Samenwerking tussen drie automatiseringsbedrijven Met werpmatten minder biggensterfte Rotina introduceert nieuw ontworpen breedstrooier Nieuwe generatie Bergmann stalmestverspreiders Kaweco zodebemester onderscheiden De Magnum met meer versnellingen Afdekzijl voor kunstmeststrooier Vicon snij-unit voor de HP 1600 Sterlab- certificaat RIKILT Komputer ter bescherming van planten Nieuwe motorolie- lijn van 0K Geerlofs Koeltechniek breidt uit De serie bestaat uit 9 typen met draagvermogen van 4 tot 10 ton met als basis een degelijk gebouwd chas sis. Het onderstel is uitwisselbaar en leverbaar als 1-asser of tandemasser geveerd. Men kan voor een optimale gewichtsverdeling de as naar voren of naar achteren verplaatsen. De houten zijwanden zijn 70 of 90 cm hoog, terwijl de voorwand in staal is uitgevoerd. De bodemketting (scheepsketting van 11 mm, gehard, met een breek- last van 15 ton) kan men mecha nisch of traploos hydraulisch aan drijven. De solide vurenhouten bo dem is dubbelzijdig met olie geïm pregneerd. Nieuw is ook de automatische span- inrichting van de bodemketting. Door de konstante ideale ket tingspanning is de slijtage minder en daardoor de levensduur langer. De spanrollen zijn verend opgehangen en vangen de eventuele stootbe- lastingen op. Het strooi werk is schuin naar achte ren geplaatst met een doorlaathoog- te van 1 m. en heeft een bredere breedteverdeling gekregen. Men heeft de keuze uit een dubbele strooiwals, eventueel uitgevoerd met breedstrooischijven of 3 staande walsen. Deze stalmestverspreiders zijn ook uitstekend geschikt voor het strooien van kalk, kippemest of schuimaarde. Voor inlichtingen: Cehave n.v. Veg- hel, Divisie AB, Tel. 04130-82466/82451, fax nr. 04130-82294. Voor de Vicon Super Flow kunst meststrooiers is nu een opklapbaar afdekzeil leverbaar voor de model len met een bakinhoud van 750, 950 en 1150 liter om inregenen te voorkomen. Met dit opklapbare afdekzeil kan de kunstmeststrooier gemakkelijk ge vuld worden. Hetzelfde afdekzeil wordt standaard geleverd op de Vi con Octopus pneumatische zaai- machine. Vicon heeft voor de HP 1600 groot- pakpers voor kuilvoer een snij-unit ontwikkeld om hiermede te bereiken dat het HP 1600 pak beter door de boer verdeeld kan worden. Hetzij met de vork of met kuilvoerdoseer-, apparatuur of met een voermeng- wagen. De snij-unit kan ook in al in gebruik zijnde HP 1600 persen wor den ingebouwd. Het gras wordt door 8 messen gesne den. Voor een goede verdeling zijn niet meer messen nodig want de ho ge persdruk van de HP 1600 zorgt al voor een goede verdichting in het pak waardoor het kuilproces in het pak al uitstekend is. Het pak krijgt een nog strakkere rechthoekige vorm. Er gaat ca. 8 10% meer gras in het pak en alle gras blijft in het pak als het wordt uitgeworpen. Een HP 1600 met een snij-unit maakt het inkuilen voor de boer niet duurder maar levert wel een pak van goede kwaliteit dat zeer gemakkelijk verwerkbaar is. Het afgelopen sei zoen hebben 2 HP 1600 persen, uit gerust met een Vicon snij-unit, sa men ca. 17.000 balen geperst met uitstekende resultaten. De verwer king van de gesneden pakken met doseer-apparatuur of voermengwa- gen gaat uitstekend, aldus Vicon. Agridata te Zutphen, Covam te Eindhoven en RCD Informatisering b.v. te 's-Hertogenbosch, drie orga nisaties aktief op het gebied van de automatiseringsdienstverlening, on derzoeken de mogelijkheid tot ver gaande samenwerking. De doelstel ling van de samenwerking is het tot stand brengen van een krachtig au-. Onlangs heeft het Rijks kwaliteitsinstituut voor Land- en Tuinbouwprodukten (RIKILT) te Wageningen het Certificaat van Er kenning van de Nederlandse Stich ting voor de Erkenning van Labora toria (Sterlab) gekregen. Het RI KILT is daarmee het eerste onder zoeksinstituut van de rijksoverheid dat een sterlabcertificaat krijgt. Het RIKILT krijgt het Sterlabcerti ficaat onder meer voor het aantonen van hormonen en andere groeibe- vorderende stoffen in vlees en urine bij landbouwhuisdieren. tomatiseringsdienstverleningsbe- drijf. Daardoor wordt een toonaan gevend automatiseringsdienstverle- ningsbedrijf vooral gericht op de agrarische sektor tot stand gebracht. Hiermee wordt tevens ingespeeld op de groeiende behoefte aan in- frastrukturele automatiserings voorzieningen en hoogwaardige dienstverleningsmogelijkheden in deze sektor, aldus de drie kompa- r anten. De drie bedrijven hebben een geza menlijke omzet van 35 miljoen gul den. Het totaal aantal medewerkers bedraagt 220. Met de nieuwe komputer 'Metos' kunnen gegevens direkt van het veld in een centraal apparaat worden ge registreerd. De sensor box levert d.m.v. bladvochtigheids- en blad- temperatuursensoren iedere 12 mi nuten informatie direkt in huis. Ver schillende gegevens worden verwerkt en overeenkomstige infektieprogno- ses weergegeven. Voor iedere fruit en groentesoort werd een speciaal komputerprogramma ontworpen. Door de geleverde gegevens wordt berekend of en wanneer met een zwam- of bakterie-aantasting te reke nen valt. Daardoor is de toepassing van bestrijdingsmiddelen gericht en milieubewust mogelijk. Voor inlich tingen over de Metos komputer kunt u kontakt opnemen met de firma Luxan in Eist, tel. 08819-72144, die vertegenwoordiger van de Oosten rijkse fabrikant is in Nederland. OK heeft een nieuwe motorolieJijn geïntroduceerd: de duizend-een-lijn. De nieuwe lijn omvat vijf oliën: OK 1001 voor alle personen- en bestelau to's, geschikt voor de meest geavan ceerde motoren; OK 2001 voor benzine- en autogasmotoren met of zonder turbo, en dieselmotoren zon der turbo; OK 3001, vooral geschikt voor gebruik in de agrarische we reld; OK 4001 voor gemengde wa genparken; OK 5001 voor moderne, zwaarbelaste vrachtwagendieselmo toren uitgerust met turbolader, eventulel in kombinatie met inter- cooling. In dezelfde lijn is verkrijgbaar de vernieuwde OK-tweetaktolie zelf- mengend, geschikt voor zware, wa- tergekoelde buitenboordmotoren en luchtgekoelde tweetaktmotoren. De ze olie voldoet ruim aan de norm BIA TC-W2. De milieuvriendelijke OK-kettingzaagolie en -vakuümolie op basis van raapzaad worden even eens in de nieuwe grijze fles ge leverd. De OK-oliën zijn verkrijgbaar in verpakkingen van 1, 5, 10, 60 en 200 liter en in bulk. De OK-tweetaktolie is echter alleen verkrijgbaar in 1 en 5 liter verpakking. Op 1 december opende Geerlofs Koeltechniek b.v. haar nieuwe vesti ging op het industrieterrein 'de Ha ven' in Drachten. De onderneming is hierdoor beter in staat aan de groei ende vraag naar koeling van agrari sche produkten en levensmiddelen uit de voedselverwerkende industrie te voldoen. Vanuit de nieuwe vesti ging kan zij haar klanten in de noor delijke regio's vooral slagvaardiger bedienen en haar positie in de markt verder uitbreiden. Het gebruik van werpmatten kan sterfte onder pasgeboren biggen door onder andere onderkoeling voor een belangrijk deel onder vangen. Onderzoeken op de varkensproef- boerderij in Raalte hebben uitgewe zen dat de biggensterfte met 4% afneemt. Werpmatten zijn geperste vezels op basis van zeemleer en papier. Het houdt uitstekend de lichaamswarmte van biggen vast. Het materiaal is te vens vochtdoorlatend. Het gebruik van werpmatten heeft verschillende voordelen. De big komt ten eerste op een schone on dergrond ter wereld. Ten tweede staat de big niet meer bloot aan tocht uit de mestput. Daarnaast behoudt de big beter haar lichaamswarmte, waardoor ook zwakkere biggen betere levenskan sen krijgen. Info 04977-2017. De Deutsche Landwirtschafts- Gesellschaft (D.L.G.) - organisator van de internationale vakbeurs Agri- technica '89 - heeft Kamps de Wild B.V. te Zevenaar een onderscheiding toegekend voor de Kaweco- zodebemester. Het bedrijf houdt zich reeds jaren bezig met de mengmestproblema- tiek, wat geresulteerd heeft in de ontwikkeling van een zodebemester of sleuveninjekteur in grasland- en bouwlanduitvoering. Deze zodebemester is in staat circa 30 tori mengmest per hek tare te in- jekteren tot op een diepte van 8 cm. Doordat over een breedte van 4,40 meter 20 injektie-elementen werken, is er een nauwkeurige dose ring. De bouwlandinjekteur heeft 8 a 10 injektie-elementen, die tot op een diepte van 30 a 40 cm werken. De Westduitse fabrikant Rotina komt volgend voorjaar met een nieuw type strooier, speciaal ontwik keld voor de akkerbouw, de G.T.S. serie. De serie wordt geleverd met een dubbele trechter met een inhoud van 1000 tot 1800 liter. De strooier is kompakt gebouwd met een brede voorraadbak, zodat het zwaartepunt dicht achter de trek ker komt te liggen. De strooier wordt in Nederland standaard gele verd met 24 meter strooischijven, zeefroosters en hydraulische bedie ning. Tevens zijn standaard: roestvrij-stalen doseerschuiven, trechter uitlopen en strooischijven gemonteerd voor een minimaal on derhoud. Elke trechter is voorzien van een nieuw ontwikkelde langzaamlopen- de roerderster, welke via een ni- trostalen ketting wordt aangedre ven. Voor inlichtingen: Motrac B.V., tel. 05750-91911. De Case-III Magnum traktorserie, bestaande uit de: 7110 -155 pk, 7120 - 182 pk, 7130 - 213 pk, 7140 - 246 pk, wordt binnenkort leverbaar met de 24 6 Full Powershift transmis sie. De 24 snelheden vooruit (vanaf 800 meter/uur), geven u in kombi natie met een enorm bedieningsge mak ongekende mogelijkheden. Vanaf januari 1990 is de Magnum serie met Full Powershift standaard uitgerust met meer versnellingen achteruit, nl. met 6 mogelijkheden i.p.v. 3. Hierdoor heeft u de moge lijkheid om tot 12 km/uur achter uit te rijden. De bediening van deze Full-Power- shift transmissie geschiedt met één bedieningshandel. Zonder te 'ont koppelen, m.a.w. de aandrijflijn wordt niet onderbroken, kunt u on der belasting op- of terugschakelen! 14 Vrijdag 22 december 1989

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1989 | | pagina 14