AOC gaat van start "Agrarische sector betrekken bij onderwijsrapport" Mesu, Nw en St Joosland; W.v.Nieu- wenhuijzen, Oostkapelle; H.A.T. van Onne, St. Philipsland; A. van Overbee- ke, Borsele; C.J. Priester, Baarland; H.L. Vermue, 's-Heerenhoek; P.H.A. Vermue; Kapelle; A.J. Weggemans, Tholen; N.C.J. Werri, 's-Heerenhoek; W.Wielemaker, Koudekerke Basis Informatica P. Aarnoutse, Gapinge; L. Dekker, Me- liskerke; W.Francke, Grijpskerke; A.H. Hanson, Noordwelle; P;JHoekman- Verhage, Hoedekenskerke; B. de Jonge, Wilhelminadorp; N.T. de Jonge- Hulshof, 's-Heer Abtskerke; A. de Kok, Lewedorp; M.A.Kristelijn, Ellemeet; W.J. Minnaard, Krabbendijke; W. Pop- pe, Oostkapelle; G.J. Rouw-Krijger, Goes; mevr. M. Rutgers, Oosterland; J.J. Steenpoorte, Oosterland; J. Verha- ge, Hoedekenskerke; A.J. van Wingen, Hoedekenskerke Computermanagement in de akkerbouw. M.J. Dees, 's-Gravenpolder; J.J. Dobbe laar, Lewedorp; L.H. Guiliam, St. An- naland; P.L. Israel, Kortgene; M.P. v.d. Jagt, Scherpenisse; M.J. Kooijman, St. Annaland; M.J. Kuzee, Krabbendijke; J.J. van Maldegem, Kortgene; D.H. Meeldijk, Wissekerke; D.T. Niemants- verdriet, Scherpenisse; N.A. van Putte, Zonnemaire; J. Remijn, Waarde; C.M. Steendijk, Kruiningen; F.C. van Twist, St. Maartensdijk; L.M. van Twist, St. Maartensdijk; J. Verhage, Hoedekens kerke; J. de Vlieger, Nieuwerkerk; J. Vroegop, Scherpenisse; W.J. van der Weele, Colijnsplaat; L.P.A. Wisse, Kamperland; C.M. Zuijdwegt, Yerseke Booglassen voor beginners. A. v.d. Vijver, Overslag; W.P.L. van Dixhoorn, Walsoorden; C.M. Bevelan der, Ossendrecht; M.H.E. Donkersloot, Middelharnis; C.A. Hokke, Oolt gensplaat; C.H.C. Huige, Ossenisse; C.H. Marinissen, St. Laurens; J.W. Kie vit, Sommelsdijk; D.P.M. vd Sluijs, Oude Tonge; J.C. Wielhouwer, Som melsdijk; P. de Visser, Zoutelande; W. de Visser, Zoutelande; C.H.J. Hanse, Zierikzee; J.M.A.A. v't Westeinde, Ar- nemuiden; J.C. Noteboom, Wolphaarts- dijk; J.M.A. Breen, Ouddorp; G.J.A. van Eek, Maasbommel; J.C.C. de Jong, Ouddorp; M.F.E. van Mossevelde, Krabbendijke; L. de Nood, Middelburg; J.P.G.C. Platjouw, Lamswaarde; P.R. Poppe, Grijpskerke; R. van Putten, Dirksland; J.M. v.d. Velde, Zierikzee Geslaagde leerlingen aan de RMAS te Goes 1989 1990 der; R. Dingemanse, Vlissingen; P. Dog- terom, Ooltgensplaat; E. Donkersloot, Middelharnis; D. van Dorsselaer, St. Jansteen; M. Geelhoed, Kamperland; J. op 't Hof, Nieuwerkerk; K. Hokke, Ooltgensplaat; J. van Hoorn, Kapelle; C. Huige, Ossenissse; A. de Jong, Kapel le; A. Kerckhaert, Nieuw-Namen; N. Lindhout, Poortvliet; R. de Puyt, Lewe dorp; W. v. Sluijs, Westkapelle; P. v. Stee, Lewedorp; J. Sturm, Ritthem; B. van de Velde, Biezelinge; A.J. van der Vlugt, Stellendam; W. van der Welle, Ooltgensplaat. Niet geslaagd: 2 2-jarige richting akkerbouw/fruitteelt M. Glerus, Wemeldinge; M. Polderman, Oost-Souburg; M. Staal, Kloosterzande; L. Zandee, Borssele 2-jarige richting veehouderij J. Bot, Goes; C. Marinissen, St. Lau rens; E. Riedijk, Vlake; P. de Vos, 's- Gravenpolder Niet geslaagd: 1 3-jarige richting akkerbouw/exact W. van Dixhoorn, Walsoorden; M van Eekelen, Steenbergen; P. de Jager, de Heen; A.J. Kardux, Herkingen; J. Kie vit, Sommelsdijk; P. Klompe, Dreischor; T. de Koeijer, Aardenburg; G. de Leeuw, Dirksland; C. van der Male, Poortvliet; N. Osseweijer, den Bommel; M. van der Sluijs, Oude Tonge; M. Tho- maes, Hoofdplaat; E. Wateraan, Waar de; P. van Westen, Oud-Vossemeer; J.K. Wielhouwer; Sommelsdijk Niet geslaagd: 4 3-jarige richting veehouderij J. Breen, Ouddorp; G.J. van Eek, Maas bommel; J. de Jong, Ouddorp; M. van Mosselvelde, Krabbendijke; L. de Nood, Middelburg; J.P. Platjouw, Lamswaar de; P. Prosman, Stad aan het Haring vliet; R. van Putten, Dirksland; M. van de Velde, Zierikzee; D. Verberk-Helder, Goes; A. van de Vijver, Overslag; J. Zondervan, Veere 3-jarige richting akkerbouw/ fruitteelt S. van Bladel, Ossendrecht; V. Bunck, Bergen op Zoom; D. van Die, Rilland; K. Hanse, Zierikzee; C.J. Kooman, Haamstede; E. van Lakwijk, Rilland; M. Loenhout, Hoogerheide; R. van den Maegdenberg, Woensdrecht; J. Mang- nus, Graauw; J. Noteboom, Wolhaarts- dijk; H. van Oeveren, Kortgene; E. Paauwe, Krabbendijke; W. de Visser, Zoutelande; P. de Visser, Zoutelande; M. van 't Westeinde, Arnemuiden Groene School Kapelle Afgestudeerden aan de Agrarische Hogeschool Delft: Studierichting Bedrijfskunde: Arjan de Bruijn, Raamsdonksveer; Chris Dekker, Koudekerke; Jolanda van Hoe ve, 's Gravenpolder; Gerrit Knaap, Ro- sendaal; Frits Majoie, Eindhoven; Hans Meijer, Goirle; Ewout Mol, Zegge; Jessi ca Obels, Wouw; Nelleke van de Panne, Kerkwerve; Johan Ploeg, Klundert; Jozi- na Pijs, Etten-Leur; Jan-Martin de Rid der, Nieuwendijk; Pieter Ruijter, Bergen op Zoom; Bas Rijk, Kloosterzande; Ani ta Schellekens, Dongen; Dinette van de Schoot, Oirschot; Fred Vahlkamp, Vlis singen; Hans Vermeer, Best; Jos van Waes, Schoondijke en Jos van der Wie len, Kloosterzande. Studierichting Landbouw: Johan Aarnoudse, Oud-Vossemeer; Marco Bom, Dinteloord, Sjef Deijkers, Standdaarbuiten; Wim Demand, Gel drop; Bastian Goense, Ovezande; Leo nard Harthoom, Waarde; Marie-Louise Huysmans, Kruisland; Sjaak Janse, Vlis singen; Niels Kooy, Sleeuwijk; Johnny van Lakwijk, Woensdrecht; Anco de Lint, Zevenbergschen Hoek; Ronnie van Maldegem, Kortgene; Ruud Matthijssen, Achtmaal; Bram Pieterse, Middelburg; Luc Remijn, Sluis; Hans v.d. Sande, Veldhoven; Dyanne Schrauwen, Zeven bergen; Arie Slagmolen; Nieuwland; Wim Verdurmen, Hulst; Patrick Ver- schueren, Vogelwaarde; Vincent de Wolff, Oosterhout; Alf Waatjes, IJzen- dijke; N. Wagenaar, Oudeland; John de Winter, 's-Heerenhoek; Johan Zwaanen, Zegge. Afdeling Tuinbouw: 1. Joziasse, Koudekerk; C.C.A.A. Ra- senberg, Made; H.J. van Schaik, Nue- nen; P.J.V. Söder, Oosterhout; M. van Soelen, Vlissingen. Geslaagde kursisten RMAS' Goes Kursusonderwijs 1989-1990. I-jarige Kernkursus akkerbouw H.P.M. Crijns, Geleen; J.J. d'Hont, Groede; A.M. Manni, Ouwerkerk; L. de Pagter, Ritthem; M.J. Riemens, Sas van Gent; J.A. Roelse, Hoofdplaat; W.P.E. Vael, Hulst E.V.T.O. rundveehouderij. W.H.A. Blankers, Gapinge; A.J. de Bue, Axel; J. Francke, Middelburg; J. Francke, Middelburg; M.G. op 't Hof, 's Heer Hendrikskinderen; J.P. Jansen, Arnemuiden; R. van Leeuwen, Koe wacht; A.J.W. Meijers, Serooskerke; G.M.O. Mullaert, Biervliet; J.M. Nijsse, Ellewoutsdijk; G.A.S.E. v. Remoortele, Koewacht; R. Rijk, Schore; P. de Ruij ter, Zierikzee; C.L. de Ruijter,Zierikzee; J.A. van Sas, Zonnemaire; P.A. v.d. Slikke, Tholen; R. Vader, Middelburg; J. Vader, Nw. en St. Joosland; P.T.E.M. Verdurmen, Hulst; R. Ver mue, Nw. en St. Joosland; P.A.M. Ver mue, Kapelle; Modern Boekhouden B.Blankers, Grijpskerke; J.G. de Jager, Rilland; J.M.J. Jansen-Jansen, Woens drecht; J. Jansen-Vermeulen, Ossen drecht; A.M.J. Kole, 's-Gravenpolder; M. Lokerse; 's-Heer Arendskerke; J. /.d. Maas, Oosterland; M.E. Mostert, 's-Heer Arendskerke; J. Pannekoek, Zie rikzee; N.A. van Putte, Zonnemaire; J. de Regt, Kapelle; W.C. Remeeus, Ou werkerk; A.M.C. v.d. Slikke, Stavenisse; M.A. Tolhoek, 's-Heer Arendskerke; C.G.J. Trimpe Burger, Kloetinge; A. de Voogd, Vrouwenpolder. Spuiten in de landbouw M.van Ast, Tholen; J.A.M. Boonman, Oudelande; J.M. Danielse, Wilhelmina dorp; J.Dekker, Meliskerke; J.M. Dek ker, Biezelinge; A.D. Groenenberg, Bor sele; M. de Koster, Kruiningen; P.J. van Langeraad, Dreischor; J.P. van Malde gem, Kortgene; C.P.W. Mesu, Vrouwen polder; G.C.J. Minderhoud, Oudelande; J. Minnaar, Wilhelminadorp; J. Nagel- kerke, Goes; A. Nieuwenhuijse, Borsse le; H.M. Rijk, Wolphaartsdijk; B.A. Stouten; Duiveland; S.C.J. Timmerman, 's-Gravenpolder; J.A.M. Vermue, Noordgouwe; J.A.P. v't Westeinde, Ar nemuiden Infostromen veehouderij. de dames: A.Blankers-Riemens, Gapinge; L. Ge- schiere, Zoutelande; L. Janse, Arnemui den; J.J. Janse, Grijpskerke; N. Kodde, Biggekerke; C. de Looff, Koudekerke; C. Maljaars, Middelburg; E. Maljaars, Serooskerke; W.K. de Visser, Aagteker- ke; N. Volkers, Serooskerke Bodem en bemesting. S.A. Appel, Baarland; L. Bijnagte, Scherpenisse; A.J.M. Boonman, Oude lande; M.C. Bruijnzeel, St. Annaland; J.C. Corstanje, 's-Heer Arendskerke; D.B. Goense, A. Jacobapolder; J. de Ja ger, Rilland; C.A. de Koning, Kamper land; C.P. Melse, Vrouwenpolder; P. Vrijdag 20 juli 1990 2-jarige richting akkerbouw/ volle- grondsgroenteteelt H. Appel, Baarland; C. Bevelander, Os sendrecht; A. van den Boogaart, Terneu- zen; G.J. Boudeling, Anna Jacobapol- Richard Brouwer, Middelburg, M; Gert- Jan van Damme, Ouwerkerk; Jeroen van Dijk, 's Heer Hendrikskinderen; Thijs Goossen, Axel; Corne Goud, Waarde; Peter Janse, Arnemuiden, M; Richard v.d. Knoop, Oost-Souburg; Francois Lindenberg, Krabbendijke; Patrick Lu- teijn, Kapelle; Wilfred van Oosten, Krabbendijke; A. de Reijger, Oudelan de, M; Jan Riedijk, Yerseke; Johan de Roo, 's Heer Abtskerke, M; C. Slabbe- koorn, Borssele, M; D. v. Tooren, Krab bendijke; Wim Verhage, Vrouwenpol der, M; Michel Verton, 's Heer Arends kerke; Kees Wisse, Meliskerke, M; Jaap Zandee, Krabbendijke; Mare Beuzen- berg, Kloetinge; Marcel v.d. Bosse, Se rooskerke; Corinus den Braber, Stave nisse; Roland Brasser, Koudekerke; Jac- co van Dijke, Borssele, M; Andries Goe- ree, Kloosterzande; Arnold Grozema, Vlissingen; Martin Harthoorn, Oostdijk; Joost Hirdes, 's Gravenpolder; Corne Joziasse, Vlissingen; Martine Keus, Re- nesse; Joyce van Leening, Heinkens- zand; Willem Jan de Looff, Wissenker- ke; Sonja Oele, Middelburg; Johnny van Os, Breskens; Marieke Proost, Baarland; Laurens Reijnierse, Koudekerke; Bob Rijks, Arnemuiden; Servan Steketee, Ka pelle; Jenny Trotsenburg, Goes; Angelo Verpoorte, Terneuzen; Sacha Vinke, Hengstdijk, M; Henk van Westen, Drie wegen; Ronald Aarts, Goes; Natasja Berkelaar, Rilland, M; Izaak Dekker, Lewedorp, M; Marco Geelhoed, 's Heer Abtskerke, M; Rene Goossen, Vlissin gen; Henk Hillebrand, Zierikzee; Erik van Hoorn, Roosendaal; Danny Jonker, Brouwershaven; Aart Koppert, Ooster land, M; Gerard Roos, Arnemuiden, M; Marco van Waarde, Kloetinge; Leo Duinkerke, Wemeldinge, M; Alex de Feijter, Oost-Souburg; Herman Geuze, Middelburg; Johan Goud, Waarde, M; Yvon v.d. Hoek, Kerkwerve; Natascha Hoogerland, Goes; Jarco de Hullu, Oostkapelle; Michel Kramer, Vlissingen; Danny de Lange, Oost-Souburg, M; Jan Peter van 't Leven, Driewegen, M; Alain Louisse, Ellewoutsdijk; Rene v.d. Made, Heinkenszand; Maurits van Sluis, Zierik zee; Michel de Smit, Colijnsplaat; Addy v.d. Stoep, Middelburg; Rudi van Vel- zen, Goes; Monique Vermeulen, Middel burg; Marco Vos, Koudekerke. De leerlingen met een M achter hun naam hebben tevens het diploma machi naal melken behaald. DIPLOMA L.A.S.: Wilfred Proost, Goes. DIPLOMA LEERLINGSTELSEL Akkerbouw-assistent: Ronald Mei, Hengstdijk; Arjoan Mou wen, Standaardbuiten; Johan Verhulst, Geersdijk; Caroline Wisse Nijssen, Kapelle. Akkerbouw: Rombout Backer, St. Philipsland; Sam Dekker, Groede; Dirk Hanse, Ooster land; Cliff Hoogerheide, Nisse; Corne v. Iwaarden, St. Annaland; Jos Minnaar, Wemeldinge; Huib Sinke, Oostdijk; Hans Slabbekoorn, Borssele. Fruitteelt -assistent: Jacco Timmerman, Yerseke; Corn. Rijks, Oudelande. Fruitteelt: Geert Casteels, Clinge; Filip Geerts Meerdonk (B), Johan Griep, Krabben dijke; Peter Korstanje, Oudelande; Eric Luijten, Zegge; Aug. Niewdorp, Bieze linge; Jac. Pannekoek, Zierikzee; Euge ne Paridaen, St. Kruis; Ria Pauwels- Wijne Philippine; Nic Potter, Schore; Andre Raas, Heinkenszand; Pieter Rog geband, Tholen; Leonard Schrijver, 's Gravenpolder; Simon Smits, L ewedorp; Corn. Timmerman, Kwadendamme; Le on. Verbeek, Steenbergen; Marcel v. Waarde, Kattendijke; Chr. v.d. Berge, Tholen; Rudi v't Westeinde, Wissenker- ke; Ineke de Winter Gaakeer, Baarland. Groenverzorging -a: J.P. Griep, Meliskerke; J.L. Kwist, Goes; J. Lerech, Middelburg; B. de Boer, Zierikzee; R.N. de Bruijne, Haamstede; N. de Hamer, Middelburg; C. de Koek, Goes; A.A.W.S. de Moor, Clinge; J. de Wolf, Oostkapelle; S.J. van Donge, Zierikzee. LEERLINGSTELSEL GROENVER ZORGING -B: J. Bartels, Nispen; J. Heikamp, Zierik zee; D. Janse, Biezelinge; A. Malone- Krombeen, Goes; H. Meerman, Oost- Souburg; E. Mijnsbergen, Middelburg; J. Paauwe, Middelburg; G. Piksen, Ou delande; H. Schiettekatte, Nieuwerkerk; C. Steketee, Oost- Souburg; A. de Vis ser, Vlissingen; J. van Belzen, Arnemui den; H. van Beveren, Krabbendijke; J. van Cuijck, Retranchement; M. de Keij- zer. Halsteren. LEERLINGSTELSEL AKKERBOUW/ FRUITTEELT SECUNDAIR: Fruitteelt: Kees Hamelink, Wemeldinge; Andre Harthoorn, Hoedekenskerke. Akkerbouw: Eric Boeding, Hengstdijk; Hans Gideon- se, Nw. en St. Joosland; Marien Klaas- sen, Oosterland; Johan Masseurs, Oud Gastel; Reggie Matthijs, Axel; Jan Noordhoek, Kortgene; Paul Patijn, Bier vliet; Rodie Sponselee, Hengstdijk; Jean Pierre Temmerman, Hoofdplaat; Frank Wijnen, Hoeven; Ad de Weerd, Den Bommel; Kees van Vught, Achthuizen; Levien van Vught, Achthuizen. Middelbare agrarische school Dordrecht Harald Blaak, Etten-Leur; Arjan Luykx, Langeweg; BasJan Niemansverdriet, Strijensas; Corne Roeien, Klundert; Ar jan Schrauwen, Zevenbergschen HK; Jan Sonneveld, Fijnaart; Felix Coumans, Wouw; Johan van Wensen, Klundert; Richard Akkermans, Stampersgat; Anco van den Assem, Werkendam; Kees Boel houwers, Fynaart Heynin.; Arno Da- men, Klundert; Arthus Huybregts, Lage Zwaluwe; Bernard van Meer, Zevenberg schen HK; Marco van Mourik, Werken dam; Marco Roelse, Willemstad; Marco Verbogt, Halsteren Het Landbouwschap heeft minister Ritzen van Onderwijs gevraagd om de agrarische sector alsnog te betrek ken bij de verdere uitwerking van de aansluiting tussen school en arbeids markt. Ook het ministerie van land bouw, als vakdepartement verantwoordelijk voor het agrarisch onderwijs, moet daarbij worden in geschakeld. Het Landbouwschap verbaast zich erover dat dit laatste kennelijk niét vanzelf spreekt. De commissie-Rauwenhoff doet in het eind mei verschenen rapport een se rie voorstellen om de gebrekkige aansluiting tussen onderwijs tn ar beidsmarkt te verbeteren. Daarbij gaat de commissie voorbij aan de verschillen die er zijn tussen de diver se sectoren van de economie. De agrarische sector, waar van oudsher al een nauwe wisselwerking tussen bedrijfsleven en onderwijs bestaat, komt vrijwel niet aan de orde. Een van de belangrijkste aanbevelingen is dat er afspraken moeten worden ge maakt tussen bedrijven en scholen. Volgens het Landbouwschap is dat in de land- en tuinbouw met zijn kleinschalige bedrijfsstructuur nau welijks mogelijk. In de agrarische sector wil het schap daarom een sec torale aanpak, waarbij behalve de scholing van toekomstige werkne mers ook de scholing van onderne mers aan de orde moet komen. 19 Woensdag 4 juli jl. werden de overdrachtaktes voor het nieuwe Agrarisch Onderwijs Centrum Zeeland ondertekend. Daarmee werd de fusie van de RMAS in Goes, de LAS in Kapelle (Groene School) en de LAS in Sommelsdijk offi cieel bekrachtigd. Deze scholen gaan op in het AOC, dat een nieuw gebouw op het voormalige veilingterrein aan de Fruitlaan in Goes gaat betrekken. Het moet eind 1992 klaar zijn. De schoolgebouwen in Goes en Kapelle zullen dan worden ontruimd. Sommelsdijk blijft als nevenvestiging bestaan. Op de foto zittend v.l.n.r.: notaris mr. E.J.C. van Dissel, A.J.G. Doeleman (voorzitter), mevr. E. Soldaat-Rooij (vice-voorzitter), mr. J. Oggel (lid). Staand: mevr. M.M. Moelker en de heer H. Groeneveld, vertegenwoordigers LAS Sommelsdijk (foto Willem Mieras).

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1990 | | pagina 19