ai Algemene Ledenvergadering 1990 Verslag van de direktie Statuten- en r eglement s wij zigingen verzekeringen zlm Officieel orgaan van de Onder linge Verzekering Maatschappij van de ZLM w.a., Postbus 70 - 4460 BA Goes Frans den Hollanderlaan 10 - 4461 HN Goes Redaktie: J. Folmer Telex: 5537 Tel. 01100-38000 Telefax: 01100-15341 Telefoon Schademelding: Dag en nacht bereikbaar Polismutatie- verwerking: Brand/varia: Verkoop en Advies: Boekhouding: Algemeen: 01100-38888 01100-38880 01100-38855 01100-38850 01100-38221 01100-38000 Vertegenwoordigers Walcheren: BV v/h Mak. en Ass. Knt. Fa. J. Don, Kromme Weele 16, 4331 PB Middelburg, 01180-15151. Schouwen-Duiveland: Hanse Verzekeringen, Haringvlietplein 8, 4301 XG Zierikzee, 01110-14275. Midden-Zeeland: Verzekeringen ZLM, Fr. den Hollanderlaan 10, 4461 HN Goes, tel. zie boven. Z. Vlaanderen Oost: Ass. Knt. Boidin BV, Glacisweg 48, 4561 HG Hulst, 01140-12220. Z. Vlaanderen West: Ass. Knt. Boidin BV, Markt 7, 4501 CJ Oostburg, 01170-2355. Z. Vlaanderen Midden: Ass. Knt. D.J. Dees B.V., Beethoven- hof 43, 4536 AE Terneuzen, 01150-94469. Tholen e.o.: J.W. van Dijke, Burgemeet 25, 4693 CJ Poort vliet, 01662-2509. J.P.M. Overbeeke, Ten Anker- weg 72, 4691 GX Tholen, 01660-2888. West Nrd. Brabant: A.C. Schoo- nen, Zevenbergen, 01680-25656. F.J. Duine, Kamperfoeliestraat 53, 4621 GE Bergen op Zoom, 01640-56000. Midden Nrd. Brabant: A.M. Verbrugge, Gangboord 11, 4941 RE Raamsdonksveer, 01621-12924. Oost Nrd. Brabant: J.J. Bolier, Boordseweg 41, 5671 AP Nue- nen, 040-831469. Werkendam: Rabobank Wer kendam, Merwestraat 10, 4251 CR Werkendam, 01835-2700. Melkhandelaren: AVM, Raad huisstraat 39, 5056 HC Berkel Enschot, 013-339100. LATIJN "Of hij ook nog een kursus volg de", was de vraag. "Jawel", antwoordde de 40-plusser, "Ik volg een kursus Latijn". "Op jouw leeftijd?" "Jawel, er zijn er van mijn leef tijd die aan het einde van hun la- tijn zijn, en ik begin ermee. En zo zijn we met ons allen voortdu rend in beweging". Hiermede is meteen de uitdruk king "Perpetuum Mobile" (zie voorpagina) vertaald: De eeuwig durende beweging. Laten we Verzekeringen ZLM met z'n al len in beweging houden! Aan de leden Uitnodiging tot het bijwonen van de Algemene Ledenvergadering van de Onderlinge Verzekering Maatschap pij van de ZLM w.a., die gehouden zal worden op dinsdag 19 juni 1990 om 13.30 uur in Rest. "Hof van Vlaanderen", Vismarkt 1 te Hulst. Hoogachtend, L.W. van Nieuwenhuijzen, voorzitter H. Doeleman Hzn, sekretaris/direkteur Agenda 1. Opening. 2. Notulen van de Algemene Le denvergadering op 20 juni 1989. 3. Ingekomen stukken. 4. Jaarverslag 1989. De balans en de verlies- en winstre kening zijn afgedrukt in het Land en Tuinbouwblad van 1 juni 1990. 5. Verslag Financiële Commissie. 6. Goedkeuring en bestemming ba tig saldo. Voorgesteld wordt om het batig sal do als volgt te verdelen: a. Toevoeging aan de algemene re serve een bedrag van 5.866.419, b. Toevoeging aan de egalisatiere serve een bedrag van 1.212.326, 7. Benoeming Financiële Com missie. Ingevolge artikel 21 van de Statuten dient voor het nazien van de jaarstukken 1990 een financiële commissie van drie personen te wor den benoemd. Het bestuur stelt voor de zittende leden, de heren A. Din- gemanse te Middelburg en P. Ris- seeuw te Cadzand te herbenoemen en in de vakature M.J. Vinke te be noemen de heer J.H. Hartgers te Doeveren. 8. Mededelingen van de direktie over de ontwikkelingen in de markt en bij de maatschappij in 1990. 9. Statutenwijzigingen. Een aantal statutenwijzigingen wordt voorgesteld, zoals aangegeven in deze krant. 10. Wijziging reglementen. Een aantal reglementswijzigingen wordt voorgesteld, zoals aangegeven in deze krant. 11. Verkiezing bestuursleden. Volgens rooster is aftredend en herkies baar de heer I.C. Hage te Oud-Vosse- meer. Voor deze vakature worden door het hoofdbestuur van de ZLM voorge dragen: de heren I.C. Hage te Oud- Vossemeer en P.K.M. Stouten te Stave- nisse. Tijdens de vergadering wordt schriftelijk gestemd. Wegens het bereiken van de statutai re eindleeftijd is aftredend en niet herkiesbaar de heer P.G. de Bruijn te Walsoorden. Het bestuur stelt voor deze vakature niet in te vullen, voortvloeiende uit haar beleid te ko men tot een geleidelijke verlaging van het aantal bestuurders. 12. Benoeming beroepscommissie. Het bestuur stelt voor de zittende le den, de heren mr. B.J. van Putten te Meliskerke en J.H. Hartgers te Doe veren en mevrouw C.M. Dees te Waarde te herbenoemen. 13. Aanwijzing accountant. Voorgesteld wordt als accountant aan te wijzen Moret, Ernst Young. 14. Afscheid van de heer P.G. de Bruijn. 15. Rondvraag. 16. Sluiting. Leden van de maatschappij die gebruik wensen te maken van de ze uitnodiging worden verzocht een toegangsbewijs aan te vragen bij het sekretariaat (01100-38223), onder vermelding van naam en lidnummer. - UIT HET JAARBERICHT - Het jaar 1989 was over het algemeen voor de Nederlandse verzekeraars een gunstig jaar. De resultaten ver beterden zich mede ten gevolge van de uitstekende weersomstandighe den. Buiten Nederland voltrokken zich enkele natuurrampen, zoals de orkaan "Hugo". Dit betekende een aanslag op de portemonnaie van de mondiaal werkende herverze keraars. De toegenomen welvaart in ons land en in alle landen om ons heen heeft tot gevolg dat er een onacceptabele aanslag wordt gepleegd op de kwali teit van het leefmilieu. Het streven naar een nog hogere welvaart zal er blijven, doch het accent zal daarbij verlegd gaan worden van steeds meer naar steeds beter. De taak van verzekeraars om bescherming te bie den aan vermogens zal hierdoor worden uitgebreid. Positie in verzekeringsmarkt Bestuur en direktie hebben zich in het afgelopen jaar intensief beraden over de positie van Verzekeringen ZLM in de verzekeringsmarkt. De voor- en nadelen van een intensieve re samenwerking met andere verze keraars werden tegen elkaar afgewo gen. Onze eigen identiteit in Zuid- West-Nederland, de binding met de standsorganisatie ZLM en het uiterst lage kostenniveau maken het voor derden niet gemakkelijk iets toe te voegen in het belang van onze le den/verzekerden. Wij blijven zoe ken naar een vorm van samenwer king die garanties kan inhouden voor de kontinuïteit en identiteit van onze maatschappij. Volop keuze in verzekeringsprodukten Verzekeringen ZLM heeft er voor gekozen om voor een beperkt pro- duktenpakket als risikodrager op te treden. Een pakket, afgestemd op partikulieren en agrariërs, dat kwali tatief op hoog niveau staat. Andere, vaak meer specialistische produkten biedt zij haar leden/verzekerden aan samen met andere verzekeraars. Met name noemen wij Ziektekostenver zekering (ZHV), Rechtsbijstands- verzekering (DAS), Reisverzekering (Unigarant), Vrachtautoverzekering (Agro Lloyd) en Hagelverzekering (O.Z.H.). Verder hebben wij ten behoeve van onze leden/verzekerden bemidde lingsovereenkomsten met Aegon, Avéro en Klaverblad, zodat wij goed in staat zijn alle gewenste verzeke ringsprodukten te bieden. Deze vorm van samenwerking met andere verzekeraars maakt ons minder kwetsbaar en stelt ons in staat de kosten laag te houden. Beleidsplan In 1989 werd door het bestuur een beleidsplan vastgesteld dat de rich ting aangeeft voor de komende vijf jaren. Besloten werd de administra tieve organisatie een nieuwe struk- tuur te geven. Deze zal alle ruimte moeten bieden om te voldoen aan de eisen van de nieuwe tijd. Om het ver nieuwingsproces optimaal en effi ciënt te kunnen verwezenlijken werd besloten tot de aanschaf van een nieuw automatiseringssysteem. Ge kozen werd voor de AS/400 van IBM, waarvan het bestaansrecht in de verzekeringswereld bewezen is. Schade-servicedienst De in het afgelopen jaar ingevoerde schade-servicedienst (24 uur per dag) blijkt overduidelijk in een behoefte te voorzien. De ZLM reisverzekering maakte een goede start. De milieu aansprakelijkheidsverzekering voor onze agrarische leden werd door ve len gesloten. De arbeidsongeschikt heidsverzekering werd belangrijk vernieuwd. De afzet van deze verze kering heeft een nieuwe impuls ge kregen. Samenhangend met de vele plannen die er zijn en de kontinue groei werd het personeelsbestand aanzienlijk uitgebreid. Veel tijd werd door de medewerkers besteed aan vakstudies. Gunstig schadeverloop Het premie-inkomen steeg met circa 14Vo. Enerzijds door de groei van het aantal verzekeringen (6%) an derzijds door premie-aanpassingen (8%). Het brancheresultaat kwam uit op 8.000.000,— (1988 700.000,Met name de branche motorrijtuigen verbeterde sterk ten gevolge van een meevallende schade en de ingevoerde premieverhoging. De W.A.-Pool van de Vijf OVM's werd met ingang van 1990 gesloten. De branche medische varia staat on der druk ten gevolge van een ver slechterd resultaat bij de arbeidson geschiktheidsverzekeringen. De branche brandverzekeringen deed het uitstekend. De opbrengst uit as surantiebemiddeling nam met 200.000,toe tot bijna 1.100.000,De opbrengsten uit beleggingen stegen eveneens omdat de beleggingen met 15 miljoen toe namen tot bijna 80 miljoen gulden. De kosten stegen in absolute zin aan zienlijk door de personeelsuitbrei ding in de afgelopen jaren. Ook wa ren er bijzondere lasten waaronder extra afschrijvingen op gebouw en apparatuur. In verhouding tot het premie-inkomen stegen de kosten evenwel nauwelijks. De technische voorziening voor schade werd met circa 10 miljoen gulden verhoogd tot ruim 52 mil joen, omdat de vaak langlopende letselschaden een oplopende last vertonen. Door het batig saldo toe te voegen aan de reserve versterkt Verzekerin gen ZLM haar vermogenspositie. Verbetering interne kwaliteit In 1990 verwachten wij eveneens een goed resultaat te realiseren. De stor men berokkenden onze maatschap pij een schadelast van circa 1 Zi mil joen gulden. Onze aandacht zal sterk geconcentreerd zijn op de over schakeling naar de nieuwe computer apparatuur. Verbetering van de in terne kwaliteit betekent automatisch verbetering van onze dienstverle ning. Het optimaal kunnen laten H. Doeleman funktioneren van onze medewerkers staat daarbij centraal omdat wij van mening zijn dat de kwaliteit van het produkt verzekering voor het be langrijkste deel bepaald wordt door de mens met wie de verzekerde het kontakt heeft. Nieuwe uitdaging Eind 1990 zal onze nieuwe behuizing aan het Cereshof worden opgele verd. De geoptimaliseerde werkom geving zal ongetwijfeld inspirerend zijn voor alle werkers in het pand. Een nieuwe uitdaging voor alle be trokkenen bij Verzekeringen ZLM staat voor de deur. Een deur die wa genwijd open staat voor onze leden. H. Doeleman Hzn, direkteur In de Algemene Ledenvergadering op dinsdag 19 juni zullen een aan tal statutenwijzigingen ter goedkeuring aan de leden worden voorge legd. Op de verzekeringspagina's vindt u zowel de oude als de nieuwe tekst van de gewijzigde artikelen met de nodige toelichting. Vooruitlopend op het wijzigingsvoorstel voor artikel 3 heeft het bestuur in het begin van dit jaar reeds een aantal reglementswijzigin gen goedgekeurd en doorgevoerd. Dit betreft het "Brandschaderegle ment" en de "Bijzondere Voorwaarden Extra Uitgebreide Inboedel verzekering" (voorheen de "Bijzondere Voorwaarden Particuliere In boedelverzekering" geheten), en een geheel nieuw "Reglement Brom fietsverzekering". Het "Brandschadereglement" en de "Bijzondere Voorwaarden Extra Uitgebreide Inboedelverzekering" zijn in april reeds met een uitvoeri ge toelichting aan de betreffende leden toegezonden met de medede ling dat deze per 1 mei 1990 van kracht zijn geworden, doch dat ze nog goedgekeurd moeten worden door de Algemene Ledenvergade ring. Leden die deze wijziging niet wensten te accepteren alvorens deze door de algemene ledenvergadering waren goedgekeurd, hebben de gelegenheid gekregen, hiervan mededeling te doen aan de maatschap pij. Voor het Bromfietsreglement, dat eveneens per 1 mei van kracht is geworden, gold dezelfde regeling. Dit reglement is niet in z'n geheel toegezonden, doch de belangrijkste bepalingen zijn achter op de polis afgedrukt. Het totale reglement ligt in depot bij de maatschappij en kan door belangstellenden worden opgevraagd. De reglementswijzigingen dienen statutair nog door de Algemene Le denvergadering goedgekeurd te worden, vandaar dat u in deze krant de tekst van de gewijzigde artikelen van de Brandreglementen aantreft en de volledige tekst van het Bromfietsreglement. 8 Vrijdag 1 juni 1990

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1990 | | pagina 8