Reesink toont op RAL nieuwe wentelpioeg 'Ga jij het takkenbossenzeefje even halen' Drycon koel- en droogmethode Wat moet u doen? Spelregels Vragen bij veiligheidswedstrijd Landbouw-RAI Injektiesysteem voor veldspuiten Overname door Van Driel en Van Dorsten Getrokken veldspuiten in automatisch spoorvolgende uitvoering Spoelinrichting voor centrale vulplaats met pompset GROOTHANDEL IN BESTRDPINGSMIDDELE^ ?nno0§?Q2} 'gebru/KT m.dpel: FUNGI6ARB GIFTIGHEID TOEGANKEL^ na: II.OOW De veiligheidswedstrijd van het Land bouwschap ter gelegenheid van de Landbouw-RAI 1990 staat dit keer voor een groot deel in het teken van het werken met bestrijdingsmidde len. Op het wedstrijdformulier moe ten situaties aangekruist worden die gevaarlijk zijn of een bedreiging voor de gezondheid inhouden. De hoofdprijs van de veiligheids wedstrijd bedraagt 500 gulden. De tweede prijs 200 gulden, terwijl de derde tot en met de vijfde prijs 100 gulden is. Voorts zijn er nog diverse prijzen, die bestaan uit artikelen die de veiligheid tijdens agrarisch werk bevorderen. De winnaars worden door loting uit de goede oplossingen bepaald. De trekking zal plaatsvin den op 16 februari 1990 ten kantore van het Landbouwschap, Prinsevin- kenpark 19 te 's-Gravenhage. In de tekening zijn tien cirkeltjes aangebracht. Van deze tien zijn er zeven geplaatst bij een situatie of een handeling die onveilig is of gevaar kan opleveren voor de gezondheid. De opdracht is om deze zeven op te sporen en aan te kruisen. Daarnaast beantwoordt u drie aan de wedstrijd toegevoegde vragen door het hokje met juist of onjuist aan te kruisen. 1. Iedereen van 12 jaar en ouder kan meedoen. 2. Per deelnemer mag niet meer dan een formulier worden ingezonden. 3. De wedstrijdformulieren, ook die uit de landbouwbladen, kunnen bij de wedstrijdstand op de Landbouw- RAI in de daar geplaatste bus wor den gedaan. 4. De deelnemers die het formulier niet op de RAI inleveren, moeten het vóór 10 februari 1990 in een als brief gefrankeerde envelop zenden aan: Landbouwveiligheidswedstrijd, Postbus 85500, 2508 CE Den Haag. 5. De prijswinnaars worden na de trekking in de landbouwbladen be kend gemaakt. 6. Over de uitslag van de wedstrijd kan geen briefwisseling worden gevoerd. 7. Vergeet niet uw naam en adres te vermelden. 1Er komen veel meer bestrij dingsmiddelen via de huid dan via ademhaling in het lichaam terecht. juist onjuist 2. In de bestrijdingsmiddelenkast moeten de vloeibare middelen onder in staan en de poedervormige mid delen bovenin. juist onjuist 3. Een masker dragen is de enige juiste manier om kontakt met bestrijdingsmiddelen te voorkomen. juist onjuist Drycon fabriceert een koel- en droog- unit voor akkerbouwers, bloembol lenkwekers e.a. producenten waar van de produkten gedroogd en ge koeld moeten worden. Hoge droogtemperaturen zijn voor een groot aantal produkten schade lijk. Verlies van kiemkracht, verbre ken van kiemrust en huidbeschadi gingen zijn daar vaak het gevolg van. Drycon heeft daarvoor een koel- en droogunit ontwikkeld, waarbij door eenvoudig een lucht- klep om te zetten, de koelunit een ontvochtigingsunit wordt. Hierbij wordt de kondensatiewarmte aan de luchtstroom teruggegeven. Zo wordt b.v. lucht van 15°C en 90% RV ont- vochtigd en opgewarmd tot lucht van 17°C en 60% RV. De droog- kracht neemt daarvoor EXTRA toe. Drycon droogunits worden geëkspo- seerd op de Landbouw RAI door Mooij Kamerik BV stand 605 in de Randstadhal. Douven veldspuit in spoorvolgende uitvoering gramma Douven vul- spoelinrichtingen is onlangs een nieuwe uitvoring toegevoegd. Het betreft de spoelinrichting voor cen trale vulplaats met pompunit en vlotterbak. Deze spoelinrichting kan rechtstreeks op de waterleiding aan gesloten worden. Met deze spoelin richting kan verantwoord en con form de gestelde eisen gespoeld wor den. Uiteraard worden op de Land- bouwrai ook de andere Douven vul- spoelinrichtingen getoond. Speciaal voor de Fendt werktuigen drager is door Douven een opbouw- tank ontwikkeld. Deze tank is ook geschikt voor de Fendt GHA uitvoe ringen, er is dan zelfs bij een spoor breedte van 1,5 meter nog een volle dige wieluitslag mogelijk. Door de uitgekiende vorm van de tank zijn de gewichtsverdeling en het zicht opti maal. De tank kan door een man eenvoudig aan- en afgekoppeld worden. Om kennis te kunnen nemen van de vorderingen op het gebied van mid- deleninjektie, stelt Douven op de Landbouwrai 'Agroinject' aan u voor. Dit systeem zal in het komend spuitseizoen in de praktijk getest worden. G.W. van Driel en van Dorsten b.v. te Hoofddorp heeft het landbouw- mechanisatiebedrijf Vijn te Wierin- gerwerf overgenomen. Het bedrijf wordt vanaf 20 januari 1990 voortgezet onder de naam 'Driespan Wieringerwerf b.v.'. Ook de vertegenwoordigingen van de door Vijn gevoerde merken trekkers en machines zullen door Driespan Wieringerwerf worden voortgezet. Alle getrokken Douven veldspuiten zijn voortaan in een automatisch spoorvolgende uitvoering leverbaar. Hierdoor wordt gewasbeschadiging in het veld tot een minimum be perkt. Door het systeem uit te scha kelen wordt de stabiliteit van de ma chine tijdens het transport gewaar borgd. De besturing vindt elektrisch hydraulisch plaats, en wordt aan gestuurd door sensoren die de hoek- verdraaiing meten. Aan het uitgebreide leveringspro- Deze spoelinrichting kan en mag rechtstreeks op de waterleiding aan gesloten worden Reesink nv te Zutphen, leverancier van o.m. machines van Kuhn, toont op de Landbouw-RAI de volgende noviteiten. Cirkelschudder GF 6001 MH (verganger van de 6000), met vernieuwde beschermbeugel en ge heel nieuwe koppeling in de aandrij ving waardoor de elementen in elke stand door kunnen draaien; cirkel schudder GF 7000 Tcirkelhark GA 381 GM 10 nu met tandemstel; cir kelhark GA 732 bestaande uit twee cirkelharken GA 381 GM 10 met elk tien afneembare tandarmen; wentel- ploeg BRE/TR-standaard in twee- en driescharige uitvoering speciaal voor de lichtere gronden; wentel- ploeg 70 super voor de zware grond, leverbaar met speciaal H6-rister, in twee- tot vijfscharige uitvoering; wentelpioeg HV-integral: nieuw ont wikkelde wentelpioeg met moderne hydraulisch instelbare ploegbreedte- verstelling; kunstmeststrooier Delta, hydraulisch aangedreven twee- schijfs kunstmeststrooier voor werk- breedte tot 32 m. Alle machines zijn van het merk Kuhn. Met de opdracht 'Ga jij het takken bossenzeefje even halen' werd nieuw personeel op Westlandse tuinbouw bedrijven er vaak op uitgestuurd om niet bestaand gereedschap te halen, tot ieders grote hilariteit. Varianten hierop zijn aardbeienladdertje en vierkante-gatenboor. Dit is te lezen in de eind vorig jaar verschenen pu- blikatie 'Dat is goud' van de Stich ting Public Relations Westland te Naaldwijk. Hierin staat een kleine verzameling woorden en uitdrukkin gen, die gevat kan worden onder de titel: typische tuinbouwtaal uit het Westland. Uit de bijgaande verkla ring blijkt vaak hoe de uitdrukking is ontstaan. Overigens bestaan ook in andere agrarische sektoren uitdrukkingen als bovenstaande. Zo sturen Twent se veehouders voor de grap wel eens buurjongetjes of logerende neefjes erop uit om bij een buurman de hooistamp (de 'heuistampe') te ha len. Die buurman heeft deze dan toevallig net uitgeleend aan een an dere buurman, etc.etc. Een andere uitdrukking in het West landse boekje is: 'Hij haalt de nieu we arepels niet'. Hiermee wordt be doeld: 'Hij leeft niet meer tot juni'. Dat was de tijd dat de nieuwe aard appels werden geoogst. Wanneer iemand er zo slecht uitzag, alsof hij deze oogst niet meer zou meemaken, werd van hem gezegd dat hij de nieu we aardappels niet meer zou halen. En met 'Wat sjouw je tegenwoordig' wordt (aan niet-tuinders) gevraagd wat ze tegenwoordig voor de kost doen. Het boekje is samengesteld door Manita Koop. 14 ci Vrijdag 19 januari 1990 K>'«" 'iKUfle; v;

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1990 | | pagina 14