20 een do delijke afloop hebben.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1991 | | pagina 12