Hilde, nu al de rasechte winner! tafelaardappelen Strategische voedselvoorraden Duitsland naar de Sovjet-Unie Duitse boeren willen steun varkensmarkt trouwbaar. Een rasechte en een uitstekende winbaar- Hille.sihnper. heid. Het resultaat? trouwbaar. Een rasechte en een uitstekende winbaar- Hilleshöger. heid. Het resultaat? Maar ik heb u nog méér te Reken maar gerust op de bieden: een hoog suiker gehalte en een hoge hoogste financiële op brengst. wortelopbrengst, Tot straks dus, bij u in het weinig tarra veld! v - ^fHILUSHGC De Duitse Boerenbond heeft in Brussel gepleit voor ondersteunen de maatregelen met betrekking tot de varkensmarkt. Het nog steeds dringend varkensaanbod uit de voormalige DDR en een stagneren de export naar Japan (vanuit Dene marken) houdt de prijzen voor de mesters sterk onder druk en staan een herstel van de markt ernstig in de weg. De Bond pleit voor extra inspannin gen om de uitvoer naar de Oosteu- ropese landen te stimuleren. Men wil daartoe overgaan tot particuliere opslag, gecombineerd met de ver plichting tot export van de in dit ka der opgeslagen hoeveelheden. De z.g. Berlijn-reserve, indertijd aan gelegd om de voedselvoorziening van Berlijn te garanderen, ook bij een mogelijk nieuwe Sovjet blokkade zal in haar geheel aan de Sovjet-Unie worden geschonken. Het gaat daarbij om de z.g. Berlijnre- serve, aangelegd door de regering van de Bondsrepubliek ter waarde van rond DM 410 miljoen en de Ber- lijnse Senaatsreserve ter waarde van DM 85 miljoen. De Berlijn- reserve omvat in hoofdzaak 26.000 ton rundvlees- en 3000 varkens- vleeskonserven, 7500 ton boter, 2200 ton botervet, 12.200 ton ma ger melkpoeder, 12.500 ton rijst, 4000 ton peulvruchten en 1600 ton eipoeder. De Senaatsreserve omvat o.a. 285 ton aardappelzetmeel, 1300 ton ge droogde groenten, 20.000 ton sui ker, alsmede 21.000 ton groente- en 11.000 ton fruitconserven. Eind fe bruari moet de gehele verhuizing zijn voltooid. Extra wensen Voorts heeft de Sovjet-Unie behoef te aangemeld voor 500.000 ton vlees en 200.000 ton boter, even wel niet in het kader van de voed- selhulpaktie. Van de in september overeengekomen export die dienden ter ontlasting van de DDR-markt is inmiddels 35% afgewikkeld. Van de overeengekomen verladin gen van 400.000 ton aardappelen zijn tot 20 november 385.000 ton afgeleverd. Hide! ontwikkelde concept biedt hiertoe kansen. Organisatie van het 'Columbusproject' Het 'Columbusproject' is door het NIVAA - Nederlands Aardappelbu reau uitgevoerd onder de verant woordelijkheid van de begeleidingscommissie 'ColumbuS'. Deze commissie bestaat uit verte genwoordigers van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, het Produktschap voor Aardappelen, de Vereniging voor Nederlandse Exporteurs van Aard appelen (VENEXA), het Landbouw schap en het NIVAA-Nederlands Aardappelbureau. Be Groente Specialist

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1990 | | pagina 13