Uit het jaarverslag van de O.Z.H. NOOD- SLACHTINGEN LIGTERMOET Opnieuw meer buitenlandse belang stelling Holland Plantenbeurs Voor al uw NIEUWENHUIJSE KRUININGEN TELECOMMUNICATIE Fiskale behandeling melkquota 'Geen aanpassing referentiestelsel tomaten' Tel. 01130-2503 Autotel. 06-52114682 KALI-SF wordt in de handel gebracht door: Elders in dit blad vindt u een oproep voor de Algemene Ledenvergadering van de Onderlinge Zuidelijke Hagel- verzekering u.a. op 23 maart aan staande. In deze vergadering worden onder andere behandeld de balans en de verlies- en winstrekening met het voorstel van het bestuur om 10% van de bruto premie 1989 te restitue ren. Deze restitutie is mogelijk door dat de O.Z.H. een uitstekend jaar achter de rug heeft met weinig scha de. Zo lezen we in het jaarverslag dat de schade nog geen ton bedroeg, terwijl aan premies ruim 642.500,binnenkwam. Van deze premie werd een bedrag uitgegeven voor herverzekeringspre mie van 140.322,terwijl in de De Tweede Kamer heeft vorige maand met algemene stemmen een motie aangenomen waarin wordt ge vraagd een onderzoek in te stellen naar gewenste regelgeving om het mogelijk te maken bij de overdracht in familieverband van melkquotum op gepachte grond dit melkquotum niet te belasten. gezamenlijke schadepool een bedrag gestort moest worden van ƒ223.041,—. De O.Z.H. heeft na melijk tesamen met nog zeven ande re onderlingen een schadepool waar in een bepaald eigen behoud voor gezamenlijke rekening wordt gedra gen. Dit samenwerkingsverband, be kend onder de naam AgriVer, voert bovendien een gezamenlijke premie regeling, terwijl ook de verzeke- ringsvoorwaarden gelijk zijn. Ook de andere partners in AgriVer verband hebben het voornemen een zelfde percentage te restitueren. Ondanks deze voorgenomen restitu tie kan de O.Z.H. nog een fors be drag aan de reserve toevoegen, waardoor de O.Z.H. haar financiële zekerheid weer weet te vergroten. In het jaarverslag lezen we verder dat de verzekerde kapitalen ten op zichte van 1988 iets zijn teruggelo pen. De totale verzekerde waarde beweegt zich echter, inklusief de transportverzekering, rond de 180 miljoen gulden. De gemiddelde ver zekerde waarde per ha liep iets terug (met 63,— ten opzichte van vorig jaar). Het totale premie-inkomen geeft ten opzichte van 1988 echter, mede gezien de mogelijkheid om ook transportschade te verzekeren, een stijging te zien van ongeveer 20.000,Al met al een gunstige financiële positie. In het jaarverslag wordt nog eens de nadruk gelegd op het grillig en on voorspelbaar gedrag van de risiko's waartegen deze maatschappij dek king biedt. Verwezen wordt daarbij naar de recente stormen en naar de catastrofale hagelbui die in juni 1988 Tholen trof. Het verslagjaar daaren tegen kenmerkte zich door een bui tengewoon gunstig verloop. In het verslag wordt verder gewag gemaakt van het feit dat de voorgenomen sa mensmelting met de Onderlinge Hulst als gevolg van de inmenging van buitenaf geen doorgang heeft gevonden. De samenwerking in Agri Ver-verband neemt stap voor stap wel duidelijker vormen aan. Verder komen op de vergadering van 23 maart enkele wijzigingen in de statuten aan de orde, wordt de lijst van taxateurs vastgesteld en vin den bestuursverkiezingen plaats. Tenslotte zij er nog eens met nadruk op gewezen dat, zeker in een tijd van recessie, zoals we die nu, getuige de lopende akties van akkerbouwers, lijken te beleven, het een noodzaak is de geteelde produkten goed te ver zekeren. Dat u daarvoor een maat schappij kiest met goede voorwaar den en uiterst voordelige premies, behoeft nauwelijks enige on derstreping. J. Visscher, direkteur De zesde Holland Plantenbeurs heeft, op 1, 2 en 3 maart jongstle den, opnieuw meer buitenlandse be zoekers getrokken dan de voorgaan de beurzen. De voorjaarsbeurs, een gezamenlijke inspanning van de Be middelingsbureaus van Bloemenvei ling Westland en Bloemenveiling Berkel, trok zo'n 2.200 bezoekers. Opvallend daarbij was de toenemen de belangstelling uit landen als Italië en Frankrijk. UGTiRMOET T0P0GARD: een optelsom van pluspunten Het Landbouwschap wil dat minis ter Braks voorkomt dat de Europese Commissie aanpassingen doorvoert in het referentie-prijsstelsel voor to maten geteeld in de Europese Ge meenschap. De aanpassing is nadelig voor de prijs van onder glas geteelde tomaten in vergelijking met de prijs van onder plastic verbouwde toma ten. Met name in de zuidelijke EG- lidstaten worden tomaten onder plastic geteeld. Adri v.d. Maas 01114 - 2607 Telefax koop/huur v.a. f 39,- p/m Draadloze intercomsystemen Telefooncentrales Beantwoorders koop/huur Doorkiessystemen Deurvideosystemen Yerseke, 01131-2406 FA. BECOTEX Fax 01131-3552 De pluspunten van deze onkruid bestrijder in erwten: uniek breed spektrum; lange bodemwerking; kontaktwerking op kleine onkruiden; tot enkele dagen voor opkomst toepasbaar; zacht voor het gewas; -f op alle grondsoorten toepasbaar; een konkurrerende ha-prijs. Topogard is vooralsnog alleen in erwten toegelaten. Ga zorgvuldig om met gewas beschermingsmiddelen. Lees voor het gebruik altijd het etiket. «Geregistreerd handelsmerk van CIBA-GEIGY A.G., Bazel, Zwitserland. Ligtermoet Chemie B.V. Postbus 1048 4700 BA Roosendaal Tel. 01650 - 97200 Meststof vinasse KALI-SF CHLOORARM (max. 0,2%) GESCHIKT VOOR ALLE GEWASSEN gegarandeerd 25% K,0 in water oplosbaar. ca. 9% organische stof ca. 10% CaO (kalk). Onth. no. 1038 CONCUREREND IN PRIJS Soepenberg Fourages te Dronten (03210-16462) Verkoop voor Zeeland: M. Mol-Wemeldinge (01192- 2248) 6 Vrijdag 9 maart 1990

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1990 | | pagina 6