Beste veulens op KWPN keuringen 1990 Bied meen gave toekomst. 8 tot 15 ha landbouwgrond 01155-8000 NOOD- SLACHTINGEN Inlichtingen over adverteren in dit blad TOLSMA TECHNIEK TE KOOP GEVRAAGD: Voor al uw Uitslagen Ligging IJzendijke - St. Kruis NIEUWENHUIJSE Tel. 01130-2503 Autotel. 06-52114682 KRUININGEN HOUTHANDEL REIMERSWAAL DE MESTOPSLAG SPECIALIST Fa. van Eekeren Wouw, 01658-2251 Gamora, le premie bij de 2-jarige merries en aangewezen voor de UTV, van gebroeders Van de Kerkhoven te Koewacht/Vlijmen. De afdeling Zeeland van het Ko ninklijk Warmbloed Paarden Stam boek Nederland kan terugzien op een in vele opzichten geslaagde Cen trale Keuring. Deze werd op zater dag 7 juli gehouden op de terreinen van het vernieuwde manege-complex van "De Eendracht" te Vrouwen polder. Er waren 180 dieren inge schreven, evenveel als in 1989, ech ter beduidend meer dan de jaargan gen daarvoor. De kwaliteit van de aangevoerde paarden was goed, waarbij volgens de jury van de veu- v lens hoge verwachtingen voor de toekomst gewekt worden. mevrouw C. de Feyter uit Terhole en Gamora van gebr. V.d. Kerkhoven, Koewacht-Vlijmen. Edwin van me vrouw Reehorst uit Kerkwerve mag Zeeland vertegenwoordigen op de UTV in de rubriek rijpaarden onder het zadel. Er was een goede publieke belang stelling op de Centrale Keuring. Vooral het optreden van de Deense top-dressuuramazone Anne van Olst oogstte veel lof met haar kür op mu ziek. Anne van Olst nam voor Dene marken deel aan de Olympische Spe len in Seoul en maakt nu, hoewel on dertussen met een Nederlander ge trouwd deel uit van de Deense selek- Hulst; Imperator, v. Chronos, eig: mevr. M. Gelok, Wissenkerke. Oudere merrieveulens, le premie: Heen, v. Daimler, eig: J.R.M. Cornellissens, Nieuw-Namen; Icaria, v. Calypso, eig: J. Noordhoek, Kortgene; Icarole, v. Voltai re, eig: Chr. de Feyter, Terhole; Illya, v. Zuidhorn, eig: A.C. Hannewijk, Vrou wenpolder; NN, v. Libero, eig: L.B. Din- gemanse, Yerseke. Oudere hengstveulens, le premie: Irico, v. Notaris, eig: C.H.C. Bertou-Tas, Oostburg; Isidoor, v. Renville, eig: mevr. Y.T. Heyboer, Sirjansland; Instal lateur, v. Cabochon, eig: D.A. van Gilst, Goes; Illusion,- v. Wolfgang, eig: B.C. Reehorst, Kerkwerve; Immerfashion, v. Belasco, eig: F.M. Haak, Biervliet. Kampioen merrieveulens: Iduna. Kampioen hengstveulens: Iolasco. Tuigpaard merrieveulens, le premie: lia na, v. Unicum, eig: W. Kosten, Middel burg; Irma, v. Unicum, eig: Comb. Lous-Roosen-Wondergem, Oostkapelle. Tuigpaard hengstveulens, le premie: Ivo, v. Batello, eig: J. Boone, Mid delburg. Algemeen kampioen tuigpaardveulens: llana. 4/7-jarige stamboekmerries met veulen of hoogdrachtig, le premie en ster: Cle- verlady, v. Lucky Boy xx, f: H.G. Schukkink, Enschede, eig: Chr. de Fey ter, Terhole; Etoile, v. Zevenster, f/e: P.K.M. Verwijs, Yerseke. 8 jaar en oudere stamboekmerries voor ster, le premie en ster: Zigeunerin, v. Abgar, f: W. Breukink, Bronkhorst, eig: Mevr. Reehorst, Kerkwerve; Sigrit, v. Kalief, f: H.M. de Bie, Ravenswaay, eig: J. Buteyn, Hoedekenskerke; Venetia, v. Leporello, eig: mevr. Van Thijs, Wachte- beke; Uorina, v. Rigoletto, f: H.P. Bos- ker, Wittelte, eig: L. Dingemanse, Yerse ke; Anouk, v. Sultan, f: mevr. A. de Boer, Maashees, eig: fam. Van Nieuwen- huyzen, Nw. en St. Joosland. 3/7-jarige ruinen en hengsten, le premie en ster: Echo, v. Zeoliet, f: F. Harmsen, Almen, eig: mevr. Van Thijs, Wachtebe- ke; Edwin, v. Zuidhorn, f: H. Bruinsma, eig: J. Noordhoek, Kortgene; Fernando, v. Zuidpook, f: J. Kant, Eethen; eig: De Jonge-Kaas, Breskens. 4/7-jarige stamboekmerries, le premie en ster: Dorellen, v. le Mexico, f/e: mevr. J. Pluym, Hulst. 4/7-jarige stermerries met veulen en IBOP voor keur, le premie en definitief keur en uitgezonden naar UTV in Utrecht: Elma, v. Vanitas, f: G.W. van Norel, Wapenveld, eig: D.A. van Gilst, Goes. 4/7-jarige keurmerries, le premie: Caro le (naar UTV), v. G. Ramiro, f: G.J. Peelen, Meerlo, eig: Chr. de Feyter, Ter hole; Carona, v. Ultimaat, f/e: J. van Westeinde, Oostburg. Tuigpaarden 8 jaar en oudere stermerries met veulen en IBOP, le premie en keur: Afriana, v. Pygmalion, f: J.T. van Zui len, Zyderveld, eig: mej. Boone, Mid delburg. Tuigpaarden 4/7-jarige keurmerries, le premie: Ciana, v. Rentmeester, f: H. Ag- terhuis, Hattem, eig: W. Kosten, Mid delburg. 3-jarige stamboekmerries, le premie: Fa- biola, v. Pygmalion, f: C. Weiman, Lienden, eig: mej. Boone, Middelburg. Tuigpaarden 3/7-jarige ruinen en hengsten, le premie en ster: Berto, v. Pygmalion, f/e: comb. Lous-Roose- Wondergem, Oostkapelle. Basispaarden 4/7-jarige stamboekmer ries, le premie en ster: Bendora, v. Goudsmid, f: Z. Zomers, Mortel, eig: J. Buteyn, Hoedekenskerke. Kampioen oudere stamboekmerries: Elma. Rijpaarden 1-jarige veulenboekmerries, le premie: Hatrichta, v. Julio Mariner, f/e: fam. Bergwerf f, Middelburg; Han- nebal, v. Caruso, f: J.M. Hermans, Ber gen op Zoom, eig: M. Smits, St. Philips- land; Heidyfleur, v. Belmondo, f/e: J.L. Hanse, Burgh-Haamstede; Heidefleur, v. Belmondo, f/e: J.L. Hanse, Burgh- Haamstede. 2-jarige veulenboekmerries, le premie: Gamora (naar UTV), v. Wellington, f: mevr. V.d. Oord, Hedel, eig: gebr. V.d. Kerkhoven, Vlijmen/Koewacht; Gondo la, v. Cosmos, f: gebr. Langenhof, En ter, eig: fam. Van Nieuwenhuyzen/G. van Opel, Nw. en St. Joosland/Moer- gestel; Gina, v. Kaiserstern, f: B.W. Teu- nissen, Randwijk; eig: J. de Muynck, Driewegen; Gucci, v. Beaujolais, f/e: H. Picavet, Hulst. Aangespannen voor de concourswagen, resp. no. 12 en 3: B 83.6387, v. Tourist, f: J. Wassink, Brummen, eig: A. Ooster- lee, Biervliet; Bas, v. Unitas, f: J.P. Kool, Schoonrewoerd, eig: A. Oosterlee, Biervliet; Ciana, v. Rentmeester, f: H. Agterhuis, Hattem, eig: W. Kosten, Mid delburg. Fokmerries onder het zadel, resp. no. 1 en 2: Elma, v. Vanitas, f: G.W. van No- rel, Wapenveld, eig: D.A. van Gilst, Goes; Decibelle, v. Wellington, f: mevr. M. van Lieren, Schore, eig: A.C. Hanne wijk, Vrouwenpolder. 4- en 5-jarigen onder het zadel, resp. no. 1, 2 en 3: Edwin (gaat naar UTV), v. G. Ramiro, f: B. Nugteren, Ridderkerk, eig: mevr. B. Reehorst, Kerkwerve; Doenja, v. Ulft, f: mevr. Telussa-Baas, Oostka pelle, eig: G.B. Quist, Arnemuiden; Elvi ra, v. Ursus, f: mej. A.M. Westveer, Ka- pelle, eig: P.J. Westveer, Kapelle. 4/7-jarige stermerries met veulen of hoogdrachtig, voorlopig keur, le premie: Carina, v. G. Ramiro, f: W. Mol, Goes, eig: J.J. Mol, Goes; Chazael, v. Rogier, f: J.P-P. van Rijswijk, Goirle, eig: L. Dingemanse, Yerseke. 3-jarige stamboekmerries, le premie en ster: Furioso (naar UTV), v. Thorwald, f/e: fam. Bergwerff, Middelburg; Fan- bonnevanck, v. Ulft, f/e: H. Poppelaars, Kortgene; Formosa, v. Wagenaar, f/e: C. Harthoorn, 's-Gravenpolder; Fiona, v. Triton, f: K.J. Bindels, Ottersum, eig: J.D. Wieringa; Fonnevanck, v. Saluut, f/e: H. Poppelaars, Kortgene, Figaro, v. Kaiserstern, f/e: H.N.F.P. Brooymans, St. Annaland. Kampioen jongere merries: Furioso. Aktiefoto van Anne van Olst in haar dressuur demonstratie. Met name de merrieveulens was een uiterst goede rubriek. Kampioene werd Iduna van C. Reynierse uit Ga- pinge. Kampioen hengstveulen werd Iolasco van L.B. Dingemanse uit Yerseke. Het aantal tuigpaarden neemt jaar lijks, zij het langzaam toe. De ru briek aangespannen paarden voor de concours wagen heeft een groot aan tal deelnemers. Kampioene jonge rij paard merries werd de Thorwald- dochter Furioso van Fam. Bergwerff uit Middelburg, terwijl bij de oudere merries de heel best bewegende Elma van D.A. van Gilst uit Goes tot kampioene werd gekroond. Vier merries mogen naar de UTV om daar aan de nationale keuring aan de hand mee te dingen naar het kam pioenschap van Nederland, nl. Furi oso en Elma voornoemd, Carola van tie voor de WK-dressuur in Stock holm en voor de Olympische Spelen in Barcelona in 1992. C.A. Abrahamse Jongere merries-veulens, le premie voor: Iduna, v. Esteban, eig: C. Reynierse, Ga- pinge; Igaro, v. Dublin, eig: H.N.F.P. Brooymans, St. Annaland; Iris, v. Cas sis, eig: J.D.A. Haak, Hoek; Inova, v. Sultan, eig: A.C. Hannewijk, Vrouwen polder; Ieria, v. Belasco, eig: M. Louws, Oostkapelle; Inka, v. Notaris, eig: J. v.'t Westeinde, Oostburg. Jongere hengstveulens, le premie: Iolas co, v. Belasco, eig: L.B. Dingemanse, Yerseke; Inclusive, v. Seclusive, eig: G. Zoutendijk/M.C. Heyse Vlissingen; Iros, v. Chronos, eig: mevr. A. Lants- heer, Aagtekerke; Irodin, v. Julio Mari ner, eig: J.W. de Landmeter, Aagteker ke; Icarus, v. Calypso, eig: fam. Thijs, Dorellen, le premie en ster bij de 4/7-jarige stamboekmerries, van mevrouw J. Pluym, Hulst. Tolsma Techniek b.v. Postbus 165, 8300 AD Emmeloord Tel. 05270-14755 Fax 05270-99532 Aanbiedingen onder No. 4031-1 bureau v.d. blad. Hoofdweg 7 Rilland tel. 01135-1987 Scherp geprijsd In: - plaatmaterialen en balkhout - Dupanel isolatieplaten - damwandprofielplaten (fab. British steel) - Etemit golfplaten TOON v/d HEEFT DE IDEALE SHOVEL VOOR HET BOEREN WERK! (04199) 16 86 FARMEX mestzakken vanaf 100 m3 t/m 1000 m3 HULSTRA betonnen mestopslagbassins GENAP verplaatsbare mestcontainer De Boer mestpompen/mixers etc. Alle silo's worden gebouwd vlg. BRM Voor informatie v. Eekeren Wouw, 01658-2251. 12 Vrijdag 27 juli 1990

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1990 | | pagina 12