Premie ziektekostenverzekeraar ZHV omlaag De wintersportverzekering van Verzekeringen ZLM Een wijziging in de Wet op de Toe gang Ziektekostenverzekeringen (WTZ) heeft ten gevolge gehad dat verzekerden van 65 jaar en ouder recht hebben op een Standaardpak ketpolis. Het belangrijkste gevolg hiervan is dat de "schade" welke wordt gedeclareerd op genoemde polissen, middels een wettelijke bij drage (de zogenaamde poolingsbij- drage öf bijdrage Omslagregeling WTZ) wordt omgeslagen over alle partikulier verzekerden in Neder land. Hierdoor is het mogelijk de premie voor het jaar 1990 te verla gen. Anderzijds zullen in 1990 de kosten van de gezondheidszorg weer verder stijgen. Rekening houdend met beide ge noemde faktoren heeft ZHV beslo ten de premies per 1 januari 1990 met ca. 5% te verlagen. De kinder premie is vastgesteld op 50% van de volwassen premie. Gezinnen met kinderen krijgen daardoor in veel gevallen een verlaging van meer dan 5%. De premie voor de Standaard pakketpolis zal in evenredigheid worden verlaagd. Wettelijke bijdrage omhoog Sedert 1 januari 1987 moet iedere ziektekostenverzekeringsmaatschap pij de verzekerden een aantal bedra gen in rekening brengen. Iedere maatschappij is verplicht om dezelf de bedragen te hanteren. Het maakt dus niet uit bij welke maatschappij u verzekerd bent. De maatschappij int de bedragen op grond van wettelijke regelingen. De bedragen die u per 1 januari 1990 moet betalen bestaan uit twee on derdelen: - De bijdrage die voortkomt uit de "Wet medefinanciering overver tegenwoordiging oudere zieken fondsverzekerden" (MOOZ). Deze wet is sinds 1 april 1986 van kracht en verplicht de partikulier verzekerden een bijdrage te leve ren aan het ziekenfonds. Deze bijdrage is nodig omdat na de wijziging van het stelsel van ziek tekostenverzekeringen tijdelijk meer ouderen verzekerd zijn in het ziekenfonds dan in de parti- kuliere verzekering. Aan deze si tuatie zal naar verwachting over een aantal jaren een einde komen omdat ieder na het bereiken van de 65-jarige leeftijd verzekerd blijft daar waar hij /zij voorheen verzekerd was. Ook dit vloeit voort uit de veranderde wet geving. De bijdrage "Omslagregeling WTZ". Deze bijdrage vloeit voort uit de Wet op de toegang tot ziektekostenverzekeringen (WTZ). Tot 1 januari 1990 wercl de bijdrage pooling voorheen vrijwillig ziekenfondsverzeker den geheven. De tekorten van de standaardpolisverzekerden wer den over de andere partikuliere verzekerden verdeeld. Wetswijzi ging heeft tot gevolg dat vanaf 1 januari 1990 alle verzekerden, dus ook de standaardpolisverze kerden, de nieuwe omslagbijdra ge dienen te betalen. Deze om slagbijdrage betreft het tekort op zowel de standaardpolis als ook op de standaardpakketpolis voor 65-plussers. Door deze uitbrei ding is de bijdrage die van u ge vraagd wordt aanmerkelijk ho ger dan in voorgaande jaren. Bepalend voor de leeftijdsinde ling is de leeftijd op 1 juli 1989 (peildatum). De bijdragen moeten worden be taald door alle verzekerden, dus ook voor kinderen voor wie geen Voor beide bijdragen geldt dat ze geïnd worden tegelijk met de pre mie. Betaalt u de premie per jaar, dan moeten ook de bijdragen per jaar worden betaald. Betaalt u per maand, dan zal de bijdrage per maand worden geïnd. ZHV zal de bijdragen afzonder lijk op uw rekening vermelden. 0 t/m 19 jaar 2Q t/m 64 jaar 65 jaar en ouder Omslagreg. WTZ 102,— (37,80) 204,— (75,60) 163,20 (60,48) MOOZ 22,20 (24,—) 44,40 (48,—) 35,52 (38,40) Totaal 124,20 61,80) 248,40 (123,60) 198,72 96,89) De tussen haakjes vermelde bedragen zijn van toepassing in 1989. (per maand) 10,35 5,15) 20,70 (10,30) 16,56 8,24) premie verschuldigd is. Hebt u bijvoorbeeld 3 kinderen en re kent uw maatschappij maar voor maximaal 2 kinderen premie, dan moet u toch voor de drie kin deren deze bijdragen betalen. Ook aan degenen wiér polis pre- mievrij is, zullen deze wettelijke bijdragen in rekening worden ge bracht. Polissen ZHV In de tweede helft van december zal de nieuwe polis van ZHV bij u in de brievenbus vallen. De nieuwe pre mies en wettelijke bijdragen zijn hierin dan verwerkt. Wilt u nadere informatie neemt u dan kontakt op met Verzekeringen ZLM of de verte genwoordiger in uw omgeving. Wintersport, een sfeervolle vakantie in een witte wereld zonder zorgen. Maar u weet, er kan altijd wat mis gaan. Daarom is de wintersportver zekering van Verzekeringen ZLM absoluut onmisbaar. Met deze verze kering is er bij schade geen eigen risi- ko, zijn kinderen t/m 4 jaar gratis meeverzekerd, is de premie voor langlaufers extra voordelig en zijn er 5 mogelijkheden om de verzekering geheel op uw persoonlijke wensen toe te snijden. Bagage In de eerste plaats natuurlijk al uw normale bagage zoals kleding, kof fers, brillen etc. Maar ook uw hele wintersportuitrusting, waaronder ski- en après-skikleding, schoeisel, ski's, skistokken (ook gehuurde) en zelfs uw imperiaal èn sneeuwkettin gen. De kostbaarheden die u mee neemt zijn trouwens ook verzekerd, zoals foto- en filmapparatuur, hor loges en sieraden. Voor deze kost baarheden geldt een vergoeding tot 600,per premiebetalend persoon. Attentie: schade aan uw auto is niet verzekerd met de wintersportverze kering. Geen punt, daarvoor kunt u een prima aanvullende cascoverze kering van Verzekeringen ZLM nemen. Onvoorziene uitgaven U moet er niet aan denken zelf voor de kosten van een ongeval te moeten opdraaien. Dat wordt al gauw een onbetaalbare zaak. De wintersportverzekering dekt de noodzakelijke kosten van medische behandeling, verblijf en vervoer op medisch advies. Hieronder valt ook de retourvlucht per ambulance-vliegtuig naar Neder land. Ook de kosten voor redding (b.v. per helicopter), voor begrafe nis ter plaatse of vervoer van een stoffelijk overschot worden vergoed. Verdere dekkingen - Het verlies of wegens ongeval of ziekte niet kunnen gebruiken van uw skipas. - Annulering van de skihuur als gevolg van een ongeval of ziekte. - Huur van vervangende ski's voor de duur van uw vakantie, als uw eigen ski's tijdens de vakantie bijvoorbeeld zijn gebroken of gestolen. Vijf aanvullingen waarmee u extra sterk staat Onze wintersportverzekering wordt gekenmerkt door veel flexibiliteit. Op het basispakket zijn 5 verschil lende aanvullingen mogelijk. Met deze extra's kunt u eenvoudig bepa len welk type verzekering het beste bij uw persoonlijke situatie past. Anders gezegd: met onze win tersportverzekering bent u verzekerd van echt maatwerk. 1. Ongevallenverzekering Bij overlijden als gevolg van een ongeval worden de volgende be dragen uitgekeerd: personen van 16 t/m 70 jaar 20.000,—. personen t/m 15 jaar ƒ5.000,—. In geval van blijvende invaliditeit door een ongeval is de dekking: personen van 16 t/m 70 jaar 100.000,—. personen t/m 15 jaar 125.000,—. 2. Geld en extra kostbaarheden Met het basispakket van de win tersportverzekering zijn kost baarheden tot 600,per (pre- miebetalende) verzekerde gedekt. Deze uitbreiding gaat nog een be langrijke stap verder en geeft voor kostbaarheden een extra dekking tot 2.500,per reisge zelschap. Geld is gedekt tot maximaal 500,— per polis. 3. Vervangend vervoer voor de au tomobilist Wanneer een mankement aan uw auto tijdens uw vakantie niet bin nen 2 dagen te repareren valt, krijgt u via de ANWB- Alarmcentrale gratis een vervan gende auto, zonodig met trek haak. U krijgt de vervangende auto voor de gehele verzekerde vakantieperiode. 4. Mechanische schade Naast de Vervangend Vervoer dekking kan ook een verzekering tegen garagekosten gesloten worden. De financiële pijn van een repa ratie is immers met een vervan gende auto niet weggenomen. Op grond van deze verzekering worden garagekosten tot 50% van de dagwaarde van de auto vergoed, met een maximum van ƒ5.000,—. Per gebeurtenis geldt een eigen risiko van 10% van de schade met een minimum van 100, Alleen auto's vanaf bouwjaar 1983 kunnen verzekerd worden. 5. Vervangend verblijf Een zinvolle uitbreiding wanneer u met de caravan op vakantie gaat. Bij het uitvallen van de ca ravan ontvangt u een vergoeding voor extra kosten tot een maxi mum van 70,per persoon per dag. Of u krijgt een vervan gende caravan in bruikleen. Uitzonderingen op de regel - De aanvullingen 3, 4 en. 5 zijn niet van toepassing in Albanië of buiten Europa. - Medische kosten zijn in Neder land beperkt tot 5.000, - Voor wie buiten Nederland woont geldt de dekking voor On voorziene Uitgaven niet in het land waar hij/zij woonachtig is. - De mechanische schadeverzeke ring geldt alleen buiten Ne derland. Laat uw spullen niet "open en bloot" in de auto achter Zorg ervoor dat u zorgvuldig met uw bagage omgaat. Laat uw spullen niet opvallend slingeren, maar stop ze in de kofferbak; verlies, diefstal of be schadiging kunnen hierdoor zoveel mogelijk worden voorkomen. Waarschuwing: Er is geen dekking indien er onzorgvuldig met bagage omgegaan wordt (zie polisvoorwaar den artikel 7.2/8.2/8.4). Lidnummer Verzekeringen ZLM: BASISPAKKET Europa Wereld Premies per premiebetalend persoon Naam: 1 Langlaufen Bagage: f 6.000.- f 2.50 per dag f 3.50 per dag Onvoorziene uitgaven: Kostprijs Adres: 2. Skiën Bagage: 6.000.- f 3.50 per dag f 4.50 per dag Onvoorziene uitgaven: Kostprijs Pöstkode/Woonplaats Telefoonnummer privé zaak Bank/gironummer: Ingangsdatum verzekering: Einddatum verzekering: Verzekeringsduur in dagen: Aantal verzekerden vanaf 5 jaar (premiebetalende personen): Aantal verzekerden jonger dan 5 jaar (gratis): Indien bovenstaande verzekerde niet-gezinsleden zijn, dient u hier onder naam/namen te vermelden. Ondergetekende verzoekt Verzekeringen ZLM hem/haar te verze keren. Hij/zij verklaart, dat de vermelde gegevens juist en volledig zijn, en verleent Verzekeringen ZLM éénmalig machtiging de verschuldigde premie te laten afschrijven van zijn/haar bij Verzekeringen ZLM bekende bank/gironummer. Basispremie per persoon, per dag I Medische kosten uitsluiten? Langlauf-korting f 0.50 Skiën-korting f 0.75 f_ Totaal per persoon per dag f Toeslag 1 Ongevallenverzekering f 0,30 per dag f_ Totaal per persoon per dag f Aantal te betalen personen Premie per dag f Toeslag 2 Geld en extra kostbaarheden f 1.- per dag f_ Totale premie per dag f Aantal dagen Subtotaal f Toeslag 3 Vervangend vervoer a) Bouwjaar auto 1983-1990 dagen x f 1,10 (min. f 10,-) f b) Bouwjaar auto voor 1983 dagen x f 2.20 (min. f 20.-) f Toeslag 4 Mechanische schadedagen x f 3.50 (mia f 25.-) f. Wat is het kenteken van de auto Wat is het bouwjaar van de auto Toeslag 5 Vervangend verblijf dagen x f 0.50 (min. f 7.50) f Merk/type caravan/aanhanger Totaal toeslag 3. 4 en 5 Subtotaal Poliskosten f_ Totaal f _L00 Datum: Handtekening: Voor het sluiten van deze verzekering gelieve de aanvraag door te geven aan uw tussenpersoon of in te zenden naar: VERZEKERINGEN ZLM Antwoordnummer 172 4460 VB 'GOES U krijgt per omgaande het verzekeringsbewijs en de polisvoorwaarden toegestuurd. 8 Vrijdag 8 december 1989

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1989 | | pagina 8