Reizen is een ontspannende inspanning heldere beken en riviertjes stromen, biedt het Schwarzwald een keur aan imposante en lieflijke landschappen. Noord-ltalië, 23 mei-1 juni, 10-daagse rondreis per bus. Noord- ltalië, schitterende reis in een prach tige omgeving! De heerlijke.tempe ratuur, de afwisselende natuur, de' Italiaanse gezelligheid en boeiende steden maken deze bestemming zeer geliefd! Lissabon-Portugal, 29 mei-5 juni, 8-daagse vliegreis. Lissabon, de schilderachtige hoofdstad met zijn vele uitzichtpunten, is alleen al de moeite waard. Daarnaast concen treren vele landschappelijk mooie punten zich om Lissabon. Westelijk de fleurige Costa do Sol, noordelijk de schitterende Serra da Sintra en zuidelijk een bijna tropisch aan doend kustgebergte. Zuid-Frankrijk/Monaco, 4-15 juni, 12-daagse rondreis per bus. Een af wisselende reis dwars door Frank rijk naar de Middellandse Zee: tocht door de wijnstreek Champagne, de heuvels in de Bourgognestreek, de rivier de Rhone en de Hoge en Lage Alpen op de terugweg! Het mondai ne zuiden van Frankrijk ademt een aparte sfeer. Cataluna-Oost Spanje, 10-17 juni, 8-daagse vliegreis/rondreis per bus. Cataluna strekt zich uit vanaf de Franse grens en de Pyreneeën, langs de Middellandse Zee tot de monding van de Ebro. In Cataluna vindt u hoge bergen, nationale par ken, bijzondere steden als Barcelona en klooster Montserrat. Beieren-Duitsland, 13-22 juni (nieuw), 10-daagse busreis. Beieren: schitterend in juni met vele prachtig bloeiende alpenbloemen! In het Zuiden van Duitsland vindt u de mooie streek Beieren. Een afwisse lend programma maakt dat deze nieuwe bestemming zeker een suc ces gaat worden! Graubünden-Zwitserland, 21-29 ju ni, 9-daagse busreis. Maak nü ken nis met mooie berglandschappen, alpenweiden in volle bloei, koeien met bellen en vriendelijke Zwitsers! Leningrad-Sovjetunie, 26 juni-3 juli (nieuw), 8-daagse vliegreis. Lenin grad heeft een geheel eigen, moei lijk te omschrijven, maar velen direkt aansprekende charme. Het stadsbeeld wordt bepaald door bre de boulevards, statige huizenrijen, uitgestrekte parken, alles laag rond de Neva-delta. Bewonder talloze be-' zienswaardigheden als de Admirali teit, de Peter- en Paulvesting, pantserschip Aurora en niet te ver geten Hermitage! Midden Engeland-Royal Show, 26 juni-4 juli, 9-daagse boot-/busreis. Bezoek aan de grote internationale agrarische tentoonstelling Royal Show! Alle dagen Engels ontbijt, zeer deskundige Engels/Nederland se gids! Noordkaap-Noorwegen, 29 juni-8 juli (vernieuwd), 10-daagse vlieg reis/rondreis per bus. De Midder nachtzon verlengt uw reis: beleef de unieke ervaring dat het niet don ker wordt tijdens uw reis! Ontario-Canada, 3-17 juli, 15-daagse vliegreis/rondreis per bus. Canada, mooi èn vruchtbaar (bouw)land! Tsjechoslowakije, 5-13 juli (nieuw), 9-daagse rondreis per bus. Onderga het nieuwe èn vriendelijke Oost Eu ropa! De mentaliteit en het leven van de bevolking in dit unieke land, staan naast een heerlijk klimaat, oude steden en landschaps- en na tuurschoon garant voor een interes sante nieuwe bestemming! Indonesië, 8-29 juli, 22-daagse vlie greis/rondreis per bus/boot. Selamat Datang! Welkom in Indonesië. Normandië-Frankrijk, 11-18 juli, 8-daagse rondreis per bus. Maak kennis met uw Franse kollega's in de prachtige streek Normandië. Luxemburg, 15-20 juli, 6-daagse busreis. Geniet van een schitteren de reis in gastvrij Luxemburg! Midden-Zwitserland, 19-27 juli Tijdens een agrarische studiereis maakt u kennis met het leven en werken van buitenlandse kollega's, met andere zeden en gewoon ten; ook met prachtige landschappen, boeiende steden, interessan te bezienswaardigheden. De deelnemers zijn gelijkgestemden, kollega's uit de Nederlandse land- en tuinbouw. Ook familie, buren en bekenden zijn welkom aan een reis deel te nemen. 1991 wordt een rekordjaar wat betreft het aantal reizen dat op het programma staat. Naast beproefde, succesvolle reizen, die al vele malen uitge voerd zijn, heeft agrarische studiereizen voor de trouwe deelnemers 8 nieuwe bestemmingen "bedacht die allen beslist de moeite waard zijn! Winters berglandschap in Zwitserland. Granada, de witte stad in Zuid-Spanje. Zicht op Lissabon. (nieuw), 9-daagse busreis. Voor wie van bergen houdt, een aanbevolen reis! Zuid-Zweden, 24 juli-3 augustus (opnieuw), 11-daagse boot /busreis. Een zeer afwisselende reis, waarin vele aspekten van Zweden zijn op genomen - de moeite waard om uw koffer te pakken! Hongarije, 30 juli-6 augustus, 8-daagse vliegreis/rondreis per bus. Hongarije, een gastvrij land met goede, interessante landbouwbe drijven! Denemarken, 5-13 augustus (ver nieuwd), 9-daagse rondreis per bus. Denemarken: een boeiend, lieflijk land! Ierland, 7-14 augustus, 8-daagse vliegreis/rondreis per bus. Ierland, het groene eiland in de Atlantische Oceaan! B.R. Duitsland-Oost, 9-16 augustus (nieuw), 8-daagse busreis. Ontdek het "andere" Duitsland! Schotland-V.K., 14-23 augustus, 10-daagse bootreis/rondreis per bus. Bulgarije, 17-24 augustus (nieuw), 8-daagse vliegreis/rondreis per bus. De verlokking van het politiek her boren Bulgarije ligt verscholen in het onontdekte, in het onbekende. In de rust en ruimte van het zacht glooi ende Donau Laagland, in de geur van rozen, in de dalen van het Balkan-massief en in de ongerepte natuurgebieden van het Pirin- gebergte. Lugano-Zuid-Zwitserland, 21-30 au gustus, 10-daagse busreis. Bezoek het Italiaanse Zwitserland met zijn rijkdom aan bloemen! Loiredal-Frankrijk, 29 augustus-3 september, 6-daagse busreis. Het Loiredal: beroemd om zijn prachtige kastelen! Mallorca-Spanje, 4-11 september (opnieuw), 8-daagse vliegreis. Ver baast u over "agrarisch" Mallorca en verleng uw zomer met warme zonneschijn. Harz-Duitsland, 16-20 september, 5-daagse busreis. De Harz is een markant gebied dat met z'n vrij ho ge bergen een imposante indruk achterlaat! Californië-VS, 25 september-14 ok tober, 20-daagse vliegreis/rondreis per bus. Dit kan de reis van uw le ven zijn: tocht door tenminste 4 Amerikaanse staten! Moezeldal-Duitsland, 7-12 oktober, 6-daagse busreis. Geniet van de vroege herfst bij een goed glas Moezelwijn! Kreta-Griekenland, 22-29 oktober, 8-daagse vliegreis. Verleng uw zo mer op Kreta, het zuidelijkste en grootste Griekse eiland! Parijs-Frankrijk, 5-9 november, 5-daagse busreis. Parijs, lichtstad, bruisende metropool mèt verstilde parken en pleinen! Zuidafrika, 25 november-14 decem ber (nieuw), 20-daagse vlieg reis/rondreis per bus. Iza Uzobona! Kom en zie, u zult het voelen in alles wat u ontmoet in dit prachtige land. Gelegen aan de voet van het Afri kaanse continent is Zuidafrika een land van uitdagingen, een smelt kroes van mensen, kuituren en gro te verschillen. Wenen-Oostenrijk, 27 november-1 december, 5-daagse vliegreis. Be zoek vijf volle dagen Wenen! Hebt u al een idee op kunnen doen? Laat u zich door weersomstandig heden in Nederland niet weerhou den u zo spoedig mogelijk voor de reis van uw keuze aan te melden. U voorkomt teleurstelling van een vol geboekte reis. Voor uw aanmelding, nadere infor matie of voor het aanvragen van de brochure "Agrarische Studiereizen 1991", kunt u bellen naar het Sekre- tariaat van Agrarische Studiereizen, Kleine Oord 179, 6811 HZ Arnhem, tel. 085-512087 (mevr. L. Deumer, de dames A.J.M. Evers, M. Enne- man, C.J.M. van Valkengoed, A.F. Beltman staan u graag te woord). De bestemmingen voor 1991 zijn: Graubünden-Zwitserland, 17-25 ja nuari, 9-daagse busreis. Tijdens de gezellige winterreis naar het berg achtige Oosten van Zwitserland kunt u genieten van sneeuw, zon, gezonde berglucht en ontspanning! Brazilië, 22 januari-9 februari, 19-daagse vliegreis/rondreis per bus. Een prachtige rondreis door het zuidoosten van het grote, uit gestrekte land biedt u de mogelijk heid u te koesteren in het warme klimaat en bekoord te raken door de prachtige natuur, de vriendelijke be volking en het heerlijke eten! Kenya, 24 januari-13 februari, 21-daagse vliegreis/rondreis in per- sonenbusjes. Indrukwekkend Oost- Afrikaans land, dat niet alleen een unieke, afwisselende natuur biedt (hoge bergen, savannes, wildpar ken, een azuurblauwe oceaan en lange witte stranden), maar ook westerse faciliteiten! Berlijn, 1-4 februari, 4-daagse bus reis. Ontdek het "nieuwe" Berlijn! Bezoek aan de grote internationale landbouwtentoonstelling de "Grüne Woche" en verder: uitgebreide stadsrondrit door geheel Berlijn met bezoek aan o.a. Multivision en Per- gamonmuseum en: Potsdam! Madeira, 25 februari-4 maart, 8-daagse vliegreis. Madeira biedt verbazingwekkend veel verschillen de landschappen: bergen, fraaie kusten en prachtige rotsmassa's. Wat Madeira vooral aantrekkelijk maakt is de overdadige natuur: vele soorten bloemen en planten. Verblijf Mevr. L. Deumer kan u alles vertellen over de Agrarische studiereizen. in Funchal, de gezellige hoofdstad van het Portugese eiland! Tenerife-Canarische Eilanden, 11-18 maart, 8-daagse vliegreis. Tenerife, het mooiste eiland van de Spaanse Canarische Archipel, waar het "eeuwig lente" is. De zuidkust van het eiland is vrij dor, maar heeft lan ge zandstranden en indrukwekken de kliffen. In het vruchtbare noorden vindt u vele soorten bloe men en planten. Het letterlijke en fi guurlijke hoogtepunt van het eiland is de vulkaan de Teide. Andalusië-Zuid-Spanje, 19-26 april (opnieuw), 8-daagse vliegreis/rond reis per bus. Dat Spanje meer te bieden heeft dan alleen maar mooie kusten met een blauwe zee, bewijst Andalusië. De streek heeft een prachtig landschap, interessante landbouw, mooie oude steden en een heerlijk klimaat! Rome-ltalië, 25-29 april (nieuw), 5-daagse vliegreis. De Italiaanse hoofdstad heeft een historische stadskern. Doordat Rome gebouwd is op zeven heuvelen, kent de stad verschillende hoogten. Het voorjaar is uitermate geschikt om de vele be zienswaardigheden te bekijken. Schwarzwald-Duitsland, 13-17 mei, 5-daagse busreis. Met zijn donker- beboste bergen, met weiden bedek te toppen en vele dalen waardoor

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1990 | | pagina 28