Concours Hippique Axel: interessant programma Uw oogst wordt 't weer helemaal Topper Topper zorgt voor zekerheid Topper heeft zowel een pre ventieve als curatieve werking. Het geeft hiermee in het spuit- schema extra bedrijfszekerheid. Als u door omstandigheden niet op tijd hebt kunnen spuiten, hebt u met Topper twee dagen extra speling. Een Phytophthora- bestrijding met Topper kan uitste kend worden gecombineerd met een luisbestrijding. Topper geeft geen bladverbranding. Ook bij een oliebespuiting tegen virusoverdracht in poot- aardappelen, kan Topper probleem loos worden toegepast. Topper is dus zeer gewasvriendelijk. Topper is niet alleen zacht voor het aardappelgewas. Bij drift geeft het ook op naastliggende percelen met bijvoorbeeld spruit- kool of erwten geen schade. Topper is dus zeer "gewasveilig". Topper kan van de eerste tot de laatste bespuiting worden toe gepast in een 7-12 daags spuit - schema. Voor meer informatie: Schering AAgrunol BV Postbus 100 9750 AC Haren (Gr) Tel. 050-333911 Het zal bekend zijn dat het Interna tionaal Concours Hippique op twee de pinksterdag in Axel, in Zeeland een bijzonder begrip is geworden. Het is een ontmoetingsdag van rui tersportliefhebbers, maar ook van Zeèuwen die vanuit heel Nederland naar Axel komen, om in een goede sfeer kennissen en familie te ont moeten. Het programma is dan ook mede op deze bezoekers afgestemd. Om negen uur wordt met het con cours begonnen. Minstens 400 kom- binaties, waarvan 120 uit België, zijn ingeschreven voor de dressuur- en springrubrieken. Het middagpro gramma vangt aan om één uur met een grootse parade welke binnen een half uur wordt afgewerkt en waarin alleen de hoofdprijzen zullen wor den uitgereikt. Voor de tweede keer zal in de hoog ste springklasse om de wisseltrofee "De Gouden Erpel" met extra geld prijs worden gestreden. Vorig jaar werd deze gewonnen door Simon den Exter. Wat de hoogste dressuur- klasse betreft zal men strijden om de "Broodje Ben Extra Geldprijs". Het programma wordt verder afge wisseld met de "Poolse Post" uitge voerd door de stal Brooijmans uit Tholen. Verder zal met twaalf koud- bloedpaarden een spannende draf wedstrijd worden georganiseerd. De paarden zullen door bekende top- ruiters en amazones uit Zeeland worden bereden. Met name Anton Stoffels uit Terneuzen zal zijn kam pioenstitel dienen te verdedigen. De wedstrijd zal worden verreden over twee manches. Ook de ponyruiters zullen diverse aktiviteiten verzorgen met daarbij omstreeks half vier gra tis ponyrijden voor de kinderen in de oefenbak. Direkt na de parade zal met de hoogste springklassen wor den begonnen. Het meeste spektaku- laire gebeuren vindt dan ook plaats tussen één en vijf uur in het middag programma. Het Concours Hippique in Axel is een ontmoetingsplaats voor ruitersport liefhebbers maar ook voor Zeeuwen die niet meer in hun geboorteprovincie wonen (archieffoto). hippi/ih nieuw/ De komende maanden vinden er veel hippische evenementen plaats. De ringrijders zijn al vroeg gestart. Op Pinksteren Drie zijn ze op diverse plaatsen op Walcheren te bewonderen en daarna gaat de competitie van start en is er elke zaterdag wel iets te doen. Dat is ook het geval met de landelijke ruiters. Voor twee jubileumconcoursen vragen we speciale aandacht en wel op 16 juni voor Westelijk Schouwen en op 19 juli voor de Zwinruiters. Van geheel andere aard zijn de folkloristische paardenmarkten op 6 juni te Zierikzee en op 16 ju ni te Nisse tijdens het Schaaps- scheerdersfeest. Op die dag hou den de Bevelandse ringrijders ook een ringrijderij, terwijl de Bevelandse aanspanning diverse demonstraties verzorgt en de tuigpaarden zich in verschillende aanspanningen presenteren. En natuurlijk zijn de Bevelandse trekpaarden aanwezig voor de traditionele fokdag. En mis schien is er een rosmolen, waar mee "Het Werkend Trekpaard" in aktie te zien zal zijn. En hoe wel het geen paarden betreft is het toch vermeldenswaard dat er een 15-tal bokkewagens verwacht worden. Op 30 juni wordt op de terreinen van manege "De Eendracht" de Zeeuwse Dag van het Paard ge houden. 's Morgens zijn er pre miekeuringen voor een negental paarden- en ponyrassen: trek paarden, Haflingers, Friezen, Fjorden, Appaloosa's, Welsh-, New Forrest- en Shetlandpony's en nu ook voor de NRPS paar den en pony's met Arabisch bloed, 's Middags zijn er diverse demonstraties, die verzorgd wor den door de deelnemende stam boeken, terwijl ook de Hackney- pony's aangespannen voor het voetlicht treden. Aparte vermel ding verdienen de Hongaarse Post met verschillende rassen en de "Pas de quatre" met trek paarden. Wat dat is, blijft nog een verrassing. En als altijd zijn de springconcoursen voor paar den en pony's en men wedstrijden. En een week later houdt de KWPN Zeeland op dezelfde ter reinen de centrale keuring voor de rij- en tuigpaarden en wordt er de Rabocompetitie verreden voor acht- en viertallen. We hopen dat bij alle evenementen de weersom standigheden gunstig mogen zijn. Opening tweede rijhal "De Eendracht" De feestelijke opening van de nieuwe rijhal van de manege "De Eendracht" vindt plaats op 15 juni 's avonds met diverse de monstraties. Met de fraaie nieu we stallen en de tweede buiten- bak is "De Eendracht" uitge groeid tot een hippisch centrum met allure. Een compliment aan het adres van de tweede generatie Meijers is zeker op zijn plaats. Wederom Kl-primeur voor Zeeland Stond Zeeland vooraan bij de start van de KI bij paarden, nu staat het weer voorop bij de in- troduktie van de KI bij pony's nu de proef met de KI met een Shet land ponyhengst op de faculteit in Utrecht is uitgebreid met het verzenden van sperma naar Zee land. Van stond af aan is daar op aangedrongen en gelukkig is daarin nu toegestemd. De proef heeft er door aan waarde voor praktische toepassing gewonnen en de Zeeuwse Shetlandponyfok- kers krijgen er via station De Buck een mogelijkheid bij. Ontwikkelingen in de paardenfokkerij Onlangs zijn de cijfers versche nen van de statistiek van de paar den en ponyfokkerij. Het is frap pant dat nagenoeg over de gehele linie sprake is van een toename. Het aantal gedekte merries is met een kleine 6% gestegen. De grootste toename heeft plaats ge vonden bij het Shetlandpo- nystamboek met 13,5% en bij het KWPN met 11%. Het aantal geregistreerde veulens steeg met 9% in totaliteit. De Shetlanders lagen met 16% duidelijk boven het gemiddelde. Voor het aantal in het stamboek opgenomen mer ries waren deze 6% resp. 35% en voor het aantal leden 5%, resp. 9%. Het Shetland- ponystamboek zit hiermee wel heel duidelijk in de lift. Phytophthora? In geen velden of wegen! Topper is een geregistreerd handelsmerk van Schering AAgrunol BV. Haren (Gr). 22 Vrijdag 1 juni 1990

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1990 | | pagina 22