variabele rugafstand Cappon rugschoffel voor Luxe draagbare hogedruk spuit met sterke straal Accord graszaaimachines Eerste Case IH MaXXum Softwarepakket voor sektoren konijnen- en pluimveehouderij Hydraulische zwenkbok voor twee- rijïge PZ maishakselaar Nieuwe weilandbloter van Stensballe Tweewielige trekker Iseki A 700 Uitgekiende biggenvoerbakken Milieuvriendelijke stal voor slachtkuikens G. Moller Rasmussen's, de Deense producent van Stensballe boom gaardmaaiers en veegmachines heeft een nieuwe weilandbloter ont wikkeld. Deze machine met een werkbreedte van 2,75 m, onderscheidt zich van de andere modellen op de markt door met 4 i.p.v. 3 maairotoren te wer ken. De maairotoren zijn voorzien van 2 dubbele messen. Dit geeft een zeer goed maaibeeld en een goede spreiding van het gemaaide gras. Bijkomend voordeel is dat de mes sen langer scherp blijven en er min der slijtage optreedt. De machine kan zowel recht als in verstek achter de trekker gemonteerd worden en te gen een geringe meerprijs is er een traploze hoogteverstelling leverbaar. De Stensballe weilandbloter wordt geïmporteerd door de firma Motrac te Zutphen. Landbouwmachinefabriek firma Cappon uit Heinkenszand heeft een rugschoffel ontwikkeld die gebruikt kan worden bij rugafstanden van zo wel 50 als 75 cm. Door de elementen te verschuiven kan de gewenste schoffelbreedte worden ingesteld. De schoffel is leverbaar in een uit voering van 3 tot 6 meter bred. De machine is het afgelopen voor jaar ontwikkeld door de heer S. Cappon. De schoffelbreedte van 50 cm is speciaal bedoeld voor de wit lofteelt. In Zeeland wordt nog niet veel witlof geteeld op een rugafstand van 50 cm, doch met de nieuwe schoffel levert dat geen problemen meer op. "Het rugschoffelen doet steeds meer opgang", vertelt de heer C. Cappon, "omdat er daardoor met minder chemische middelen ge werkt kan worden. Dit is dus een echte milieuvriendelijke vinding". De schijfjes zorgen ervoor dat de ruggen mooi worden afgesneden, en ook dat er bij het schoffelen geen grond op de jonge plantjes komt. De beschermschijfjes kunnen er voor het gebruik in andere gewassen zo nodig eenvoudig afgehaald worden. De rugschoffel is bovendien gemak kelijk om te bouwen tot een vlak- schoffel. Voor inlichtingen: firma Cappon te Heinkenszand, tel. 01106-2101. Het Franse bedrijf ECLAT heeft softwarepakketten ontwikkeld ten behoeve van de konijnenfokkerij en de pluimveehouderij. Voor konij nenfokkers biedt het pakket 'Clap' o.m. de volgende funkties: program mering van de werkzaamheden, be heer van de fokdieren en berekening van de winstmarges. Het pakket 'Plum' biedt dezelfde mogelijkhe den voor de pluimveehouderij. Van beide pakketten bestaan verschillen de versies. Voor inl. Stichting Fran- tech, tel. 020-254736. Gun spuitlans zit nu de ingebouwde drukmeter én de drukregelaar. Nieuw is ook de automatische druk- regelklep. De Top Gun lans heeft bovendien een aanzuigsysteem voor reinigings- en ontsmettingsmiddel. De motor van de nieuwe Unidash 8/120, met een vermogen van 1.91 kW, is direkt gekoeld. De nieuwe pomp is compacter en uitgerust met keramische plunjers. De hogedruk- reiniger is voorzien van 8 m hoge- drukslang met snelkoppelingen. De tweerijïge PZ maishakselaar MH 160 S voor front- of achteraanbouw kan nu uitgevoerd worden met een hydraulische zwenkbok als extra le vering. De hydraulische zwenkbok maakt het mogelijk om met brede trekkers het perceel mais probleemloos van één zijde te hakselen. De maaipun- ten kunnen vanaf de trekkerzitting traploos 38 cm naar links of naar rechts worden gebracht, zodat trek kers met een breedte van 2.50 m, tij dens het hakselen toch nog 20 cm van het staande gewas blijven. Vrijdag 10 augustus 1990 Voor het "volvelds" zaaien van gras heeft Accord nu een 3.00 m pneuma tische zaaimachine met 40 breed- zaaikouters in het programma. Deze machine is uitgerust met een dubbele kouterbalk waardoor de kouters in 4 rijen achter elkaar staan. Door deze ruime opstelling van de kouters komt verstopping door zoderesten of onkruid niet voor. De machine geeft een volvelds zaai- beeld. Voor speciaalteelten of grote werkbreedtes zijn zelfs bouwpakket ten leverbaar met 64 zaaipijpen. Voor meer informatie: Hoegen Dijkhof Handelmaatschappij B.V., Doetinchem, tel. 08340-22672. Onlangs arriveerde de eerste Case IH MaXXum in Nederland. Impor teur Boeke-Heesters te Amersfoort had de Europese primeur voor deze trekker. De nieuwe MaXXum on derscheidt zich volgens de importeur op esentiële punten van zijn voor gangers, onder andere door de toe passing van vele moderne en volledig nieuwe technieken. Het motorvermo gen bedraagt 90 tot 110 pk. Nog voordat de eerste trekker uit de nieuwe Amerikaanse Case IH serie van de band rolde had Boeke- Heesters al 100 exemplaren voor haar klanten gereserveerd. De eerste MaXXum is naar landbouwmecha- nisatiebedrijf De Kruyff te Nijkerk gegaan. Cebeco Agritech B.V. uit Steen wijk introduceert een nieuwe Iseki twee wielige trekker: de A 700. Door ver stelbare stuurbomen kan iedereen die met de trekker werkt de ideale werkhouding instellen. Het onder houd aan de trekker is minimaal. Het kan bijzonder snel en gemakke lijk worden uitgevoerd. Schippers Bladel BV brengt sinds kort twee nieuwe biggenvoerbakken op de agrarische markt, te weten de MS Snapp Feeder en de MS Wax droogvoerbak. De Snapp Feeder kan met een simpe le handomdraai op het rooster van het kraamhok worden vastgezet en losgehaald. Door het handvat name lijk naar beneden te drukken en een kwartslag te draaien wordt een haak onder het driehoekrooster vastge klemd, zodat de Snapp Feeder ge fixeerd wordt. De Snapp Feeder is met een plastic voerkom van ongeveer 2,5 liter uit gevoerd met een verstelbare morsring. De Wax droogvoerbak is volledig uitgevoerd in plastic. Met een volu me van 5 liter en een verstelbare do sering is dit een ideaal droogvoer bakje voor in het kraamhok. Door de vorm van de vreetopening wordt morsen optimaal tegengegaan. lil De motor levert een vermogen van 6 kW (8 pk). De Iseki A 700 heeft vier versnellingen vooruit en vier ach teruit. De nieuwe rugschoffel in de zes meter uitvoering aan het werk in ruggen op 50 cm. Een luxe draagbare spuit met ex treem hoge druk. Dat is de nieuwe Cornet Unidash 8/120 die Cebeco Agritech B.V. op de markt brengt. De maximale druk is 120 ato; voor een hogedrukreiniger die op 220 volt werkt uitermate hoog. Op de Top Hendrix voeders in Boxmeer start medio april met praktijkgericht on derzoek naar een nieuwe, milieu vriendelijke stal voor slachtkuikens. De testfase heeft veelbelovende re sultaten opgeleverd, zo meldt het be drijf. Een verlaging van de ammoni- akuitstoot met ruim 90% erï betere produktieresultaten bij slachtkui kens blijken tot de mogelijkheden te behoren. Volgens Hendrix is de milieuvrien delijke stal een waardevolle bijdrage aan de oplossing van de milieupro blematiek. De sterk verminderde ammoniakproduktie wordt bereikt door het continu drogen van het strooisel, waardoor urinezuur niet wordt omgezet in ammoniak. De proefresultaten zijn dermate bemoe digend, dat Hendrix medio april een praktijkstal bij een slachtkuiken- houder inricht met het nieuwe systeem. In juli worden de eerste re sultaten verwacht. Het nieuwe systeem zou in 1991 leverbaar kun nen worden. Sinds 1 januari 1990 is agri-Zaden B.V. werkzaam in de Benelux, als dochtermaatschappij van agri- Saaten GmbH uit Hamburg. Agri- Saaten GmbH heeft door jarenlang onderzoeks- en ontwikkelingswerk te verrichten op het eigen kweekbe- drijf in Rosengarten een scala van rassen ontwikkeld zowel voor de vollegrondsteelt als voor de teelt in de kas; Het pakket van agri is veelzijdig. Specialismen heeft zij o.a. op het ge bied van uien (zomer en winter), konservenerwten, bonen, ijssla, wortelen, broccoli en diverse kool soorten. Agri-Zaden B.V. zal in de komende tijd een bescheiden organi satie opbouwen, waarbij het testen van verschillende gewassen voor de Beneluxmarkt veel aandacht zal ver krijgen. Het bedrijf is gevestigd aan de Blindeweg no. 4 in Dreischor. Voor inl. tel. 01112-1888 of 01112-1555.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1990 | | pagina 22