SI verzekeringen zlm ver/tondig verzekeren Vakantie en verzekering Kwaliteit, eis van deze tijd! Op bezoek bij autoschadeherstelbedrijven Schadekorresponden ten aktief in werkplaats 2. Zodra dit voor de behandeling is ge boden is de Maatschappij bevoegd én verplicht om namens de verzekerde een advocaat en andere deskundigen in te schakelen. - De verzekerde is vrij in de keuze van zijn advocaat, met dien verstande, dat hij als het gaat om een zaak waarin een Ne derlandse rechter bevoegd is, een advo caat kan kiezen die in Nederland kantoor houdt en als het gaat om een zaak waarin alleen een buitenlandse rechter bevoegd is, een advocaat die bij het betreffende buitenlandse gerecht is ingeschreven. 3. De opdracht van advocaten en andere deskundigen wordt uitsluitend door de Maatschappij verstrekt en geschiedt na mens verzekerde. - De Maatschappij is niet aansprakelijk voor schade welke ontstaat door of in verband met de behandeling van een zaak door externe deskundigen. Artikel 6. Verzekerde kosten 1. Verzekerde kan aanspraak maken op vergoeding van de volgende kosten, voor zover deze te zijnen laste zouden blijven: a. de kosten van de door de Maatschap pij ingeschakelde advocaat en andere deskundigen; b. de wettelijke of gebruikelijke vergoe dingen voor getuigen en/of tolk voor zo ver deze zijn opgeroepen door de Maat schappij of bovengenoemde advocaten, procureurs of deurwaarders; c. proces-, gerechts- en executiekosten betrekking hebbend op procedures welke door bovengenoemde deskundigen zijn aangespannen; d. de noodzakelijke in overleg met de Maatschappij te maken reis- en verblijf kosten van verzekerde, indien zijn per soonlijk verschijnen voor enig gerecht is bevolen of dringend gewenst wordt geacht door de ingeschakelde advocaat. 2. Voor zover verzekerde elders vergoe ding kan verlangen van deze kosten op grond van een onherroepelijk vonnis of op grond van wettelijke bepalingen, kan verzekerde geen vergoeding van deze kosten van de Maatschappij verkrijgen. Wel heeft de Maatschappij in dat geval de verplichting om de belangen van ver zekerde te behartigen bij het terugvragen van bedoelde kosten. Artikel 7. Geschillen Indien zich tussen de Maatschappij en de verzekerde een geschil voordoet met be trekking tot de vraag of de Maatschappij de kans op het bereiken van het door de verzekerde gewenste resultaat te gering acht, alsmede of de Maatschappij de zaak in of buiten rechte op de juiste wijze behandelt, dan kan de verzekerde de zaak voor eigen rekening voortzetten. Wordt de verzekerde achteraf in het ge lijk gesteld, dan betaalt de Maatschappij alsnog de door verzekerde gemaakte kosten van verhaalsbijstand. Artikel 8. Belang Indien het belang van verzekerde tegen over de te maken kosten van bijstand te klein wordt geacht, is de Maatschappij gerechtigd de verzekerde in plaats van bijstand te verlenen een bedrag in geld aan te bieden. Tijdens de vakantie kunt u te maken krijgen met allerlei onverwachte ge beurtenissen die u veel geld kunnen kosten. Veel van deze dingen kunt u voorko men of beperken. Onderstaand een paar goede tips op verzekerings- gebied. Motorrijtuigenverzekering - Als uw auto bij de ZLM alleen W.A. verzekerd is, bestaat de mogelijkheid om voor de vakan tieperiode een casco-verzekering te sluiten. Hiermee dekt u dan de schade die de auto zelf kan oplopen. Door onbekendheid met de verkeerssi tuatie in een vreemde omgeving en door de vakantiedrukte loopt u immers extra risiko's. - Overweeg het sluiten van een ongevallen- inzittendenverzekering. On geacht de schuldvraag en onaf hankelijk van andere schadever goedingen keert deze verzekering uit wanneer de inzittenden (dus ook de bestuurder) letsel hebben opgelopen door een ongeval dan wel dodelijk verongelukt zijn. - Neem op vakantie altijd uw groe ne kaart mee. Kontroleer vooraf de geldigheidsduur, of de vereiste handtekeningen zijn gezet en of de verzekering geldig is in de lan den die u wilt bezoeken of waar u doorheen reist. Volg bij schade de aanwijzingen van uw verzeke ringsmaatschappij op. - Gebruik, als u een aanrijding in het buitenland krijgt, een Euro pees Schadeformulier voor het noteren van de gegevens. Vul het volledig in. Dit formulier is in een groot aantal landen inge voerd. De taal waarin het formu lier is opgesteld kan verschillen, maar de vorm, de vragen en de volgorde zijn hetzelfde. De caravan of aanhanger is voor het aansprakelijkheidsrisiko meeverzekerd op de trekkende auto, zolang deze aan het verkeer deelneemt. Zodra de aanhanger buiten het verkeer tot stilstand is gebracht en veilig is achtergela ten is het aansprakelijkheidsrisi ko gedekt op de Aansprakelijk heidsverzekering Voor Particu lieren. Het is aan te raden om de aan hanger, caravan of vouwwagen ook voor het casco-risiko te ver zekeren. Belangrijke risiko's, zo als brand, storm, diefstal en aan- rijdingsschade zijn hiermee gedekt. - Als u met de bromfiets naar het buitenland gaat, heeft u hiervoor een groene kaart nodig. Vraag deze tijdig aan bij uw verzeke ringsmaatschappij Aansprakelijkheidsverzekering De Aansprakelijkheidsverzeke ring Voor Partikulieren (AVP) dekt de schade die u als partiku- lier aan anderen toebrengt en A.J.M. van Halderen waarvoor u aansprakelijk bent. Over het algemeen kent deze ver zekering een werelddekking. - Huurt u een vakantiewoning in het buitenland dan bent u meestal aansprakelijk voor brandschade aan het huisje of de inboedel, tenzij u kunt bewijzen dat u aan de brand geen schuld hebt. Bij de ZLM is dit risiko op de AVP gedekt met een eigen risiko van 1.000,Op de reisverze kering van Verzekeringen ZLM is deze 1.000,verzekerd, zo dat u op dit gebied geen enkel fi nancieel risiko meer loopt. Rechtsbijstandverzekering - Ook in het buitenland kan het af wikkelen van schade een bijzon der ingewikkelde zaak zijn. De verzekeringsmaatschappij is op de hoogte van buitenlandse regel geving en heeft daar kontakten met rechtshulpverleners. - Besef dat als u in het buitenland in hechtenis wordt genomen of uw auto in beslag wordt geno men, er soms een borgsom wordt geëist, voordat u wordt vrijgela ten of uw auto terug krijgt. De rechtsbijstandverzekeraar zal de ze borgsom tot een zeker maxi mum voorschieten. In bepaalde gevallen geldt deze mogelijkheid tot voorschieten ook bij de casco-verzekering van uw auto. (Bij Verzekeringen ZLM tot maximaal 50.000,per ge beurtenis). Pleziervaartuigenverzekering - Op een pleziervaartuigenpolis zijn de financiële gevolgen verze kerd van schade aan uw eigen boot en schade die u met uw boot aan anderen toebrengt en waar voor u aansprakelijk bent. - Let op: in het buitenland kan een verzekering voor aansprakelijk heid wettelijk verplicht zijn. In Italië en Joegoslavië eist men als bewijs hiervan zelfs een certifi caat. Vraag dit certificaat aan bij uw pleziervaartuigen verzekeraar. - Kontroleer voor u vertrekt of uw polis dekking biedt in de landen waar u gaat varen en of het ver zekerd bedrag hoog genoeg is. - Voor zeilplanken bestaan speci fieke zeilplankpolissen. - Beveilig uw vaartuig zo goed mo gelijk. Diefstal op en rond het water komt helaas veel voor. - Wees uiterst voorzichtig met ben zine, gastanks en vuur. Ook op het water kan brand meer ernsti ge gevolgen hebben. Annuleringsverzekering - Een annuleringsverzekering ver goedt de verschuldigde reis- of huursom wanneer uw reis niet door kan gaan of wanneer u vroegtijdig uw vakantie moet af breken ten gevolge van een aan tal omstandigheden zoals ernsti ge ziekte, ongeval of overlijden van een verzekerde of van naaste familieleden. Reisverzekering - Tijdens uw vakantie kunnen zich allerlei onverwachte situaties voordoen die veel geld kunnen kosten. Sluit in ieder geval een reisverzekering. Verzekeringen ZLM heeft een uitstekende reis verzekering, zonder eigen risiko, tegen een scherpe premie. In noodgevallen kunt u terugvallen op de ANWB-alarmcentrale, met veel steunpunten in het buiten land. Vraag onze folder of bel ons op. Vragen Heeft u nog vragen of wilt u nog wat regelen? Neemt u dan kontakt op met uw vertegenwoordiger of met ons kantoor in Goes. Tel. algemeen 01100-38000 Tel. afdeling advies/verkoop 01100-38850 A.J.M. v. Halderen De verzekeringsbranche heeft een tijd gekend dat het bij schade fun geerde als een soort betalingskan toor. Door maatschappelijke en economische veranderingen is het te genwoordig van groot belang dat verzekeraars naast een goed produkt, uw polis, tevens zorgdragen voor een kwalitatief goede schade- afhandeling. De door u betaalde pre mie dient in verhouding te staan tot de kosten die met goede en efficiënte schadebehandeling én schadeherstel zijn gemoeid. U mag er vanuit gaan dat aan scholing, door middel van cursussen en motivatie veel aandacht wordt besteed. Kwaliteit Maar als Verzekeringen ZLM kijken we ook naar de reparatiewereld. Het is uiteraard van groot belang dat uw voertuig bij schade deskundig wordt hersteld. Wij zijn al geruime tijd in gesprek met de reparatiebranche en wensen kwaliteit voor een redelijke prijs. Een eis van deze tijd! Landelijke ontwikkelingen Niet alleen wij zijn ons gaan bemoei en met de reparatiebranche. Ook col lega verzekeraars zijn hiermee bezig en landelijk is er een commissie op gericht die probeert de aktiviteiten op dit terrein wat te koördineren en goede afspraken te maken met die organisaties waarvan de leden zich bezig houden met schadeherstel. 12 Wat willen we Eigenlijk kunnen we dat heel kort omschrijven. Waar voor ons (uw) geld. Dit betekent naar onze mening: - De schade wordt door de expert in overleg met de reparateur vast gesteld en wordt ook bij deze re- parateur gerepareerd. Er mag niet "geleurd" worden met schades. - De reparateurs dienen zodanig uitgerust te zijn met moderne ap paratuur dat we kunnen verwach ten dat de reparatie ook vakkundig uitgevoerd zal worden. - De reparateur zowel als de verze keringsmaatschappij dient garan tie te geven op de reparatie. - Er moet daadwerkelijk gerepa reerd worden. In België wordt slechts 70% van het schadebe drag uitgekeerd als er niet of door een beunhaas gerepareerd wordt. Dit is een heel verstandige zaak. Niemand hoeft toch beter te wor den van een schade. Dit zijn zo maar wat hoofdpunten waar we aan werken. Het lijkt alle maal zo logisch, echter het valt niet mee om systemen die al tientallen ja ren werken in een handomdraai om te buigen. Toch kunt u er van op aan dat binnen afzienbare tijd de meeste ideëen verwezenlijkt zullen zijn. De tijd is er rijp voor. L. Remijn Vrijdag 1 juni 1990 Foto onder: Medewerk(st)ers van Verzekeringen ZLM kregen bij Van der Endt de gelegenheid om praktijkervaring op te doen. Schade- expert, de heer P. Pais, is hier bezig met het spuiten van een mo torkap. Van links naar rechts in werkkleding: de dames M. Duisters, M. Hoondert, A. de Zeeuw en J. Hoogesteger. In de praktijk Inzicht in de reparatiewereld is voor schadekorrespondenten van wezenlijk belang. Verzekeringen ZLM vindt het belangrijk dat de mensen van de schade-afdeling zich een beeld kunnen vormen bij het gebeuren in de werkplaats van een schadeherstelbedrijf. Daarom werd medio mei een kursus georganiseerd waarbij het personeel onder leiding van drie van onze schade-experts naast een theoretisch gedeelte ook een bezoek brachten aan drie repara teurs. Het geheel werd als bijzon der leerzaam ervaren, en de op gedane kennis kan een positieve bijdrage leveren aan de kwaliteit van de schadebehandeling van ook üw autoschade. Overigens willen wij de autoscha deherstelbedrijven Van Mill te Goes, Van der Endt te Kapelle en Kort te Zierikzee graag bedanken voor hun medewerking en gast vrijheid. Foto boven: de heer W. van der Endt van het gelijknamige autoscha- dehierstelbedrijf te Kapelle geeft een uiteenzetting van de verschillende reparatietechnieken aan de aandachtig luisterende schadekorrespon denten. Het leveren van kwaliteit staat in zijn goed georganiseerde be drijf voorop.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1990 | | pagina 12