verzekeringen zlm uer/tondig verzekeren KOOPSOMPOLISSEN IN TREK UNIEK TEVREDEN OVER DE DREMPEL ACCEPTATIE-AFDELING WEL OF NIET IN VREEMDE VALUTA Bestuur, direktie en personeel van Verzekeringen ZLM wensen U prettige Kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar. MEER VERZEKERINGSNIEUWS OP PAG. 8 81 Hoewel er op het moment dat ik dit schrijf nog bijna een maand te gaan is, begint het "december-gevoel" zich toch weer al meester te maken van de meeste mensen. Vrijwel niemand ontkomt eraan - en waarom zou je daar ook moeite voor doen - om in deze maand een balans op te maken. Als we deze balans voor onze schade-afdeling opmaken dan kunnen we met een behoorlijk saldo afsluiten, een sal do wat zich laat omschrijven met het woord "tevredenheid", zowel in persoonlijk als in zakelijk opzicht. taak begonnen. Dit had tot gevolg Personele aspekten Bewust begin ik met dit aspekt, want het is bijzonder belangrijk dat we in een goede sfeer en onder goede om standigheden ons dagelijks werk kunnen doen. Welnu, met een team als het onze is het bijzonder plezierig werken. Iedereen toont een grote be trokkenheid en voelt zich mede verantwoordelijk voor de gehele gang van zaken. Natuurlijk was er het dagelijkse wel en wee van ieder een, maar spectaculaire dingen de den zich niet voor. Er was één wijzi ging in het team van groepschefs. De heer Waterman, groepschef van de afdeling brand/AVP/AVB, stapte over naar de advies/verkoopafde ling. Jammer, maar gelukkig von den we in de heer Heuseveldt een goede vervanger. Verder werd onze buitendienst uitgebreid met een ei gen schaderegelaar op letselgebied. De heer Van den Bos, al enkele jaren werkzaam in de binnendienst bij de letselgroep, is enthousiast aan deze dat de heer Folmer zich verder kon gaan specialiseren op het terrein van de brandschade. In beide gevallen een verbetering van onze kwaliteit. Daarnaast kwamen enkele jonge mensen ons team versterken en het is alleen maar plezierig om te kunrftn konstateren dat deze nieuwe mede werkers de handen uit de mouwen weten te steken en bezield hun werk aanpakken. Vrijwel iedereen op de schade-afdeling was in dit jaar ook bezig met te studeren voor één of an der diploma. Bij de examens scoor den we zelfs 100%. U zult begrijpen dat het een bijzonder voorrecht is om van zo'n team aanvoerder te zijn. Schadeverloop Ook hier alleen maar reden om te vreden te zijn. We kregen weliswaar meer schadegevallen te verwerken, maar dit was een gevolg van onze groei. De frequentie lag lager. Op motorrijtuiggebied moesten we wel konstateren dat de letselschades steeds zwaarder op het totaal gaan drukken. Dit is met name een gevolg van veranderde maatschappelijke normen en zich wijzigende jurispru dentie in het voordeel van het slacht offer. Maatschappelijk gezien overi gens een goede zaak. Bij brand ble ven we tot nu toe gespaard voor gro te klappen, wat een bijzonder gun stige verhouding premie/schade tot gevolg had. Ditzelfde geldt eigenlijk ook voor AVP en AVB. Ook hier geen echt grote schades. Wel ligt het ^chadepercentage ten opzichte van de premie hier heel wat hoger. Zor gelijk blijft het aantal en de omvang van de diefstalschades. Het is ont hutsend om te zien welke bedragen er op dit gebied uitgekeerd worden. Als we daar dan nog eens de emotio nele schade bij betrekken, dan is het duidelijk dat preventie en vervol gingsbeleid op dit terrein zeer sterk de aandacht verdienen. Niet onver meld mag blijven: onze alarm service. Hiermee zijn we begin dit jaar gestart en het is een geweldig succes gebleken. Naast onze mede werkers op kantoor, verdient zeker ook onze man na kantoortijd, de heer Driesse, een pluim op zijn hoed. Als we aan het balans- opmaken zijn mogen we zeker ook niet vergeten dat we opnieuw als eer ste uit de bus gekomen zijn bij een door de Consumentenbond gehou den onderzoek naar snelheid bij de schade-afwikkeling en de mate van tevredenheid bij de verzekerden. Het is plezierig vast te kunnen stellen dat onze inspanningen om onze kliënten zo goed mogelijk van dienst te zijn, blijkbaar succes hebben. Al lezende zou men de indruk kun nen krijgen dat alles glad verloopt en dat we best eens een poosje op onze lauweren zouden kunnen gaan rusten. Niets is minder waar. Alleen al het op peil houden van het huidige niveau zal de nodige inspanning ver gen; bovendien het kan altijd nog beter. Daarnaast komen er ook in 1990 allerlei ontwikkelingen op ons af. Zo zullen wij om aan de E.E.G.- richtlijnen te voldoen, het komend jaar voor een gescheiden schaderege ling moeten zorgen voor de verhaals- bijstand. Dit zal organisatorisch een flinke klus zijn. Daarnaast hopen we in 1990 verder te komen met de be heersing van de materiële schade- kosten. De samenwerking met repa rateurs is hier een belangrijk onder deel van. Ook zullen we verder de mogelijkheden onderzoeken om en kele specialisten te belasten met buitenland-schade. Kortom er is vol doende werk aan de winkel. Tenslotte Dat we het afgelopen jaar op een H. Meeuwsen plezierige manier konden werken was mede te danken aan de goede kontakten met u. Natuurlijk was er wel eens wat. Het is nu eenmaal on mogelijk om zo'n 25.000 schades af te wikkelen, zonder enige wanklank. Voor de fouten die gemaakt zijn, nogmaals excuses. Gelukkig kwam het weinig voor dat kliënten ontevre den waren en dat is bij het opmaken van een balans een zeer belangrijke post. Rest mij nog u te bedanken voor uw medewerking en u heel prettige feestdagen toe te wensen. Ik hoop dan ook dat u het vraagteken bij de titel weg zult halen. Wat ons betreft mag dat zeker! H. Meeuwsen, hoofd schade In de laatste weken van het jaar wordt u inmiddels traditiegetrouw gekonfronteerd met lijfrenteverzekeringen tegen koopsomstorting. Omtrent deze koopsompolissen gaven wij u in eerdere verzekerings nummers de nodige informatie. Door de toenemende belangstelling voor deze polissen, getuige de forse bedragen die jaarlijks bij verze keraars worden gestort, is het gevolg geweest dat het aantal aanbie ders van deze polissen thans groot is. Vervolgens hebben veel maat schappijen diverse vormen polissen aan te bieden. Door het grote gevarieerde aanbod is het voor veel mensen moeilijk de juiste keuze te maken. Op de acceptatie-afdeling van Verzekeringen ZLM is men de afgelopen we ken druk bezig geweest de voorbereidingen te treffen op de prolongatie 1990. En na gezamenlijk "inpakwerk" van de werknemers van Verzekeringen ZLM worden half december de 78.000 nota's verzonden. Lees goed de bij gesloten brief bij de nota, zodat onnodige telefoontjes voorkomen kunnen worden. Toch vragen? Dan zal de acceptatie-afdeling u graag van dienst zijn. Ondanks het feit dat agrariërs tot één van onze doelgroepen behoren, is het nog niet eerder voorgekomen dat op het parkeerterrein van Ver zekeringen ZLM een traktor stond geparkeerd. Recent hadden we deze primeur en we wilden u dit unieke beeld niet onthouden. Zeg nou zelf, 't is even wennen, maar wel een logisch plaatje, want we zijn immers de Verzekeringen van de Zuidelijke LANDBOUW Maatschappij. Welke vormen? Om deze keuze te vereenvoudigen zal ik de meest voorkomende vor men nader toelichten: 1) verzekerd is een kapitaal, uit te keren uitsluitend bij in leven zijn op de overeengekomen eindda tum. Bij overlijden vóór de eind datum komt de polis zonder uit kering ten einde. 2) als 1, echter bij overlijden vóór de einddatum wordt de gestorte koopsom gerestitueerd, kortweg verzekering met restitutie. 3) verzekerd is een kapitaal hetgeen uitgekeerd wordt of op de over eengekomen einddatum of bij eerder overlijden vóór de eindda tum, kortweg gemengde verze kering. Vorm 1 die het hoogste verzekerde bedrag geeft wordt in de praktijk weinig gesloten zodat wij de aan dacht kunnen beperken tot de vor men 2 en 3. Verzekering met restitutie of gemengde verzekering Bij beide vormen kunnen de polissen gesloten worden met gegarandeerde niet winstdelende kapitalen of met lagere verzekerde kapitalen maar dan wel winstdelend. Bij de winstde lende verzekeringen bestaat er een reële kans op een uitkering die hoger zal liggen dan bij de niet winstdelen de verzekeringen. Vreemde valuta Voorts kunnen beide verzekerings- vormen ook gesloten worden in vreemde valuta, zowel winstdelend als niet winstdelend. De meest voor- maximale koopsom ad 16.863, 40 jarige man eindleeftijd 60 jaar gemengd winstdelend gemengd gegarandeerd met restitutie winstdelend met restitutie gegarandeerd gemengd gegarandeerd US met restitutie gegarandeerd US gemengd gegarandeerd Aus met restitutie gegarandeerd Aus gemengd winstdelend Aus met restitutie winstdelend Aus komende valuta's zijn Amerikaanse, Australische en Canadese dollars, voorts zijn er ook aanbiedingen in Engelse ponden. Door de vrij hoge marktrentes in het buitenland zullen de te verzekeren bedragen aanmer kelijk hoger zijn dan op de gulden polissen. Op het moment van het sluiten van een koopsompolis tegen vreemde valuta wordt het verzekerd kapitaal tegen de dan geldende koers omgerekend. Op het moment dat de polis tot uitkering komt wordt we derom het kapitaal tegen de dan gel dende koers omgerekend. Het zal duidelijk zijn dat ondanks de hogere verzekerde bedragen het uiteindelij ke resultaat afhangt van de koers ontwikkelingen. Onderstaand treft u een schematisch overzicht aan waarbij is uitgegaan van: kapitaal 43.540,— 57.474 52.435,— 48.764,— 66.521,— 60.011,— 62.548,— 73.158,— 82.420,— 97.362,— 72.654,— 156.140,— 83.357,— 210.524,— prognose prognose prognose prognose Hopelijk vergemakkelijkt het vorenstaande uw keuze. Voor nadere informa tie, advies of een gerichte offerte afgestemd op uw leeftijd, looptijd en be schikbare koopsom adviseren wij u kontakt op te nemen met de vertegen woordiger in uw omgeving (Voor regio Goes 01100-38850). Per omgaande verzorgt men een offerte voor u. J.J. Bolier Vrijdag 8 december 1989

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1989 | | pagina 7