Prijsvraag Alcoholmatigingscampagne in Zeeuws-Vlaanderen van start Flevoland heeft nu ook landschapstichting Omroep Zeeland begint tijdens jaarwisseling Oplossing van de prijsvraag uit het ZLM-blad van 10 november 1989 'Tijdens die nachtuitzending willen we vanuit verschillende lokaties rechtstreeks berichten over nieuws feiten, die zich op dat moment in de provincie voordoen. Ook zullen we enkele markante Zeeuwen vragen naar hun persoonlijke verwachtin gen voor het nieuwe jaar. En wie ons belt mag voor de hele provincie hoorbaar zijn nieuwjaarswensen uit spreken. We willen meteen al een voorbeeld geven van hoe de nieuwe omroep kan gaan funktioneren'. Na de nachtuitzending wordt om twee uur op de regionale FM- frekwentie weer het traditionele nachtprogramma van de landelijke zenders Radio 1 en 2 geplaatst. Óm twaalf uur 's middags op nieuw jaarsdag begint dan het officiële openingsprogramma van Omroep Zeeland. Flip Feij: 'We hebben de voorkeur gegeven aan een program ma in plaats van een bijeenkomst waarop wij al onze toekomstige rela ties een glaasje en een bitterbal aan bieden. Een programma kan door iedere belangstellende in de hele pro vincie worden beluisterd en daarmee komen we meer tegemoet aan onze doelstelling dan wanneer we tout- 1990 gevolgd door uitzendingen in de vroege ucnienduren, zodat het ge middelde drie uren per dag be draagt. Op dit moment zijn tien me dewerkers verzekerd van een vaste baan bij de nieuwe omroep. De meesten begonnen op 1 december aanstaande met een intensief oplei dingsprogramma en proef uitzendin gen, waarvan een gedeelte al hoor baar zal zijn tussen kerst en oud jaarsdag. Het is de bedoeling, dat in april volgend jaar nog eens ruim tien medewerkers beginnen. In de loop van 1990 zullen ongeveer 25 mensen in vaste dienst zijn. Zwevende zendtijd In de zendtijd aanvraag, die Omroep Zeeland aan het Kommissariaat voor de Media heeft gestuurd, wordt boven de genoemde uitzendtijden ook gesproken van 'zwevende' zend tijd. Die kan de radio straks gebrui ken voor bijzondere evenementen. Eén bijzondere uitzending staat al gepland: een avondvullend pro gramma op 21 maart 1990, de dag van de gemeenteraadsverkiezingen. Flip Feij: 'Wij zullen de Zeeuwse luisteraars de hele avond informeren over de resultaten van die verkiezin gen. Er komen uitslagen, analyses en kommentaren'. Als laatste Nederlandse provincie heeft Flevoland nu ook een be- heerstichting voor een aantal (na tuurlandschappen. De Stichting Flevolandschap- heeft vorige maand van de provincie Flevoland een strukturele, jaarlijkse subsidie van 200.000 gulden toegezegd gekregen. Samen met een startsubsidie en een beheerbijdrage van het ministerie van Landbouw is dit voldoende voor het Flevoland schap om vijf terreinen in de provincie in beheer te nemen en voorlichting over de Flevolandse na tuur en landschappen naar het pu bliek toe te verzorgen. foto no. 1 Boerderij van de heer L.J. de Rijke in de St. Pieterspolder te Kruiningen. De grote schuur is gebouwd in 1900 en is 52 meter lang en 15 meter breed. Het wa genhuis van 7 meter is destijds door het overkappen van het tus senstuk van 6 meter tot één ge heel met de schuur gebouwd, to tale lengte 65Deze schuur is een mooi voorbeeld van een houten zwartgeteerde schuur met witte banden rondom de deuren, lui ken en ramen en zodoende een echte Zeeuwse schuur. foto no. 2 Boerderij van de familie Vermue in de Hollestellepolder te Ove- zande, kinderen van Marinus Si mon Vermue. Deze boerderij wordt beschreven in het boekje 'Een hoeve in Hollestelle' van de amateur-historicus Paul Raas te 's-Heerenhoek. In het weekblad 'De Bevelander' van 25 oktober 1989 wordt een aantal gegevens van deze boerde rij vermeld met een luchtfoto uit omstreeks 1950. Bij vergelijking van deze luchtfoto met de foto no. 2 van 10 november is duide lijk te zien, dat er nog weinig ver anderd is. Prijswinnaar Uit de goede inzendingen werd als prijswinnaar geloot L.J. van Oeveren uit Kloetinge. Gevraagd wordt de plaats en de naam van de bewoners van de af gebeelde boerderijen. Foto a en b zijn van één en de zelfde boerderij uit Zeeuws- Vlaanderen Foto c en d zijn van één en de zelfde boerderij uit Zuid- Beveland Oplossingen voor 30 december 1989 inzenden naar de redaktie van het ZLM-blad, Postbus 2116, 4460 MC Goes. In het volgend nummer zal meer aandacht aan de 2 afgebeelde boerderijen worden besteed. Namens de Boerderijenstichting Zeeland worden de bewoners van de gefotografeerde boerderijen in het afgelopen jaar hartelijk be dankt voor hun medewerking en allen goede feestdagen toe gewenst. Vervolg op aktie zware voet De stichting streeft een goede verstandhouding met haar buren - de boeren - na. 'Over wederzijdse belangen moet in alle redelijkheid gepraat kunnen worden', aldus de initiatiefnemers van de Stichting Flevolandschap Vrijdag 8 december 1989 De posters langs de Zeeuws-Vlaamse wegen, met de tekst zware voet - wegpiraat, zijn deze week vervangen door nieuwe campagne-borden, waarop een jonge moeder met kind is afgebeeld. Naast de afbeelding staat de slogan: "Ik heb te veel te verliezen om op alcohol te rijden". De nieuwe borden zijn een onderdeel van de alcoholmatigingscampagne die de Zeeuws-Vlaamse politie (Gemeente- en Rijkspolitie) is gestart en zullen in december en ja nuari langs de wegen staan. Tijdens de campagne zullen bussen van de busmaatschappij ZWN in Zeeuws- Vlaanderen stickers op de achterzij de voeren met een bij de aktie ho rend logo. Eind januari 1990 begint het tweede gedeelte van de alcohol- matigingsaktie. Er verschijnt dan een poster langs de weg met daarop een verliefd jong stel. Hiervoor is nog geen tekst voorhanden. Bij dit beeld dient nog een korte slogan te komen! Het publiek heeft tot 7 januari 1990 de tijd een bij de alcoholaktie pas sende slogan in te zenden naar: de politie in Zeeuws-Vlaanderen, Rose- gracht 15 te Terneuzen. Een jury on der leiding van Piet Brakman zal be oordelen wie de beste slogan heeft ingestuurd. Verzekeringen ZLM heeft opnieuw een geldprijs beschikbaar gesteld en hoe meer inzenders hoe beter. Pre ventie doen we immers met z'n allen. En denk er zeker in deze gezellige de cembermaand aan dat alcohol en verkeer geen combinatie zijn. De eerste uitzending van Omroep Zeeland begint op 1 januari 1990 kort na middernacht en duurt twee uur. Er wordt een rechtstreeks pro gramma gebracht met aandacht voor de manier waarop de provincie over de drempel van het nieuwe jaar stapt. Ook wordt nadere informatie gegeven over de inhoud van het feestelijke openingsprogramma van de Zeeuwse regionale omroep, dat op nieuwjaarsmiddag wordt uitge zonden van twaalf tot zes uur. Op dinsdag 2 januari beginnen de uitzen dingen in het ritme, dat de eerste maanden zal gelden: van maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Later in 1990 wil Omroep Zeeland de zendtijd verder uitbreiden, totdat het voorlopige einddoel van drie uur per dag is bereikt. Direkteur-hoofdredakteur Flip Feij over de allereerste nachtuitzending: Zeeland zouden uitnodigen ons me teen al met een bezoekje te vereren. Dat is nou het aardige van radio: je kunt iedereen bereiken en wij hoe ven niet op zoek naar een zaal waar duizenden genodigden kunnen wor den ondergebracht'. Het nieuwjaarsmiddagprogramma duurt tot zes uur en zal opnieuw ge wijd zijn aan de mogelijkheden, die het kommunikatiemedium eigen zijn. Het programma komt in zijn geheel uit het studiogebouw van de omroep in Oost-Souburg. Na de bijzondere uitzendingen op nieuwjaarsdag gaat Omroep Zee land op dinsdag 2 januari beschei den verder met twee uur aktuele en informatieve programma's per dag van maandag tot en met vrijdag. In mei moeten dan de zaterdag en de zondag erbij komen, in september

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1989 | | pagina 9